Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Sapphire 9600pro szívás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) sti


sti
tag

Szasztok!

Az a gondom hogy avadiúj SEx-es Radeonom(9600pro core/mem 400/300) nem műxik rendesen.A 3DMark03,2001(3500/12000pötty) meg a MP2 nagyon szépen lefut rajta de sem az NFSU sem a Prince4 sem a XIII nem fut és valamilyen memória írási hibára hivatkozik.volt már Op rendszer reinstall, catalyst is volt már vagy 3 és nem megy, lécci segítsetek mert már nincs több 5letem

(#2) lavina


lavina
tag

mi aq config többi tagja? Biztos hogy a vidikártya a hibás? Meg kellene nézni a gépest egy másik kártyával. :U

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#3) kingston


kingston
tag

Sziasztok!

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#4) kingston


kingston
tag

Sziasztok!

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#5) sti válasza kingston (#4) üzenetére


sti
tag

szia neked is:)
esetleg valami ötlet hogy miért nem megy a cucc?

(#6) sti válasza lavina (#2) üzenetére


sti
tag

a kártyacsere előtt minden ok volt kivettem a 9000pro-t be a 9600prot és minden a fejére állt

(#7) kingston


kingston
tag

Bocsi az előzőért,nem tom,hogy jött össze.
Nekem club3d 9600prom van és msi kt4 ultra És a kártya nem hajlandó 8x-os agp-n menni,csak 4x-esen.[alaplap kártya támogatja a 8x agp-t]
Catalystot felrakom,amint bebootol az xp kikapcsol a monitor és vissza kell állítanom 4x-esre és ott műxik.
Valami 5letet mondjatokm légyszi.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#8) kingston válasza sti (#5) üzenetére


kingston
tag

Én is szívok úgyhogy csatlakozom hozzád.
Amúgy szia:))

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#9) g4dg3t válasza sti (#1) üzenetére


g4dg3t
senior tag

HeLLa!!!

AGP Fast Write legyen Disabled!!!!
Ha ez sem segit vedd vissza az AGP-t 4x-esre!

Udv Gadget.

(#10) kingston


kingston
tag

De a tesztek nekem is mennek az eredeti driverrrel 8x agp-n ,és néha kis hiba, de a játékoknál gondjai vannak,és nekem is kék képernyőn valami memcímzést ír .A9600pro előtt 8500-as volt és rendesen műxött.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#11) g4dg3t válasza kingston (#7) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Munkatarsamnal ugyanez volt, nem talalt ra megoldast :( (marad a 4x-es)

(#12) kingston


kingston
tag

Amúgy a 9600pro milyen agp szabvány?Lehet hogy 3.0 és 0.8v kellene neki?
Lapom támogatja a 8xagp-t,de agp feszt biosba csak 1.6,1.7,1.8v tudom állítani.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13) kingston válasza g4dg3t (#11) üzenetére


kingston
tag

Akkor jó a kártya is meg a lap is?
Amúgy olvastam,hogy az agp sebessége csak arra való,hogy amit beállítasz biosba agp rekeszméretet,hogy ezzel milyen gyorsan kommunikál és a procival,de ha a 9600pro már nem bír teljesíteni akkor hiába 8x66mhz-en kommunikál a rendszermemóriával akkor is a rendszermemó lesz a szűk keresztmetszet úgyhogy ez csak parasztvakítás.Esetleg kisebb teljesítményű kártyáknál ér valamit.Amúgy 4x-es agp-n semmi gondom,csak megoldást szeretnék a problémámra.
Köszi az 5leteket.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#14) kingston válasza g4dg3t (#11) üzenetére


kingston
tag

De ha talált rá megoldást,küldj egy mailt légyszi.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#15) g4dg3t válasza kingston (#13) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Igen...
AGP 8x-tol nem fog megtaltosodni semmi :)

(#16) g4dg3t válasza kingston (#14) üzenetére


g4dg3t
senior tag

ok

(#17) kingston válasza g4dg3t (#16) üzenetére


kingston
tag

köszi

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#18) lavina


lavina
tag

nekem is club 3d van, és megy fast write és 8x agp is gond nélkül. A lap nf7, lehet ezért?

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#19) kingston válasza lavina (#18) üzenetére


kingston
tag

Biosban hány v-ot adsz az agp-nek?

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#20) lavina válasza kingston (#19) üzenetére


lavina
tag

hát amit default beállít. Este megnézem....

