Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  SirÁly (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) HEBI


HEBI
senior tag

Emberek ma eljutottam oda, eddigi 24 életévem alatt, hogy van egy minden kívánságomnak megfelelő gépem. :))
Ez a gép MS WinXp Home-ot futtat, hozzá van még kötve (Távoli asztal) egy másik gép WinXp Prof-al. Mindkettő (P4 1.6A).
Két monitor az én gépemen, ebből a közelebbi TFT.
Ezerrel lehet rajta dolgozni, Delphi és MS SQL alatt.
Közben meg netezgetni, másolgatni. Olyan érzés mintha semmi nem tudná megfogni és atom stabilak.
A szerver külön van, amin a MS SQL megy, arra sem panaszkodhatom.
Szóval eljutottunk oda, hogy a MS is tud oprendszert csinálni amin lehet jól dolgozni.
Ez van...

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#2) RAM


RAM
őstag

MS NT 5.0 or higher RulZ! :)

Csak tisztán

(#3) RAM válasza HEBI (#1) üzenetére


RAM
őstag

Kis vagyonnal rendelkezel, emellett egy trabantod van, vagy másban is ilyen igényes vagy?
:))

Csak tisztán

(#4) HEBI válasza RAM (#3) üzenetére


HEBI
senior tag

Csak a vagyon fele(a laptop) az enyém, a többi a cégé ahol dolgozom.
Amúgy még nincs autóm, mert nem éri meg. 25 éves koromban veszek majd egyet, mert akkor már jelentősen olcsóbb a fenntartása (pl.: biztosítás). Most egy jó bicajom van azzal járok melózni (15 perc alatt bent vagyok).
Amúgy azt vettem észre, hogyha veszel valamit akkor mindig a legjobb, legdrágább márka, alsó szegmenséből kell választani.
Autóval is így vagyok, csak legyen rá pénzem.



A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#5) Nimrod válasza HEBI (#4) üzenetére


Nimrod
addikt

Sőt! Ha gyalog mész még spórolsz is :DDD

(#6) HEBI válasza Nimrod (#5) üzenetére


HEBI
senior tag

Ha lesz autóm majd egyszer, akkor is bicajjal fogok járni, mert a belvárosban dolgozom (Győr) és nincs kedvem araszolgatni meló előtt, meg után fél órát legalább!

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#7) neduddki válasza RAM (#2) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Az xp veltlenul nem 5.1-es???? ezzel a w2k-t is lejet eltetni de akkor ma jobb az xp, csak kicsit haklisabb! de nem baj legalabb az emberek raszoknak a password hasznalatara! tudom a hazirendbol ki leht szedni, de inkabb preferalom a jelszo hasznalatat!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8) drpele válasza Nimrod (#5) üzenetére


drpele
senior tag

Miért, a biciklinek sem nagyobb az az ÉCS-je, mint ha gyalog mennél a cipőnek :))

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#9) HEBI válasza drpele (#8) üzenetére


HEBI
senior tag

De bicajozás közben is kopik a cipő (ha kicsit is)!

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#10) Nimrod válasza HEBI (#9) üzenetére


Nimrod
addikt

Hát még a láb :DDD

(#11) Protoss válasza HEBI (#1) üzenetére


Protoss
senior tag

Gratula! :)

Az biztos nincs jobb érzés, mint elégedetnek lenni. :DDD

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#12) Nimrod válasza Protoss (#11) üzenetére


Nimrod
addikt

De a vadászgép gyorsabb és katapult is van :DDD

(#13) Protoss válasza Nimrod (#12) üzenetére


Protoss
senior tag

Esetleg űrsikló?

Nem, nem abban nincs katapult......de a kilátás :DDD

Vagy metró és tiszteletből lehetne 4-es :DD

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#14) Nimrod válasza Protoss (#13) üzenetére


Nimrod
addikt

Vagy görkori föl, rakéta a hátára oszt hajrá :)

(#15) HEBI válasza Protoss (#11) üzenetére


HEBI
senior tag

Az általad felsorolt dolgok közül egyik sincs és nincs is rá szükségem.
Lehet, hogy én nem vagyok telhetetlen.
Nekem csak az tetszett, hogy minden működik, úgy ahogy az tőle elvárható.
Ritka az ilyen PC és szoftver combo szerintem!
Szeretem a kényelmes dolgokat és ami kiszámítható az kényelmes!

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#16) atus válasza HEBI (#6) üzenetére


atus
senior tag

Valami olcsóbb robogó? Két liter körül fogyasztanak, nem izzadsz meg a tekeréstől, hűt a menetszél, és a forgalom nem akadály. 80-100k körül, amibe egy közepes bringa kerül már lehet venni használtan, nekem is egy ősi Jog van. Nagyon jó. Városba a legeslegjobb.
Egyébként most én is nagyon elégedett vagyok a konfigommal, de inkább nem írom le.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#17) Protoss válasza Nimrod (#14) üzenetére


Protoss
senior tag

aha ... és becézzük Rocketeernek :)) )

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#18) Nimrod


Nimrod
addikt

Én is elégedett vagyok a 486-osommal. De hová tűnt Demon Hill? :DDD

(#19) Protoss válasza HEBI (#15) üzenetére


Protoss
senior tag

Igazából ezt irigylem, hogy stabil!!!
Az, hogy az ámítástechnika kiszámítható az egy kicsit (sajnos) túlzás. (szerintem).

