Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) d_joco


d_joco
csendes tag

Sziasztok!

Ide várom a véleményeket, tapasztalatokat mindenidők legolcsóbb Samsung slideréről, az X530-ról

Pannonnál: 19980 Ft - Kártyásan!

[kép]

Néhány infó:

Modell Kód SGH-X530CNAXEH
Kategória Belépő kamerás szétcsúsztatható modell
Pozícionálás VGA kamera, 65536 színű LCD, WAP, 16 szólamú polifónia
Design Szín Alapszín Ezüst
Alapszín
Típus Szétnyitható( belső kijelző/dupla kijelző), hagyományos, szétcsúsztatható, flip Szétcsúsztatható
Hardver
specifikációk Méretek (hossz x magasság x szélesség) 95 x 45 x 17.9 mm
Súly 72
Adatátvitel CSD Igen
GPRS Igen (Class 10)
EDGE Nem
UMTS Nem
Frekvenciasáv 900/1800/1900 MHz
Beszéd kódolás FR + EFR + HR
Antenna Külső(mm) Nem
Beépített Igen
Auto Nem
Akkumulátor Keskeny Kapacitás
Beszélgetési idő
Készenléti idő
Normál Kapacitás 750
Beszélgetési idő 3 óra
Készenléti idő 350 óra
Növelt
kapacitású Kapacitás
Beszélgetési idő
Készenléti idő
Kijelző Fő kijelző Felbontás 128x160
Színszám 65536
Külső kijelző Felbontás Nem
Színszám Nem
Kamera Típus Beép. / forg. /
csatolható Beépített
Sensor CMOS, CCS CMOS
Felbontás (CIF, VGA, 1.3M, 2M, 3M) VGA
Vaku Nem
Zoom Digitálisl zoom x4
Optikal zoom Nem
Képkészítés
módja Normál Nem
Önarckép Igen
Időzítés Igen
Sorozatfelvétel Igen
Éjszakai felvétel Nem
Indexkép Nem
Capture only Igen
Videofelvétel Felbontás QCIF Nem
Formátum 3gp (H.263 + AMR) Nem
H.264 Nem
MPEG4 Nem
MotionJPEG + AMR Nem
ASX Nem
ASF Nem
Real audio Nem
Software Specifikációk Böngésző WAP verzió 1.2
xHTML MP Nem
WCSS Nem
Letöltési
mód WSP-SAR Igen
HTTP Nem
WAP Push Igen
OTA WAP konfiguráció Nem
JAVA Verziószám MIDP 2
CLDC 1
Letölthető Midlet 100KB
méret Heap 256KB
Gyorsítás Chip Nem
Modul Nem
szoftveres Igen
OEM spec.
API JSR JSR120, JSR135, JSR185
Hangfunkciók Hangfelismerés Nem
Hangtárcsázás Nem
Hangutasítás Nem
Hangjegyzet Igen
Üzenetrögzítő Nem
Hangfelvétel hívás közben Nem
Hangposta Igen
Hangüzenet Igen
Üzenet SMS SMS, EMS,
Smart msg SMS/EMS
MMS Kép Igen
Hang Igen
SMIL Igen
Maximális méret 50KB
OTA MMS
konfiguráció Igen
E-Mail POP3 Nem
IMAP4 Nem
SMTP Nem
SSL Nem
TLS Nem
OTA E-Mail
konfiguráció Nem
Instant message Nem
Hang Csengőhang SMAF, SMF, MIDI
Polifonikus 16
Zene lejátszó MP3, AAC, AAC+ Nem
Dallamszerkesztő Nem
PIM Profilok Igen
Rezgő hívásjelzés Igen
Beosztás Nem
Naptár Igen
Tennivalók listája Igen
Short cut Igen
Óra Igen
Világóra Igen
Ébresztés Napi Igen
Egyszeri Igen
Heti Nem
Valutaváltó Igen
Számológép Igen
Jegyzet Nem
Stopper Nem
Visszaszámlálás Nem
vCard Nem
vCalendar Nem
Telefonkönyv Telefonszám 1000
Hívócsoport Igen
Indexkép Nem
Felhasználói memória(KB) 2.8MB (Java: 512 KB)
Kapcsolatok Infraport Master Igen
Slave Igen
RS-232 Igen
USB Nem
Bluetooth Nem
802.11b - WLAN Nem
SyncML Type DS Igen
DM Nem
Tartozékok Hálózati töltő 18
Akkumulátor töltő Nem
Szivargyújtó töltő Nem
Autós tartó Opcionális
Nem
Fülhallgató Nyakbaakasztható Nem
Hagyományos Igen
PTT fülhallgató Nem
Bluetooth kihangosító Nem
Asztali kihangosítás Nem
Kihangosító Beépített Nem
Egyszerű Igen
Bluetooth Nem
Egyéb Nem
Csuklópánt Nem
Adatcsomag (verzió) PC Studio II v.1.0
Egyebek

