Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Sharp 770SH

Hozzászólások

(#451) balintka


balintka
addikt

A 770SH kezeli a 2 GB-os microSD kártyát? A net szerint, ahogy láttam, igen. Igaz ez?

(#452) Viktor0610 válasza balintka (#451) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Holnap kipróbálom, feltéve, h. nem felejtem el. ;)

Samsung Galaxy A54

(#453) balintka válasza Viktor0610 (#452) üzenetére


balintka
addikt

Köszi. Max írok ide még egyszer :) mod: akkor látom, Te is használod még a 770SH-t :)

[ Szerkesztve ]

(#454) mark75


mark75
senior tag

küldene valaki témákat e-mailben?
mert van nálam egy 770,de csak 1 téma van benne az is a fehér-kék.
megköszöném :R

(#455) balintka válasza mark75 (#454) üzenetére


balintka
addikt

Lejjebb, ha visszaolvasom, van egy Sharp témás oldal.

Viktor: sikerült megnézni a 2 gb-os kártyát?

(#456) balintka


balintka
addikt

Sikerül kicserélnem az 512 MB-os TakeMS kártyámat egy 1 GB-os Kingston-ra mindössze 500 Ft-ért, és az 1 GB-os ráadásul új is :)

(#457) Viktor0610 válasza balintka (#455) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nincs bontható 2 gigabájtos kártyánk... :(

Samsung Galaxy A54

(#458) balintka válasza Viktor0610 (#457) üzenetére


balintka
addikt

Ha lesz majd, légyszi nézd meg. Bár mostantól majd 1 gigával nyomulok egyelőre.

A bonthatót, mint gyárilag csomagoltra érted?

[ Szerkesztve ]

(#459) Viktor0610 válasza balintka (#458) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, arra gondoltam.

Samsung Galaxy A54

(#460) balintka válasza Viktor0610 (#459) üzenetére


balintka
addikt

Rendben, ha lesz megnézhetnéd majd. Mert akkor majd cserélek 1 gb-ról 2 gb-ra :)

(#461) lexus88


lexus88
tag

Sziasztok!
Már egy és fél éve megvan ez a telefon, elégedett vagyok vele, bár a témák hiányoznak. Most olvastam csak a fórumot, és próbáltam témát szerezni, de mivel a mobilomon nincs wap kapcsolat, az interneten meg nem tudtam letölteni a témát, megkérnék valakit hogy küldje el nekem a 4 témát e-mailben! NAGYON MEGKÖSZÖNNÉM!
pelyvasalex@msn.com
köszönöm!!!

(#462) Viktor0610 válasza lexus88 (#461) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Elküldtem a témákat.

Samsung Galaxy A54

(#463) balintka


balintka
addikt

A fülhallgatómról elveszett az egyik gyári, külön rátehető szivacs. Hol, mennyiért lehetne másikat venni hozzá?

(#464) Viktor0610 válasza balintka (#463) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szivacsot a fülhallgatóra sz.tem a Media Marktban és társaiban találhatsz, pár száz forint lehet egy csomag.

Kipróbáltam egy 2 gigabájtos, Nokia kártyát, a telefon formázta, képes volt rá másolni, ill. biztonsági mentést készíteni. Jónak minősítettem. :D

Samsung Galaxy A54

(#465) balintka válasza Viktor0610 (#464) üzenetére


balintka
addikt

A 2 gigás kártya kapacitását is helyesen látta?

Ha esetleg lesz lehetőséged egy más márkájú 2 gb-os kártyát kipróbálni, légyszi nézd meg azt is. köszi.

[ Szerkesztve ]

(#466) Viktor0610 válasza balintka (#465) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pfff....

Feleségül ne vegyelek? :D Próbáról volt szó, ez megtörtént. Ígyis lehet, letöröltem a gyári tartalmakat egy 5310 mellé adott kártyáról, hiszen (mint írtam) leformáztam. :))

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#467) balintka válasza Viktor0610 (#466) üzenetére


balintka
addikt

Azon csodálkoztam, hogy anyu 6234-eséhez adott gyári 128-as microSd-n voltak témák, demók, meg csengőhangok.

