Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TitiRii


TitiRii
senior tag

hali all
minap tv tunerek nézegetése közben több ''digitális tv adás vételére'' alkalmas darabka is szem elé került.
ezek közül kiemelnék 2 öt
SkyStar1 dvb
és SkyStar2 dvb
a 2 között a külömbésg csak anyi hogy egyik hw sen mpg2 be tömörit mig a másik csak sw sen.
a lényeg hogy ezek alkalmasak müholdas internetezésre aminek is a lényegét és mi mogyát nem sikerült még egészen felfognom.
Amit kivettem belöle ugy müxik a dolog hogy amit le akarok tölteni annak a linkjét az eol oldalán megadom(miután beléptem a usernvemmel és passomaL9 majd akpok 1 idöpontot hogy mikor történik a ''sugárzás''.ekkor is 2mb/sec el jön mayd lefele az amit le akartam tölteni.
Ez igy annak éri meg aki sokat tölt le.
De van ugymond böngészö verzioja is a müholdas netnek ahol is ha jol vettem ki havi 36 euroért vehetyük igénybe ezt a szolgáltatást(sebeségre utaéo megjegyzést nem találtam)
az egészröl bövebb info itt:
[L]http://www.sat.hu[/L]
az se 1 értelmü hogy akkor most a tv és rádio adásokat ingyen nézhetem vagy azok után is kell fizetni?
és egész pontosan mi minden kell ahoz hogy az egész mükögyön
akinek vannak tapasztalatai, látot már iet vagy csak többet tud nálam a dologrol kérem ossza meg velünk :) de velem minden féle képp :)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#2) Den válasza TitiRii (#1) üzenetére


Den
veterán

van egy csomó ingyenes digitális tv és rádió adás azokat ingyen nézheted rögzítheted

kell egy tányér 90-120 centis egy fej, a kártya, közé madzag

www.simson4t.hu

(#3) TitiRii válasza Den (#2) üzenetére


TitiRii
senior tag

és aza beltéri egység az mire jó?
és azok a kis kártyák azokhoz kell valami olvaso is nem? vagy azok nem kellenek csak ha elöfizetek valami specko csatira pl hbo?

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#4) Den válasza TitiRii (#3) üzenetére


Den
veterán

A beltéri egység akkor kell ha számítógép nélkül tv-n akarod az adást nézni. A sat kártya a gépen tulképpen egy beltéri egység, az antennától jövő kábelt kell rákötni.

A kódkártya az előfizetős csatornákhoz kell (pl eurotika), és van olyan sat kártya amin/hoz van opcionálisan kódkártyaolvasó.

De rengeteg ingyenes adás van (több száz).

www.simson4t.hu

(#5) TitiRii válasza Den (#4) üzenetére


TitiRii
senior tag

és az ien kártyák kezelik a sima ikábel tévés adást is vagy azt nem lehet velük nézni?

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#6) Den válasza TitiRii (#5) üzenetére


Den
veterán

Ez csak digitális adást kezel. A kábeltv-hez sima analóg tuner kártya kell.

www.simson4t.hu

(#7) ch.peter


ch.peter
aktív tag

Sziasztok!
A sat.hu -n is emlegetett Europe Online szolgáltatást próbáltam használni,
egy barátomtól kaptam kölcsön kártyát +logint.
A böngészős verzió akkor még nem volt.
Tapasztalat:
sz@r
mindent beállítottam, bejelentkeztem, kértem egy 1 megás fájlt
közölték, hogy kb 1 óra múlva várhatom.
OK.
1 óra múlva gép bekacs, fájl fogadás elindít
és utána 4 óra alatt letöltött 10 egész kilobyteot.
Később még többször +próbáltam, de aztán feladtam.
Pedig a weblapon ki volt írva, hogy rendelkezésre áll.
A tévék működtek, de azért meg nem veszek meg
egy műholdvevő kártyát.
(bőven elég a kábel)

