Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) redM


redM
csendes tag

Sziasztok,most vettem egy sempron2500+os procit,es kerdesem az lenne hogyan es mennyire merjem huzni.1,675V-on 200fsb-vel mar probaltam de nem volt jo,egyfolytaban lefagyott. :F
Valaszaitok elore is koszonom.

NF7s2,AMDsempron2500+,hynix256ddr,GFfx5200(ÉLJ ÚGY MINT NEM AKÁRKI,DE HALJ MEG ÚGY MINT BARKI:)

(#2) Esmein válasza redM (#1) üzenetére


Esmein
nagyúr

Egy cpu-z screent alapállapoton és egy aida infot kaphatunk ? Ilyen procit nem is láttam még :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#3) redM válasza Esmein (#2) üzenetére


redM
csendes tag

Igen pill most toltom le a progikat...

NF7s2,AMDsempron2500+,hynix256ddr,GFfx5200(ÉLJ ÚGY MINT NEM AKÁRKI,DE HALJ MEG ÚGY MINT BARKI:)

(#4) Nikk


Nikk
senior tag

Üdv!!! :DDD

Én úgy tudom, hogy a sempron, az valamivel gyengébb mint a barci. Ha jól emlékszem, akkor azon csak 256kB L2 Cache van szerelve, de ebbe nem vagyok biztos. Gondolom azt tudjátok, hogy a régi Duron-t helyettesíti majd ő Sempronsága...:D

DIGIC

(#5) MoP_FX 57 válasza Nikk (#4) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Jol tudod, le van tiltva a + 256 Kbyte

(#6) Esmein válasza Nikk (#4) üzenetére


Esmein
nagyúr

Akkor gyakorlatilag tbred-b.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#7) mr_knight


mr_knight
senior tag

Én azt hallottam hogy a Celeron-hoz hasonlitják nadgyábol

(#8) Esmein válasza mr_knight (#7) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nos nézd, tbred-b 256k kessel van szerelve. Jött a barton mag ugyanaz, csak 512 k kessel. Ha ebben letiltanak 256k-t akkor kapunk egy jó nagy magú tbred-b-t aminek elvileg nagyobb a felülete mint a normál tbrednek tehát jobb a hőelvezetése, tuningolhatóbb. Az új duron tbred-b magból készül 64k kessel, viszont még egy 1600-as duron is elpakol bármilyen cerkát úgy 2600ig felfele :)
Szal nem egészen celeron.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#9) Esmein válasza redM (#1) üzenetére


Esmein
nagyúr

Szerintem a mag vége 1.75 volton 2200 mhz 1.9 körül 2300 és kifújt. Mivel hűtöd ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#10) ilyesl XP


ilyesl XP
csendes tag

Képeket kérnénk szépen!!!!! THX

Asus a7v8x-x, 2400XP@2700XP, 2*256 400, 120G Maxtor + 80G Seagate, Eagle G4 ti4200 AGP8x 128MB (250/513@280/615) SB 5.1 Live, Pioneer 107D DVD-RW, Sony 16/48

(#11) Narancs válasza Esmein (#9) üzenetére


Narancs
őstag

nem lesz semmi baja, ha 1.9volton megy? (azon kívül, hogy melexik mint állat..)


[Szerkesztve]

Beauty is pain

(#12) MoP_FX 57 válasza Narancs (#11) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Csokken az elettartama.

(#13) redM válasza Esmein (#2) üzenetére


redM
csendes tag

AMD sempron(tm)2500+

Family 6 Model 8 Stepping 1
Ext.Fam 7 Ext.Mod 8 Revision b0

Corespeed:1750Mhz
Multiplier: x10.5
FSB:166,7
BUSspeed:333.33Mhz

Voltage:1,632V

L1chace:64kb
L2:256kb

NF7s2,AMDsempron2500+,hynix256ddr,GFfx5200(ÉLJ ÚGY MINT NEM AKÁRKI,DE HALJ MEG ÚGY MINT BARKI:)

(#14) redM válasza Esmein (#9) üzenetére


redM
csendes tag

Thermal take,silentboost

NF7s2,AMDsempron2500+,hynix256ddr,GFfx5200(ÉLJ ÚGY MINT NEM AKÁRKI,DE HALJ MEG ÚGY MINT BARKI:)

(#15) Esmein válasza redM (#13) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ahham. Nos ez egy izé, 2100+-os tbredb. Nálam egy 2000+-os ment el egész 2300ig. Próbáltál már feszt emelni ? Én max +12,5%-ot adok neki és ha nem megy akkor nem erőltetem.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#16) Esmein válasza Narancs (#11) üzenetére