(Forrás: www.samsung.hu)

(#2) AS


AS
félisten

nagyon megéri ez telo, mert minöségi és szép is .
Igaz tudásra nem tud sokat de aki csak telfonálni és sms t szeretne irni anak nagyon jó lesz :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#3) d_joco válasza AS (#2) üzenetére


d_joco
csendes tag

Az biztos. Főleg, hogy ilyen olcsó.
Álmomban sem gondoltam volna, hogy a nem is olyan rég debütált D500 után ilyen kapósak lesznek a széttolható telók, na és ilyen olcsók! Ki gondolta volna, hogy a mindig is üzleties benyomást keltő sliderek beférkőznek majd olcsóságukkal a hétköznapi egyszerű emberek zsebeibe is... Mert az biztos, hogy az X510 és az X530 nagy sláger lesz, és az is, hogy még az idén.

(#4) AS


AS
félisten

Én már fogtam, és minöségi nagyon.
Szofverben x510, söt ez telo a x510 slide verzioja.
külöbség hogy ez mát TFT kijelzövel van felszrelve. :) :) :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#5) razsa válasza AS (#4) üzenetére


razsa
aktív tag

Az x 510 is TFT...
Én is ma nyomkodtam és nekem meg pont kicsit gagyinak tűnt..a samsungokhoz képest.Főleg a menüje..De azért mert ez egy olcsó teló is..

(#6) AS válasza razsa (#5) üzenetére


AS
félisten

Az x510 nem TFT hid ell
Nézd meg tesztet.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#7) d_joco


d_joco
csendes tag

Az X510-ben UFB kijelző van. (Ultra Fine and Bright). Az X530-ban pedig már TFT. Ez végülis nagy különbség, mert a Samsung nem nagyon szokott TFT-kijelzőket tenni az alsókategóriás telóiba, talán eddig még egyikben sem volt.

(#8) razsa válasza d_joco (#7) üzenetére


razsa
aktív tag

Tudom, mindkettőt néztem ,de nincs olyan nagy különbség UFB és TFT között...van de nem annyira szembe tűnő mint egy CSTN - TFT nél.

(#10) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Véletlen v. ''véletlen'', h. mindkétszer u.arról az oldalról linkelsz tesztet? :U
Előbbi nem baj, utóbbit ne vigyük túlzásba.
Köszönöm.

Samsung Galaxy A54

(#11) blueMerle


blueMerle
veterán

És mégis kivel vitázol? Olvass már egy kicsit vissza....Ki mondta azt hogy az X530-asban más lenne mint TFT? Az x510-esröl volt szó.

(#12) szenyor


szenyor
csendes tag

csak az infrája rossz, mert képet nem lehet küldeni

(#13) d_joco válasza szenyor (#12) üzenetére


d_joco
csendes tag

Lehet, csak számítógéppel éppenséggel. Kell hozzá a PC-re egy infraport, azt fel kell telepíteni, majd le kell tölteni a samsung.hu-tól az X530-hoz tartozó PC Studio Programot és konfigurálni kell az infraportra. Ez így működik. Akkor lehet szó csengőhangok, képek le-, feltöltéséről.