Ch

(#8) TitiRii válasza Den (#6) üzenetére


TitiRii
senior tag

az gáz. 2 re nem lesz cash.. ésahogy néztem ezeken rca be sincs igy videot kamerát stb t sem lehet rákötni :(
a sat on löt adások között meg 5 magyar van a többi az mind más nelyvű és nem is mind angol/német amit még érteni valemenyire :(
erre alusznom kell kicsit.
meg utána járni hogy a net hogy megy róla pontosan...
esetleg egy hbo/halmark elöfizetés érdekelne rá iet hol menyiért lehet kötni?(ehez kell az a kis kártya meg az ahová bedugom igaz?)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#9) bsa_maffia válasza ch.peter (#7) üzenetére


bsa_maffia
csendes tag

attól még jó a műholdas internet, hogy Te nem tudtad használni.
Nekem volt előfizetésem 1 éven keresztül, de már meguntam a folyamatos töltögetést.
1 fájl jön 2 megabit/sec sebességgel és egyszerre a hardveredtől /proci, na meg főleg a vinyó gyorsaságától és töredezettségétől / föggően akár 5 fájl is jön

(#10) ch.peter válasza bsa_maffia (#9) üzenetére


ch.peter
aktív tag

Szia,
sajna nem csak nekem nem ment.
Akitől kaptam, annak szintén nem volt jó.
Mikor volt előfizud?
Ez idén nyáron volt.
(3 nap alatt nem tudtam 1 megát leszedni)
Valahol egy fórumban többen is panaszkodtak, hogy
az utóbbi időben vacak.
(a hardver nem lehetett kizáró tényező (duron1ghz, maxtor40gATA100))
Ch

(#11) TitiRii


TitiRii
senior tag

most nagyon nem tudom..
akkor most mit vegyek?
digizni is szeretnék meg tvt is nézni
és mindenzt minél olcsobban meguszni.
sat on több adó jobb minőség
analog kevesebb adó nem is olyan jó minöségben(viszont rá tudokkötni videot meg kamerát is, rádio is van rajat meg távirányító)
ok sat on is van rádio de nem sok magyar ado jön rajta.
igazság az hogy mind 2 jó lenne :) de anyira nincs cash :)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#12) supercow


supercow
őstag

Hi,
Nekem is van egy skystar2-es kártyám, az akciós előfizu októberben lejárt, most már csak a tv van, de az királyul megy. A letöltés is ment mint állat amig volt, az az 1 baj hogy ezzel csak egyirányú kapcsolatod van.
Ha érdekel valakit eladó a kártya, a doboza már nincs meg és a letöltéses előfiz is lejárt de tvzni lehet rajta, a login+pass-t is adom. Dekódolni nem tud, mert ez butított változat a dekóder chip nélkül, a SkyStar1-es tud hardver dekódolni, de az 80e körül van. (Technisat gyártmányok)
Egyébként az Astra 1G-re van beállítva a tányér, ott jött az EOL adat is, és az összes UPC Direct adás is ott van, csak dekódolni nem tudom :), és kb. 4-5 GHz-es gép kellene a szoftveres realtime dekódoláshoz...

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#13) bsa_maffia válasza ch.peter (#10) üzenetére


bsa_maffia
csendes tag

augusztus 30-ig volt előfizetésem, de még szeptemberben tudtam tölteni.
ment volna tovább is, csak technikai okokból/ winfos omlás/ a rendszert letakarítottam.
1 év alatt elég jól működött, igaz kellett néhány hónap, mire kitapasztaltam a működését.
mire ez megvolt, addigra meg lejárt a szerződés

(#14) Den válasza supercow (#12) üzenetére


Den
veterán

Engem érdekel a kártya. Hogyé' adod, megy valami linket nyomjál légyszi ahol lehet megnézni. Ja és a fej is eladó?

www.simson4t.hu

(#15) TitiRii válasza supercow (#12) üzenetére


TitiRii
senior tag

tehát ha veszek 1 ien skystar2 es kártáyt akkor azzal nem tudok felvenni?(softveresen ugy mint az mpg2 chip nélküli tv tunerekkel)
vas meglenne hozzá.
ien illegális dekodolásokrol mit tudtok?:))

