Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Sapphire 9100 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Mik^


Mik^
tag

Udv Mindenkinek!

Errol a kartyarol erdekelnenek a kov. infok:
Milyen RAM-okkal lehet kapni, kell e erre figyelni vasarlaskor? (itt a forumban lattam h. pl. a 8500 LE eleg sokfele RAM-al van)
Valaki azt irta, hogy 128 RAM-al lassabb mint 64-el. Ez tenyleg igy van? En 128-ason gondolkodom, erdemes parezerrel tobbet adni erte?

Elore is kossz!
Mik

(#2) Charlie Gordon válasza Mik^ (#1) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

Ezt az oldalt olvastad már : [L]http://www.sapphiretech.com/vga/9100.asp[/L], különös tekintettel az alsó kis táblázatra ?

(#3) Mik^ válasza Charlie Gordon (#2) üzenetére


Mik^
tag

Igen olvastam mar :)
Kicsit pontatlan volt elobbi megfogalmazasom bocs. Szoval a RAM-nal a ns -ekre lennek kivancsi. Hogy 5.5, 5, 4 stb. ns-es RAM-okkal lehet kapni, vagy csak egyfelevel?

Mik

(#4) htibor válasza Mik^ (#3) üzenetére


htibor
tag

Szia!

Az én Sapphire 9100-esemen 4ns-os memóriák vannak, és 64 Mb-s változat.
Sztem emellett még van jópár fajta...

http://htibor.freeweb.hu(Járműfotók Volán autóbuszokról)

(#5) Yutani


Yutani
nagyúr

Két hete vettem egy Sapphire 8500LE 128MB kártyát, 4ns ramokkal. 275 (550) MHz-en a ram iszonyatosan melegszik, és így piros csíkok jelennek meg a texturákon a 3DMark2001-ben. Viszont ha frissen, még nem túlmelegedve tsztelem, akkor nincs semmi gond, tehát valszeg csak hűtőt kéne rakni a ramokra.
A GPU 300 MHz-en is hibátlanul ment a teszt alatt.
Egyedül aTV-OUT nem teszik, mert alul nem lehet eltüntetni a fekete csíkot.

Szvsz jó is kártya, tehát a 9100 sem lehet rossz, mivel ugyanaz, elvileg.

#tarcsad

(#6) Szeke válasza Mik^ (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

Az én sapphire 9100asomon is 4ns samsung ramok vannak, 64megás verzió. A 128megásokon gyakoribb az 5ns, eleve lassabb órajeleken mennek akkor is ha 4ns a ram. Ez sajnos mindig igy van. Több ram, kisebb órajel. Nehogy már jól járjon a vevö :) Drága a gyors ram.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#7) almásrétes


almásrétes
tag

Szia!

Nekem is ilyen karim van, Entec 4ns-os ramok (64MB-os verzió) vannak rajta. 270/270-en még elmegyeget. Amúgy teljesen jó a kártya.

(#8) Yutani válasza Szeke (#6) üzenetére


Yutani
nagyúr

Alapból 250/200(400) MHz volt a GPU/RAM freki, de BIOS-hackkel feltoltam 250/250(500)-ra, így teljes értékű R8500LE kártyám van, 128MB rammal. :)

#tarcsad

(#9) Sanya


Sanya
nagyúr

A legrosszabb esetben se vegyél 4 ns-osnál nagyobbat(5, 5,5 6) , mert azok rontják a karesz teljesítményét. a 128 ramosak lassabbak, mert 5 ns-os ramok vannak rajta (mostanában, régen máshogy volt). Szerintem válogass a 64 ramos 4ns-os kártyák közzül, de remélem tudod hogy hogyan nézed meg azt, hogy hány ns?(van róla pár topic)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10) Mik^ válasza htibor (#4) üzenetére


Mik^
tag

Koszi!

Tudnal a MEMekrol pontos infot adni? (gyarto, esetleg valami serial number)

Mik

(#11) Mik^ válasza Szeke (#6) üzenetére


Mik^
tag

Talakoztal mar 4 ns-es 128 megassal?
Mik

(#12) Mik^ válasza Sanya (#9) üzenetére


Mik^
tag

Kossz!
Valahol lattam hogy hogy kell megnezni, de ez nem az en gondom, en csak megrendelem :)
Asszem akkor marad a 64 megas...

Mik

(#13) rudi válasza Mik^ (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Tegnap találkoztam egy 64MBos PowerColor 9100assal amin 3,5os ramok voltak. Esetleg érdemes lehet belenyúlni, kiskerben bruttó 20k alatt volt kicsivel és elment 280/280 (tovább nem néztem mert 800as Duronban ment).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) Sanya válasza Mik^ (#12) üzenetére


Sanya
nagyúr

A ramon van rajta, így: 55, 40, 36, 33 (csak így soloban , külön a többi számtól)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#15) Sanya válasza Mik^ (#12) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ja rendeled. Amúgy semmivel nem gyorsabb a 128 megás karesz

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#16) Mik^ válasza Sanya (#14) üzenetére


Mik^
tag

Azert koszi, majd ha ideert, az elso dolgom lesz megnezni...

(#17) Sanya válasza Mik^ (#16) üzenetére


Sanya
nagyúr

powerstrip-et tudom ajánlani, az megmondja, hogy milyen sebbességű rámok vannak rajta.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#18) Bagoly


Bagoly
senior tag

Valaki látott ebből dobozos verziót? Ha igen tudja milyen órajeleken ment?

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#19) Sanya válasza Bagoly (#18) üzenetére


Sanya
nagyúr

A dobozos is ugyanennyin megy(dobozos 8500 az ment 275/275-ön alapból, a 9100 a 8500LE ''second edition''-je új néven.)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#20) sqr


sqr
csendes tag

sorry, félig OFF a kérdés

Powermagic Radeon 8500LE-t vettem, 128Mb-os (ha akkor jobban értettem volna hozzá, nem ezt választottam volna...), alapban 250/200-on megy, de hibátlanul működik 300/210-en. A memória frekijét azonban nem lehet feljebb állítani, mert akkor már hibázik. A fentebb olvasottakból azt gondolom, hogy ez túlmelegedés miatt van. Hogyan lehet hűteni a videokártyán a RAM-ot? Lehet kapni erre való hűtőt?

Bocs, ha nagyon láma kérdés volt, de én még nem láttam ilyet.

sqr

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Sapphire 9100 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.