Esmein
nagyúr

Én az 1.5 voltos újduront kínáltam meg 1.925 volttal :) Csökken az élettartama. 10%-ig még biztonságos.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#17) maszat válasza redM (#13) üzenetére


maszat
senior tag

Szerintem TBred-B

(#18) Esmein válasza maszat (#17) üzenetére


Esmein
nagyúr

Egyértelműen az.
Barton = tbredb+256k
sempron=barton-256k
behelyettesítve: sempron= (tbredb+256k)-256k -> sempron = tbredb.
Ami azért nem ennyire egyszerű mert a tbredb-k ált 1.55-1.6 volttal mennek a bartonok pedig 1.65-tel. A magja is nagyobb, de a nagyobb felületű műgyémánt jobban vezeti a hőt, tehát elviekben jobban húzható. Bár lehet, hogy szorzólockos.
Emeld a feszt 1.75 voltra és próbálkozz újra a 200-as fsbvel.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#19) redM válasza Esmein (#15) üzenetére


redM
csendes tag

aham ertem,es a az fsbt merjem ketszazra tenni?es emelett a ilyenek hogy cas latency(2) ,ras to cas(3),ras precharge(3),cycle time(8)ezeken mit valtoztassak hogy szinkronban legyenek??

NF7s2,AMDsempron2500+,hynix256ddr,GFfx5200(ÉLJ ÚGY MINT NEM AKÁRKI,DE HALJ MEG ÚGY MINT BARKI:)

(#20) Esmein válasza redM (#19) üzenetére


Esmein
nagyúr

ezek az időzítésnek hívott micsodák, 2-3-3-8 elég aggresszív valami. Előfordulhat hogy a ramod nem komálja, a legelső érték 2.5 szokott lenni.

Szerk.: a hynixek nem időzítésramok. Állítsd be 2.5-4-4-8-ra az értékeket és lökd fel az fsb-t 200-ra
Az agp/pci freq fixre van állítva ugye ?

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#21) redM válasza Esmein (#20) üzenetére


redM
csendes tag

ok,thx mindenkinek ,esetleg ha meg van valami hozzafuzni valotok nyugodtan.... :DDD

NF7s2,AMDsempron2500+,hynix256ddr,GFfx5200(ÉLJ ÚGY MINT NEM AKÁRKI,DE HALJ MEG ÚGY MINT BARKI:)

(#22) Esmein válasza redM (#21) üzenetére


Esmein
nagyúr

Haladj lépésekben, ha megteheted. Szorzót mondjuk 8-ra fsb-t 5-össével emeld ameddig tudod, utána ha már nem megy 0.5-össével a szorzót. Ha valahol kicsit instabil de nem hal egyből ketté emelj egy kevés feszültséget, úgy 0.025-öt.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#23) redM válasza Esmein (#20) üzenetére


redM
csendes tag

nem tudom :F
kezdo vagyok tuning teren:D
mindjart kiprobalom amiket irtatok es megnezem azt is ...

NF7s2,AMDsempron2500+,hynix256ddr,GFfx5200(ÉLJ ÚGY MINT NEM AKÁRKI,DE HALJ MEG ÚGY MINT BARKI:)

(#24) Esmein válasza redM (#23) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nézz szét a biosban, az alaplapi könyv sem butaság. Keresd meg az agp/pci frequency-t és állísd fixre 66/33-ra

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#25) redM válasza Esmein (#22) üzenetére


redM
csendes tag

es kozben mivel teszteljem?
prime95elég?

NF7s2,AMDsempron2500+,hynix256ddr,GFfx5200(ÉLJ ÚGY MINT NEM AKÁRKI,DE HALJ MEG ÚGY MINT BARKI:)

(#26) redM válasza Esmein (#22) üzenetére


redM
csendes tag

jah es asszem szorzolockos

NF7s2,AMDsempron2500+,hynix256ddr,GFfx5200(ÉLJ ÚGY MINT NEM AKÁRKI,DE HALJ MEG ÚGY MINT BARKI:)

(#27) maszat válasza Esmein (#18) üzenetére


maszat
senior tag

Nem teljesen értem, mire gondolsz. :F

Szeintem ez egy fizikailag TBred-B, nem pedig egy butított Barton

TBred-B-k 1,6 ill. 1,65 V-on üzemelnek (A-k meg 1,5 V-on)

A legkisebb 1,65 V-os: 2000+
A legnagyobb 1,6 V-os: 2400+

(#28) Esmein válasza redM (#26) üzenetére


Esmein
nagyúr

Akkor viszont próbáld meg lépésekben. sztem 180-190 felett ráérsz kicsi lépéseklben haladni. Ja és ha prime 95 megyeget úgy 10-15 percet léphetsz tovább. 200-210 fsbnél már érdemes tovább tesztelni egy kicsit. Ha megállapodsz valahol akkor legalább 4-5 óráig nyomasd a primet.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#29) Esmein válasza maszat (#27) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ez bizony butított barton. Szerintem. Nem lehet butított tbredb mert 256k cache van benne, viszont sempron a neve ami butítottat jelent.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#30) Esmein válasza maszat (#27) üzenetére


Esmein
nagyúr

Emléxel az 1700-1800+-os JIUHB DLT3C steppingre ? Ezek 1.5 vagy 1.55 volt alapfesszel működtek.
A DUT3C-sek voltak az 1.6 voltosok.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#31) Narancs válasza Esmein (#16) üzenetére


Narancs
őstag

csökkent az élettartalma?
kinyiffant?
nekem 2600+ barcim van, most lesz hozzá vízhűtés nemsokára.
Meg merjem kínálni 1.9volttal?

