Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bubus66


bubus66
nagyúr

A téma adott! Szeretettel várunk minden Sony-t használó tagot, legyen az telefon, vagy tablet vagy bármi más.

Ide jöhetnek a pletykák, hírek, a fikázások, és minden ami a szakmai topikokba nem illik.

A FÜGGETLENÍTÉS A WAREZ, a TRÁGÁR szóhasználat, és a SZEMÉLYESKEDÉS itt is TILOS!

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2) Edi77 válasza bubus66 (#1) üzenetére


Edi77
őstag

:C Na, itt majd lehet bátran kérdezni, nem kell offolni, köszi, Bubus

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#3) bubus66 válasza Edi77 (#2) üzenetére


bubus66
nagyúr

Így van és nem csak M2 hanem bármi jöhet ami Sony. Lényegében ezért hoztam létre, hogy ne legyen tele OFF-olva a szakmai topik..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4) Edi77 válasza bubus66 (#3) üzenetére


Edi77
őstag

Szóval, akkor most mi is van ezzel a tegnapi root dologgal? Nekem kissé zavarosnak tűnt

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#5) bubus66 válasza Edi77 (#4) üzenetére


bubus66
nagyúr

Az van vele, hogyha OTA-n keresztül fel frissíted akkor állítólag megmarad csak meg kell segíteni az Easy rootal.. Igen ám ez mind szép és jó de arra leszek kíváncsi, hogy FR nélkül mikor keveredik össze a két rendszer

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#6) Edi77 válasza bubus66 (#5) üzenetére


Edi77
őstag

Nekem elég furcsa így ez a dolog első hallásra is, pedig nem vagyok egy mókolós szakember, ezért is kétem screenshotot. Nos, valóban rootolt lehet a teló, de az a JB és KK keveredés veszélyes mutatványnak tűnik.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#7) hokins


hokins
addikt

Én tuti hogy nem rootolok amíg valami 100%-os módszer nem lesz rá. Egyébként se látom jelenleg értelmét. Gyors és stabil a telefonom, amit meg nem használok és engedi a rendszer azt letiltom. Custom rom úgysincs,meg zárt blnél azzal se mennénk sokár. (nem olyan mint Motorola defy volt.)

(#8) bubus66 válasza hokins (#7) üzenetére


bubus66
nagyúr

Te tudod, hiszen nem az most kezdted, ha egy új rendszert telepítünk ajánlott az FR mivel össze keveredhet a kettő. Kíváncsi leszek mikor jön a sírás rívás, meg ha valami gond lesz, akkor kell az FR és akkor megint ezt a torturát kell végig járni.

Az Edi77 4.3 van fent ki próbálhatta volna, szerintem meg teljesen felesleges agy jól működő rendszer piszkálni

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#9) bubus66 válasza hokins (#7) üzenetére


bubus66
nagyúr

Te tudod, hiszen nem az most kezdted, ha egy új rendszert telepítünk ajánlott az FR mivel össze keveredhet a kettő. Kíváncsi leszek mikor jön a sírás rívás, meg ha valami gond lesz, akkor kell az FR és akkor megint ezt a torturát kell végig járni.

Az Edi77 4.3 van fent ki próbálhatta volna, szerintem meg teljesen felesleges agy jól működő rendszer piszkálni. Pont azért nem írtam, neki, de a topicba az utolsó hszt érdemes elolvasni. Azért mondtam neked a JB van fent, és akkor te simán meg csinálhattad volna. Vagy én biztos, hogy javasoltam volna, ha stabil és megbízható lenne

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#10) hitchins


hitchins
őstag

Végre,
nem is értem miért nem volt ilyen topic. Én tényleg kerestem..... :C

Telefon vásárlás előtt állok és rájöttem, hogy akármilyen jó telefont is gyárthat az lg, samsung stb. mindenképpen sony-t szeretnék venni.
Mivel folyamatosan használja az ember a telefonját, nekem egyszerűen fontos, hogy ne csak működőképes legyen de jó érzés legyen kézbevenni ránézni.
Nekem ezt csak a sony tudja megadni.:)

Szóval a vásárlás (Kb 2-3 hét múlva esedékes), úgyhogy ha bárki tudna infót tanácsot, szívesen veszem.
A versenyzők: M2, Z, Z1 ...nagyon esetleg Z ultra.

