Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sos (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Gyuri16


Gyuri16
senior tag

hello,
a gepemen van ez az NT AUTHORITY SYSTEM leallast kezdemenyez stb.-s virus vagy micsoda, felraktam ra patchot amit mar mas topicocban is irtak. Azota nem is restartolodott, de most nem megy otthon a net. Wireless halozaton vagyok, ahol tobbeknek volt ez a virusuk, volt nalunk a ceg embere, azt mondta, hogy vigyek haza AVG frissiteseket, es ha nem megy akkor format c, amit nagyon nem szeretnek.
Tud valaki valamilyen megoldast?
Vagy volt valakinek ilyesmije??
HELP!

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#2) hezso válasza Gyuri16 (#1) üzenetére


hezso
aktív tag

Nincs köze ahoz, hogy nemmegy a net, hogy volt blastered.
Pingeld meg a 10.183.16.1-t, megy-e.
Nézd meg, van-e szignál!
Pingelj meg engem!
Pingeld meg a trinet.selye.sk-t.
Itt ebben nehezen fognak segíteni, max rakd újra a kari driverét...

(#3) hezso válasza Gyuri16 (#1) üzenetére


hezso
aktív tag

Format C-nek semmi értelme, mert csak elveszted az adatokat. A blaster NEM RONTJA EL a hálózati kapcsolat beállításait.

(#4) Gyuri16 válasza hezso (#2) üzenetére


Gyuri16
senior tag

volt nalunk a Barat Feri, es en kulonben se vagyok otthon, szignal van, ip-t is kapok meg minden, tsak a net nemmegy, valamiket allitolag ki is dobalt, nem nagyon tudom, mert anyum tovabitotta, es nem igazan sokat mondott

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#5) hezso válasza Gyuri16 (#1) üzenetére


hezso
aktív tag

Ma reggel voltak gondok a nettel, mert váltás volt kb. 1óráig a madneten voltunk, nekem sem mentek a magyar oldalak, az is lehet, hogy ennek a hatását érzed, bár nem nagyon hinném...

(#6) hezso válasza Gyuri16 (#1) üzenetére


hezso
aktív tag

Duplazott...

[Szerkesztve]

(#7) Gyuri16 válasza hezso (#6) üzenetére


Gyuri16
senior tag

neem, mar ugy 4 napja nem megy, amlekszel, amikor hivtalak, akkor se ment, meg elotte gy nappal se

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#8) hezso válasza Gyuri16 (#4) üzenetére


hezso
aktív tag

Meg tudod pingelni a 10.183.16.1-t?

(#9) Gyuri16 válasza hezso (#8) üzenetére


Gyuri16
senior tag

NEM VAGYOK OTTHON

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#10) hezso válasza Gyuri16 (#9) üzenetére


hezso
aktív tag

hm... így elég nehéz lesz, holnap reggel hívj fel, és majd működő gépmellett egy-két diagnosztikat csinalunk, addig nem tudok-tudunk segíteni. Bocs, de így nem megy

(#11) Gyuri16 válasza hezso (#10) üzenetére


Gyuri16
senior tag

holnap se leszek otthon, kulonben most megmutattad a high iq-dat.. :) mondom hogy nem megy a net, akkor hogyan irnek..majd megcsillogtathatod a tudasod

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#12) hezso válasza Gyuri16 (#11) üzenetére


hezso
aktív tag

:C
Bocs, nem fogok itt kötekedni neked, elolvastam hogy nem vagy otthon, azthittem volt annyi eszed, hogy kipróbáltad a pinget a server felé, de ha nem, a te bajod, én segíteni akarok, te meg fikazol, légyszi ezt ne, mert tényleg meg fogok sértődni.
Nem vagyok vak, tudok olvasni, és azt is tudom, hogy ha nem megy a neted, akkor nem otthonról írsz.

(#13) Gyuri16


Gyuri16
senior tag

http://securityresponse.symantec.com/avcenter/venc/data/w32.blaster.worm.html
ezt olvasgatom, lehet lesz valami hasznalhato, majd csak kedden megyek haza, akkor felrakok onnan lehet valamit, meg az AVG frissitest, addig meg remenykedunk, te is megmozgathatod az agysejtjeidet:)

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#14) Gyuri16 válasza hezso (#12) üzenetére


Gyuri16
senior tag

errol beszletem neked suliban, emlekszel, minden hulyesegen serodsz, akkor jo, bocsi, de haggyuk ezt, kellene valami hasznalhato 5let except format c

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#15) agostonl válasza hezso (#10) üzenetére


agostonl
tag

Szia!

