Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket 940 upgrade? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Ahogy már több topicban is olvashattátok (néhol súlyos offolás nyomán:D), szöget ütött a fejembe a címben szereplő váltás. Konkrétabban:
- Opteron 146 (2000 MHz = A64-FX49)
- 2*512 MB CL2 ECC registered PC3500, esetleg (:DDD) PC3200
- Asus SK8V? alaplap

Mivel az első kettő nem igazán kapható jelenleg kishazánkban, a kapcsolódó költségszámításaim meglehetősen pontatlanok. Proci 80-90k, RAM szintén. Alaplap kapható, akit érdekel, járjon utána.:D

Mielőtt vki rámfogja, hogy krőzus vagyok, elárulom, hogy fejlesztési célkeretem képződött (a célt tekintve már szűkösnek is mondható), másra csak komoly trükközések árán költhetném. Nem is nagyon akarnám persze... Mivel egyéb hardverre nem nagyon van szükségem (még egy Raptor2 36 GB-ra várok, lehessen kapni), ezért a ''kemény mag'' cseréje mellett határoztam, nem kevéssé a 64 bit bűvöletében. Talán év végére lesz is hozzá XP és driver, a 64 bites Prescott pedig még nagyon bizonytalan. Félkesű, csökevényes memóriavezérlővel megáldott A64-ektől kíméljetek.:DDD

Véleményeket és a beszerzéssel kapcsolatos segítséget kérnék. Természetesen szeretném a rendszerből kisajtolni minimum egy tetves FX53 teljesítményét.;]

Előre is kösz!

A legjobb aláírás a héten

(#2) anaqer


anaqer
veterán

HiperG intelezik, Te behammerolsz... az ember csak kapkodja a fejét. ;]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#3) erdoke válasza anaqer (#2) üzenetére


erdoke
titán

Megpróbálom mellőzni az elfogultságra utaló felhangot és szmájlit a hozzászólásodban...:))

Mi a gond a Hammerr-rel?:F Nekem csak az ára problémás, dehát nem én fizetném.:)

A legjobb aláírás a héten

(#4) anaqer válasza erdoke (#3) üzenetére


anaqer
veterán

Elfogultság? :F Nemt'om, én csak csodálkozom...

Hammerrel semmi gond ( illetve van : keveset akarnak belőle csinálni ), főleg ha nem Te állod a költségeket. :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#5) erdoke válasza anaqer (#4) üzenetére


erdoke
titán

Úgy vettem ki, mintha úgy gondolnád, azért meglepő, mert én abszolút Intel párti vagyok. K7 vs. Northwood helyzetben az is voltam, most viszont ─ ebben az átmeneti állapotban ─ ez tűnik a legjobb megoldásnak. Nálam ez ilyen egyszerű, nagy csodálkozásra nem látok okot.

A legjobb aláírás a héten

(#6) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Mi a kérdés?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#7) erdoke válasza fLeSs (#6) üzenetére


erdoke
titán

''Véleményeket és a beszerzéssel kapcsolatos segítséget kérnék. Természetesen szeretném a rendszerből kisajtolni minimum egy tetves FX53 teljesítményét.;]''

Elsősorban a beszerzéssel kapcsolatos információk/segítség érdekelne, de szívesen veszek linkeket tesztekkel, stb. Akinek ilyen (na jó, hasonló:D) van, azoktól természetesen tapasztalatokat is várok.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#8) erdoke válasza fLeSs (#6) üzenetére


erdoke
titán

Mostmár az akérdés, hová tűntél.:F :))

A legjobb aláírás a héten

(#9) fLeSs válasza erdoke (#7) üzenetére


fLeSs
nagyúr

RAM (Corsair Twinx 1 GB): [L]http://www.varazspalca.hu/arlistak/hardver/kingston.htm[/L]
alaplap (ASUS SK8N): [L]http://www.hardwarefutar.hu/termek.php?csoport=Alaplap&PHPSESSID=aece5acde15660f9e2901f146e589e71[/L]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#10) Gorneck válasza erdoke (#1) üzenetére


Gorneck
titán

Sajna én elég láma vagyok a témában...csak szerver szinten tudok hozzászólni! De hajrá és sok sikert hozzá!