(#14) Gebriel válasza d_joco (#13) üzenetére


Gebriel
veterán

Linkelnél is egy Pc Studiot? ;]

(#15) Bodz válasza Gebriel (#14) üzenetére


Bodz
nagyúr

(#16) Gebriel válasza Bodz (#15) üzenetére


Gebriel
veterán

:R Köszike

(#17) d_joco


d_joco
csendes tag

Hasznos dolgok Samsungokhoz: (működésük típusonként változhat)

*#9998*8378# - Szervízmenü

*#0523# - Kontrasztbeállítás

*#0377# - Szoftverhiba-lista

*#4777*8665# - GPRS-beállítások

*#0842# - Gyors rezgőteszt

(#19) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Beviszed a szolgáltatódhoz, ők leveszik a készülékről a hálózatizárat.
A többit ne firtassuk, ez nem az a fórum.

Samsung Galaxy A54

(#20) d_joco


d_joco
csendes tag

[Moderálva.
Legyetek szívesek, kapcsoljatok ki a write only módból.
Viktor0610]

(#21) Viktor0610 válasza d_joco (#20) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez most komoly? :(((
Mikor eggyel visszább kértem, h. ne? :((

Samsung Galaxy A54

(#22) d_joco


d_joco
csendes tag

OK. rendben. :R

(#23) st.hubertus


st.hubertus
tag

Nekem kívülről tetszik ez a telefon, de eztsem már Samsunggal pofára. Amikor még újnak számított a C100, akkor vettem is egyet, mert érdekesen nézett ki. De a menüje egyszerűen borzasztó volt, hosszú távon nem is tudtam használni azt a telefont, hamar túladtam rajta. Kívülről ez is nagyon tetszik, A Samsung egyre szebb telefonokat csinál, de ugye sokszor nem a külső számít ;]

(#24) st.hubertus


st.hubertus
tag

Erről nincs vmi mobilarena teszt? ott van mindenféle kép :D

(#25) Loretto


Loretto
veterán

Hugom két napja egy ilyen telo tulajdonosa. Nem rossz a készülék, de a hangok számomra nagyon gagyi benyomást keltenek. Tudom az élet nem fenékig...

Soirée...

(#26) raver


raver
aktív tag

Szemezgetek ezzel a telóval.

Most egy Motorla L7esem van. Jó kis készülék, de a hangereje számomra gyenge. És halkúlt is mióta megvettem

A fő szempontok nálam: legyen jól összerakva, kihangosíthatóság, hosszú készenléti idő. Tudom, tudom nézzem meg a manuálját... De engem igazából a személyes tapasztalatok érdekelnek.

(#27) ragazzo válasza raver (#26) üzenetére


ragazzo
őstag

Amennyire én ismerem a telót, neked megfelelő lesz. A samsungoknál soha nem volt gond a kidolgozottsággal, vagy a hangminőséggel. A készenléti idejét nem ismerem,de egy ekkora kijelző nem keveset zabálhat.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#28) lonci


lonci
csendes tag

Sziasztok!
Én csütörtökön vettem egy ilyen telefont.Nokia után kicsit nehéz kezelni és nem is találok benne néhány dolgot: :F
Nem tudja valaki,hogy a rezgést,hogy lehet kiiktatni?Pl,ha halk üzemmódba teszem.Még az lenne a kérdésem,hogy csak ezt meg a normál üzemmódot lehet beállítani?mert pl a nokiánál annyiféle van...(néma,halk,tárgyalás,általános...)
Egyébként a készenléti idő nem 210?Úgy tűnik nekem hamar megadja magát.Pénteken hajnalban tettem töltőre,késő este vettem le,mert ugye azt mondták,hogy 15-18 órát kell tölteni először...és ma még csak vasárnap van és már csak egy csík van rajta,pedig nem piszkáltam túl sokat...
Köszi a segítségeteket! :) :R

(#29) lonci válasza raver (#26) üzenetére


lonci
csendes tag

Egy barátom pont ilyen telefont keres,ha esetleg valamikor megválnál tőle,akkor csak szólj:)

