Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Star HD 5000

Hozzászólások

(#1) bmrk


bmrk
csendes tag

Hello Mindenki!

Gondoltam létrehozok egy fórumot ennek a készüléknek, mivel csak hozzászólásokban találtam eddig bejegyzéseket róla (melyek többségében csak arról szóltak, hogy "hol vegyek, ettől jobb-e?, stb.). Érdemlegeset magáról a telefonról nem láttam sehol.
Én 2 hete vásároltam, mixeshop.com oldalról és eddig teljes mértékben meg vagyok vele elégedve. Egy valamire nem jöttem eddig rá, hogy hol lehet az írás közbeni telefon rezgést kikapcsolni?...

Szóval, akinek ilyen telefonja van, vagy hozzá kapcsolódóan szeretne valamit megosztani, esetleg kérdezni, az itt megteheti!

(#2) wincmd32 válasza bmrk (#1) üzenetére


wincmd32
tag

Szia!

Pont a napokban írtam én is a dual simes forumban, hogy nincs topicja ennek a típusnak, örülök hogy lett :)
Nekem még nincs meg a teló, de már úton van, tmallboxos rendelés.

Audioprofilokon belül szokott lenni általában a rezgés ki-be kapcs (nem csak a hivás rezgés hanem az érintésé is)
De a bill beállításain belül is megnézheted. Egyenlőre csak látatlanba ötletelek.
Amint meglesz leírom a véleményem én is a telóról :)
Már várom :U :C

(#3) wincmd32


wincmd32
tag

Itt egy TESZT az esetlegesen ide tévedő további érdeklődőknek ha lesz :)
Alapvetően jó véleménnyel van róla a tesztelő

[ Szerkesztve ]

(#4) wincmd32


wincmd32
tag

a sim foglalat közül melyik a 3G? a microsim (sim1) vagy a normal?

(#5) bmrk válasza wincmd32 (#2) üzenetére


bmrk
csendes tag

Hello!

Na, szuper. Örülök és remélem hasznos topic is lesz :)
Amúgy megnézem majd.
Azt viszont nem értem, hogy az ébresztés után bekapcsolom a telefont és egy MTK Logger nevű program automatikusan elindul..elkezd számlálni, de nem tudom mi okból, vagy mire jó...Ha, neked is lesz ilyen, firkantsd már le légysz!
Köszöntem :)
Amúgy nagyon jó telefon, én imádom.

(#6) bmrk válasza wincmd32 (#4) üzenetére


bmrk
csendes tag

Passz, nem használom én :)

(#7) wincmd32 válasza bmrk (#6) üzenetére


wincmd32
tag

közben kaptam rá választ másik topicban.
mk loggerre kiváncsi leszek, gőzöm sincs mi lehet. másik topicocban érdeklődtél már?

[ Szerkesztve ]

(#8) bmrk


bmrk
csendes tag

Nem, mivel kb semmi nincs erről a telefonról...bár lehet csak én nem találtam :)

(#9) csutka011


csutka011
csendes tag

Üdv mindenkinek! Hogyan tudok vidgetet eltávolítani a Star HD5000-ről? /a szokványos módozatok nem működnek/

(#10) bmrk válasza csutka011 (#9) üzenetére


bmrk
csendes tag

Hali. Hosszan megérinted a widgetet és kijelöli, majd az x jel.

(#11) csutka011 válasza bmrk (#10) üzenetére


csutka011
csendes tag

Hali. Nem megy. Én is úgy próbáltam először ahogy azt leírtad. Dob egy ablakot: "Az alkalmazás nem található a telepített alkalmazások listájában" egy "OK"opcióval amire ha rákoppintok marad minden a régiben.. :W .

(#12) bmrk válasza csutka011 (#11) üzenetére


bmrk
csendes tag

Az jó kérdés..nekem is ilyen egy játéknál, amit már letöröltem, de az ikonja ott van és ugyan ezt írja..

(#13) csutka011 válasza bmrk (#12) üzenetére


csutka011
csendes tag

Egy cipőben járunk, csak nekem már négy kitörlendö vidget pöffeszkedik s kijelzőn...
Végignyálaztam a guglit, minden fellelt módozatot kipróbáltam, egyik sem müxik.
Na hátha idetalál egy okostelefon májer, és megmondja a tutit...

(#14) wincmd32 válasza csutka011 (#13) üzenetére


wincmd32
tag

Szia!
Mindenképpen a gyári felülethez ragaszkodsz? Launcher csere nem lenne jó megoldás?

(#15) bmrk válasza csutka011 (#13) üzenetére


bmrk
csendes tag

Nem lenne rossz :) amúgy roottal próbálkoztál már?

