Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atenza


atenza
senior tag

Nekem az SLI alaplapvásárlás során jutott eszembe. Ha jól tudom 3 gyártó is kijött az új SLI-s lapjával: Asus, Gigabyte, MSI, többről még nem tudok.
A lényeg h. segítség kellene a választáshoz, S939es lap kellene. Tartalomban majdnem mind1ik ugyanazt tudja, sebességben pici az eltérés, árban nagy, és minőségben nem tudom.
Szóval ezek közül kéne választanom:
-MSI
Bővebben: link
-Asus
Bővebben: link
-Gigabyte
Bővebben: link

Remélem ezzel másnak is segítek a választásban, gondolom sokan vártatok velem együtt az nForce 4 megjelenésére.

(#2) atenza


atenza
senior tag

Ha tudtok újabbat és jobbat, pls szóljatok!

(#3) Suliro válasza atenza (#2) üzenetére


Suliro
senior tag

Ezek közül én kizárnám a gigabyte lapokat, nem olyan jók azok. MArad msi-sus, én msi-t vennék.

I believe in Dodge power!

(#4) Suliro


Suliro
senior tag

Ja egyébként meg van vmi íratlan szabály, hogy a topic neve nem kezdőthet nagy szóval!

I believe in Dodge power!

(#5) engusz válasza atenza (#1) üzenetére


engusz
veterán

Láttam már hazai árlistán Asus és Gigabyte lapot is. Úgy rémlik, hogy az Asus volt az olcsóbb, majdnem egy tízessel. Én az Asus mellett tenném le a voksomat.

Szerk.: Jövőre lesz, itt a Prohardver!-en, cikk róla. De a már megjelent SLI-s is jó olvasmány.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#6) atenza válasza Suliro (#3) üzenetére


atenza
senior tag

Msi nekem is szimpi volt addig, amég nem hallottam annyi rosszat a GeForce 6600GT-jükről. Viszont alaplap teljesen más tészta. Igazából az lenne a legjobb, ha itt a PH!-n csinálnának egy nagy nForce4-es tesztet.

(#7) Suliro válasza atenza (#6) üzenetére


Suliro
senior tag

nehogy 2db 6600gt-ért vegyél sli-is alaplaot!

I believe in Dodge power!

(#8) atenza válasza engusz (#5) üzenetére


atenza
senior tag

Igen az Asus ha jól tudom 35+Áfa, a Gigabyte 42+Áfa, de az Asusban nincs WAN, szemben a Gigabyte-al. Viszont kijött egy újabb Asus, amiben már van, csak az árát nem tudom...

(#9) Suliro


Suliro
senior tag

2db 6600gt egy szinten van egy 6800gt-vel, talán egy picit jobb, de látványjavítók bekapcsolása után a 6800gt elveri őket. Persze később vehetsz még egy 6800gt-t.

I believe in Dodge power!

(#10) atenza válasza Suliro (#9) üzenetére


atenza
senior tag

Egyenlőre elég egy 6600GT, aztán ha kevés lesz, akkor újítok, ezért kell SLI! Meg mert naggyon jó! :))

(#11) engusz válasza atenza (#10) üzenetére


engusz
veterán

Olvastad már az SLI-s tesztet itt a Prohardver!-en?
Bővebben: link

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#12) Suliro válasza atenza (#10) üzenetére


Suliro
senior tag

Úgy més. HA egyszerre 2-t akarsz venni, akkor inkább egy 6800gt-t. Vagy még jobban jársz, h veszel egy 6800-at és megpróbálod moddolni. Ha nem megy akkor is jobb , mint a 6600gt és nem sokkal drágább, ha meg megy, akkor van egy alcsonyabb órajelen menő 6800gt-d sima ddr rammal.

I believe in Dodge power!

(#13) atenza válasza engusz (#5) üzenetére


atenza
senior tag

Bizony jó olvasmány csak kevés... :)

(#14) MUŁĐER válasza Suliro (#12) üzenetére


MUŁĐER
addikt

és hol fog kapni 6800-at PCI-E-st?Vagyis mikor?:)

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#15) atenza válasza engusz (#11) üzenetére


atenza
senior tag

Persze, amint megjelent! Jó az az Asus, csak máshoz nincs viszonyítva, és lehet h. a többi mégjobb...

