Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Sharp 770SH

Hozzászólások

(#201) balintka válasza Viktor0610 (#200) üzenetére


balintka
addikt

A telefonhoz adott USB kábellel lehet mp3-at másolni a memóriakártyára? Akkor Szerinted bluetooth adaptert vegyek, vagy kártyaolvasót? Ha jól veszem ki, a Bluetooth-t hanyagoljam?

(#202) Viktor0610 válasza balintka (#201) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, az adatkábellelel lehet másolni zenét (és egyebet is) a kártyára.
Kártyaolvasót akkor vegyél, ha nagyobb memóriakártyát szeretnél használni és/vagy türelmetlen vagy. :) (Én az 1 gigabájtos kártyát is adatkábellel töltöttem meg. Közben elinternetezgettem. ;) )
Én a Bluetooth segítségével szoktam felmásolni a kisebb tételeket a telefonra -pl. háttérkép, MP3-csengőhang, stb...

Samsung Galaxy A54

(#203) balintka válasza Viktor0610 (#202) üzenetére


balintka
addikt

Köszönöm a választ. Szerintem nekem is jó lesz az alap kábel, nem költök erre ha nem muszáj. Egy 256 vagy 512-es kártyát fogok venni a a gyári mellé. Tetszik, hogy a kábeles áttöltéskor nem kell kivenni a kártyát. A másik, amit mindig elfelejtek megkérdezni: a teló lejátszik 192 kbit-es vagy jobb minőségű zenét? A csengőhangot milyen programmal tudom ''lerontani'' 192-esből? Valahol olvastam arra elég 128-112 kbites is, meg így is kevés a belső memória, én meg játékot is fogok venni a telóhoz.

(#204) Viktor0610 válasza balintka (#203) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Lejátszik akár VBR-tömörítésű zenéket is.
Én cxsengőhangnak 64 kbps minőségre szoktam átkonvertálni. Én mondjuk, ''ágyúval lövök a galambra'', mert a Soundforge programot használom erre a célra, de az XP alap Hangrögzítője is megteszi... ;)

Samsung Galaxy A54

(#205) balintka válasza Viktor0610 (#204) üzenetére


balintka
addikt

És így mennyire szól jól a csengőhang 64 kbit-en? így mekkora méretű lesz egy csengőhang? én a vodafone-os Bohemian Like you-t tenném be, de az most 320 kbitesen 8,07 MB...

(#206) balintka


balintka
addikt

Kapható ezüst színben? mert a Vodafone elérhető színnek a feketét írj csak.

(#207) Viktor0610 válasza balintka (#205) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sz.tem csengőhangnak tökéletesen megteszi, élvezhető, hallgatható minőség. Mondjuk, én a zenehallgatásra is ekkora bitsűrűségűre konvertáltam, míg csak 64 megabájttal kellett gazdálkodnom memóriakártya téren. ;)
Méret. Fél perc kb. 250 kB méretű.


Szín. Én feketében vettem, de a bevezetéskkor eltérő infórmációk voltak a két színről.

Samsung Galaxy A54

(#208) balintka válasza Viktor0610 (#207) üzenetére


balintka
addikt

Örülök, hogy ennyire lemegy a csengőhang mérete, akarok játékot is tenni a telefonba még mellé... Milyen a fekete élőben? Szép? Azért nekem az ezüst jobban tetszik, lehet olyat kapni? A Sharp Mobile oldalon ezüstben mutatja végig a telót, de ott is csak feketét ír színválasztékként.

(#209) Viktor0610 válasza balintka (#208) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azt tudod, h. játékot csak a WAP-ról tudsz rátenni?

Mikor megvettem, én is ezüstöt szerettem volna, de csak fekete volt. Először fura volt a színkombináció, de sz.tem teljesen okés. :) Este lehet, töltök fel élőképeket a telefonról. Viszont pár napja volt a kezemben egy ezüst változat, tehát nem lehetetlen annak beszerzése sem. Abban pont az tetszik, h. egyszínű. ;)

Samsung Galaxy A54

(#210) balintka válasza Viktor0610 (#209) üzenetére


balintka
addikt

Persze, épp reggel néztem meg a Live-os játékokat, a Bomberman 3D vagy a DOOM RPG kifejezetten tetszik. Nincs olyan sok játék rá, mint GX25-re, de ez utóbbin sok játék elég butított volt... Jövő héten mindenképp megveszem a telót, mindegy a színe, bár az egyszínű ezüstnek jobban örülnék, de ha fekete van csak, akkor is megveszem, már nagyomn várom. Egyébként mitől függ, melyik színben kapható?? Vagy ez totál véletlen? Örülnék a képeknek, köszi!