Valójában M2 nagyon tetszik és alapvetően elegendő arra amire én használom.
Az egyetlen ami kissé elriaszt az a tárhely, és a felbontás, meg nem bánnék egy kicsit jobb kamerát.
Z/Z1 felbontása ugye jobb de kicsit fakóbbnak tűnnek a színek és a betekintési szög sem túl jó. Viszont tárhely már elegendő, és gondolom a kamera is erősebb.
Z ultra most már elég jó árban van és egy két dolognál jól jönne a nagy kijelző, de nem tudom hogy lehet együtt élni ekkora „jószággal” ráadásul nincs rajta vaku.

Szóval kicsit bizonytaln vagyok, úgyhogy aki használta már a fentieket, esetleg többet is, légyszi ossza meg a tapasztalatait.

(#11) Edi77 válasza bubus66 (#8) üzenetére


Edi77
őstag

Semmi esetre sem kísérletezgetnék a telóval. :N
Már eleve nem okos dolog ráfrissíteni egy rendszerre OTA-n, hogy aztán FR nélkül használjuk. Pont volt egy ilyen a héten, egy ismerősnek lejött a 4.4.2 a S4-re, minden backup nélkül , ész nélkül frissítette, aztán volt neki net gubanc, appoknál funkciózavarok, dolgok tűntek el neki tárhelyről. Kéreztem, miért nem várt és kérdezett meg? Pláne, hogy meséltem neki a KK esetleges hátrányairól. Persze, nem volt hajlandó gyári visszát csinálni, csak amikor már térerő és hívásgondok is voltak. A szolgáltatót okolta a hibákért addig, amíg elvettem a telót és nyomtam neki egy gyári visszát. Voilá, semmi gond azóta a telóval. Csak mert utál vacakolni a teló új beállításaival, azért kínlódott volna egy keszekusza összegabalyodott rendeszerrel.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#12) bubus66 válasza Edi77 (#11) üzenetére


bubus66
nagyúr

Na látod pont erről beszéltem, de nem hiszik el nekem.

(#10) hitchins

Tárhely probléma megoldható felhő tárhellyel akár.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#13) #01993216 válasza bubus66 (#12) üzenetére


#01993216
törölt tag

Úgyúgy! A Mega 50GB tárhelyet ad ingyen. Nekem is az van! :)

(#14) hitchins válasza bubus66 (#12) üzenetére


hitchins
őstag

On-line tárhelyet nem nagyon szeretem,

Ami nagyobb méretű cucc menne rá az a GPS, egy-két egyszerűbb játék (gyereknek), Nem tudom ezek mennyit foglalnak...
Ami mondjuk igazán sokat foglalna az a képek/videók. Ez már biztos kártyára kellene tennem.
Monduk ez nem gond, gondolom ezek működnek sd-ről is.

Apropó filmek.
van olyan app amivel youtube-ról le lehet tölteni filmet a telóra?
Most (még) wp-m van és ott az egyik appal elő tudom tölteni a cuccot a telóra, így akkor is meg tudom nézni ha épp nincs hálózat, és persze havi forgalmat sem növeli ha otthon wifi-n leszedem előre amit esetleg később megnézek.

(#15) Edi77


Edi77
őstag

Hallottam, hogy van egy olyan progi, hogy újraindítást csinál a telón. Ez alapból sajnos nincs benne M2-ben, ismeri valaki ezt az appot?

