Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64534) petyusz86 válasza Flashget (#64532) üzenetére


petyusz86
csendes tag

A méretet már eldöntöttem, 40col.
Ér annyit a Micro Dimming a 6640-esben, hogy azt preferáljam a másik kettővel szemben?
Észrevenném a 200-400-600Hz-es képfrissítések közötti különbséget?
600Hz-nél is számolt kép+fekete kép?

(#64753) francois válasza T_Stark (#64752) üzenetére


francois
csendes tag

találtam itt régebbi hsz-t, másnak is volt ilyen problémája (6030-as tv-vel). csak két megoldás segített neki is, meg ahogy nézem nekem is.
motion plus vagy kikapcsolva, vagy tiszta módban.
ha normál, szemkímélő, vagy egyedi mód van, mindig ugrál a kép. egyedi módban kipróbáltam vagy 6-7 beállítás kombót (10/3-at is amit lentebb javasol valaki), de ugyanolyan rossz.

amugy ha ki van kapcsolva tényleg megfeleződik a képfrissítés?

egyébként én, mint egy mezei tv néző aki nem ilyen megagiga fanatikus üzemmódban nyomja, sok különbséget nem találtam a motion plus beállításmódok között.

(#64801) BBéci válasza giigz (#64799) üzenetére


BBéci
titán

Nem ma kezdted a fórumozást, ezért elvárható, hogy kicsit tájékozódj, mielőtt kérdezel
Legalább ötvenszer leírtuk, hogy a CRT és az LCD tévék hertzei (50 vs. 100) között semmi összefüggés nincs.
Az 50 hertzes LCD TV mozgóképfelbontása (akkor is, ha 19020x1080-as) csupán 300 sor, ezt növelik a hertzek többszörözésével. Sporthoz (gyors mozgások) különösen ajánlott a magasabb képfrissítési frekvencia.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64802) Gicz válasza giigz (#64799) üzenetére


Gicz
addikt

Kicsit el vagy tévedve Hz témában.

A régi 55cm-es tv egyébként 50hz-es.
Magyarországon a PAL TV szabvány van, ami 50Hz képfrissítés, 50 félkép másodpercenként (váltott soros, páros és páratlan sorok) tehát 25 egész kép 1 másodperc alatt.

egy 50hz-es lc ezt így egy az egyben kirakja és kész. De míg a crt impulzus kijelző, a plazmávan egyetemben, addíg az LCD "sample and hold" kijezlő. tehát nem felvillantja a képet, aztán sötétség, majd jön a következő kép, hanem kirakja a képet és az addíg ott van amíg nem jön a következő. De a szemed ugye folymatosan követi a mozgást, amíg az előző képkocka van kint addig is. és ez elmosódásként jelentkezik a szemedben, pedig maga a kép nem mosódik el. Ezt hívják mozgóképfelbontásnak. az 50hz-es lcd kb 300 soros mozgóképfelbontással rendelkezik emiatt.

ezen úgy lehet javítani, hogy gyakrabban változtatod a képernyp tartlmát, hogy amig a szemed követi a mozgást, ott több fázist lásson, kevésbé mosódjon el a látott dolog. Erre van a 100hz dolog, hogy köztes képkockékat számoljon ki. Az hogy a kép közben folymatos is lesz egy nem kívánt mellékhatás.

és a mellett h aPC-n a több fps folyamatosabb képet ad ( ami ott jó hiszen nem lesz tőle természetellenes a látott dolog, hiszen cska egy renderelt grafika) a monitorod mozgóképfelbontása szintén csak 300 sor, és emiatt elmosódik a kép gyors mozgásnál akkor is, ha 2ms a válaszideje az LCD panelednek.

(jól megvezeti a népet a markting, sok Hz, alacsony válaszidő stb.)

remélem tisztult a kép. :)

(#64868) hobbiletolto


hobbiletolto
tag

Üdv.

Adott UE40F6100AW 40" TV.
PCn használtam 99%ban HDMI csatlakozóval, néha DVI átalakítóval ha épp olyan vgam volt.
Tegnap egy windows hang kíséretében (mintha hardver leválasztás történne) a PC csatlakoztathatósági lehetőség megszűnt. "Nincs jel". Néha újraindításnál egy kivehetetlenül zavaros képet ad 4-5 másodpercig majd "nincs jel".
2 pcn próbáltam 1vgaval 2 integráltal, 3 kábellel (átalakítóssal és anélkül), semmi. A pck működnek sima monitorral minden kimeneten.
Egyszer a "nincs jel" helyett valami olyasmit írt, hogy a "felbontás nem megfelelő". Akkor elkezdtem mindenféle felbontás állítani, képfrissítést, de semmi.
A tv mellé rákötöttem egy monitort, 2megjelenítőként kezelte és képernyőfelbontás beállításoknál valamint nvidia vezérlőpultban is látja a TVt.