Gorneck#1239

(#11) Gorneck válasza fLeSs (#9) üzenetére


Gorneck
titán

Szép árak...:D! De a jót meg kell fizetni!

Gorneck#1239

(#12) erdoke válasza fLeSs (#9) üzenetére


erdoke
titán

Vagy én, vagy a brózerem hülye, de a link, amit betettél, nálam a Kingston termékcsoportra mutat, illetve a Corsair-nél nincs regiszteres modul.:F
Expert árlistájában ''Bizonytalan'' megjelöléssel már van a Corsair, talán pár héten belül lehet belőle valami.

Az SK8N pedig rábeszélés lenne, mert egyelőre az SK8V teccik jobban, ahogy azt írtam is.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#13) erdoke


erdoke
titán

Gondoltam, hogy nem ez lesz a legnépszerűbb topic, és a propléma is eléggé komoly (persze tudom, ez nézőpont kérdése), de ennyire?:F
UP :)

A legjobb aláírás a héten

(#14) fLeSs válasza erdoke (#12) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Bocs, Kingstonra gondoltam.
SK8V-t pedig nem fox találni MO.-on...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Tuninggal kapcsolatban nemtok többet elmondani, mint amiket a cikkeimben leírtam.
HT sebességet visszaskálázni, vcore-t és ''FSB''-t megemelni, a memó órajelét a memóriától függően beállítani. Ennyi, nincs benne semmi bonyolult.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#16) PNEUM válasza erdoke (#13) üzenetére


PNEUM
aktív tag

Én is gondolkodtam Opteronban, ugyan úgy, mint te.
Mivel az Opteron az FX hez képest ugyancsak nagy árelőnyben van. :)
Mannyi a különbség a regiszteres RAM ára, és a sima RAM ára között, kb? :F
Ill. hogy meddig támogatja még az AMD a s940-et.

[Szerkesztve]

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

(#17) fügike válasza erdoke (#1) üzenetére


fügike
senior tag

Ramirisban lehet kapni, mikorra kéne. Valamikor jövő héten megyek fel - hét vége felé. Mármint Asus lapot.:D:B

[Szerkesztve]

Boci-boci tarka!:D

(#18) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Tévedtem:
SK8V :
[L]http://www.fefo.hu/catalog/customer/catalog/pricelists/lista.html[/L]
[L]http://www.5dimenzio.hu/list/alaplap.htm[/L]
[L]http://www.ansys.hu/arlista.php?kategoria=2813[/L]

SK8N még van itt is:
[L]http://www.ebolt.hu/category1870.html[/L]

1ébként sztem mindent lehet találni itthon is, csak keresni kell. Ezeket is a Google-ban keresve találtam, ezt te is meg tudod csinálni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#19) erdoke válasza fügike (#17) üzenetére


erdoke
titán

A következő beszerzésednél konzultáljunk. Amíg ennyire bizonytalan a proci és a RAM, dőreség lenne megvennem a lapot.
Amúgy kösz!:C

(Ramiris árlistához küldhetnél mailben jelszót, hozzájuk pont nincs...:B)

A legjobb aláírás a héten

(#20) erdoke válasza fLeSs (#15) üzenetére


erdoke
titán

OK, kösz. Olvasgatok, hátha nem csak elméleti lesz a tudás.:)

A legjobb aláírás a héten

(#21) erdoke válasza fLeSs (#18) üzenetére


erdoke
titán

Igen, én is megtaláltam a 3-ból kettőt.:) Nem is az alaplapra gondoltam, mint nehéz beszerzésre, ott max. a forrásban kell segíteni, mert baromi drága. RAM-ot procit túrok, SK8V valahol biztosan lesz, amikorra ezek megjönnek.

A legjobb aláírás a héten

(#22) fügike válasza erdoke (#19) üzenetére


fügike
senior tag

Mél ment.

