Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Spam a ph-rol!!

Hozzászólások

(#1) TitiRii


TitiRii
senior tag

hello all
a minap egy döbenetes dolgot tapasztaltam
kaptam egy levelet amiben felkinálnak egy ingatlant eladásra jó áron
egy olyan mail cimemre amit sehová se adok meg (kivéve anno ide)
a levél küldöje nem volt rest és fel is tüntette honann szerezte az email cimem
a levél a következő volt:

Üdvözöljük! Ha egy otthont szeretne magának, vagy csak szeretne egy hétvégi házat a Körös folyó mellet, akkor egy ajánlatunk van az Ön számára!! Szelevényen egy családi ház (3 szoba +konyha, +2 helység) eladó! Irányár: 1,6M Ft Részletek: 20/547-02-91 Az email címét a(z) http://prohardver.hu/p.php?mod=27&id=2143 webcímen találtuk

a levél küldöje pachel@csepa.hu ként szerepel.
félelmetes. lassan sehová se merjem megadni elérhetőségem :(

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#2) Balinov válasza TitiRii (#1) üzenetére


Balinov
félisten

:Y annemjóját. :(

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3) VladimirR válasza TitiRii (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ilyen mailcime nincs senkinek a forumon (csak mert epp nemreg kerdezte valaki)

egyebkent nem az elso, mar tavaly is ovlt ra pelda es biztos, hogy elotte is, hogy ph-rol gyujtottek mailcimet spam-hez

(#4) WillChi válasza TitiRii (#1) üzenetére


WillChi
senior tag

Ha valahol közzéteszed a címedet, akkor minden spammer előtt zöld utat nyitsz. Sajna ez van.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#5) Xantomas válasza TitiRii (#1) üzenetére


Xantomas
őstag

Szintúgy. Ma reggel jött meg. Ellenben egy szelevényi ismerőst már ráállítottam. :F

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#6) Balinov


Balinov
félisten

ezért van úgy az adataimnál az emailcim,hogy a @helyett at,a . helyett dot van.ne legyen olyan könnyü

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7) Goose-T válasza TitiRii (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem is elküldte a rohadék. Mindegy, az a címem úgyis szemétgyűjtőként funkcionál. Azé' mondjuk bekaphatja.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#8) Xantomas válasza Balinov (#6) üzenetére


Xantomas
őstag

Itt pont az nem szamít, mert az adatlapon pont ott van egy ''mailto'' link, a pontos email címeddel.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#9) Foglalt név válasza Balinov (#6) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ezzel az egyetlen probléma, hogy itt e-mail címnek nem tudsz ilyet megadni. Mert ugye ha megváltoztatod, akkor generál egy új jelszót, amit arra a címre küld, amit megadtál. Ha ebben ''kukac'' és társai vannak, akkor végeredményben bannolod magad.
Megoldás lenne, ha nem látszana az e-mail cím vagy szabványosan egy ''spamszűrőn'' keresztül jellene meg. Pl. @ helyett mindenhol kuk@c-ot írna.(ezzel a statikus dologgal az a baj, hogy elég nagy adatbázis ahhoz, hogy érdemes legyen manuálisan ráállítani, szóval a legjobb még mindig az lenne, ha külön rovatban lehetne beállítani az megjelenítendő e-mail címet és külön lehetne megadni, amit a jelszóhoz használ(ez persze nem látszana)). :R

(#10) Balinov válasza Foglalt név (#9) üzenetére


Balinov
félisten

franc,tényleg,mailcimnél reklamál a ph motor.

mailcim hideolása más fórumokban elég jól megoldott,lehet,megkellene Parciéknak említeni ezt a dolgot.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11) VladimirR válasza Foglalt név (#9) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ha mar igy szoba jott, az elso, aki a kovetkezo karaktersorbol megmondja ranezesre, hogy mi a mailcimem, kap egy virtualis hatbaveregetest
tehat a mailcimem: dmxhZGltaXJyQGZyZWVtYWlsLmh1
az adatlapon es a forum oldalalin ugyanis ez latszik a forraskodban
ez pont azert van, hogy robotokkal ne, lehessen kinyerni a mailcimet az oldal forrasabol
a ti cimeitek valoszinuleg kezzel lett osszeszedva, ami ellen nem ved az at, meg a dot (amiket mellesleg meg mindig konnyebb megkerulni, mint az itt alkalmazott modszert), legfeljebb az, ha rejtve marad a mailcim

(#12) net84 válasza TitiRii (#1) üzenetére


net84
őstag

Mostanában nálam is elszaporodtak a spam-ek... és néhány magyar is van közte :(
Ezen az egyetlen egy forumon van megadva az én címem is...tudomásom szerint.