(#211) gibi.david


gibi.david
tag

Én tavaly nyáron vettem, és én direkt feketét akartam, és az is volt, ezüst nem. De így sokkal jobb. Becsukva hihetetlenül elegánsan fut körbe az ezüst csík a fekete készülékházon oldalt hosszában.
Picit nekem is lötyög becsukva oldalra a fedlap, de max 1 mm-t, és mióta megvan, nem nőtt az elmozdulás mértéke, szal azért tartós a dolog.
MP3 lejátszója meg tök jó! És amúgy a kamerához képest jó képeket csinál.

(#212) balintka válasza gibi.david (#211) üzenetére


balintka
addikt

Mondjuk tényleg jól néz ki a körbefutó ezüst csík... Lassan belenyugszok, hogy valószínűleg csak feketém lesz, de azért rákérdezek majd a szürkére. Remélem nekem is bejön az mp3, és jól fog szólni.

(#213) balintka


balintka
addikt

Még egy fontos kérdés: a hátlapon az 1.3-as kamerát védi valamilyen fólia gyárilag, mikor a boltban megveszem a telót?? Úgy mint a kijelző védőfóliák?

(#214) Viktor0610 válasza balintka (#213) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Emlékeim szerint csak a kamera ezüstös keretén van fólia, az optika előtt nincs.

Samsung Galaxy A54

(#215) balintka válasza Viktor0610 (#214) üzenetére


balintka
addikt

Hát ennek nagyon örülök. Akkor mi védi meg az optikát a sérüléstől??

(#216) Viktor0610 válasza balintka (#215) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A fólia biztos nem, mert az egyrészt a pödrődés nyomán hamar eltávolításra kéne kerüljön, meg a fotózást is zavarhatja.
Egyébként pedig az védi, h. kb. fél millivel beljebb süllyesztették az optika előtti áttetsző üveg/műanyag lapot.

Samsung Galaxy A54

(#217) balintka válasza Viktor0610 (#216) üzenetére


balintka
addikt

Bocsi az előbb rosszul fogalmaztam, tehát azt akartam kérdezni, mi védi akkor az optika előtti műanyag lapot akkor... És Neked nem lett karcos, mióta megvan (az átlátszó lap)? Én mondjuk tokban tartanám a telefont (de mivel sokat van zsebben, könnyen poros lehet), de nem tetszik ez a védelem nélküli megoldás. Maga az az ezüst keret mennyire sérülékeny, arról könnyen lejön a védőfólia? Mert a tesztekben karcosnak láttam a képeken a keretet.

(#218) Viktor0610 válasza balintka (#217) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A fóliákat az első nap levettem a telefonról. ;) A telefont tokban tartom, az ezüst keret sajnos, kopik... :(

Pár kép (egyébként is ígértem :) ):
[link]
[link]
[link]
[link]

Samsung Galaxy A54

(#219) balintka válasza Viktor0610 (#218) üzenetére


balintka
addikt

Köszönöm a képeket, bár kicsit kicsik, azért a lényeg látható. Én mondjuk rajtahagyom a fóliát, amíg le nem jön magától. Még vacillálok e között meg a Nokia 6131 között. Barátnőmnek az van és tetszik. szerinted melyiket érdemesebb megvenni?

(#220) Viktor0610 válasza balintka (#219) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam is ekettő volt esélyes, aztán a 770SH-t vettem meg, mert az 3G-s.
(Aztán persze, kikapcsoltam a 3G-hálózatokat, h. tovább bírja a telefon. :) )

A 6131 is jó vétel, nekem egyedül a fedlapot nyitó gombbal szemben vannak fenntartásaim. Mintha nem lenne akadásmentes a nyitó mechanika útja.

Samsung Galaxy A54

(#221) blueMerle válasza Viktor0610 (#220) üzenetére


blueMerle
veterán

Ha jól tudom a Sharpnál semmiféle nyitómechanika nincs. A 6131-nél legalább van egy efféle alternatívája is a nyitásnak, azmelett hogy a gomb nélkul is szét lehet nyitni :U

Mindezektöl eltekintve én is a Sharpot venném :)

(#222) balintka válasza Viktor0610 (#220) üzenetére


balintka
addikt

Akkumulátor tapasztalaid mik a 770SH-val? Sima 2G-n és 3G-n? Egyébként nem érzem egyelőre annyira létkérdésnek a 3G-t, de nehéz a döntés. Mindegyiknek vannak előnyei, hátrányai, de valahogy a Nokiát a szolgáltatások terén korrektebbnek érzem (rádió, szoftverek, gyári játékok), a Sharp viszont a dizájnnal, meg a 3G-s tudásával meggyőző.