(#30) d_joco válasza lonci (#28) üzenetére


d_joco
csendes tag

A Samsungokra nem jellemző a profilok, ebben sincsenek. Van egy néma üzemmód és kész, de szerintem nem is kellenek profilok, semmi értelme, mert ha nem akarod, hogy zavarjon, akkor úgy is lenémítod. Na mindegy, ezt majd mindenki eldönti...
Az akksiról annyit, hogy bár nem kellett volna annyit töltened, mert ezeket már bármikor lehet, de a végleges kapacitását fokozatosan éri el. Tehát újkorában, 1-2 naposan még nem teljesíti a gyári értékeket, majd ha már be lett ''járatva''.
Különben nagyon kelendő ez a teló, ma pl. 3-at is láttam. Viszik, mint a cukrot. :R

(#31) lonci válasza d_joco (#30) üzenetére


lonci
csendes tag

Igen,nem is baj,hogy nincs ennyi választék ilyen téren,de azt a rezgést csak kiiktatnám!!!Mert,ha már néma,akkor ne is rezegjen,mert eleve azt be lehet úgy állítani,ha nem szeretném,hogy csengjen.Órán pl az lenne a megoldás,hogy kapcsoljam ki?Szóval erre még mindig keresem a választ!:)

(#32) blueMerle válasza lonci (#28) üzenetére


blueMerle
veterán

Barátom, mutass nekem olyan telefont, ami valóban eléri a gyártó által megadott készenléti idöt! Azt a 210-et felezd el, és az talán a valós érték. Talán, de néha kevesebb.

(#33) d_joco válasza lonci (#31) üzenetére


d_joco
csendes tag

A néma üzemmód sajnos csak rezgéssel működik. :((
Sajnos ki kell kapcsolni, ha teljes kusst akarsz. De hát azt nem gondolhattad, hogy egy tökéletes alsókategóriás telefont kapsz, mert egyrészt semmi nem tökéletes, másrészt örüljünk neki, hogy ilyen olcsó ez a teló. Eddig a Samsung csak a vastagpénztárcájúakat kényeztette a széttolhatós telefonjaival, de végre meg tudják már venni a szegényebbek is. Na és ehhez képest viszont szerintem elég jó kis telefon. Meg kell szokni a menüjét és kész, mindenben lehet kifogást találni végülis.

(#34) lonci válasza d_joco (#33) üzenetére


lonci
csendes tag

Köszönöm a segítséget.Picit elszomorodtam,de majd megszokom...

(#35) d_joco


d_joco
csendes tag

Próbáltál már infrával hangot, képet küldeni PC-re vagy fordítva?

(#36) st.hubertus válasza d_joco (#30) üzenetére


st.hubertus
tag

''Viszik, mint a cukrot.''
Tömegtermék lesz? Samsungot mindenkinek :D

(#37) st.hubertus válasza lonci (#34) üzenetére


st.hubertus
tag

Valahogy ki lehet kapcsolni a rezgést. a Többi samsungon is ki lehetett iktatni, miért pont ezen ne lehetne. Talán csomagold ki a használati útmutatót, abban bennvan. Ha jól emlékszem a kis ikon színe is változik a telefon kijelzőjént. Esetleg pirosról kékre. Legalábbis előző modelleken volt ilyen.

(#38) raver válasza lonci (#29) üzenetére


raver
aktív tag

Ha meg akarok vállni tőle, szólok. Bár nagyon a szívemhez nőtt. Brutál kis teló.... De hát ugye elég halk...

Igazából még nagyon úgy vagyok, hogy nem cserélek készüléket. Elösször gari, aztán ha ott sem tudnak javítani a dolgon, akkor csere.

Azért kérdeztem, mert nekem tetszik ez a teló. És szeretek időben informálódni. Viszont ahogy az szokott lenni, a griban sem tudnak vele majd mit csinálni, és addígra már sehol nem fogok kapni ilyen kis samut.... :O

(#39) Valex


Valex
csendes tag

No én vettem egy ilyen telót a Pannonnál édesanyámnak karácsonyra. Beszámítottak egy működésképtelen Ericsson A1018s-t 5e-ért. Ezért vettem meg itt. Így már csak 15e volt.