[Szerkesztve]

(#16) atenza válasza Suliro (#12) üzenetére


atenza
senior tag

Sima 6800 ha jól tudom 70 körül van, a 6600GT meg 45-50, sztem ez azért elég nagy különbség és teljesítményben nem jön ki, pedig jó lenne.

(#17) Suliro válasza MUŁĐER (#14) üzenetére


Suliro
senior tag

Igen , ez gond. Még csak 6800gt-t láttam pci-e be, de láttad a ph sli tesztet? ott is volt 2db 6800.

I believe in Dodge power!

(#18) atenza


atenza
senior tag

Ötlet? Tipp? Három közül melyiket?

(#19) arpi6k


arpi6k
addikt

JJaaajj neee. Már megint egy ''Nagy''-topik.:O

Intel & ATI

(#20) !player!


!player!
aktív tag

Nem tudom engem nagyon befolyásolna az ár, de ASUS-t venném!

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Twisting+Nether&n=Pannka

(#21) atenza válasza !player! (#20) üzenetére


atenza
senior tag

A neve miatt? Vagy a minősége miatt? Vagy mi miatt?

(#22) Suliro válasza atenza (#21) üzenetére


Suliro
senior tag

A neve és a minősége miatt.

I believe in Dodge power!

(#23) atenza válasza Suliro (#22) üzenetére


atenza
senior tag

És szted lesz az Abit-nak is rövid időn belül ilyen deszkája? Esetleg érdemes arra várni?

[Szerkesztve]

(#24) !player! válasza atenza (#21) üzenetére


!player!
aktív tag

Azért mert már vot ASUS lapom és tényleg semi baj nem volt vele!
De nálam az ár is befolyásoló tényező szal ha MSI 10K-val olcsóbb és jókat hallok róla tuti azt venném, mert pls nekem nem kell semmi WI-FI meg hasonló dolgok!

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Twisting+Nether&n=Pannka

(#25) !player! válasza atenza (#23) üzenetére


!player!
aktív tag

Nem tudom , most van egy kis botrány az ABIT-nál, lehet befolyásolja az alaplpaokat is szal most azt én kikerülném a helyedbe!

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Twisting+Nether&n=Pannka

(#26) atenza válasza !player! (#25) üzenetére


atenza
senior tag

Igen ez a gond. Kár mert nekem most egy Abit lapom van és semmi baj nincs vele. Kiváncsi lennék egy Abit-féle megoldásra!

(#27) atenza válasza engusz (#5) üzenetére


atenza
senior tag

Körülbelül mikorra várható a teszt?

(#28) engusz válasza atenza (#27) üzenetére


engusz
veterán

Szvsz. még januárban.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#29) atenza válasza engusz (#28) üzenetére


atenza
senior tag

Az jó nagyon, akkor azt még megvárom, és annak a segítségét is felhasználom a vásárláskor. Majd ha megjelenik a cikk, átalakítanád ennek a topicnak a címét, h. ne kelljen újat szerkeszteni?
Egyébként szted fontos a Wan egy alaplapon?
Van egy dolog még amit nem értek?: ugye az alaplapok tulajdonságainál leírják h. hány Mhz-s memókat képesek fogadni. Pl Asus 400-ast bír. Akkor viszont mi van ha 433ast vagy 500ast rakok bele? Akkor az semmiképp nem lesz annyi, csak 400on fogja látni a lap, akármilyen is a memó?(és akkor mivan ha még tuningolom a 400ast?)
Mostani alaplapom is csak 266ig látja a memókat(ez a max, eddig képes fogadni), pedig 333as van benne. Akkor mi van ha mondjuk ezt még följebbtuningolom?(mármint a memó Mhz-jét?)

(#30) Zord válasza atenza (#29) üzenetére


Zord
csendes tag

Az egy dolog mitt irnak rá a mostani 64 lapokra , és mi elvetemültek belerakjuk az 500 MHz memoriákat és azt is tovább tekerjük és azt felismeri a gép, ki is írja.