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#21) GF király


GF király
tag

CSá ! Mindenkinek .Nekemis ilyen Sapphire 9600pro kártyám van , probáld ki a 3.4es drivert az 9600 pro nak ismeri fel és nem 9600 szeriának .Ez a 3.4 driver majdnem olyan jó mint a 3.8,3.9 es.Az ezek közti 3.5 , 3.6, 3.7 szinte felezik a kártya tejesitményét játékok alatt,probáljátok ki valamelyik tesztelővel, és nekem azóta nem hibázik és nem hivatkozik AGP írás hibára.

szaki

(#22) Gh0sT válasza sti (#1) üzenetére


Gh0sT
addikt

Omega driver volt már fent?
Memtest lefutott?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#23) Zsadi


Zsadi
őstag

Hali kingston !

Te tudod állítani az AGP szorzóját a biosban?
Nálam MSI KT4 Ultra + Asus 9600xt
Bemegyek a biosba, de az AGP szorzót nem engedi állítani.
Auto-n van és nem lehet változtatni.
A régi GeF3Ti200-nál nem volt ilyen.
Üdv: Zsadi

(#24) Shodan válasza sti (#1) üzenetére


Shodan
addikt

A 3dmark03,2001 (3000/10000pötty) nekem. NFSU akad elégé maxba.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#25) sti


sti
tag

Még mindíg küzdök:DDD, adtatok pár új 5tletet.Főleg ez a 3.4-es catalyst teccik mert nagyon zavart ez a 9600 SERIES.Pár újraindulás, esetleg egy win reinstall :C aztán megint itt vagyok.

(#26) sti


sti
tag

Kifogytam az ötletekből és marha álmos vagyok.Leírok mindent:
Volt egy R9000 pro-m szépen futott rajta minden.SEx keretében lecseréltem egy R9600pro-ra az 1#-ben az adatai.Vettem neki egy jobb tápot(Coolink ap-350x amelyik olyan szépen nyomta a PH-s táptesztben)
a konfig egyébként Soltek SL-75FRn-L 1700+T-bred@2200-3200 között mikor hogy,SB live digit 5.1,80GB samsung,2 hálókártya 1 LG cd és 1 LG DVD író,512@333 samsung ddr kb ennyi
kicseréltem a tápot + a kártyát, beizzítottam a gépet és ment minden.Volt pár játék ami akadozott vagy pl az NFSU homályos volt->oprendszer reinstall és azóta szívok!Volt már 3.4,3.5,3.7,3.9,3.10-es kataliszt volt már omega is lement a memteszt is, minden gond nélkül.A Max Payne2 nagyon szépen fut meg a 3DMark-ok is 01:12000,03:3300 de sem a Prince4 sem az NFSU sem pedig a XIII nem fut.Indítanám a játékot:sötét képernyő,fekete képernyő,majd vissza a desktopra.Van fent Dx9.0b.Kb 10 órát szívtam az új kártyával mire megállapítottam hogy XAR!Vissza a régit oprendszer reinstall és a pojén:most már a 9000pro is ugyanazt csinálja mint a 9600pro.Nincs több 5tletem mert hulla fáradt vagyok.Lécci aki még itt van írjon nagyonsok dolgot amit kipróbálhatok majd ha felkelek, előre is köszönöm mindenkinek a segítséget.

PS:a táp lehet?a max payne2 szépen fut de az options képernyőnél akadozik az egér ez jelent valamit?

(#27) ptiboy válasza Zsadi (#23) üzenetére


ptiboy
senior tag

hát ha 8x az az ALAP akkor mi a gond?
lassitani akarod a vadiuj XT-det?

:)

(#28) sti


sti
tag

up

(#29) lavina válasza sti (#26) üzenetére


lavina
tag

hát, ilyenkor már csak az segít, ha egyenként vagy kipróbálsz minden alkatrészed más gépben, vagy egyenként más alkatrészeket próbálsz ki a saját gépedben. Hibás ram modul csinálhat ilyet pl. :F

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#30) sti válasza lavina (#29) üzenetére


sti
tag

a ramra már én is gondoltam, most szerzek egy másikat, de nekem sokkal inkább szoftveresnek tűnik a hiba mint hardveresnek

(#31) sti válasza sti (#30) üzenetére


sti
tag

...vagy nem?
már fogalmam nincs:(

(#32) lavina válasza sti (#31) üzenetére


lavina
tag

hát a hibás ram tud érdekes dolgokat csinálni....

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#33) kingston válasza ptiboy (#27) üzenetére


kingston
tag

Miért lassítana vele?