Tapasztalatok vegyesek. Szépnek szép. Tudásra iszonyat gyenge. Ha valaki kicsit is okosabb telefonhoz szokott /w800i/ akkor nagyon meg fog lepődni. Infrája semmit nem ér, telefon-telefon között csak a kontaktokat lehet cserélni, telefon-PC között meg a fentebb említett programmal a midit, jpg-t. Java jatekot nem lehet ra igy feltenni /mondjuk hely se lenne rá/. Mp3-at nem ismeri.

Memóriája borzasztó kicsi. Összesen 2,8 Mb ami különböző dolgoknak nagyon kis méretűre fel van osztva. Pl. java jatekoknak 512 kb, hangok és képek összesen 600 kb. Annyira kicsi, hogy az opera mini nem hozza be az oldalt, mert megtelik a memória. Pedig semmi mas nincs fent csak az Opera.

Fogyasztása igen nagy szerintem, gyorsan esik a feszkó ha a kijelző működik. Melegszik az akku rendesen.

Állítólag van benne hangrögzítő. Semmit nem ér. Csak akkor vesz fel valamit, ha egészen közelről beszélsz bele. Nem diktafon. Telefon beszélgetést egyáltalán nem lehet vele felvenni.

A csengőhangok nagyon halkak, nem nagyon hallani. Nem elég, hogy néma funkcióba nem lehet levenni a rezgést de olyat sem lehet sima csöngésnél, hogy egyszerre csörögjön is meg rezegjen is. Aszittem az eszemet eldobom. 3-at rezeg némán, aztán meg csak csörög. Vagy lehet még olyat, hogy csak rezeg, vagy csak csörög. Igen gyenge megoldás szerintem...

Ami jó benne az a kinézet meg a súlya. Semmi más. Éccsanyámnak jó lesz telefonálni...

[NEM fér bele!
Nem értetek a szóból?
Egy nap tempban!
Viktor0610]


Összegzés: borzasztó buta aranyos kis telefon.

Valex

(#40) K123456


K123456
tag

Próbálta már valaki összekötni a telcsit infrán számítógéppel? Működik? Van esetleg valami kb határ az adatátvitelnél? Gondolok itt arra, hogy az x660 csak max 100 kbyte-ig fogad és küld adatot(csengőhang, video)

(#41) AS


AS
félisten

Ti normálisok vagytok??? mi rákot vártok enyi pénzért?? ez alsó kategorai.. könyörgöm...

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#42) st.hubertus válasza AS (#41) üzenetére


st.hubertus
tag

SEr K510i, Moto V360 is ebben az árban van a Vodánál, a Nok. 6070 is csak 3000-el kerül többe. Igaz, ezek a telók nem néznek ki olyan jól, mint ez, de talán kicsit többet tudnak... Pl: nagyobb memória, mp3 csengőhang (nekem jó, hogy vannak profilok) talán szebb kijelző.

Persze ez csak az én véleményem, lehet, h tévedek... ;]

[bár vodás nem lennék...]

[Szerkesztve]

(#43) Viktor0610 válasza st.hubertus (#42) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Vodafone árait felesleges összehasonlítani a Pannonéival, hisz' előbbi jóval olcsóbban ad majd' minden készüléket.
Pannonos viszonylatban jó áron van a készülék.
Én egyedül a fránya 50 kB-os MMS-határt tartom értelmetlennek, főleg annak fényében, h. van benne egy VGA-kamera, ami 78-80 kB méretű képeket készít. :F (Azonban ezen már lovagoltam eleget..)

Samsung Galaxy A54

(#44) blueMerle válasza st.hubertus (#42) üzenetére


blueMerle
veterán

Nok. 6070
MP3 csengöhang használhatatlan, olyannira xar a minösége. Kijelzö egy rakás vicc, napfényben teljes mértékben olvashatatlan. Tökmindegy milyen irányból, innen onnan, letakarva, bárhogy, valóban tragikus. Memória? 2 valós mega....Nem ajánlom ezt a telefont. Inkább V360 vagy a K510i sokkal sokkal jobb választás mint ez.