Javaslom az alábbiakat:
Kapcsold be az XP tűzfalát, és csak a 21,20 és 80-as portokat engedd ki.
Ez azért kell, hogy ha nekimégy a NET-nek, akkor a blaster nem tud újraindítani.

Tépj el ide: [L]http://www.microsoft.com/security/incident/blast.asp[/L]
szedd le telepítsd fel a patch-et!

Ezután kikapcsolhatod a tűzfalat, és inkább keress valami alkalmazástűzfalat, mint pl. Outpost Firewall.

Jah... és végül szerezz be friss virusírtót (Symantec Antivirus)!

Ha valamit nem értenél, küldj mailt! :C

Azt mondják, Einsteint az ő idejében csak 10 ember értette a világon. Ha engem senki nem ért, zseni vagyok?

(#16) Gyuri16 válasza agostonl (#15) üzenetére


Gyuri16
senior tag

ok, otthon van sygate tuzfalam meg AVG virusnyuzom, de a symantecot most olvasom, lehet azt felrakom

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#17) Gyuri16 válasza agostonl (#15) üzenetére


Gyuri16
senior tag

ja es azt a patchet felraktam

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#18) hezso válasza agostonl (#15) üzenetére


hezso
aktív tag

Ez mind megvan neki, van tűzfala is, nem azzal van a gond, valami állandóan elszáll az IRQ-k miatt... Valami olyasmi lesz megint...

/off
sorry Gyuri, nem lecseszni akartalak, csak ideges vagyok, mert minden szarság van nekem is.... sorry
/on

[Szerkesztve]

(#19) Gyuri16 válasza hezso (#18) üzenetére


Gyuri16
senior tag

nee, valoszinutlen, mer a Feri mondta, hogy sook gepen van ez, es nem hiszem mindenkinek ilyen extrem gepe van mint az enyem

/off
no problem, en is az vagyok, es a format c szerintem okorseg, ugy nez ki nagyon szeretnek windowsot instalalni
/on

[Szerkesztve]

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#20) hezso válasza Gyuri16 (#19) üzenetére


hezso
aktív tag

sajnos nem mondhatom el a véleményem, nehogy egy céges ide tévedjen, de majd megoldjuk. Ha nem valami új vírus, akkor a hálózati kapcsolatokat nem cseszheti el. Ha a default-gateway is megvan, és mennek a pingek, akkor max új browser...

(#21) hezso válasza Gyuri16 (#19) üzenetére


hezso
aktív tag

Sorry, Duplazott...

[Szerkesztve]

(#22) Gyuri16 válasza hezso (#20) üzenetére


Gyuri16
senior tag

nyugtato hatasod van, valamit kitalalunk, itt meg az apummal megnezzuk a helyzetet, van egy erzesem, hogy egy teleegetett cd-vel megyek haza, aztan elveszkedhetsz a gepen

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#23) hezso válasza Gyuri16 (#22) üzenetére


hezso
aktív tag

ok

(ez a topic sem lesz hosszú életű, itt is még csak off van... semmi értelmes, csak amit agostonl kolléga mondott, dehát sajna az itt már nem segít)

[Szerkesztve]

(#24) Gyuri16 válasza hezso (#23) üzenetére


Gyuri16
senior tag

ja, csak azt nemertem, hogy miert nincs a halozaton tuzfal? akkor nem jott volna

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#25) hezso válasza Gyuri16 (#24) üzenetére


hezso
aktív tag

Nem kell tűzfal, a nat megfog mindent, a server meg LINUX-os sztem, vagy más, de nem win, tehát az megoldva. Emailen/bentről kaptad meg, 100% hogy nem kintről(kintrol a te géped gyakorlatilag elérhetetlen...)

(#26) Gyuri16 válasza hezso (#25) üzenetére


Gyuri16
senior tag

e-mail szerintem kizarva, freemailen semmit nem nyitok, ami nem ismerostol jon, es megbeszelve, a masik cimemre meg nem jarnak (meg) virusok, => bentrol, csak tudnam ki volt az a marha aki behozta...

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#27) hezso válasza Gyuri16 (#26) üzenetére


hezso
aktív tag

Ha jól be lene lőve a tűzfalad, nem történne meg --> radikális változtatások lesznek kedden :)

(#28) Gyuri16 válasza hezso (#27) üzenetére


Gyuri16
senior tag

remelem a wormek veglegesen radikalisak, tudod, hogy a default maniam... meg ha alitok valamit, akkor minden ram van fogva, hogy en rontottam el

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sos (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.