Eddig nem úgy volt, hogy kódolva tárolta a mail címet? Most teljesen nyílt? - Vlad thx!

[Szerkesztve]

Read only...

(#13) Xantomas válasza Balinov (#10) üzenetére


Xantomas
őstag

[link]
Már ide is született róla Post.
Ha nembaj, Foglalt név, copzok oda tőled.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#14) WillChi válasza Balinov (#10) üzenetére


WillChi
senior tag

A motor még meg is oldhatja, ha az emberi tényezőt nem számolom hozzá... valaki nézegetheti, és irogathatja is a címeket, bár ez elég macerás.

Mod.: VladimiR megelőzött...

[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#15) ftc


ftc
nagyúr

pfff pedig nem is akarok családi házat venni.....
anno is kaptam most megint...

(#16) Xantomas válasza VladimirR (#11) üzenetére


Xantomas
őstag

Vladimir, az nem lehetséges, hogy a már legenerált, megjelenített forrásból egy PH-ra beállított bot szedegeti össze a címeket, hogy megkeresi benne az ''E-mail cím'' stringet, és egyszerűen azt másolja ki?

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#17) VladimirR válasza Xantomas (#16) üzenetére


VladimirR
nagyúr

de igen, lehetseges, viszont ehhez tudnod kell, hogy hogyan dekodold a fenti kodsort (mondjuk nem nehez)
es igen, megfelelo script-tel kinyerhetoek a cimek, de ehhez kimondottan a ph-ra irt scirpt-re van szukseg (en is igy csinalom)

(#18) Foglalt név válasza VladimirR (#17) üzenetére


Foglalt név
addikt

Vigyázz, mert lebuksz :)

Jelzem, ha a képernyőről vett adatokkal dolgozol, szerintem nem kell visszafordítani, mert írhatsz nyugodtan olyan scripet, ami lemásolja a címet mondjuk vágólapra. Az aktív usereket megnyitva pedig teljesen jól automatizálható a dolog. :U

[Szerkesztve]

(#19) VladimirR válasza Foglalt név (#18) üzenetére


VladimirR
nagyúr

te ne szoljal bele, eddig is csak hulyesegeket irtal kuk@cokrol, meg hasonlokrol

p.s. ;p

(#20) Foglalt név válasza VladimirR (#19) üzenetére


Foglalt név
addikt

Sőt most megint egy lámaságot írtam, amit pl. egy razer egér 64k-s memóriájába lazán össze lehet ütni csakhogy platform független legyen. Fogom a patkányt indítok egy explorer belövöm az alap poziciót és gombnyomásra lelop 200 biztosan használt címet egy text fájlba :U
Az a gáz, hogy egy sima helyettesítés visszafelé ugyanúgy megoldható, tehát ez sem megoldás. Marad a nem publikus e-mail cím vagy a mostani állapot. Amig ilyen esetleges, lehet tényleg jobb ez. :U

Jut eszembe nyomatékosan megkérnélek, hogy ne korlátozd a szólásszabadságom. Tudom, hogy a fórum moderált, de ha nem tévedek, nem általad. Előre is köszönöm. Sajnos utólag nem kell...

(#21) VladimirR válasza Foglalt név (#20) üzenetére


VladimirR
nagyúr

remek gondolat ez is, az elobbi is
es mond csak, ezzel milyen sebesseggel tudsz mailcimeket gyujteni?
meg amugy is, 200 mailcim semmire nem eleg, nem hozza vissza az egeszbe fektetett ido arat
ehenhalnal spammer-kent

jah es azt csak hiszed, hogy nem altalam van moderalva a forum
olvass csak utana, a moderatorok a kezemben vannak ;p
meg amugy is => Bovebben: [link]

(#22) Foglalt név válasza VladimirR (#21) üzenetére


Foglalt név
addikt

Kikérem magamnak, így is éhen tudok halni, nem kell spammer-nek lennem, éppen ezért nem is tudom, milyen gyorsan és mennyit kell gyűjteni, hogy megérje. Sőt külön scriptem sincs erre... Ne vedd utalásnak...