(#16) csutka011 válasza wincmd32 (#14) üzenetére


csutka011
csendes tag

Szia! Amíg meg nem győződök arról, hogy ez a jelenség a készülék hibája, és nem tudatlanságból fakadó bénázás, addig nem akarok változtatni a gyári felületen.
Egyenlőre, Star HD5000 felhasználók tapasztalataira vagyok kíváncsi a konkrét "problémával" kapcsolatban.

(#17) csutka011 válasza bmrk (#15) üzenetére


csutka011
csendes tag

Nem, az előző hsz.-ben leírtak miatt.

(#18) bmrk válasza wincmd32 (#2) üzenetére


bmrk
csendes tag

Hali!
Na, megjött a telefon? Hogy tetszik/működik neked?
MTK Loggert tapasztaltad? Illetve, írás közbeni rezgést nem tudod véletlenül, hogy kell kikapcsolni? :)

(#19) wincmd32 válasza bmrk (#18) üzenetére


wincmd32
tag

Hali!
Még nem jött meg, borzalmasan lassan ér ide. :W
SG posttal rendeltem nem dhl-el.. De ehhez képest is sokáig tart, az eddigi rendeléseim kb 3 hét alatt ideértek, ez most több mint egy hónap lesz, de a vámosok sara ők ültek rajta 2 hétig. pénteken végre eljutott oda, hogy "vámhatározat kiadva" szóval szerintem a héten már meglesz, és akkor majd jól megnézem az mtk loggert meg a widget dolgot is :)
Amúgy neten keresgéltem mtk logger ügyben, igazából nem ártalmas dolog, ha jól vettem ki, a gps-el van összefüggésben, azt segítit valamennyire a logolás. De magyar leírást nem találtam, ezeket angol oldalakról próbáltam kideríteni :)
rezgés:
még ugye nincs nálam, de az előző telókból kiindúlva, az audioprofilokon belül, vagy ha ott nincs akkor a bill beállításain belül keresném.

[ Szerkesztve ]

(#20) bmrk válasza wincmd32 (#19) üzenetére


bmrk
csendes tag

Uh, akkor tényleg sokáig tart :D
Hát, internetkapcsolat nélkül is elindítja, szóval nem tusom az lehet-e..
Átnéztem a telefont már és nem nagyon találtam, de megnézem ezeket még egyszer :) Köszi :D

(#21) csutka011 válasza wincmd32 (#19) üzenetére


csutka011
csendes tag

Az enyémen 15 napig ültek a vámosok...

(#22) wincmd32 válasza csutka011 (#21) üzenetére


wincmd32
tag

az már szép teljesítmény..

(#23) wincmd32


wincmd32
tag

Megjött a teló, tegnap mentem be érte a postára :)
Ma szerintem pár óra alatt le fogom meríteni :)
Aztán majd jönnek a tapasztalatok, egyenlőre elbűvölt a gyönyörű HD kijelző :)

(#24) wincmd32 válasza bmrk (#18) üzenetére


wincmd32
tag

Irás közbeni rezgést a bill beállitásokon belül tudod kikapcsolni.
Nekem az android bill van kijelőlve, azon belül van h rezegjen irás közben..

csutka011

Widgetet nekem is ugy lehet eltávolitani, hogy hosszan rajta tartod az ujjad mintha át akarád helyezni, majd felengeded, ekkor megjelenik a widget bal felső sarkánál egy X arra kell bökni Neked igy nem megy?

más:
2 negativ észlelésem van a teloval kapcs eddig:
-a képernyő nem olyan érékeny mint pl a lenovo A820-amnál, ha nagyon finoman érintem meg nem mindig érzékeli. nektek?
-a beállitások/háttérkép menüpont nekem lehal, kiirja h a beállitások alk. leállt... asztal háttérkép válás megoldható máshogy is (én apex launchert használok) de a lock screen hátteret egyéb modon hogy lehetne cserélni? Playen nem találtam kifejezetten erre való appot.

(#25) bmrk válasza wincmd32 (#24) üzenetére


bmrk
csendes tag

Widget: elvileg progival lett eltávolítva (clean master) és az ikonja maradt csak ot...mivel nincs telepített progi ezért nem is tudom a szokásos x-elős módon eltávolítani...
Lockscreen: galéria, kép, bal alsó menügomb, egyebek, kép beállítása, mint és a lockscreen :)

[ Szerkesztve ]

(#26) bmrk válasza wincmd32 (#24) üzenetére


bmrk
csendes tag

Nekem így van: Beviteli mód- >(2 opció: Alapértelmezett, Andriod-billentyűzet (AOSP) ->belépek a billentyűzethez ott: Android-billentyűzet kapcsoló (telefon nyelvét használja-e vagy sem), illetve Aktív beviteli módok (nyelvet lehet kiválasztani).
Ha, az Alapértelmezettre megyek, akkor is a nyelvválasztásnál lyukadok ki...