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#16) Den válasza TitiRii (#15) üzenetére


Den
veterán

A digitális műholdas tv és rádióadásokat fel tudod venni, 700 mhz fölötti géppel, de külső forrásból analóg jelet nem tudsz digizni.

www.simson4t.hu

(#17) TitiRii válasza Den (#16) üzenetére


TitiRii
senior tag

ok ezt értem :) csak valahogy ugy jött le az elöttem hozzá szolásából hogy nem lehet vele felvenni.
pedig épp találtam 12 ért aproneten(+ kell tányér de az asszem van + egy fej hozzá) és 14 ért meg van pct tv pro
ez igy komboboa tök jó lenne :)
veszek még egy mag xj810 et és egyiken ez a másikon az megy :DDD
csak azt nem tudom hogy ehez a skystar2 höz hol kell olyan kütyüt dugni amibe az elöfizetzet csatik kártyáját dugdosom :( lehet a késöbbiekben az is kéne.
na meg a net et is néztem. és számomra a böngészö elöfizu nem világos.. havi 36euroért (9000ft) maydnem 2* adsl sebeséggel netezhetnék?? és még telefon vonal se kéne hozá.(ahogy ki tudtam silabizálni a böngészö mod nem olyan mint az eol.) ez 2 irányú és korlátlannak volt irva
de a fel öltési sebeségre nem utalt.. se arra hogy végülis mien gyors.(csak a maximumot irták le) alá meg oda volt irva hogy ez függ atol honann mikor és hogy menyien használjákk épp...
ezt az üzemogyát ismeri valaki?

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#18) TitiRii válasza Den (#16) üzenetére


TitiRii
senior tag

ok ezt értem :) csak valahogy ugy jött le az elöttem hozzá szolásából hogy nem lehet vele felvenni.
pedig épp találtam 12 ért aproneten(+ kell tányér de az asszem van + egy fej hozzá) és 14 ért meg van pct tv pro
ez igy komboboa tök jó lenne :)
veszek még egy mag xj810 et és egyiken ez a másikon az megy :DDD
csak azt nem tudom hogy ehez a skystar2 höz hol kell olyan kütyüt dugni amibe az elöfizetzet csatik kártyáját dugdosom :( lehet a késöbbiekben az is kéne.
na meg a net et is néztem. és számomra a böngészö elöfizu nem világos.. havi 36euroért (9000ft) maydnem 2* adsl sebeséggel netezhetnék?? és még telefon vonal se kéne hozá.(ahogy ki tudtam silabizálni a böngészö mod nem olyan mint az eol.) ez 2 irányú és korlátlannak volt irva
de a fel öltési sebeségre nem utalt.. se arra hogy végülis mien gyors.(csak a maximumot irták le) alá meg oda volt irva hogy ez függ atol honann mikor és hogy menyien használjákk épp...
ezt az üzemogyát ismeri valaki?

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#19) bsa_maffia


bsa_maffia
csendes tag

skystar2-vel nem lehet felvenni.
nézni nézheted vele, meg netezhetsz is.
a skystar1 a nyerő kártya, az mindent tud. www.sat.hu- nézzétek meg.
75eft, de tud mindent, sőt még többet is, mint amiért fizetsz, csak az már sötétfehéren

(#20) TitiRii


TitiRii
senior tag

bocs nem akartam 2* elküldeni.
de most találtam egy elég érthetö LAMA emberek számára készitet ismertetöt(mint amien én is vagyok ien téren )

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#21) bsa_maffia


bsa_maffia
csendes tag

műholdas netben is a 150 EU/év áron a sima letöltős szolgáltatás éri meg.

ez sem a szolgáltató jóvoltából, hanem a felhasználók népes tábora által hozzáadott nemhivatalos szolgáltatások miatt

