Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Segítsetek! Életbiztosítás / Balesetbiztosítás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) prmcsk


prmcsk
addikt

Tragikus baleset folytán, jogi ügyben kérek tőletek segítséget.

Az egyetlen fiam DANI tavaj, az itthoni állomáson, tragikus balesetben, 17,5 évesen elhunyt.
A traumás sokk és a temetés után, pár héttel elmentem két (ülő rablóhoz), ügyvédhez is és mindkettő szinte kimosolygott, mikor azt kértem tőlük, nézzenek már utána, hogy a fiam után van e jogom és lehetőségem bármiféle "alanyi" biztosítások révén pénzt igényelnem, a gimitől, ahova járt, a máv bérlete, vagy jegye alapján, vagy az állam juttat e valamit a tragédia okán...Mindkettő kapásból vállalta, de azt mondta : ilyen nincs...Az öregebbik olyan gyors volt, hogy a megbízás után már másnap költségekre hivatkozva 120k-t kért tőlem, na erre úri módon és gusztustalanul elküldtem a robogó malac f@szára. Mondtam neki, hogy én nem pénzt hajtatok be vele, hanem az esetleg járó pénzt a fiam sírjára költöm majd és ha nem érzékeli a különbséget, kívánom, hogy ugyanígy járjon....A másikról már nem is írok, de ezért fordulok hozzátok....

Azt már tudom, hogy az államtól jár 200k, a generali-providencián keresztül. [link]
de a konkrét kérdéseim:
1.) Gimnáziumi státusza tartalmaz e valamiféle biztosítást ? (külön biztosítása nem volt)
2.) Máv jegye vagy bérlete tartalmaz e valamiféle biztosítást és ha igen, van e korlátja ezeknek ?

Ui: A modiktól kérem, hogy addig biztosítsák már ezt a lehetőséget, amíg biztos válaszokat nem kapok..... :R

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#2) t1 válasza prmcsk (#1) üzenetére


t1
addikt

Hali!
Én mint diák csak annyit tudok, hogy a suliban nincs ilyen biztosítás csak ha ott kötsz külön :F

szerk: ilyen lehetőség nekem a mostani sulimba szerintem nincs is, általános iskolában volt még ilyen, ott mindenévben lehetett kötni

[ Szerkesztve ]

(#3) parandroid válasza prmcsk (#1) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Arról, hogy az iskola kötött-e biztosítást a diákjaira, az iskolaigazgató tud felvilágosítást adni. Biztosítók általában megkeresik őket, de sok esetben csak a lehetőséget ajánlják fel a szülőnek 'kedvezményes' tanulóbiztosításra, innét már a szülő döntése, hogy megköti-e.

Emellett gyakori, hogy munkahelyek is kötnek a dolgozókra biztosítást, ennek is meg kellene nézni a szerződését, ha van ilyen, hogy vonatkozik-e családtagokra is.

Harmadik lehetőség, ha volt a fiadnak előtakarékossági számlája, lakástakarékpénztár, vagy ilyesmi, akkor annak is meg lehet nézni a haláleset kapcsán történő szerződésbontási feltételeit.

Ha MÁV bérlettel/jeggyel utazott, az is kell tartalmazzon valami alap utasbiztosítást. Ezt a MÁV ügyfélszolgálatán, vagy a honlapjukon tudod megnézni. Szerk: Itt van a MÁV utasbiztosításról szóló tájékoztatója: [link].

Innét már csak a baleset körülményeinek és a biztosítás feltételeinek ismeretében lehetne további ötleteket adni, hiszen ha ütközöl valamelyik apróbetűs résszel, akkor általában ezek a biztosítások sem fizetnek - áldozat egyértelmű felelőssége esetén pl.

A címet egyértelműbbé tettem, a 'Segítsetek!' önmagában kevéssé szerencsés.

A történteket mindezekkel együtt sajnálom.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#5) tildy válasza Kalandor (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

Akkor amit peterket linkelt az mi?

Biztosítási összegek: utasok eseténBaleset-biztosítás Biztosítási összeg
utas részére kísérő személy esetén
Baleseti halál 1.000.000 Ft 600.000 Ft
Baleseti rokkantság 100% 1.200.000 Ft 1.200.000 Ft
Baleseti rokkantság 1-99 % a maradandó egészségkárosodás fokával megegyező százalék (max.) 1.200.000 Ft 1.200.000 Ft
Baleseti keresőképtelenség térítés, 1 naptól (max. 100 napig) 600 Ft/nap -
Baleseti Kórházi térítés, 1 naptól (max 50 nap) 1.500 Ft/nap -
Csonttörés, csontrepedés vagy 28 napot meghaladó egészségkárosodás 3.500 Ft 3.000 Ft
Balesetből eredő poggyász és ruházat sérülése (max.) 40.000 Ft 20.000 Ft

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6) parandroid válasza Kalandor (#4) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azt hiszem, hogy ez valami jogi kiskapu lesz.