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#16) Edi77 válasza hitchins (#14) üzenetére


Edi77
őstag

Mctube, de ez playen nincs, keress rá google-ban. Telóra menti a videókat

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#17) bubus66 válasza #01993216 (#13) üzenetére


bubus66
nagyúr

Sőt a a box, is 50GB-ot ad ha Sonyról regisztrálsz.

Igen a videók képek működnek az SD-ről én a csak próbaképpen fel raktam a navigont áthelyeztem SD-re és működőt.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#18) hitchins válasza Edi77 (#16) üzenetére


hitchins
őstag

Király köszi..
gondolom sd-re ez sem ír csak telefon tárhelyére?

(#19) #01993216 válasza Edi77 (#15) üzenetére


#01993216
törölt tag

Milyet szeretnél? :)

A legegyszerűbb megoldás a Rebooter, root jogokat kér, de neked ez nem lehet probléma. :)
Én azt javaslom, hogy tedd fel az Xposed Modules-t és utána tedd fel az Advanced Power Menu app-ot. Az szépen befészkel oda menüdbe, magyar és mindig ott lesz újraindítás opcióként, ha megnyomod a kikapcs gombot.

(#20) hitchins válasza bubus66 (#17) üzenetére


hitchins
őstag

Navi megy sd-ről? Ez jó hír.
:)

jelenleg outlook/hotmail címem használom elsődlegesen a wp miatt.
Ez minden további nélkül működik droid alatt is (contact/naptár szinkronizálás). Vagy play áruház miatt kelleni fog gmail-es cím?

Sorry, ha hülyeséget kérdezek, de az elmútlt 2 évben wp-n voltam....

(#21) #01993216 válasza hitchins (#20) üzenetére


#01993216
törölt tag

Legjobb tudomásom szerint a Play csak gmail-es címmel működik, de majd kijavítanak a fórumtársak, ha esetleg tévednék. :)

(#22) Edi77 válasza hitchins (#18) üzenetére


Edi77
őstag

Én úgy tudom, hogy sd-re is, de ebben nem vagyok biztos. Én nem használom a YT appot sem. :N

(#19) szanitec: xposed van alapból, a többit megnézem.Tehát nem csak azt szeretném, hogy csak újraindítás legyen akkor, hanem mint lehetőséget találjam meg

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#23) bubus66 válasza Edi77 (#22) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ez nem jó neked van azt hiszem widgetje is

Quick Boot (Reboot)

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#24) Edi77 válasza hitchins (#20) üzenetére


Edi77
őstag

Gmailes cím kell a play miatt mindenképpen. De ha megcsinálod, javasolt a címtáradat oda is elmenteni, így gyorsan, egyszerűen, a gmail fiókod megadásával a kontaktok is felkerülnek a telódra

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#25) #01993216 válasza Edi77 (#22) üzenetére


#01993216
törölt tag

Sok progi van az Xposed-ben, ami be tud épülni a Power Menu-be, de én az Advanced Power Menu-t favorizálom. Az jól testreszabható és nálam eddig minden telefonon hibátlanul működött, amin használtam.

(#26) Edi77 válasza bubus66 (#23) üzenetére


Edi77
őstag

és (#25) szanitec: köszönöm, a du folyamán meglesem :R

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#27) oliwire válasza #01993216 (#25) üzenetére


oliwire
őstag

Az advanced power menu alkalmazást én is javaslom, használom, nincs vele probléma.

(#28) bubus66 válasza oliwire (#27) üzenetére


bubus66
nagyúr

Mester köszöntünk az OFF topikba.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#29) oliwire válasza bubus66 (#28) üzenetére


oliwire
őstag

:R

(#30) darvinya


darvinya
titán

OTA vagy nem OTA

OTA frissítéskor megmarad a root, ha SuperSU nem system mappa része.
De frissítés után újra kell su -t frissíteni.