(#45) d_joco válasza st.hubertus (#37) üzenetére


d_joco
csendes tag

Nem. A Samsung telók menüi kettéoszlanak. Az egyikfajtát a kicsit drágábbakba teszik általában, a másikat meg az alap vagy alsókategóriásokba, de ez nem mindig van így!
Egy-két példa:

1. típus C100, C110, C130, X450, X480, E300, E310, E710, V200, X510, X530 tulajdonságai:

- Nem tud megszabadulni a rezgéstől néma módban
- De ki lehet kapcsolni a szervízhangokat
- Változtatható a főmenü stílusa (többnyire)
- Kicsit lassabb
- Néha pontatlan megfogalmazás
- Halkabb csengés

2. típus X100, X600, X640, X650, E100, E330, E700 tulajdonságai:

- Ezeknél van lehetőség választani, hogy néma módban rezegjen, vagy ne
- Nem lehet a főmenü stílusát változtatni
- Jellemzően gyorsak
- Logikusabb felépítésű menü, pontos és precíz
- Erőteljes hangerő
- Max. MMS méret 100 kb.

A D500, D600, D800, D900, X700, E370, E350, E730 stb.. 2. típusú menü továbbfejlesztett változata és sokkal jobban testreszabható, logikus, és egyértelmű.

Az E720, X660, E870, X680, E900, E530 stb. pedig az 1. típus továbbfejlesztett változatai, amik már szintén jól kezelhetők.

Ezt így, ahogy leírtam még nem láttam definiálva konkrétan, de aki ismeri a Samsung telókat, hamar rájön és meg tudja különböztetni, mivel bizony ez így van kitalálva.

Mindezek után én azt mondom, hogy a 2. fajta menü az igazi Samsung menü, illetve annak a továbbfejlesztései! Ezek az igazán Samsungra jellemző menük.

Az újabbakban már egyébként számos olyan dolgot megoldottak, mint a néma módban való rezgés-effektus meg hasonlók.

(#46) d_joco


d_joco
csendes tag

Annyit helyesbítenék, hogy az 1. fajta (régi) menükben nincsenek szervízhangok, a 2. fajtában meg vannak és nem is lehet kikapcsolni őket. Pl. ha elmentesz valamit vagy törölsz egy sms-t, akkor ad egy kis hangjelzést, ami nem távolítható el, csak a néma móddal. Cserében viszont tudja a néma módot rezgés nélkül.
Egyébként van egy szervízmenü, ahol különböző dolgokat lehet beállítani és tesztelni, többek között a hangokat...
Ha az 1. típust használod: *#9998*8378# - Szervízmenü

Ha a 2-at: *#8999*8378# - Szervízmenü
Na csak ennyit akartam.
Üdv!

UI: Az a ''MOD'' gomb hamar eltűnik. :)

(#47) Viktor0610 válasza d_joco (#45) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A halkabb csengéssel vitatkoznék, legalábbis a C130 esetében.
Olyan hangosan ébreszt és csörög, h. két szobával odébb is simán felkeltem rá. :D

Samsung Galaxy A54

(#48) lonci


lonci
csendes tag

Hát nem tudom...én azért picit megbántam,hogy ezt a telefont vettem,mert olcsóbban vannak jobb telefonok is és itt nem a kinézetre gondolok.Nekem egyébként nincsenek egyáltalán nagy igányeim,na de azért az,hogy némában rezeg ez egy kicsit nagyon felbosszant.Na mindegy...szóval lehet szép,de azért úgy gondolom,hogy ez elég alap dolog lenne...
Máskor figyelmesebb leszek telefonvásárlás terén.Sajnos nem volt még közöm samsunghoz,hogy tudnom kellett volna ezt...

[Szerkesztve]

(#49) blueMerle válasza lonci (#48) üzenetére


blueMerle
veterán

És nem akarod eladni? :U

(#50) Gebriel válasza Bodz (#15) üzenetére


Gebriel
veterán

Hogy is müködik ez mert kicsit loser vagyok az iylenekhez :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.