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#34) kingston


kingston
tag

Nekem omega 3.9 4x agp megoldotta a problémámat.
3dmark 2k1/2k3 11600 4100

msi kt4 ultra 1.7+@2.6+axp c3d9600pro 485mhz 710mhz 512 333 kingston


4x-es agp fast write off

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#35) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Helló!

Nekem TV-Out problémám van ezzel a kártyával.

Összekapcsoltam a TV-vel (Samsung TV, Scart csatlakozóval). A kábel a szabvány RCA + SCART átalakító.

Bekapcsoltam a TV, majd a gépet.

A TV-n megjelent a boot képernyő, Windows logo, majd.....sötétség :(

Próbálkoztam a beállítások legkülönfélébb variációival (valószínűleg csak a jóval nem), de semmi eredmény. Sem a képernyő, sem a lejátszott filmek, sem semmi nem látszik a TV képernyőn.

Valamit el is állíthattam, mert mostmár a bejelentkezés sem látszódik a tv-n.

Mit tudnék tenni? Van valahol leírás a TV-kimenet beállításáról?

Köszi minden segítséget!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#36) yossarian válasza kingston (#34) üzenetére


yossarian
aktív tag

hogy tudtad a memót 710-re rakni? nekem sapphire9600 pro van, 2.8-as samsung memókkal, de 340-nél már nagyon szemetel, hibázik. Külön hűtéssel nyomulsz, vagy csak simán a gyárival? Ugye, elvileg közel 360-at kellene menniük a ramoknak, de ahhoz mi kell? kevés feszt adtak neki? vagy jobb hűtés? :F

[Szerkesztve]

(#37) divot válasza yossarian (#36) üzenetére


divot
veterán

Nekem volt olyan kártyám, amin a 3,3-as ramok 290 fölött már szemeteltek... :(

[Szerkesztve]

(#38) Gh0sT válasza yossarian (#36) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ha adsz neki egy kis hűtést menni fog 710-en! Nálam egy 8 cm-es venti tolta rá a levegőt és nem volt semmi gond. Próbáld ki!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#39) Gh0sT válasza kingston (#34) üzenetére


Gh0sT
addikt

Engem az a 485 érdekelne. Nálam 470-475 körül van a határ. Mivel hűtöd, mert nekem víz van rajta + egy venti fújja rá a levegőt?! Nemár, hogy a gyári hűtés jobb legyen! :F

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#40) ollie


ollie
MODERÁTOR

Nekem 520/675-ön megy a Club3D 9600 pro-m, teljesen gyári hűtéssel és semmi extra! De érdekel, hogy a 485/710-en hogy lehetett 4100 3dmark01 pont, mert nálam 4010-4020, erősebb konfiggal (P4 2.4b@3.0, 512/400MHz ram)

***

(#41) yossarian válasza ollie (#40) üzenetére


yossarian
aktív tag

520??? ha ez tényleg igaz, akkor nagy mákod van, hogy kifogtál egy ilyet!

(#42) kingston válasza yossarian (#36) üzenetére


kingston
tag

SWimán a gyári :C
hynix 3.3ram

[Szerkesztve]

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#43) Legolas válasza divot (#37) üzenetére


Legolas
senior tag

Sok függ a fesztől. Nekem van egy 8500 le kártyám 3.3-as !!! Hynix memokkal és 255 fölött szemetel!
Viszont úfy látom, hogy Sapphire-éknál parsztvakítás a fireblade edition. Nekem a sima 9600 pro van és gond nélkül megy 500/700-as gyári hűtéssel. egymás után 5-ször lement a 3dmark és semmi szemetelés!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#44) kingston válasza ollie (#40) üzenetére


kingston
tag

P4 gyengébb játékra mi9nt az amd Szerinted miért van a 3d markon amd logo:(((

[Szerkesztve]

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#45) tozsoo


tozsoo
csendes tag

hali!ugyanilyenem van!!
kipróbáltam minden catalist-ot, de szar 3.8, 3.7. is kaka!
de a 3.4 es az zsír, csak mivel az régi eccerűen ha bekapcsolom az elmosódást az nfs ug-ben akkor belassul az egész!!
Most összabuheráltam a 3.4-est és a 3.7-est!!
Így full garfikán megy az nfs, de szerintem az anti alasing az nem nyugszik!!!
Ha ferdén van a kocsi pontozott a vonal!Szal gány!!!
Mi a f**zt csináljak, már 3 napja csak szopok vele!!

That's all folks!

(#46) Barton válasza tozsoo (#45) üzenetére


Barton
senior tag

dángrédelj nvidiára ..

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Sapphire 9600pro szívás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.