Ezt leltem a mostani árlistában:
AMD AthlonXP 64+FAN 3000+

Nemmondommegmennyiért.:D

[Szerkesztve]

Boci-boci tarka!:D

(#23) erdoke válasza fügike (#22) üzenetére


erdoke
titán

Ilyesmi csak végső megoldásként...:D

A legjobb aláírás a héten

(#24) fügike válasza erdoke (#23) üzenetére


fügike
senior tag

Jovanna... nem figyeltem! Álmos vagyok...meg Előd, Tas..........hrrrrrrrr.....hrrrrRRR...Mi van????:D

Boci-boci tarka!:D

(#25) erdoke válasza fügike (#24) üzenetére


erdoke
titán

Semmi gond, és kösz a mailt. :P

+ egy reggeli UP!

A legjobb aláírás a héten

(#26) erdoke válasza erdoke (#25) üzenetére


erdoke
titán

Még1 UP!

A legjobb aláírás a héten

(#27) erdoke válasza erdoke (#26) üzenetére


erdoke
titán

#7 szerint várok némi segítséget. Hátha valakinek a padláson porosodik egy Opteron 146, esetleg az ismerősének az ismerőse tutira tud hozni ilyet jó áron, stb. Nem is beszélve a PC3500-as regiszteres CL2 OCZ v. Corsair modulokról.:)

A legjobb aláírás a héten

(#28) dzsoni válasza erdoke (#27) üzenetére


dzsoni
senior tag

Nekem ''csak'' sima A64-em van, ezzel vannak tapasztalataim, és eléggé meggyőző. FX-et nem nagyon találtam itthon, viszont jópár helyen lehet kapni Ausztriában. Ha ez segítség akkor itt egy link:

[L]http://www.geizhals.at/[/L]

Van itt minden: proci, lap, ram...

(#29) erdoke válasza dzsoni (#28) üzenetére


erdoke
titán

Igen, itt találni 400-as Corsairt és 146-os Opteront is, összesen kb. 680-700 €. Persze csak rendelésre, 3-4 hét, ha jól értem.
Köszi.

A legjobb aláírás a héten

(#30) erdoke válasza erdoke (#29) üzenetére


erdoke
titán

Esetleg hazai forrást tud valaki? A Google csak egyet, de ott sincs valójában.

A legjobb aláírás a héten

(#31) erdoke válasza erdoke (#30) üzenetére


erdoke
titán

Nem jártok nagykerekben? Expert, Mycom, Ramiris nincs, a többit meg se tudom nézni.

A legjobb aláírás a héten

(#32) Gorneck válasza erdoke (#31) üzenetére


Gorneck
titán

Hát én is ránéztem nekem nem csak egyet adott!

Gorneck#1239

(#33) Tommmy


Tommmy
tag

És mire kellene a gép?
Kihasználnád egyáltalán, vagy csak azért hogy legyen egy jó kis masinád mondjuk ami - az ipar amortizációját figyelembe véve - pár hónapig újdonság, neked meg max. 2 hétig?!
Én biztosan nem erre szánnám a pénzt. Inkább vennék más beviteli és kiviteli eszközöket, védelmi eszközöket usw.

(#34) Fawkes


Fawkes
őstag

Nos miklandnál van proci regesramot pixelnél nézd meg alaplap meg e-connectnél.

(#35) Gorneck válasza Tommmy (#33) üzenetére


Gorneck
titán

Ez igaz, de fő a változatosság! Főleg, ha vki megteheti! És erDOKe megteheti...
Tényleg és milyen hűtő lesz rája? Mert igen csak forróvérű a kicsike! Ma két opteronos szervert is szétkaptam a szaros, béna kivitelezésű ház miatt!

Gorneck#1239

(#36) idarpidi


idarpidi
csendes tag


Az Alienc.-be talátsz ECC RAM-ot.

[Szerkesztve]

(#37) erdoke válasza Tommmy (#33) üzenetére


erdoke
titán

Nem akartam az elején ecsetelni, mert felvágásnak tűnne, de egyelőre tényleg még ennél is kisebb szükségem lenne más hardvereszközre. Szerinted mit kellene vennem?

A legjobb aláírás a héten

(#38) erdoke válasza Fawkes (#34) üzenetére


erdoke
titán

és idarpidi is:
Kösz! :)

A legjobb aláírás a héten

(#39) Fawkes válasza erdoke (#38) üzenetére


Fawkes
őstag

Ugyan nincsmit:DD

(#40) erdoke válasza idarpidi (#36) üzenetére


erdoke
titán

Csak SD és 266-os DDR van, nekem CL2 DDR 400 v. 434 kellene.