(#22) TitiRii


TitiRii
senior tag

megnéztem a tv csatornák listáját.
ahogy nézem ez több mühold..
meiket kell néznem amiket ingyen foghatok? ja hogy tudom a tányért müholdra álítani?:))meg ien és egyébb általános kérdések érdekelnek még.
mindegy meik müholdraá litom a sok közül?amit be tudok fogni azt használhatom?
ki vannak irva ugyan az állomsá nevek de adás szinvonalárol és minöségéröl ki mit tud? van olyan csatorna amiért érdemes?
pl cartoon network?:))) de geo vagy discavery? spektrum? vagy ezek csak elöfizetésel nézhetők?
szal a sok sok free csatrona közül meik mien?(pl a travel shop meg a travel shop 2 már a nve alapján se izgat :))

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#23) bsa_maffia válasza TitiRii (#22) üzenetére


bsa_maffia
csendes tag

Hát leginkább a travelshop, főzőcske, mozaik csati, meg egyéb gagyik, amiket magyarul is nézhetsz.
ahhoz, hogy több műholdat és több csatit nézzél: kell antennaforgató, pozicioner, de ezt leginkább nem pc-s kártyával érdemes.
Aztán a jobb, nézésre érdemes adások kódoltak, erre is a dekóderes asztali digivevő+pozicioner+forgatómotor+dekóder kártya kell.
Pc-s kártyából a skystar1-en kívül a többi nem veszi fel a versenyt műholdvevőként a kifejezetten erre épített profi berendezésekkel.

(#24) TitiRii válasza bsa_maffia (#23) üzenetére


TitiRii
senior tag

ez nem épp az én pénztárcámnak van már szabva asszem :)) 1* volt egy usbs tuner nálam és azon tisztán bejött :))
ez az antenna forgatos kütyü meg eleve a skystar1 es kártya is nagyon drága nekem :)
marad matáv kábel tv meg egy pc tv pro combo
szvsz ez igy meg a mag xj810 elég lesz nekem tv meg video helyett :)
(már csak 1 dvdrom kell és egy 5.1 erösitő )
ha már it tartok nyitok migyárt 1 topikot ahol is a low end 5.1 házimozi erősítöket kéne kitárgyalni :)ugyanis amit tuti nem veszek azok a pcs 5.1 hangfal szettek. enyi pénzért már somogyi hangszorokból igazi fa 70-90 liters hangfalakat is ki lehet hozni ami azért a leg modernebb pcs és házi mozis szetes készülékeket is lenyomja(cézok itt az 1 mély nyomo ami jo esetben fa dobozban van és 20 liter környéki max 50w teljesítménnyel hozzá 5 db 1 utas széles sávu papir membrános hangszoroval müanyag dobozban ami alog nagyobb a hangszoroktól..)
senki ne vegye sértésnek de ezt nem neveznám hangfalnak :(
na de ezt másik topicban

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#25) supercow


supercow
őstag

Den: Ha kell, akkor a fejet is adom, ehhez vettem szinte új augusztusi :) Samsung univerzális LNB fej. A kártya 15, a fej 5k HUF, alkudni lehet. Relatív gyakran járok pesten. A tányért nem adom, mert kell más projekthez és úgyis szét van rohadva :)

SkyStar2-vel is lehet venni, csak nem a hozzá adott szoftverrel. Egy német srác csinált egyet amivel rögzíteni is lehet (asszem DVBViewer a neve). Digital Video Broadcast. Esetleg ASFRecorder is szóba jöhet, mert a szoftver egy erősen IE-re épülő, javascript + mediaplayer combo...

A kártyáról: [L]http://www.technisat.de/[/L] a PC csoportban

A dekódolás nem megy, kipróbáltam ( oktatási céllal stb. :D ) a MultiDec progi a legjobb, de kell neki a hardver, vagyis skystar2-vel nem megy, 1-essel igen, illetve más kártyákkal is, de azokról nem sokat tudok.. (Hauppage típusok, Pinnacle PCTV Sat, Kiss, Pentamedia stb.)