A nevetséges az, hogy a Sharp honlap max 512-es microsd-t ír a 770SH-hoz. Szerintem megint egy évig kihúzom az 1 gigással, aztán veszek 2 gigást. Egy 1500 Ft-ért vett 1gb kártyát úgyse lesz érdemes eladni jövő ilyenkor...

Még kb. fél évig nem tervezek cserét, de ha veszek új telót, akkor 2 gb-ra is cserélek majd. ha nem 4-re :)

(#468) balintka


balintka
addikt

Egy kérdés: az új memórikártyát kell formázni, ha beteszem a telefonba?

(#469) Viktor0610 válasza balintka (#468) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem feltétlen kell, de én szoktam ajánlani, illetve a telefon így hozza létre a fájl- és könyvtár-rendszert, amit használ, azon kívül ez egyfajta teszt is lehet, h. felismeri-e.

Samsung Galaxy A54

(#470) kingstons


kingstons
csendes tag

Sziasztok!

Nyáron vettem még a 770-emet, van rá 3 hó gari még. szerintetek mennyiért lehetne elpasszolni? Karcmentes, EGYSZER SEM! volt leejtve.

Igazából most rákúsztam a trémobilnál a samsung D900i-re, megérné a váltást?

Ja, egy + kérdés: a kamerája nektek is kásás, szemcsés képet készít? Nekem még a legnagyobb és legfinomabbra állított felbontásban is marhára zajos a kép. előtte GX15-öm volt, a vga-jával sokkal zajmentesebbeket fotóztam. Azért is idegesít most egyre jobban mert láttam tesztoldalakon a telóval készült képeket és azok majdhogynem kristálytiszták voltak.
Mondjuk verőfényben jobb a helyzet, de átlagos nappali szobai környezetben is feltűnően nagy a jpg tömörítés zaj-szintje. ????

Amúgy én rögtön vettem hozzá 1G-s Sandisket anno, de most próbáltuk a haveromnál Kingston 2G-el, ette... Jövőhéten hoznak 4G-set GPS-be azzal is le lesz csekkolva majd!
Eleinte lobogott az 1G-vel a teló mint tehénen a gatya, aztán szépen felmásztak rá zenék, filmek és most már alig 100M a helyem...

AAC-t mért nem ismeri, miért csak az m4a formátumot???

"Jobb ma 1 szamár, mint holnap 3 béka!" :)

(#471) balintka válasza Viktor0610 (#469) üzenetére


balintka
addikt

Nem formáztam le végül, berakás után létrehozta a 400 kb-os szerkezetét, ment a másolás is, bár érdekes módon többször lefagyott a kábeles átvitel. nem tudom ez betudható-e ennek. Mindenesetre ki és visszatettem a kártyát, de azóta nem töltöttem rá zenét.

(#472) balintka válasza kingstons (#470) üzenetére


balintka
addikt

Megírhatnád, megy-e benne a 4 gigás. Én most vettem 1 gigát, de a fele már megtelt, lehet elpasszolom, aztán veszek 2 gigást.

Filmet mivel konvertálsz, mekkora méretű lesz? a hang nem suhog? mert nekem régebben sz*r volt nagyon a hang. adhatnál tippet a filmkonvertáláshoz.

(#473) kingstons válasza balintka (#472) üzenetére


kingstons
csendes tag

Any Video Converterrel tömörítek videót rá, tökéletesen átviszi a mp4 formátumba.
A hang akkor szokott torzítani, ha eleve a video hangsávja nagy jelszintű, de ez a teló szoftveres hibája, mert haver k800i-sén nincs baja.
Én amit furcsálok és ezért is mondom hogy szoftveres a gond (lehet hogy vmi titkos kódokkal lehetne rajta segíteni mint a samsungoknál pl.e250-nél), hogy felhívom a voda tudakozót, nem is hangos a "gépcsirke" hangja, de marhára torz, vissza kell venni 4-es hangerőszintre. Ellenben ha ugyanitt kihangosítom, ami eleve nagyobb szufit nyom a hangszóróra, teljesen torz mentes! ???
Nektek?