(#23) BlacKSouL válasza Foglalt név (#22) üzenetére


BlacKSouL
addikt

[link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#24) Whaskes válasza TitiRii (#1) üzenetére


Whaskes
senior tag

nekem szintén küldtek egy ilyet, de én most visszaírok neki, hogy nemkéne.. szerintem ezt úgynkéne megoldani hogy aki csak úgy feljön és nem regisztrált az ne lássa az adatlapokat..

[Szerkesztve]

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#25) BlacKSouL válasza Whaskes (#24) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Teljesen fölösleges, mert kicsi az esély hogy a cím amit kapsz feladóként, az a tényleges feladóé. Ha átfutod a fenti linkemet, akkor abban megtalálod miért. Illetve sokszor egy anyázó válaszmailt úgy értékel a küldő rendszer, hogy megerősíti a címet mint létező cím, és annál több jön majd.
De van még itt egy ilyen is, szerintem visszaírás helyett olvasd végig: [link] Idézet belőle:
'' Ez szintén hasznos dolog, arra jó, hogy ha válaszolsz, akkor megtudják hogy a cím valóban helyes volt, és lehet eladni a ''garantáltan működö címeket tartalmazó spam címlistákban'', $500 alkalmi vételért... Más szavakkal: ne válaszolj rá. ''

mod: És ha csak regisztrált tag nézheti, külsős nem, akkor szerinted bonyolult beregisztrálni egy bot-usert? És nem tennék meg(vagy már meg is tették)?

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#26) VladimirR válasza Whaskes (#24) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ne irj vissza nekik, legalabbis ne az elso post-ban szereplo cimre
az a domain a Csépa Községi Önkormányzat Polgármesteri Hivatal'' tulajdonaban van
a level valojaban a dgs.hu (Bovebben: [link]) doimain-rol erkezett, s ez meg hihetonek is tunik, mert tobbek kozt olyan dolgokkal foglalkozik, mint ''Internet Marketing Stratégiák egyéni-, kis-, és középvállalkozásoknak, avagy valódi bevételek minimális költségen.'' (kiemeles tolem

[Szerkesztve]

(#27) _seth_


_seth_
veterán

A fene.... pont olvasom, hogy mikre képesek.... nekem nem jött email :) Most nézem a másik email fiókomat és Családi ház bla bla bla.... nem az email címként megadottra hanem az msn címre küldték....

Ha házat akarok venni akkor elmegyek és veszek de ez nem olyan mint pl vegyél egy szép órát haver! na jó veszek :D a házvásárlás kicsit másképpen működik :D

Ugyanakkor sok türelme lehetett annak aki lementette az email címeket....

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#28) Foglalt név válasza VladimirR (#26) üzenetére


Foglalt név
addikt

Azon gondolkozom, hogy felhívjam-e őket :D
Végülis ott a mobil, lehet nem jönne több e-mail...

Különben meg az igazán jó megoldás, hogy fogsz 2 spammert és úgy küldesz visszaválaszt mindkettőnek, mintha a másiktól jött volna :)

(#29) BlacKSouL válasza Foglalt név (#28) üzenetére


BlacKSouL
addikt

És ha a többezer spammert/spammercéget egymásrauszítottad, akkor várod hogy mikor bénítják meg saját hálózataikat. :D
De természetesen ilyet nem tudsz csinálni, mindig lesznek ugyanis olyanok, akiknek ebben nagyon sok pénzük van, és nem akarják a tuti bevételtől elejteni magukat, és akár maffiaharcokkal is megvédik a dolgaikat.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#30) VladimirR válasza Foglalt név (#28) üzenetére


VladimirR
nagyúr

csak hajra, kuldjed csak a spam-et a spammer-eknek => Bovebben: [link]

(#31) Digital


Digital
addikt

Ma én is kaptam ilyen ingatlanos levelet :((( (Finoman el is küldtem...volna őket a sunyiba (tudom ez csak olaj a tűzre,de ideges lettem)
Nem lehet ez ellen tenni valamit?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#32) bobace


bobace
őstag

nekem is megjött :DDD :W

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#33) tildy


tildy
nagyúr

Felhívta már valaki?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) Vigneau válasza TitiRii (#1) üzenetére


Vigneau
félisten

Ezt megkaptam én is...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#36) Brekk


Brekk
addikt

énisénisénis! :)

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#37) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Én az MSN-hez megadott címemre kaptam meg.