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#26) supercow válasza Den (#14) üzenetére


supercow
őstag

Ha gondolod csinálok néhány screenshotot hogy milyen is a CNN meg a 3Sat és feltöltöm vhova. Win2k alatt gond nélkül megy. Beszámítok esetleg használt dvd olvasót vagy valamit.. Biztosan megegyezünk, mert én már nemigen használom ezt a kártyát. A CD-je megvan, a regisztrálós URL is (mivel EOL-os és nem ''független''), minden reinstall után regisztrálni kell, de nem online hanem valami lokásil beépített http szerverén ami beír a registrybe. EOL-os login/password is adom, régi tagoknak kedvezményesen lehet előfizetni netre :D

ADSL-el együtt jó használni az ilyet vagy más állandó nettel, én modemmel nem tudom kihasználni.

A lényeg: írj egy ajánlatot, oszt megegyezünk jól, csak időben szólj, mert december van és fel kell másznom a tetőre leszedni a fejet :D

sc.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#27) bsa_maffia válasza supercow (#26) üzenetére


bsa_maffia
csendes tag

Igen, az utóbb kiadott kártyákat már regisztrálja az EOL.
Ez nagyban behatárolja a felhasználható programokat is.
Szerencsémre én nem frissítettem az eolos drájvert, így elkerűltem a kártya regisztrálását, ezért megy user/pass nélkül is.
A DVB progi meg szerintem nem megy skystar2-vel, csak az 1-essel

(#28) TitiRii válasza bsa_maffia (#27) üzenetére


TitiRii
senior tag

ez mit takar? mire jó nem jü ez a regisztrálás?
ha veszek 1 ien kártyát netán használtan akkor honann tudom hogy mie ez a regiosztárcios kod vagy mi hozzá ha netána kedves ügyfél nem közli?

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#29) supercow válasza bsa_maffia (#27) üzenetére


supercow
őstag

kipróbáltam és megy, egyébként a helpjében ez áll:

DVBViewer 1.8d

CPU: P400MMX
RAM: >32MB RAM
Video: PCI 4MB CARD
Audio: SB-Comp.
DVB-Card: Skystar 2 DVB-S with at least the driver 4.22
OS: W9x/ME/XP/NT/2000
DirectX: 6.1 and higher

Programmable Videorecorder Interface
The recorder can schedule your jobs to record videos.

stb.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#30) supercow


supercow
őstag

ez a regisztrálás is amolyan parasztvakítás, egy adott algoritmus alapján a skystar kártya MAC address-ből számol egy azonosítót, azt egy lokális http szerver fogadja és beírja a registry-be, szóval nem nagy varázslat.
Ez a helyi url meg így néz ki:
http://localhost:45762/auth.html?authcode=[...]
biztos vagyok benne hogy a szoftvere ezt figyeli, és a hivatalos Technisat driverekkel (nem EOL-ossal) is be lehet üzemelni egy szűz windowsban, csak a drivert modemmel nem akartam letölteni mert majdnem 10MB :DDD

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#31) supercow válasza TitiRii (#18) üzenetére


supercow
őstag

A skystar2-nek nincs kiegészítő dekoder modulja és hardvere, a skystar1-nek van (tudsz bele dugni kulcskártyát), de az drága. Felvenni lehet vele, de mindjárt kipróbálom valami király német tvshop adást és tudósítok.
Illegális dekódolásról annyit olvastam, hogy a skystar1-en ki lehet játszani a dekóder modult (szoftveresen), így azt hiszi hogy ott van a kis előfizetői kártya, utána a dekóder meg végzi a dolgát. Hogy tényleg működik-e, azt nemtom.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#32) MaTT


MaTT
aktív tag

SZiasztok!
Érdeklődve olvastam a hozzászólásokat.Lenne pár kérdésem.
Nekünk jelenleg UPC direct előfizunk van.Ugye van tányér meg beltéri egység. A beltéri egység akkor végülis ua. mintha lenne egy ilyen SkyStar kártyám? És ahhoz hogy ilyen műholdas netem legyen csupán egy előfizu kell az EOL-nál,ami 150 EU/év?
Jelenleg sima dialup van. Nem lenne rossz ha a letöltési sebesség kicsit megugrana :)
Thx
MaTT

Keep the rubber side down!!