Ja és még valami..képernyőfotót lehet valahogy csinálni?

(#27) wincmd32 válasza bmrk (#26) üzenetére


wincmd32
tag

Beállitások-Beviteli mód-Android bill(AOSP) > erre a kis jobbra mutató nyilacskára bökj, nem mindig lehet eltalálni elsőre, és ott lesz h "rezgés bill megnyomás esetén.."
Lehet képernyőmentést csinálni, bekapcs+hang_le egyszerre ;)

(#28) bmrk válasza wincmd32 (#27) üzenetére


bmrk
csendes tag

oooo tízezer hála mind a kettőért :))
a lockscreen megett?

(#29) wincmd32 válasza bmrk (#28) üzenetére


wincmd32
tag

Galériábol be lehet állitani mindkettőre hátteret.
Viszont a GPS egyszerüen használhatatlan! szám szerint 0db műholdat lát. mtk engineering mode-ban nézegetem, semmi müholdat nem lát. mellé tettem asszony W450-esét az egyből jó, bégignéztem a beállíításokat hátha ott a hiba, de koppra egyformán van a kettő. az övé lát vagy 8-10 hodot az enyém 0-t
A google térkép hamar beadja körülbelülre hol vok de csak az agps-nek köszönhetően. viszont a müholdvevő rész semmit nem lát! (bal fent az értesitési sávon is látszik hogy csak villog a pötty nem áll be)
ötletek?

(#30) csutka011 válasza wincmd32 (#24) üzenetére


csutka011
csendes tag

Igen ez lenne /elvileg/ a módja a widget eltávolításának, pont így próbáltam én is de nem ment. A törlés helyett dob egy ablakot: "Az alkalmazás nem található a telepített alkalmazások listájában" egy "OK"opcióval amire ha rákoppintok marad minden a régiben. :W

Gratula az új telefonhoz, váltsa be a hozzáfűzött reményeidet! :C

[ Szerkesztve ]

(#31) csutka011 válasza wincmd32 (#29) üzenetére


csutka011
csendes tag

Mielőtt "befizettem rá" olvasgattam a telefonról, nézegettem róla videókat a Youtube-on és mindenhol a GPS vevő használhatatlanságát hozták ki egyetlen komoly hibának a felhasználók. Szóval szerintem ez annak aki nem olvasott utána mielőtt megvette, az így jártam kategória, aki utána olvasott annak meg az ennyiért nekem így is kell kategória.
Magyarán nagyon úgy tűnik, hogy nem lehet vele mit kezdeni.

(#32) wincmd32 válasza csutka011 (#31) üzenetére


wincmd32
tag

Hat arra szamitottam h nem fogok elajulni a gps-tol de botranyosan ratyi meg mtk viszonylatban is. Parom W450ese ugyanez a soc es tok jol muxik annak ellenere h azt is szidjak.. Dual simes topoc elso hsz-ben van egy leiras az valamennyit segit de nem az igazi..
Hat igy jartam :)
Amugy egesz jo telo ezt leszamitva

(#33) csutka011 válasza wincmd32 (#32) üzenetére


csutka011
csendes tag

Szerintem is jó "kis" cucc, ha kitudná önerőből törölni azokat a q.va widgeteket az már maga lenne a mámor... :))

(#34) bmrk válasza csutka011 (#33) üzenetére


bmrk
csendes tag

bőszen próbálok megoldást találni a problémára, de eddig sehol semmi...Ha lesz valami, megosztom itt :)

(#35) csutka011 válasza bmrk (#34) üzenetére


csutka011
csendes tag

Az jó lesz. :R Én is rajta vagyok a témán, ha végre sikerül valamit alkotni szintúgy megosztom. :)

(#36) wincmd32 válasza csutka011 (#35) üzenetére


wincmd32
tag

Hát egy biztos modszer lenne de gondolom azt nemigazán akarod, Factory reset.

(#37) wincmd32


wincmd32
tag

Belső sd használható valamire?
Ha át is állitom az alapértelmezett irási lemezt, maximum a fényképező odateszi a képeket. alkalmazáskezelő pl ugyanugy sd-re akarja áttenni az appokat nem a belső 5gb-s particiora...

(#38) bmrk válasza wincmd32 (#37) üzenetére


bmrk
csendes tag

nekem eredetileg a belsőre pakolta, de amióta vettem egy sd-t azt használom :)

(#39) csutka011 válasza wincmd32 (#32) üzenetére


csutka011
csendes tag

Kerestem a dual simes topicban a leírást a GPS-el kapcsolatban de nem találom. Linkeld, vagy másold már be ide légyszíves.