Hangot az új winamp 5.x-el szoktam ráereszteni, de fontos hogy m4a legyen a fájl konténere. Kisebbek és jobbak is a zenék mint mp3-al, ja és én mindent monora húzok vele = fele tárhelyigény, teló meg úgy se stereo csak a fülessel, azzal meg nem használom sose. Pont ezt szeretem benne hogy media lejátszóként nem kell füldugózni... :)

Kivi lennék a sharp 880 mennyivel jobb...

4G-s kariról majd csak jövőhéten tudok írni!

Ami még rossz a telóban, hogy video lejátszáskor elforgatott full képernyős nézetnél csúszik a hang a képhez. :(
Amúgy a konvertált videóknál a méret függ a tömörítés minőségétől is, a 176x? felbontást még viszi, a video bitráta elég széles skálán változtatható a konverterben és én AAC hanggal nyomom alá az audiót 22000Hz-es mintavétel már tökéletes rá és az aac tömörítés is olyan 96-tól felfelé már okxi.
Lecsó rajzfilmből egy 20 perces jelenet kb. 40MB körül van, videós haveromnak le is esett az álla milyen jó minőségű a fenti beállításokkal konvertált film. Próbáld ki nyugodtan, a www.softpedia.com oldalon letölthető a progi...

Egyéb kérdéseimre esetleg van vmi válaszotok? :)

Üdv! (k)

"Jobb ma 1 szamár, mint holnap 3 béka!" :)

(#474) balintka válasza kingstons (#473) üzenetére


balintka
addikt

És a video részt hány fps-re állítod? Bitráta?

(#475) <Mateus>


<Mateus>
tag

Hello! nekem is küldene valaki témákat a mail cimemre???
mkapasmeister@gmail.com
köszönöm, ja és mellé leirhatná azt is hogy milyen programmal hogy lehet felrakni a telora, ha nem tul nagy kérés?!

(#476) Viktor0610 válasza <Mateus> (#475) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudtam végül elküldeni a témákat, szóval csak a WAP-ról lehet letölteni azokat... :(

Samsung Galaxy A54

(#477) kingstons


kingstons
csendes tag

Küldeném az AVC beállításaim képét de hogy lehet beszúrni, mert csak net link ablakot hoz fel???

Viktor, ha jól tudom te teló boltban dolgozol.
Nem tudnál előző feltett kérdéseimre vmit? (értékesítési szempontok stb...)

[ Szerkesztve ]

"Jobb ma 1 szamár, mint holnap 3 béka!" :)

(#479) kingstons


kingstons
csendes tag

na inkább leírom
codec: mpeg4
video size: 176x144 (ettől nagyobban nem játsza le a teló)
video bitrate: 128 (de más is lehet)
frame: 25

audio: aac
bitrate: 64 - 96 - 128 stb.
sample rate: bármi minőség igénye diktál!
disable audio: ezzel letiltható a videó hangsávja, tehát csak mozgóképként konvertálja
A/V sync: általában a DEFAULT hozza a jó beállítást (ez a video/audio szinkronitást állítja)

Sok sikert! ;)

"Jobb ma 1 szamár, mint holnap 3 béka!" :)

(#480) balintka válasza kingstons (#479) üzenetére


balintka
addikt

Köszi! Én most a Super nevű progit tettem, ez jobbnak tűnik.

(#481) kingstons


kingstons
csendes tag

Igen a super is használható, bár én nagyon nem szeretem. :)

Na addig meddig nem válaszoltatok a kérdésemre hogy érdemes-e Sam D900i-re a Sharpom lecserélnem, hogy valószínűleg nem cserélem erre.