Feel Good Inc.

(#38) Digital


Digital
addikt

Meghallgatnám Parci véleményét is a dologról...

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#39) Foglalt név válasza tildy (#33) üzenetére


Foglalt név
addikt

Gondol az igazi vicc, hogy nem is akarnak eladni semmit, csak valakinek szúrta a szemét a szám tulaja :)

(#40) LOTR válasza bobace (#32) üzenetére


LOTR
addikt

erre nem tudok értelmeset hozzászólni :D;]

One Ring to rule them all

(#41) Petie


Petie
veterán

na ma én is kaptam spamot. valami házat akartak eladni nekem.
ami furcsa hogy nem a megadott email címemre ment hanem az amit msn-nek adtam meg.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#42) Oly


Oly
senior tag

Nekem még nem küldtek...
MSN-címem már nem él, mint e-mail... lehet, hogy oda ment!
Amíg csak ez az 1 jön, az nem gáz...
Ha már tömegesen jelentkezne a dolog, akkor fel kell lépni! Sztem!

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#43) Niquis válasza Oly (#42) üzenetére


Niquis
aktív tag

Valószínű, csak az msn-mezőből tudnak email címet kinyerni, az alapján amit Vlad mondott. Nem véletlenül nem kaptam:)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#44) twollah


twollah
nagyúr

En is kaptam, de azonnal ment a kukaba.

Dogoljon meg az ilyen ember.

(#45) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Én még nem kaptam meg még, de amúgysem érdekel. Az én e-mailcímem egy ''bulicím'', tipikusan az ilyen regisztrálj dolgokra használom. Nem akarom ezzel degradálni a Ph!-t, ellenkezőleg: rendszeresen válogatom a spameket és igen-igen combos feltételrendszer továbbítja a maileket egy olyan címre, amit nézek is.

Azért azt sajnálom, hogy olyan címre is kapok spamet, amit senki sem ismer, sehova le nem írtam, csak úgy van. :( A spamek meg úgyis megtalálnak. :(((

És igen: az e-mailcím elrejtése nem megoldás, mert ott az msn is, ha minden elérhetőségét elrejtjük az embernek, akkor hogy adhatnánk neki segítséget, támogatást egy sürgős esetben? (Például az apróhirdetések esetében.)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#46) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Én is kaptam ''kéretlen levelet''. Azt már megszoktam hogy Viagrával és mindenféle más gyógyszerrel akarnak tömködni, de meglepődtem hogy már innen is vesznek emil címet.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#47) Racecam válasza macilaci78 (#45) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

De igen, az email cím elrejtése válaszható opcióként megoldás lehet.
Aki pedig üzletel, vagy egyéb okból úgy gondolja, hogy az email címét, vagy az MSN címét nyilvánossá teszi, az felvállalja azt, hogy esetleg unatkozó spammerek, kéretlen levelekkel zaklatják.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#48) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Nekem is van spam@ ill. noreply@ kezdetű címem a mindenféle regisztrációhoz és egyéb ilyesmihez. Szerencse, hogy van külön msn@ címem is az MSN-hez, így nem sok vizet zavart a levél, spamszűrővel megetettem, legközelebb tudni fogja. :D

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#49) Oliverda


Oliverda
félisten

Ma kaptam: [link]

Ezt a mail címemet sehol máshol nem adtam meg, és kb. 2 hónapja létezik. Ez az első ilyen eset azóta. :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#50) Thrawn válasza Oliverda (#49) üzenetére


Thrawn
félisten

Megkaptam én is az előbb :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Spam a ph-rol!!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.