(#33) TitiRii válasza MaTT (#32) üzenetére


TitiRii
senior tag

én is kezdő vagyok e téren de az edig olvasottak alapján és a hozzá szolások alapján igen.
amugy ez a registry mire is jó?:)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#34) bsa_maffia válasza supercow (#30) üzenetére


bsa_maffia
csendes tag

Szó szerint....
a gyári drájverrel, az újra telepített win alatt megy a kártya, no meg elvileg benne van más, nem eolos szolgáltatások támogatása is

(#35) TitiRii


TitiRii
senior tag

egyik kedves PH kolega felhívta valamire a figyelmem.
mégpedig arra hogy nem biztos hogy mostanság is müködik az mint régen, azaz hogy egy sima mezei tv tunerrel tudom nézni a hbot.(matáv kábel tvm van de nem vagyok rá elöfizetve, kép hang bejön de zug recseg)
annak idején kb 1,5 2 éve volt nálam kölcsön egy usbs tuner márkát tipust már nem tudom de az avermedia ugrik igy be 1 re..
azzal gond nélkül bejött nagy meglepetésemre hang meg kép is.
az ok amiért tunert akarok venni föleg az hogy hbot tudnék igy nézni és esetleg fel is venni onann.
eredetileg analog tunerek terén egy pc tv prot néztem ki vagy hasonló stereo távirányítós tv tuner(wayjet,flafwiev 3000 stb) az a kérdésem hogy akkor most ez hogy is van? tényleg nem lehet behozni már ezekkel a tunerekkel a hbot?

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#36) TitiRii


TitiRii
senior tag

c tv pro tulajok jelentkezését várom.. meg persze egyébb tunerosokét is :) és tapasztalatokat ez ügyben :)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#37) TitiRii


TitiRii
senior tag

ienkor kihal a forum?:)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#38) twollah válasza TitiRii (#37) üzenetére


twollah
nagyúr

Hét közben vagyunk, ilyenkor már a normálisabb fórumozók húzzák a lóbőrt.

(#39) supercow válasza MaTT (#32) üzenetére


supercow
őstag

Nem ilyen egyszerű, mert a beltéri és a fej között mindenféle vezérlőjelek mennek ide-oda. Ahhoz, hogy egyszerre tudjál netezni és nézni a UPC-t twin fejre van szükséged (egy fej, két kábelcsatlakozó kimenet), ami valamivel drágább a sima fejnél. A beltéri és a kártya külön jeleket küld a fejnek. Vannak quad fejek is, de azok rohadt drágák, arra lehet egyszerre 4 beltérit is kötni, mindegyiket másik kimenetre. Veszel egy twin (iker) fejet, az egyik kimenetébe dugod a UPC beltérit, a másikba a SkyStar kártyát, és akkor menni fog.

Ez a net viszont nem a ''klasszikus'' net, mert csak egyirányú a műholdas kapcsolat! Te csak fogadni tudod az adatokat. A normál EOL előfizetéssel nem tudsz böngészni, csak fogadni amit nyomnak, ileltve letölteni azokból a cuccokból, amiket ők ''sugároznak'' megadott időben, illetve nézheted a kódolatlan TV adásokat (ez az EOL szerződéstől függetlenül megy). Van az EOLnak egy SatADSL nevű szolgáltatása is, amivel böngészni lehet, de ahhoz kell földi kapcsolat is, ADSL vagy kábel vagy dialup. Kb így megy a dolog: beírod a brózerbe, hogy www.prohardver.hu, a kérés kimegy az ő szerverükhöz (Olaszország), ők földi neten leszedik az oldalt a saját szerverükre, amit aztan felnyomnak a műholdra, ami sugározza a cuccot, te pedig fogadod és megjeleníted. Ehhez az ő DNS szerverüket kell beállítani meg proxyt megh mittoménmit stb.