A legjobb aláírás a héten

(#41) erdoke válasza Fawkes (#34) üzenetére


erdoke
titán

AMD OPTERON 146 2000MHZ 1MB CACHE, 1WAY SERVER 74,752.- Ft 93,440.- Ft
Valamilyen furcsa oknál fogva ez 660 Ft-tal olcsóbb, mint a 144, ami ugye 200 MHz-cel alacsonyabb órajelen ketyeg.:F

512MB DDR400 SDRAM PC3200 KINGSTON ECC REGISTERED 25,875.- Ft 32,344.- Ft

Ez is van a Miklandnál. Ha más nem lesz, jó lesz, bár CL3.

ASUS SK8N NFORCE3 ALAPLAP DUAL-DDR400 +SATA +FIREWIRE +LAN 49,440.- Ft 61,800.- Ft

Gondolom az SK8V-t is tudják hozni ugyanennyiért, a Ramirisben egy ár mind a kettő.

Pixelt és e-connectet nézem, bár szkeptikus vagyok a beszerzéssel kapcsolatban, szerintem ezt ugyanúgy 3-4 hétre tudnák hozni, mint bármelyik másik forrás, akinek nioncs az árlistájában a kérdéses cucc.

A legjobb aláírás a héten

(#42) Fawkes válasza erdoke (#41) üzenetére


Fawkes
őstag

Nemtom ha csak 660Ft a különbség akkor az csak nekünk yoooo:DDD
Elég barátiak az árak.Cl3 is jó sztem nekem is most az van megvok vele igaz a amximalizmus ;]
A 3hét szállítási idővel pedig mindenhol szembetalálkoznál sztem...
Sok sikert oszt majd nyomass pár superpi eredményt:DD

[Szerkesztve]

(#43) erdoke válasza erdoke (#41) üzenetére


erdoke
titán

Pixelben sincs RAM (csodálkoztam volna, mert a disztrihez se jött még be), illetve e-connectnél drágább a lap, mint a Ramirisnél (ebben is van logika...:D).

A legjobb aláírás a héten

(#44) strike-force válasza fLeSs (#18) üzenetére


strike-force
őstag

ANSYS ???? ROTFLMAO, ROTFLOL és barátai....... komolytalan egy társaság.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#45) -=Sawtooth=- válasza dzsoni (#28) üzenetére


-=Sawtooth=-
tag

off
ja de a 9800prora 2 hete utalod a penzt es 1 hete hivsz. :C

szex,drog,rák&roló

(#46) dzsoni válasza -=Sawtooth=- (#45) üzenetére


dzsoni
senior tag

: OFF

Bocsi kicsit elcsúsztam idővel meg pénzel is. Hívni foglak amúgy is mert van más dolog is, ami jó lehet mindkettőnknek :)

: ON

(#47) -=Sawtooth=- válasza dzsoni (#46) üzenetére


-=Sawtooth=-
tag

helyes az olyat szeretem :D
de /pill nincs 9800pro. tan holnap lesz, de az mar vikthore ha addig nem vesz masikat.9700pro viszont lesz 2 ha minden igaz

szex,drog,rák&roló

(#48) erdoke válasza -=Sawtooth=- (#47) üzenetére


erdoke
titán

Na eriggyetek má' innen, vagy legalább azt mondjátok meg, hol lehet olcsón Opteron 146-ot és CL2 PC3500 regiszteres RAM-ot venni.:D

Vagy legalább legyen mindhármunknak jó...:C

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#49) -=Sawtooth=- válasza erdoke (#48) üzenetére


-=Sawtooth=-
tag

ehh :D micsoda extra igenyek

de ha mar itt tartunk. ha 1 procis rencerben hasznalod, miben nyujt tobbet az opteron,mint az a64? (nem a butitott)

szex,drog,rák&roló

(#50) erdoke válasza -=Sawtooth=- (#49) üzenetére


erdoke
titán

Opteron = A64-FX, azaz dual memvezérlős, viszont regiszteres RAM-ot igényel.

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket 940 upgrade? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.