Azért eladni megpróbálnám a 770-et, de fogalmam nincs mit kérjek érte.
Én anno 45-ért vettem, van még rá 3 hó gari + nagyon megkímélt és orig minden tartozéka. Szerintetek egy 30-ast meg lehetne érte kockáztatni?
Használtakat áruló kereskedésben kapásból 25-öt mondtak rá de a csávó nagyon mondta hogy Sharpja sose volt és nem is vesz mert sose keresték nála a márkát.

Én nem tudom, sokan fikázzák a Sharpot meg sagem szinten emlegetik, Trémobilos boltban is fikázta az eladó ezt a márkát, pedig szerintem nincsenek vele tisztában hogy ez egy megbízható márka, és jók a telóik is némi kis hiányossággal, de ennyi minden telefonnak van. ???

"Jobb ma 1 szamár, mint holnap 3 béka!" :)

(#482) Viktor0610 válasza kingstons (#481) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sajnos, 15-20 e Ft-nál többet nem igazán kérhetsz érte... :(

Samsung Galaxy A54

(#483) kingstons válasza Viktor0610 (#482) üzenetére


kingstons
csendes tag

Dekár! :(

Bálintkának:
El is felejtettem szólni, bár nem jó hír, este leugrott a cimbi egy 4G-s Kingston kártyával... sajnos nem ette meg a 770.
Azért nem kell feladni, hátha Sandisket szeretni, elvgre ezt ajánlja a gyártó is hozzá, de nem akarom elkiabálni. sztem már 2G-n is kellemesen el lehet férni, sok zenével, klippel, filmmel, de ha jobban belegondolok, filmet már nem ezen néznék... :)

"Jobb ma 1 szamár, mint holnap 3 béka!" :)

(#484) kingstons


kingstons
csendes tag

Apropó, ez is kimaradt: nektek is zajos a kép amit készít a teló?

"Jobb ma 1 szamár, mint holnap 3 béka!" :)

(#485) balintka válasza kingstons (#483) üzenetére


balintka
addikt

Köszi, hogy megnézted. Úgy gondoltam, hogy veszek 2 GB-os microSD-t, aztán végülis egyelőre hagyom az 1 G-st, talán 1-2 hónap múlva lecserélem 2 GB-ra. Most még 555 Mb hely van az 1 gigáson, filmet nem tettem még rá, csak zenét. meglátom, hogy alakul.

(#486) kingstons


kingstons
csendes tag

Viktor és mások! Ismét feltenném kérdésem a sharppal kapcsolatban ha nem baj.

"a kamerája nektek is kásás, szemcsés képet készít? Nekem még a legnagyobb és legfinomabbra állított felbontásban is marhára zajos a kép. előtte GX15-öm volt, a vga-jával sokkal zajmentesebbeket fotóztam. Azért is idegesít most egyre jobban mert láttam tesztoldalakon a telóval készült képeket és azok majdhogynem kristálytiszták voltak.
Mondjuk verőfényben jobb a helyzet, de átlagos nappali szobai környezetben is feltűnően nagy a jpg tömörítés zaj-szintje. ????"

telefonáláskor normál hangerőn nálad is torzít a hívott fél hangja? (nem kihangosított módban, pl. 1270-et ha felhívod nem torz a gépcsirke hangja? nekem nagyon!)

Kérem hogy válaszoljatok a kérdésemre, én is segítewttem nektek, meg asszem ennyi minimum elvárható egy fórumtól!

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Jobb ma 1 szamár, mint holnap 3 béka!" :)

(#487) Viktor0610 válasza kingstons (#486) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A kameraképről nem nagyon tudok nyilatkozni (ezért sem írtam korábban), mert nem használom. A kedvedért holnap lövök pár képet, aztán beírom, mik a tapasztalatok! ;)

A hang nálam csak a 1270-nél torz, ezt betudom a 1270 hibájának.