Beauty is pain

(#32) Esmein válasza Narancs (#31) üzenetére


Esmein
nagyúr

Úgy voltam vele, hogy ha kinyiffant ez van és ráküldtem 1.925 voltot meg 2275 mhzet, ment is 1,5 hónapig kb aztán már csak 2250-en volt stabil ekkora fesszel.
Vízzel más a helyzet.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#33) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Sziasztok! A probléma a következő: szal van egy barton 2500+-om amit 3200+-ként szeretnék járatni, de a bios nem jegyzi meg a tunningot. fsb-t jamperral is állítottam akkor elindul meg minden prime 95 hibátlanul megy 10 órát de leállító,m 1 óra mulva bekapcsolom akkor 1900+-ként indul ujra. Ez miért van? Az alaplap az oka? Egy csomót ment már hiba nélkül 3200+-kén. Most mi történgetett?

(#34) Esmein válasza Vadászmenyét (#33) üzenetére


Esmein
nagyúr

Elem feszültsége rendben ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#35) Vadászmenyét válasza Esmein (#34) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Azt honnan tudhatom meg, hogy rendben van e?

(#36) Narancs válasza Esmein (#32) üzenetére


Narancs
őstag

oké, szóval akkor vízzel ráküldhetem az 1.9 voltot?

Beauty is pain

(#37) Esmein válasza Vadászmenyét (#35) üzenetére


Esmein
nagyúr

Elfelejt mást is ? Pl biosjelszó, ram időzítések stb.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#38) Esmein válasza Narancs (#36) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ha 1.85 volt és 1.95 között stabilitásban 20 mhz van akkor ne. Ha 150 akkor igen.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#39) Vadászmenyét válasza Esmein (#37) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

BIOS jelszavam nincs, de a ram időzitést is elfelejti. Szal iylet akor csinált régebben mikor 200 fölé húztam az fsb-t és akkor nem bírta a proci és ugye fekete képernyő. Nahh az után indult 1900+-ként. De most meg semmi ok nélkül egyszerűen reggel ugy indult. Elfelejtett mindent.

(#40) zsoltee10


zsoltee10
addikt

úgy néz ki nekem is lesz egy ilyen 2500+ sempronom.

mondjuk kicsit átverés az egész, hiszen jóval lassabb, mint a 2500+ barton, ennek ellenére van pofájuk az amd-nél 2500+ jelzéssel ellátni. :((

(#41) Esmein válasza Vadászmenyét (#39) üzenetére


Esmein
nagyúr

Workaround: Ne kapcsold ki.
Akkor is felejt ha nem kikapcsolod, hanem resetelsz ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#42) Esmein válasza zsoltee10 (#40) üzenetére


Esmein
nagyúr

tbred és barton közt azonos órajelen nincs 5%-nál nagyobb eltérés... A barton túl van számozv ígyis vagy 3-400-al.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#43) Nikk


Nikk
senior tag

Nos kérem ez nem turbózott Tbredb, és nem bútított barton! Ez egy SEMPRON! Semmi köze sincs a másik két darabhoz. Teljesen más architektúra. Ne keverjétek össze... :(((

DIGIC

(#44) Narancs válasza Esmein (#38) üzenetére


Narancs
őstag

oké köszi!

Beauty is pain

(#45) Vadászmenyét válasza Esmein (#42) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Nem akkor nem felejt. De pl tegnap átjámperóltam alapra avgyis 2500+-ra és ma normálisan indult. Elképzelhető, hogy a prci nem bírja már? örexik? Vagy a lap a gond?

(#46) Esmein válasza Vadászmenyét (#45) üzenetére


Esmein
nagyúr

inkább lap.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#47) Esmein válasza Nikk (#43) üzenetére


Esmein
nagyúr

Bocsánat, tényleg elbasztam. Ez egy tbredb
Bővebben: link

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#48) Vadászmenyét válasza Esmein (#46) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Megpróbáljam másik alaplap elemmel? Az lehet helyre billenti a dolgokat?

(#49) Esmein válasza Vadászmenyét (#48) üzenetére


Esmein
nagyúr

Egy próbát természetesen megér. Milyen lapod is van ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#50) Vadászmenyét válasza Esmein (#49) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Eléggé gány: AsRock K7S8X 11000 Ft volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.