Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gábor vitéz


Gábor vitéz
tag

Sziasztok!

Tehát a kérdésem/kérésem: minél több infót a Az ATi 9800-as kártyáról! Ugyanis mindenhol csak pro-val foglalkoznak, hiába nézem a teszteket. Vki azt mondta hogy a sima 9800 kb. a 9700pro-nak felel meg teljesítményben. Ez nekem meg is felelne, de nem tudom mennyire vehetem készpénznek.

Még a mai nap folyamán kéne döntenem róla. Ajánlottak egy GeforceFX 5800-as kártyát is helyette (ASUS 9900), de nem szimpi. (igaz több a hozzá adott software)

Az is érdekelne hogy a R9800 hogy megy az i865-ös alaplapokkal. Nekem egy Asus P4P800-asom van, eddig két 9700-as kártya volt benne; egy sima és egy pro. Az előbbivel csúnyán szemetelt boot közben, az utóbbival lényegében nem volt gond, de nem volt teljesen tökéletes, úgyhogy visszavittem azt is (marhára örültek nekem :), de hát ennyiért legalább már fizikai hibája ne legyen a kártyának!) Most már kicsit tartok az ATi kártyáktól. A boltban is mondták, hogy nem szívesen adnának már a 9xxx-es ATi sorozatból bármit is, és ha megint visszahozom nem cserélik ki, mert amit visszahoztam, annak sem volt semmi baja náluk. Viszont nVIDIA-t meg nem igazán szeretnék. És most, hogy átrágtam magam jó pár teszten, még kevésbé! Ha minden kötél szakad akkor az alaplapot cseréltetem ki, de nem szívesen tenném, mert amúgy szépen teljesít és stabil is.

Na szóval ATi 9800-ról infót! Minél többet! Van-e gond esetleg valamelyik gyártóval? Melyik jobb minőségű, melyik felejtős? stb. Bármi, amit fontosnak gondoltok!

Előre is köszi!

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#2) Phobos


Phobos
aktív tag

A sima 9800-as lassabb mint a 9700 pro.
Szerintem ennyi elég.

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#3) Sanya


Sanya
nagyúr

Még nem is hallani róla, de most hogy mondod rákeresek

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#4) Keitaro válasza Phobos (#2) üzenetére


Keitaro
addikt

Nem nyert.
Sima 9800 órajelei egyeznek a 9700 Pro órajeleivel, és a 9800 azonos órajelen FSAA mellett gyorsabb, mert optimalizálták a színtömörítést benne.
Ajánlom ezt a cikket :
[L]http://www.beyond3d.com/reviews/ati/r350/index.php[/L]
Csak egy pro kártyát kaptak tesztelésre, de futtaták 325/310-en is, hogy össze lehessen azonos órajelen is hasonlítani a 9700 Proval.

(#5) Keitaro válasza Keitaro (#4) üzenetére


Keitaro
addikt

Hajj... Nézzétek el nekem nem rég keltem
9700 Pro : 325/305
9800 : 325/310
Szóval azért 5mhz van :DD

(#6) Gábor vitéz


Gábor vitéz
tag

Na úgy néz ki Sapphire lesz a kártya, oem változat. Mit tudtok róla? Ugyanis kicsit tartok tőle, mert amit visszavittem Sapphire 9700pro-t, az jóval az ATi specifikációk alatt volt (297/290-en ment a 325/310 helyett! Persze lehetett húzni 360/324-re, de nem tuninggal szeretném elérni az alap sebességet!)

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#7) erdoke válasza Keitaro (#5) üzenetére


erdoke
titán

Elnézzük a másodikat is.:D 9700Pro gyárilag: 324/310

A legjobb aláírás a héten

(#8) erdoke válasza Gábor vitéz (#6) üzenetére


erdoke
titán

Nekem Sapphire 9700 van, no problemo, senor.

A legjobb aláírás a héten

(#9) Keitaro válasza erdoke (#7) üzenetére


Keitaro
addikt

Jah először írtam jót, igaz :)
Már kicsit fáradt voltam és kijavítottam azt amit helyesen írtam :)

(#10) Gábor vitéz


Gábor vitéz
tag

Na megvan a kártya: Sapphire 9800-as (ha minden igaz, mert sehol egy erre utaló címke a kártyán). Alapban 324/290-en megy. 430/340-ig bírja. Nem tudtam 430 fölé menni mert a Powerstrip nem engedte (ajánlhatnátok vmi jobbat!), meg a hűtőborda is pillanatok alatt tűzforró lett (vmi jobb hűtés után kell néznem), és egy idő után szemetelni kezdett (de érdekes módon csak a csillogó vízfelületeknél). Azért a 3Dmarkot így is lefuttattam rajta gyorsan, aztán egyből visszavettem 380-ra. Most 380/340-en megy, ami a 9800pro szintjének felel meg. Ja a ramjai elvileg 3.3ns-osak de vhogy még is elmennek 340-ig(680DDR).

Eddig csak 3Dmark03-mal volt időm tesztelni. Az alábbi eredmények születtek egy 2.6Ghz-es p4-gyel:

324/290: 5015 (alap)
380/340: 5744 (9800pro sebessége)
430/340: 6119

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#11) Cane válasza Gábor vitéz (#10) üzenetére


Cane
őstag

Menj rá a Pstrip GPU Mhz-t jelző oszlop alatt van egy chip jel. Katt rá 2x! Majd írjál be a pl.133 helyett 166-ot. Máris magasabb értékek adhatók meg.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#12) Gábor vitéz válasza Cane (#11) üzenetére


Gábor vitéz
tag

Köszi! Bár most nem merem tovább húzni a kártyát, amíg nincs rajta rendes hűtés.

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#13) Cane válasza Gábor vitéz (#12) üzenetére


Cane
őstag

Csak kíváncsiságból: most mennyin ketyeg?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#14) Gábor vitéz válasza Cane (#13) üzenetére


Gábor vitéz
tag

Ahogy feljebb írtam, most 380/340-en megy. Ez a 9800pro sebessége. Így nyugodt vagyok, mivel a 9800pro kártyán is ugyanilyen borda+venti van, szóval elvileg így nem melegedhet túl. Amúgy azt vettem észre hogy a plusz megaherzek szinte csak a teszteredményekben számítanak, szemre nincs különbség a játékok alatt. Nem akadozik semmi :)

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#15) Alvin_ti4200 válasza Gábor vitéz (#14) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Pont ezt akartam mondani, hogy egy csúcskártyát minek kell húzni?

(#16) beeboy


beeboy
addikt

viszont érdekes, hogy a 9700pro drágább mint a sima 9800.
hogy lehet ez ha jobb a 9800?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#17) SpoonTHX válasza Gábor vitéz (#10) üzenetére


SpoonTHX
tag

mentsd el a 430\340 et lépj ki a pstrip ből (teljesen ne legyen a tálcán se,majd inditsd jra és láss csodát megy 560\400 ig is...

(#18) Arius válasza Gábor vitéz (#10) üzenetére


Arius
aktív tag

Mennyiért vetted, ha szabad tudni?

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.