Samsung Galaxy A54

(#488) Viktor0610 válasza Viktor0610 (#487) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ma fényképeztem párat. Sz.tem teljesen jók lettek a képek, még az is csak egy kicsit lett zajos, amit itthon, gyenge fények mellett készítettem.

Katt a képre! Katt a képre!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#489) Ricardo válasza Viktor0610 (#488) üzenetére


Ricardo
félisten

Jópofa kutyus :K

(#490) balintka válasza Viktor0610 (#488) üzenetére


balintka
addikt

A Nokia 6131-é sajna sokkal jobb, bnőmnek az van.

(#491) Viktor0610 válasza balintka (#490) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem baj, nem a kamera miatt vettem. :D

Samsung Galaxy A54

(#492) balintka válasza Viktor0610 (#491) üzenetére


balintka
addikt

Hát én néha használnám, de a 6131-hez képest nagyon gyenge a kamera. Így utólag már bánom, hogy nem azt vettem meg, buta ez a telefon ahhoz képest, túl sok a kompromisszum, korlátozás... Sztem ha telót cserélek, akkor Nokiát veszek vagy Sony Ericssont.

(#493) kiralycs


kiralycs
csendes tag

hy. lécci vki mondja már meg hogy amik a simkarin vannak telszámokat azokat hogytom átpakolni a telóba? semmi másolást ill mozgatást nem látok az opciók között. lenne 1 másik is: a telszámokat le lehet vhogy menteni a memkarira?előre is thx

(#494) Viktor0610 válasza kiralycs (#493) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nevek másolása a SIM-kártyára. A Telefonkönyv menüben Opciók - Nevek kezelése - Mindent másol, itt kijelölöd a megfelelő irányt, majd a feltett kérdésre Igen.
Nevek lementése memóriakártyára. Menü - Beállítások - Kapcsolat fül - Memóriakártya - Bizt.mentés/helyreáll - Biztonsági mentés. Itt megadod a készülékkódot, ami gyárilag 9999, majd kijelölöd, mit szeretnél lementeni.

Samsung Galaxy A54

(#495) kiralycs


kiralycs
csendes tag

nagyon szépen köszi. annyit még megtudsz mondani hogy a memkarira hova menti a telszámokat tartalmazó fájlokat? előre is thx
ui. végignéztem minden mappát de nem találtam pedig 182 telszámot mentettem.

edit: vagy ez a Contacts\Contacts.BCK mapában lévő dátumos fájl az? megnéztem és igen. én le akarom menteni a számokat gépre amit az outlook is olvasna. a régi telómon minden számhoz csinált 1 fájlt, itt meg mikor mentettem kiirta hogy a képeket is mentem és sehol 1 db kép sem. vagy szereznem kellene 1 adatkábelt?

[ Szerkesztve ]

(#496) Viktor0610 válasza kiralycs (#495) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nincs kártyaolvasóm, így nem tudom ellenőrizni a mentés helyét...

Samsung Galaxy A54

(#497) balintka válasza Viktor0610 (#496) üzenetére


balintka
addikt

Kinőttem az 1 gigás kártyát, kéne venni egy 2 gigásat...

(#498) <Mateus>


<Mateus>
tag

xmdf-fálj hogy lehet csinálni? egyáltalán az milyen kiterjesztés???

(#499) balintka válasza <Mateus> (#498) üzenetére


balintka
addikt

Az dokumentum típus. Használj helyette .txt-t, azt sokkal egyszerűbb létrehozni.

(#500) <Mateus> válasza balintka (#499) üzenetére


<Mateus>
tag

aha, és azt hogy lehet csinálni? mármint xmdf-t mert kiakarom azt is probálni, mert olyan gondom van hogy jegyzeteim doc-ba vannak és nem tudom hogy lehetne áttenni txt-be, mert ha csak átmásolom ugy nem jo, és ha átirom a doc-ot txt-be ugy még rosszab :S

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Sharp 770SH
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.