(#31) atenza válasza Zord (#30) üzenetére


atenza
senior tag

Azért kérdezem, mert olyan lapom még nem volt, télleg felismeri? Az nagyon jó :)

(#32) Sundesz válasza atenza (#31) üzenetére


Sundesz
őstag

Hát alapon az sem fog 500Mhz-en ketyegni, de az a lényeg, hogy ha növeled az FSB-t akkor szinkron lesz, tehát tuningra feltétlen jók a brutális ramok.

Hörcsög Powa'

(#33) antikomcsi válasza atenza (#23) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Hello!

A8N SLI-t már ennyiért is vehetsz:
Asus A8N-SLI Deluxe 31520 Ft 39400 Ft

De én se veszek, mert erre várok:
Bővebben: link

Ez a pénzügyi vihar, pedig előbb utóbb remélhetőleg lecseng, a termelés nincs korlátozva, csak az értékpapír kereskedelem.

(#34) KriszBoy válasza engusz (#28) üzenetére


KriszBoy
senior tag

...csak minnél előbb azzal a tesztel, mert már nyakamon a vásárlás!

(#35) atenza válasza antikomcsi (#33) üzenetére


atenza
senior tag

Megtudnád mondani hol lehet ennyiért kapni?

(#36) Neck válasza KriszBoy (#34) üzenetére


Neck
veterán

Engem is érdekelne...

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#37) KriszBoy válasza atenza (#35) üzenetére


KriszBoy
senior tag

(#38) dewill


dewill
csendes tag

SLI-s 6600Gt-s rendszerhez mekkora táp kell minimum?

(#39) KriszBoy


KriszBoy
senior tag

Vajon egy SLI-s lapnak, illetve az NF4 Chipnek, elég a passzív hűtés? Pl: elég neki egy Zalman passzív hűtőcucc? Félek az a kis venti visít!

(#40) ByB


ByB
addikt

Helllo!

Nem akarom leszólni az SLI-ben rejlő lehetőségeket, de érdemes kutakodni a témában!!! Megvannak a pozitív és a negatív oldalai is a dupla VGA-nak! Szerintem két dolog miatt érdemes SLI deszkát venni:
- Az ember egy ultrabrutál gépet akar: 6800Ultra
- Takarékossági szempontbó*l: 6600GT

Az elsővel teljesen egyetértek, nyálcsorgató! De a második, hát! Amennyivel olcsóbban veszel egy 6600GT egy 6800-nál, kb annyit fizetsz ki az SLI lap többletéért! Persze ez így sem teljesen igaz, mert nem hajszálra ugyanannyi, de a lényeg:
Hogy észre kellene venni végre marketinget az egész mögött!!! Nem hülye az Nvidia, hogy maga alatt vágja a fát!!! Tuti, hogy az SLI technológiával megépített gép sem olcsóbb, mint egy hasonló tudású egy VGA-s darab...! Akkor mire is joó ez az egész? Jaaa vágom, most veszek egy 6600GT-t és majd ha lesz pénzem, akkor bővítek tovább! Ójesz: de aki nem tud venni egy extraütős kártyát egyből, az nem a jövőhéten fog legközelebb bővíteni és akkor már lehet, hogy a kettő is kevész lesz, hiszen azt most is tudjuk, hogy a 6800 majdnem azonos szinten van két 6600GT-vel, vagy még jobb is...
Rövidre zárva, érdemes elgondolkodni!!! Lehet érdemes venni egy joó deszkát egy 6600GT-vel, ha ''spórolni'' akarsz, s majd később lecseréled a karit...

üdv
BBence

ui: Ráadásul mi van ha elavult lesz mindkét karesz, akkor megint egyet most egyet később bővítesz... Szerény meglátásom szerint, ez egyenlőre fölösleges pénzkidobás, szerintem!!! (*=nem érdemes)

(#41) chop válasza Suliro (#17) üzenetére


chop
őstag

telleg volt 1 kep rola, mellette pedig 6600gt parban sliben - es vegul azzal teszteltek, mert nem talaltak sehol 6800as pci-e-t. szted ha a ph! se talal, akkor mas fog? :)

(#42) zottty


zottty
aktív tag

néáhyny kérdés: Ati Radon kártyákat nem lehet SLI-be kötni( pl: 9800 vagy X800-at?)) És azt meg lehet csinálni hogy egy 9600as mellé eteszek egy 9800as kártyák?? menyi a legolcsóbb deszka ebből az SLI-ből?

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.