(#223) balintka válasza blueMerle (#221) üzenetére


balintka
addikt

Ez is vélemény, beszámítom :)

(#224) Viktor0610 válasza balintka (#222) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igazából hálózati beállításoktól függetlenül két-három napot bír a készülék. Hozzáteszem, néha sokat Opera Minizem, játszom, ilyenkor képes akár egy-másfél nap alatt is lemerülni.
A Nokia mellett szól a jobb személyreszabhatóság (több, könnyebben telepíthető program, témák, S40-kezelőfelület).

Samsung Galaxy A54

(#225) balintka válasza Viktor0610 (#224) üzenetére


balintka
addikt

MP3 mennyire meríti az akkut? Igen, a Nokiánál jobb a 3 teljes verzió játék, több program, meg az is szempont, hogy talán több program van rá. A fizetős játékok elég gyatrák, csak 1-2 jó van.

Az akksira visszatérve, a paraméterek alapján kicsit erősebbnek tűnik a Nokiánál, a gyakorlatban is az gondolom.

(#226) Viktor0610 válasza balintka (#225) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem nagyon hallgatok rajta zenét, így erről nem tudok érdemben nyilatkozni. Azt tapasztaltam,mikor utazás közben zenét hallgattam WAP-olás helyett, kn. u.annyira merült.

Akkumulátorban sz.tem a Nokia hasonlóan fog teljesíteni.

Samsung Galaxy A54

(#227) balintka válasza Viktor0610 (#226) üzenetére


balintka
addikt

Hát nem lesz könnyebb a döntés. De sajna a 6131.-hez még memókártya meg adatkábel is kéne, ami újabb 1000-eket jelent, plusz még 3000-el drágábbról indul. nem tudom mit döntök jajjjj :(

(#228) Viktor0610 válasza balintka (#227) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Két javaslat.
Egy: ezen [link] segítségével hasonlítsd össze a két telefont és mérlegeld, milyen paraméterek fontosabbak neked.
Kettő: menj el egy üzletbe és vedd kézbe a két készüléket.

E kettő után csak könnyebben döntesz majd! ;)

Samsung Galaxy A54

(#229) balintka válasza Viktor0610 (#228) üzenetére


balintka
addikt

Tegnap egész nap a 6131-et nyomkodtam, repülőnapon fényképeztem is vele, bár PC-re nem tudom feltenni, nincs hozzá kábel még. A rádió jól szólt benne, bár a basszus nem volt olyan erős. A játékok nagyon ott voltak viszont. Igazából a 770SH-t nem láttam még a valóságban, de az ezüst az nagyon jól néz ki. De az is lutri, abból melyik szín kapható. Ahogy számolgattam, a Nokiára legalább 6000-el kéne többet költenem (a plusz adatkábel meg kártya miatt), nem biztos, hogy ennyit megér. És tényleg nem tudok dönteni :)

(#230) balintka


balintka
addikt

Még egy kérdés: mennyire jó a 770SH billentyűzete? jól reagál a gombnyomásra?

(#231) balintka válasza balintka (#230) üzenetére


balintka
addikt

A másik, engem még idegesítő dolog: a játékok játszása látszik mindig a térerő, meg az akksit mutató sáv, meg a lenti piros sáv, mint a GX25-ben?

[Szerkesztve]

(#232) Viktor0610 válasza balintka (#231) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A billentyűzet teljesen jó, nincs vele gond.
A programok/játékok alatt látszik az alsó/felső sáv. Sz.tem ezzel sincs gond, legalább láthatod, mennyire merült az akkumulátor, illetve ott értesít, ha SMS-t kapsz. :)

Samsung Galaxy A54

(#233) balintka válasza Viktor0610 (#232) üzenetére


balintka
addikt

Ez is mondjuk igaz... Talán az anyagiak miatt is, de egyelőre maradok a Sharp mellett, bár még szerdáig sok idő van :) :R Ha Neked kéne mondjuk újra a két teló közül dönteni, most is a Sharpot választanád?

(#234) Viktor0610 válasza balintka (#233) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nehéz döntés, az tény. :)
Azért venném újra a Sharpot, mert nekem nem fontos, amiben a Nokia jobb.
(Programok egyszerűbb kezelése/telepítése, jobb személyrészabhatóság, stb.)

Samsung Galaxy A54

(#235) balintka válasza Viktor0610 (#234) üzenetére


balintka
addikt

Há egyelőre maradok a Sharpnál, de a rádió nagyon fog hiányozni, meg a kevés belső memória sem tetszik, de...

Egymás mellé tettem a Nokiát meg a GX25-öm, hát durva, hogy fél centivel nagyobb a Nokia kijelzője mindkét irányban, és asszem a 770-é is közel ugyanakkora. Sokat fejlődtek a kijelzők méretben. Még azért várok a végleges döntéssel, de valószínűleg a Sharp marad. Kedden felhívom a 2 legnagybb Voda boltot, melyik teló van, illetve a 770 milyen színben van, utána döntök. Igazából az ezüstöt szeretném belőle. De a fekete is jó. Nem tudsz valami infót erről mostanában melyik színű kapható?