De igazából csak viccelni akartam, semmi több. :) (:DHa a közlekedési módok sem tetszenek akkor nem irok ide többet. :D)

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#20) HEBI válasza atus (#16) üzenetére


HEBI
senior tag

Robogóban én is gondolkodtam, de a bicajt fel lehet hozni ide az emeletre, azt nem fújják meg, a robogót meg nem lehet...

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#21) Nimrod válasza HEBI (#20) üzenetére


Nimrod
addikt

De ha gyalog mész, akkor meg a nem kell semmit sem felvinned, csak magadat, téged meg csak nem lopnak el :DDD

(#22) Protoss válasza Nimrod (#18) üzenetére


Protoss
senior tag

Éljen az abacus! Be is kell szereznem egy full extrás teflon borítású chorm-vanádium ötvözetből! :D

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#23) biker


biker
nagyúr

én atom elégedett vagyok a notimmal, ennek ellenére lehet eladom, mert még nagyobb kellene :)

Acer Aspire 1202XC :)
1200-as mobile celeron tualatin...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#24) Nimrod


Nimrod
addikt

Infarktus :)

(#25) Protoss válasza Nimrod (#21) üzenetére


Protoss
senior tag

Dehogy nem az esze miatt még ellophatják!!! ( A rögeszmém: az agyelszívás valós veszéllyel fenyeget mindenkit, csak engem nem :DD)

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#26) Protoss válasza biker (#23) üzenetére


Protoss
senior tag

off:
biker: :DD Vad kapitalista! Hát nem is kötődsz hozzá?! :DD
on

Én a Duronommal vagyok nagyon megelégedve. Jó kis proci, csak a fránya c&c generals a hibás, hogy le kell váltanom. :DD

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#27) biker válasza Protoss (#26) üzenetére


biker
nagyúr

de kötődöm hozzá, és ha tudsz titkot tartani, visszaszökik hozzám, mint lassie... :DD

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#28) HEBI válasza Protoss (#19) üzenetére


HEBI
senior tag

Képzeld ez stabil és kiszámítható, bár egy ''Demon Hill'', de azért meglehetősen gyors!
Azért indítottam a témát, mert eddig nem sok ilyenről olvastam itt a PH-n.
Aztán a szegény népek meg azt hiszik, hogy nincs is ilyen, Te is azt hiszed nem?
Mindkét gép amin dolgozom márkás alakatrészekből van jól összerakva, nem a legújabbak, de nem is az volt lényeg.
A legdurvább az egészben, hogy a gépem lassan fél éve nem fagyott, nem csinált semmi érdekeset! A másik asztali gépen meg kb. 1,5 éve fent van az XP Prof és még mindig megy, pedig látott már néhány dolgot az biztos!
Az persze más, hogy otthon az ember unalmában mit meg nem tesz a gépével (tuning,mod,stb.), de ha nem unatkozik akkor többre értékeli a stabilítást!
Persze a tuning,mod mind kell ahhoz, hogy megszerezze az alapvető hardveres ismereteket, úgyhogy hasznos.

Az egyik érdekes észrevételem az, hogy amelyik gépen jogtiszta szoftver van és a frissítések is rendesen le vannak töltve rá, az sokkal megbizhatóbb, mint a ''kevésbé'' jogtiszta szoftverrel futó gép. Lehet, hogy a windows az tudja, hogy jogtiszta-e vagy sem (Érdekesség: a Word helyesírásellenőrzőjem, nem ismeri azt a szót, hogy jogtiszta :) )

A másik lényeges dolog, itt a Ph-n is sokan emlegetik a táp a szerepét a stabilításban, de szerintem nem elég a jó táp, kell egy szünetmentes is. Mert így mindig az aksi egyenletes áramáról megy a gép és a halózat csak tölti azt, nincs közvetlen hatással a gépre!




A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#29) Protoss válasza biker (#27) üzenetére


Protoss
senior tag

Megnyugodtam. :DD

Engem az tölt el elégedettséggel, mikor a baracudámat nem hallom a régi vinyómtól.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#30) Protoss válasza HEBI (#28) üzenetére


Protoss
senior tag

Szerencsére nekem is volt pár stabil gépem (pl.: ez a duric az). Viszont sajnos nagyon sokat láttam elbukni és nekem is volt személyesen olyan gépem ami csak márkás cuccot (pl.:abit, asus, sb, teac ) látott és bizony (az xp is) szart rá.