Mikor ajánlott az OTA?
Akkor, ha nincs belakva a rendszer.
Ekkor még root is megmaradt.
Mert ha OTA-n friss Op. érkezik, a rajta lévő app-ok nem biztos, hogy arra Op.-ra is van optimalizálva.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#31) bubus66 válasza darvinya (#30) üzenetére


bubus66
nagyúr

Mivel ajánlott egy FR minden egyes új rendszer felrakásakor, ezért ne vagyok benne biztos, hogy ez az eljárás jó mert ideig óráig jó, csak amíg a két rendszer össze nem keveredik. De bizony a system része.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#32) darvinya válasza bubus66 (#31) üzenetére


darvinya
titán

FR, csak akkor kell, ha külső app-od van.
Mert azt nem biztos, hogy újabb Op.-rendszerrel kompatibilis.
Azaz JB 4.1-re optimalizált app már nem jól működik JB 4.3-on.
Gyárit(system) törli úgy is, tehát azzal nem kell foglalkozni.
Ezért nem lehet ott a SuperSU.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33) #01993216 válasza darvinya (#32) üzenetére


#01993216
törölt tag

Besegítek kicsit!

Maga a SuperSU alkalmazás valóban a /system/app mappába kerül, de maga a su fájl, amit telepít a program, az az /xbin mappába kerül, nem a /system-be és ez a mappa nem törlődik OTA frissítéskor.

[ Szerkesztve ]

(#34) darvinya válasza #01993216 (#33) üzenetére


darvinya
titán

Nem törlődik, mivel recovery nem csinál system formázást.
OTA-n amúgy is csak olyan lesz a frissítés, amihet nem kell formázni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#35) #01993216 válasza #01993216 (#33) üzenetére


#01993216
törölt tag

...és igen, ez 100%, mert az előző telefonomhoz elég sok ROM-ot portoltam és főztem és a su valamint a busybox meglehetősen megbonyolította a dolgokat.

Az /xbin mappa tartalma csak gyári állapot visszaállítással törlődik, illetve nyers Flashtool-os telepítéssel. OTA frissítéssel megmarad, tehát könnyen elképzelhető, hogy így root-olható a 4.4-es rendszer, de bubus66 jól mondta, csak idő kérdése, mikor akad össze majd a két rendszer.

(#36) #01993216 válasza darvinya (#34) üzenetére


#01993216
törölt tag

Ez a lényegen nem változtat, mert a su az xbin mappában van és az csak az előbb leírt módon törlődik, egyébként meg a gyártók is javasolnak egy rendszervisszaállítást a frissítés után. Még a Sony is. Persze mindenki azt csinál a telefonjával amit akar.

[ Szerkesztve ]

(#37) bubus66 válasza darvinya (#32) üzenetére


bubus66
nagyúr

Én biztos, hogy csinálok, FR mindegy hogy milyen frissítem. Mindegy 100 szónak is egy a vége én addig nem root-lok amíg nem lesz 1 klikkes ROOT progi.

(#35) szanitec

A Flashtool-lal is lehet csinálni azt hiszem FR-t

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#38) #01993216 válasza bubus66 (#37) üzenetére


#01993216
törölt tag

Egyetértek!

Egyszerű példának vegyünk alapul egy windows-t. Telepítünk egy rendszert, aztán ráfrissítünk egy rakás később kiadott frissítést, meg szervizcsomagot és a végére egy tetű lassú, bug-os rendszert kapunk.
Ha viszont egy olyan windows-t teszünk fel, ami eleve tartalmazza a szervizcsomagot és ugyanezeket a frissítésket, egy normális rendszert kapunk. Nem hiszem, hogy annyival okosabbak lennének az android fejlesztők, mint mások mondjuk a Microsoft-nál.
Épp ezért nem vagyok híve az össze-vissza frissítgetésnek, a nyers, tiszta telepítéstől soha nem volt jobb és nem is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#39) bubus66 válasza #01993216 (#38) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ez így igaz ahogy írtad. Azért ez a tedd visszs a 4.3 ROOT-old, majd frissíted OTA-n. Tény és való, hogy lehet frissíteni meg a ROOT is meg marad, csak, hogy mekkora bugok fognak lenn(igaz azt talán soha ) nem tudjuk meg. Én is annak vagyok a hive, hogy a régi rendszer legyalulva és utána jöhet az új. Én nem is frissítettem OTA-n inkább a Flashtoolal csináltam meg.