(#40) csutka011 válasza wincmd32 (#37) üzenetére


csutka011
csendes tag

Persze, amit akarsz azt raksz oda pl. USB-röl.

(#41) wincmd32 válasza csutka011 (#40) üzenetére


wincmd32
tag

PL usb-ről? ezt kifejtenéd kérlek? :)
ITT van leírva.
Működik is egy darabig. aztán egyszercsak megint szar...

(#42) csutka011 válasza wincmd32 (#41) üzenetére


csutka011
csendes tag

Adatkábelre gondoltam, minek segítségével számítógépről bármit felmásolhatsz a belsőre és használhatod kedved szerint. :DD
Kösz a linket. :R

(#43) csutka011 válasza wincmd32 (#41) üzenetére


csutka011
csendes tag

Nálam ott meghal a dolog amikor az YGPS-nél piros pontokként meg kellene jelenniük a műholdaknak... egy szál sem jelenik meg... :W

(#44) amazingatech


amazingatech
csendes tag

Sziasztok HD5000 tulajok!

Örülök, hogy van ez a topik, én is leírom a tapasztalataimat, már több hónapja haszánlom ezt a készüléket.
Geegbuyingról vettem kettőt, dhl-lel egy bő hét alatt megjött. Rengeteg tulajdonsága van, inkább a rosszkakat sorolnám (melyektől függetlenül azért nagyon szeretem):

Xperia-hoz, vagy egy creativ ZEN MP4 lejátszóhoz képest sokkal kevesebbet hoz ki ugyan abból a fülhallgatóból, és a hangerőt sem lehet finoman szabályozni az alsó (halk) tartományban.

A GPS működik, igo is fut rajta, de a rossz beépített iránytű miatt szinte használhatatlan. műholdakat talál, de azt szinte sosem tudja a térképen, hogy éppen merre nézek, e miatt sokszor lemarad, nem tudja merre tartok, hol járok.

Ami a legidegesítőbb, és az utóbbi időben szükség lett volna rá (még jó, hogy a régi telóm megvan), hogy nem tudom hívás közben behozni a számozott billentyűzetet, ekkor egyszerűen leáll az alkalmazás, és megszakítja a hívást. Ez nektek is így megy? a needrom honlapon találtam szoftverfrissítést, de infót arról, hogy ez segített-e valakinek ebben, azt nem. Flashtools-al próbálom már egy ideje frissíteni az telefont, de egyszerűen az ott látható leírás szerint nem akar működni. Ha valakinek sikerülne, megosztaná, hogy kell?

Az ég tiszta, a föld zavaros...

(#45) wincmd32 válasza csutka011 (#43) üzenetére


wincmd32
tag

jó sokat kell várni, én multkor ott hagytam az udvaron negyed órára a telefont, addig csináltam mást :)

Próbáltam még EZT a videót jó sok várakozással ez is müködött. itt más gombokat nyomkod a csóka.
de ezek csak időlegesen orvosolják a problémát.

(#46) wincmd32 válasza amazingatech (#44) üzenetére


wincmd32
tag

Szia!
Üdv itt!
Hát a GPS szerintem egyikben sem müxik rendesen :(
A tárcsázó hívás közben nekem nem öli le az alkalmazást sztem ez nincs mindegyiknél így.
Flashtoolsos beavatkozásokkal még nem kezdtem el kísérletezni de addig is egy másik híváskezelő program nem lehet átmeneti megoldás?

(#47) csutka011 válasza amazingatech (#44) üzenetére


csutka011
csendes tag

Üdv a fedélzeten. Az enyémen is tré a GPS (pontosabban mintha nem is lenne benne GPS mivel nem talál egy szál műholdat sem), nem tudom törölni a fölöslegessé vált widgeteket, viszont minden más normálisan működik.

(#48) csutka011 válasza wincmd32 (#45) üzenetére


csutka011
csendes tag

Kösz a tippet! Én két percet sem vártam nem csoda, hogy nem jött össze. Amint lesz rá időm kipróbálom...

(#49) wincmd32


wincmd32
tag

Sziasztok!
Valaki nem tudja hogyan lehet recovery modban elinditani a telefont?
power+ hang le= factory mód
power+ hang fel= normál modon indul el mintha csak a powert nyomnám
power+ hang le+hang fel= be sem kapcsol

(#50) wincmd32 válasza wincmd32 (#49) üzenetére


wincmd32
tag

közben tárgytalan, power+le csak tul sokáig nyomtam előszőr..

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Star HD 5000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.