Én is azért vettem, mert azt hittem lehet nyomni netet ezerrel, de a modemessel együtt kell futnia, akkor meg nagyon drága lesz a számla :)

Tegnap próbáltam, tudtam vele menteni műsort (EOL-os SkyStar2 kártya), a DVBViewer progival egy 25 másodperces műsort egy 12 megás .m2v és egy .mp2 fájlba mentett. Az a gyanúm hogy ez MPEG2 (.vob dvd stb formátum) csak más felbontásban, mert lejátszani még nem sikerült (nincs hozzá codec a gépen) :D

sc.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#40) supercow válasza Den (#14) üzenetére


supercow
őstag

Den érdekel még a cucc? Vagy ne másszak fel leszerelni a fejet? :)

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#41) supercow


supercow
őstag

Na egy screenshot a lementett, majd WinDVD-vel fullscreen visszajátszott mpeg2-ről:

[L]http://www.extra.hu/heatpipe/PC090016.JPG[/L]

Mindez SkyStar2 + DVBViewer 1.8, win2000 alatt készült. Az overlay miatt csak dig. fényképezővel tudtam megoldani :) remélem azért jól látszik a minőség.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#42) MaTT válasza supercow (#39) üzenetére


MaTT
aktív tag

Aham..a technika részét értem :))
Üdv

Keep the rubber side down!!

(#43) supercow


supercow
őstag

csak legális dolgok vannak, játék demók, video klipek ( ismeretlen német együttesek :)

Den: még mindig várom a választ.
Mást nem érdekel a kártya? csere is szóba jöhet ha valami értelmes hardverről van szó.

sc.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#44) Bazsiii


Bazsiii
tag

már nem tudom ki érdeklődött az hbo-ról, de egy sima tunerrel azt tudod nézni, amire előfizetsz. Legalábbis nálam ez a helyzet. igaz, nálam chello kábelen jön az adás. és a különféle oktatási célú dekoder progik nem sokat érnek nálam.

How much wood would a wood chuck chuck, if a wood chuck could chuck wood?

(#45) Den válasza supercow (#40) üzenetére


Den
veterán

Upsz bocs, nem néztem topicot. Igen érdekel. De most igen kiköltekeztem, úgyhogy most csak 15k-t tudok adni a fejért meg a kártyáért. Hardver sajna nincs, de körülnézek, hátha.

www.simson4t.hu

(#46) TitiRii válasza Bazsiii (#44) üzenetére


TitiRii
senior tag

hali én kérdeztem
nekem matáv kábel tvm van csak nincs hbo elöfizetésem
de azért be lehet fogni.
zug meg futkéározik rajta sok csik(zavarva van)
egy kölcsön kapott tunerrel anno gyönyörüen tisztán bejött(sima tv nuer ami usbn csatlakozott)
de azzal riogattak engem hogy azota megváltozott ez a zavarás és a tunerek nem képersek leszürni.
erre lennék kiváncsi. hogy valaki akinek van matáv kábele van tv tunere de nincs hbo előfizetése az is tugya e fogni?:)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#47) supercow válasza Den (#45) üzenetére


supercow
őstag

eredetileg 25k volt a kártya, majdnem 6k a fej... :((

najó legyen, a fejet holnap leszerelem, most már sötét van.

átadás mikor hol?

icq vagy mail jöhet

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#48) supercow válasza supercow (#47) üzenetére


supercow
őstag

Den,
fej nélkül nem megoldható? Már nagyon hideg van és cserepet kell bontanom, hogy hozzá tudjak férni az antennához :( Akkor meg zúdul befele a minusz.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#49) Den válasza supercow (#48) üzenetére


Den
veterán

De megoldható, így legalább nincs lelkiismeretfurdalásom az ár miatt :DDD

Írd meg mélben neked mikor és hol lenne jó kb.

www.simson4t.hu

(#50) MaTT válasza supercow (#43) üzenetére


MaTT
aktív tag

Köszi, már ezt is értem :)

Keep the rubber side down!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.