(#236) Viktor0610 válasza balintka (#235) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A színekkel kapcsolatban nem tudok segíteni.
Kérd Gebriel v. ragazzo segítségét -vodások mindketten.

Samsung Galaxy A54

(#237) balintka válasza Viktor0610 (#236) üzenetére


balintka
addikt

Köszi! Kedden mondjuk felhívjuk a Voda 2 boltját, ott tiszta vizet öntenek a pohárba :)

(#238) balintka válasza Viktor0610 (#236) üzenetére


balintka
addikt

Belinkelted a 6131 és a 770SH adatlapját. Aszerint a 770SH-ban nincs HSCSD. Az nem a sima percdíjas wap-ot jelenti? Mert nem szívesen fizetnék elő a GPRS-re, hogy egy játékot leszedjek a WAP-ról.

(#239) Viktor0610 válasza balintka (#238) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Valóban, a 770SH csak GPRS- v. 3G-alapon képes elérni a WAP-ot, most néztem meg.

Samsung Galaxy A54

(#240) balintka válasza Viktor0610 (#239) üzenetére


balintka
addikt

Ez viszont egy újabb rosszpont, mert én a percdíjas wappal szoktam fellépni, amikor pár percre lépek fel mondjuk játékot leszedni. azért utánanézek a wap díjszabásnak, most mennyi.

A másik: a 770SH nem tartalmaz teljes értékű Internet böngészőt? Mert csak a Nokiánál van xHTML böngésző írva.

[Szerkesztve]

(#241) balintka


balintka
addikt

Egyébként szumma szummárum: majdnem biztos, h ezt a telót veszem meg, a Nokiát sokan szidják, van, aki már a 4. készüléknél jár, rengeteg a gond vele. És ez szebb is külsőleg. Remélem a Voda boltok bíztatót mondanak holnap.

(#242) nemma válasza balintka (#240) üzenetére


nemma
addikt

Fel kell rakni az Opera minit és minden jó lesz :)
Egyébként Pannonnál nem kell feltétlenül előfizetni a GPRS-re, van egy Mobil data start csomag, aminek 0Ft a havidíja, szóval annyira nem vészes, bár Vodafone-nál nem tudom hogy van :U

(#243) balintka válasza nemma (#242) üzenetére


balintka
addikt

Tényleg, az Opera Mini nem jutott eszembe, de azt felteszem majd rá. Vodánál szerintem csak GPRS wap van.

(#244) balintka


balintka
addikt

Egy kérdés: film nézhető a telón? Ha átkonvertálom 176x144-re meg 15 fps-re?

(#245) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

A Vodafone-nál is van még percdíjas, adathívás alapú WAP-hozzáférés, de ezt ez a telefon nem támogatja.
A GPRS WAP viszont csak havidíjasban van a Vodafone-nál, ennek havidíja minimum 600 Ft.
Filmek nézhetőek teljes kijelzőn, fektetett nézetben rajta, bár én inkább csak rövidebb videókat tettem rá.

Samsung Galaxy A54

(#246) balintka válasza Viktor0610 (#245) üzenetére


balintka
addikt

És ez a 600 Ft még mindig csak 1 MB wap-ot jelent? Kiprobálnám rajta az egérmozi filmeket :D A teljes kijelző mit jelent? kinagyítja a 176x144 pixel videót teljes képernyőre vagy csak fekete keretet tesz köré?

(#247) nemma válasza balintka (#246) üzenetére


nemma
addikt

De miért akarod 176*144-be konvertálni, amikor a kijelzője is qvga?
320*240ben biztos simán mennek rajta teljes kijelzőn a filmek...

(#248) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

nemma:
Nem játszik 177x144 képpontosnál nagyobb felbontású filmeket...


balintka:
A WAP már 5 megabájt, és a videót úgy nézheted teljes kijelzőn, h. a telefon felnagyítja azt 320x240 képpontra.

Samsung Galaxy A54

(#249) nemma válasza Viktor0610 (#248) üzenetére


nemma
addikt

:Y
Tévedtem, de csak jóindulatból, gondoltam adok egy ilyen esélyt a Sharpnak, de hát... ;]

(#250) balintka válasza Viktor0610 (#248) üzenetére


balintka
addikt

Én is így emlékeztem, hogy az a maximum. Azért gondolom, ha kinagyítja, pixeles lesz, a PC-s filmekből kiindulva. Viszont a WAP 5MB-ja nagyon korrekt! Eddig 1 MB volt 300 valahány Ft, ez így már sokkal korrektebb! Azért én egy 3 MB-os, mondjuk 450Ft-os csomagnak jobban örülnék.

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Sharp 770SH
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.