Nem volt FR jönnek is a BUGOK rendessen..

Nekem a Francia volt fent nem akartam a JB vissza tenne akkor inkább egyszerűbb volt a FlashTool-os megoldást alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#40) #01993216 válasza bubus66 (#39) üzenetére


#01993216
törölt tag

Nekem nem volt kedvem keresgetni, lefrissítettem a PC Companion-nal, aztán nyomtam neki egy FR-et.

(#41) #01993216 válasza Edi77 (#26) üzenetére


#01993216
törölt tag

Mire jutottál vele? :)

(#42) TheMarci


TheMarci
addikt

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy Sony androidos telefon, és újra kéne telepítenem a rendszerét, viszont nagyon nem értek hozzá, ebben kérném a segítségeteket. Sony programjával tudok biztonsági mentést csinálni, amit simán visszatöltök a telefonra, amikor újratelepítettem? Telóról, vagy gépről kell újratelepítenem a rendszert? MIt tudok elrontani, mire kell figyelnem? Előre is köszi a segítséget!

Do You Dream?

(#43) Edi77 válasza TheMarci (#42) üzenetére


Edi77
őstag

Milyen típusú a teló és milyen rendszer van rajta?

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#44) bubus66 válasza TheMarci (#42) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#42) TheMarci

Szia légyszíves írd meg a telefon típusát. Elrontani nem tudod a FlashToolal érdemes meg csinálni. Tudsz csinálni biztonsági mentes de ha a JB-ről csinálsz és KK teszel rá akkor érdemes teljesen újra telepíteni az alkalmazásokat. Teloról csak akkor tudod a rendszert újra telepíteni ha fel ajánlja.

Edi77

Mondtam ne hamarkodd el...

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#45) Edi77 válasza #01993216 (#41) üzenetére


Edi77
őstag

Még nem jutott rá időm, de szerintem már nem is teszem fel, mert megy vissza még ma este a gyári 4.3 ROM root nélkül sajnos

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#46) #01993216 válasza Edi77 (#45) üzenetére


#01993216
törölt tag

Ahha

Hát sajnos olyan programot nem tudok, ami menne root jogok nélkül.

(#47) Edi77 válasza #01993216 (#46) üzenetére


Edi77
őstag

Ezzel nincs is gond, tudom, hogy root nélkül nem lehet megoldani?

Bubus: szerinted elkapkodom? Meddig várjak?

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#48) icecave


icecave
nagyúr

Ó, lett Sony OFF is? Remek :D

Z3 Compact-al beszállok. Ha kérdés van és tudok segíteni, csak bátran toljátok.
Azért nekem is van "gondom", mégpedig, hogy a gyári kammal ha csinálok képet, akkor jobb alul ugye meg tudom nézni, de ez mindig a gyári album appot nyitja meg. Sehogy sem tudom megoldani (nem találom), hogy pl. más progit nyisson ilyenkor meg, pl. Quickpic-et. Z1Compact-on meg lehetett, mert megkérdezte, mit használjon. Itt semmi kérdés nem volt, egyből az album apphoz társította. Persze, a beállításokban egyik képnéző progi sem alapértelmezett, nincs ilyen kipipálási lehetőség. :(

(#49) darvinya válasza icecave (#48) üzenetére


darvinya
titán

Kamera app társítás törlése.
A QuickPic app fent kell lennie a telon, hogy felajánlja.
Viszont KK-n előfordulhat, hogy SD írási tiltás miatt nem lehet beállítani mást.
Mert a gyári album is tud szerkeszteni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#50) bubus66 válasza Edi77 (#47) üzenetére


bubus66
nagyúr

Keddig

(#48) icecave

Üdv a topikba..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.