Tehát egy gépre elmondható, hogy kiszámítható és egyből bevált! De mindre sajnos még nem :) )

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#31) Protoss válasza Protoss (#30) üzenetére


Protoss
senior tag

hopp lemaradt, tunningot nem komálom, mert sokat szerkesztgetek és utálom, ha elveszik a munkám
off:
Jogtiszta szoftver, hát az egy húzós téma már csak az ár/teljesítmény miatt is.
on

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#32) HEBI válasza Protoss (#30) üzenetére


HEBI
senior tag

Az álom annyiban ''sántít'', hogy a körülmények tényleg (!) nagyon jók, de a fizetés az már közel sem álomszerű. Mellesleg 24 évesen tanulni jöttem ide, nem meggazdagodni. Persze lassan a pénzkeresés lesz a fő szempont, nem tudom mit fognak szólni hozzá a jelenlegi helyemen. De még addig van fél évem 2004. február, akkor fogom befejezni a sulimat!

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#33) Kígyó válasza Protoss (#31) üzenetére


Kígyó
senior tag

Neked elveszik a munkád, ha tuningolsz? Valamit nagyon rosszul csinálsz!

(#34) biker


biker
nagyúr

itt jön a képbe a konfig ''összeválogatása'' amit notiknál a gyárban elvégeznek.
jobb notiknál.

sosem volt még tesco gazdaságos, meg metros, meg electroworldös notim, csak mindíg noormálisok.
(Lifebook-e és c széria, HP, Acer Aspire(ami mégsem travelmate :), és hasonlók ), soha egyik nem fagyott, nem akadt, munkagép a javából.

Win hibátlanul fut, linuxok is...

egyszerre 10-15 ablakban képszerkesztés, webszerkesztés, egyéb editorok, amiota megvan az ADSL, azota net egész nap, napi 10-14 órát is megy a noti...
servernek is belőve...

mint az álom.

előtte utoljára szintén egy p4 volt jól összeszedve, ami hasonlóan stabil volt, napokig ment néha mert dvd rip ment :)
közben meló ezerrel azon is...

előtte 2 évig meg mindenféle ezt cserélek, azt cserélek ment folyton, mire ez kialakult.

a notis álmom meg kb 6éves álom volt, aminek a betljesüléséhez meg kellett váljak a kerómtól, de talán megérte.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#35) HEBI válasza Protoss (#31) üzenetére


HEBI
senior tag

A jogtiszta szoftver az tényleg húzós, ezek meg itt a cégnél azt mondják, ha kell hát meg kell venni. (persze nekik van miből...) Nagyon komoly összegek (milliók) mennek el szoftverre, pedig összesen hárman dolgozunk géppel. (AutoCad,Delphi,SQL).

Nekem meg azért van jogtiszta szoftver a gépemen, mert a laptophoz adták (benne volt bőven az árban), másrészről meg a cég megvette.

Ha nem lett volna ilyen lehetőségem, akkor meg mint diák kérnék szoftvert a CAMPUS keretből ingyen és bérmentve.

Gondolom az összes PH-s fősulis, egyetemista diáknak ilyan van, ha nincs akkor sürgősen kérjenek kódokat, mert ingyen van és legális is!


A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#36) HEBI


HEBI
senior tag

[L]http://www.rufusz.hu/campus [/L]

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#37) Protoss válasza Kígyó (#33) üzenetére


Protoss
senior tag

na koma figyi, a tunningot, persze belehet lőni, de:
- tunnig általában hangos gép
- vízhűtés, szép és jó végig játszottam, de sokáig kell vele vacakolni

Az agyon tunnigolt haver gépére kirakott tömörítési feladat (annó) szépen megfagyott, 50%-nál tehát a +15% többlet simán elveszett. (Persze előtte vagy 2 hete ment hibátlanul, csak éppen akkor nem.) Ezért írtam, hogy nem kedvelem a tunningot, aki csinálja csinálja. És játéknak jó, meg tanulásra is
Én inkább a csendesítésre gyúrok. :DD

Persze lehet stabilan tunningolni, de ha van barátnőd, munkahelyed, barátok, család akkor a +15-20% többletért nem görnyedek a gép fölé +2 órát és a legváratlanabb helyzetben hagyjon cserben. Szóval nem kell ennyire istencsászárként belépni a képbe ! :DD

(Xp-nél persze tudom kötelező! Én inkább reflexben gyorsulok és ott söprök be +fpst :DD)

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#38) Protoss válasza HEBI (#35) üzenetére


Protoss
senior tag

sajna én már melózok :((

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#39) melak válasza Protoss (#37) üzenetére


melak
csendes tag

Protoss mester, csendesitesben nekem is kene otlet..P4-es gep mint egy traktor. Prochutot lecserelem, csaj nem tom melyik a halk, meg a tapot is kene, abbol melyik?

(#40) Protoss válasza melak (#39) üzenetére


Protoss
senior tag

Hali!

Írok emilt, ne off-oljuk szét a topicot.

Ne glettelj, a vakolás jobb

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  SirÁly (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.