"A menetdíjak nem tartalmaznak utasbaleset-biztosítási díjat"

DE

"A MÁV-START Zrt. - saját bevétele terhére - belföldi utasait baleset- és pogy-
gyászkár esetére biztosítja."

Azaz gondolom valami pénzügyi, vagy törvényi kötelezettségbeli kikskapu, hogy a díjat 'nem továbbterheli' az utasokra, hanem úgymond lenyeli, és a saját bevétele terhére köt biztosítást rájuk.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#8) #32577792


#32577792
törölt tag

én, ha jól emlékszem akkor az állam köt ilyen biztosítást minden tanulóra. mivel az én fiam is középiskolás, van nekik ilyen, tehát neki is kellett lennie. ez lehet az a 200k
emelett amiben még szokott lenni ilyen, az ingatlanbiztosítás, van lehetőség kiegészítő balesetbiztosítást belerakatni. ha van ilyenetek, nézd meg.
a többiről nem tudok nyilatkozni

[ Szerkesztve ]

(#9) prmcsk válasza tildy (#5) üzenetére


prmcsk
addikt

Na már érzem, hogy a MÁV-ból nem lesz semmi, mert a linkedben ez szerepel, ettől jóval régebben volt.
A biztosítási eseményt a károsultnak a bekövetkeztétől számított 15 munkanapon belül be kell jelenteni a biztosítónak.

Ez azért nem kicsit kegyetlen....egy ilyen tragédia után kinek jutna eszébe, hogy 15 nap határidős ?

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#10) lenox válasza prmcsk (#1) üzenetére


lenox
veterán

Oszinte reszvetem...

A baleset kapcsan nem terheli a MAV-ot esetleg felellosseg?

(#11) parandroid válasza prmcsk (#9) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Méltányosságra és a tájékoztatás hiányára hivatkozva megér egy próbát...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#12) prmcsk válasza lenox (#10) üzenetére


prmcsk
addikt

A hivatalos és kötelező (állomáson történt) rendőrségi vizsgálat lezajlott, szemtanú nincs, felelős nincs, csak a rejtély.....
A boncolási jegyzőkönyv sem tár fel semmit, ami oka lehetett...

peterkeT Meg fogom próbálni, bár ismerve a mai közállapotokat.....? :F

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#13) kymco válasza prmcsk (#12) üzenetére


kymco
veterán

Részvétem, nagyon megdöbbentem... nekem is van három, és húúuuu..... nem is tudok erre mit mondani.... Isten adjon békességet nektek!
Én is úgy tudom, hogy az állam biztosítja a tanulókat. Anno ez elég nagy hírverést kapott....

www.refujvaros.hu

(#14) lúzer


lúzer
veterán

Részvétem.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15) prmcsk válasza lúzer (#14) üzenetére


prmcsk
addikt

Köszi mindenkinek az együttérzést...... :O

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#16) Ariadne válasza parandroid (#6) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem kiskapu, csak rögzíti, hogy nem eleve benne van a menetjegy árában, hanem a cégnek külön kell, mondjuk minden évre biztosítást kötni.

A topicindítónak: Azért ha késve is, de meg kellene próbálni bejelenteni a MÁV-nak minél hamarabb, lehet arra hivatkozni, hogy ha ott történt a baleset, akkor nekik eleve tudniuk kell erről.
A pontos körülményektől függ minden, ha a MÁV felelős lehet a dologért, polgári kártérítési pert is lehet indítani ellenük, bár ez sok idő és pénz, és nyilván igen fájdalmas is, de egy korrekt ügyvéd (mert van ilyen) kihozhat belőle valamit.

Részvétem... :(

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#17) prmcsk


prmcsk
addikt

Fejlemény.....

Ma voltam a generali- providenciánál. Teljesen korrektek voltak és "azonnal tudtak" mindent.. Elvittem minden, a gyerek halálával kapcsolatos iratot nekik, ami kellett belőle nekik, lemásolták és kb 1 hónap.....El sem hittem, de dicséretes..... :R

Bemegyek még ezen a héten a gimi igazgatójához, a MÁV jövő héten lesz.....

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#18) kymco válasza prmcsk (#17) üzenetére


kymco
veterán

Újabb fejlemény?

www.refujvaros.hu

(#19) Levi123 válasza prmcsk (#17) üzenetére


Levi123
senior tag

Őszinte részvétem!

Esetleg ha tudok valamiben segíten szólj..
a generalinál dolgozom bp-en.

[ Szerkesztve ]

Levi

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Segítsetek! Életbiztosítás / Balesetbiztosítás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.