A TV csak a hdmiken keresztül nem ad képet, egyébként teljesen jó, TVzni, beállításokat végezni lehet.
Egy gyári visszaállítós beállításon túl vagyok.

Javaslat?

Gari van rá, de csak akkor küldeném be ha biztos a tv rossz.

(#68234) GeGexx


GeGexx
aktív tag

Sziasztok,
tervezem egy UE48H6200 vásárlását és segítséget szeretnék kérni vele kapcsolatban. Eleve a neten több helyen néztem véleményeket és volt ahol 100 ill. 200-as képfrissítést írtak rá. Most akkora melyik? :D
Egyébként nagyjából 2,5-3 méterről lenne nézve, főleg fHD filmnézésre és konzoljátékra lenne használva. Megfelelő választás? Előre is köszi.

Ja! Érdekelne, hogy a wifit pontosat mire lehet használni netezésen kívül? Esetleg képet kilőni rá laptopról? Vagy az még a jövő? Médamárktban az illetékes munkatárs csak habogott amikor megkérdeztem és végül annyit mondott, hogy samsung telefonról biztos lehet... de nem ez volt a kérdés. :))

[ Szerkesztve ]

(#68591) bzoley válasza Flashget (#68589) üzenetére


bzoley
veterán

Nem téves eszméről van szó(bár előfordulhat, hogy van, akinél igen), hanem elméletről, és gyakorlatról a felhasználó szemszögéből. Ha az illető jónak látja a képet, akkor nem érdekli, hogy az helyesen van-e lejátszva, vagy sem. Mint ahogy én sem fogom állandóan a képfrissítést állítgatni, mert fölösleges. Teljesen élvezhető számomra anélkül is. Nem helyesen van lejátszva? Letojom. Amíg nem látom, nem zavar, nem érdekel. Mondjuk azt nem tudom, hogy 100Hz-es tévénél jobb-e a helyzet. Egyedül 3d-nél vált át 24p-re.

(#69432) akyyy


akyyy
senior tag

Van egy film, isoban, Blueray. Powerdvd-vel akarom lejátszani, laptopon, Samsung tv-re kötve.
Lejátszáskor, mikor bejön a menu, rákérdezett a program, hogy mivel a film más milyen "frekvenciában" van, a jobb élmény érdekében akarom-e a megjelenítőt is erre változtatni? rámentem hogy YES, áttette a 60-asról 24-re a tv-t (meg gondolom a felbontást is).
Biztosan jobb lenne így, de igy előjön ez a lagolás, hogy kb csak negyed másodperc múlva mozdul az egérkurzor, illetve alulfelül oldalt levágott az egész képernyőből egy csomót.
Ezt bár lehet módosítani, de nem lehet ezt valahogy máshogy beállítani? Ha nem találom el 100%-osan akkor majd jó torz lesz a film, nesze neked tökéletes élmény.

Lagolásra meg nem tudok megoldást. Csak ha hagyom 60-ason a képfrissítést.

Powerdvd-ben ez a legfrisebb. Driverek is elvileg frissek.

(#69664) BBéci válasza #94529552 (#69659) üzenetére


BBéci
titán

Ki beszélt 20-25 colos CRT-ről? És ki nézett akkorát 4-5 méterről? Teljesen életszerűtlen és értelmetlen dolgokat írsz.

(#69660) bzoley
De bizony a CRT tévék és monitorok villogása bántotta az emberek szemét, ezért fejlesztették ki a 100 hertzes tévéket és az ötvennél magasabb képfrissítésű monitorokat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69672) zeusz55 válasza devil-k (#69671) üzenetére


zeusz55
senior tag

Ácsi... ami 50hznél jobb képfrissítésű, ott a közelség mindegy nem??? Nemhiába volt régen 5 óra Duke Nukemezés után 2 nap fejfájás a 14es crt, ma meg egész nap gép előtt melóba és sose fáj a fejem, és a látásom se romlott... az új tv monitor esetében 2 centiről is bámulhatnám órákig (a ha a lent leírt szemmozgási problémát nem vesszük figyelembe) Nemde???? :U

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#70085) Shy


Shy
tag

Sziasztok!

Néhány hónapja nem olvasom a fórumot és sürgőssé vált TV vásárlás kérném adjatok tanácsot. Kinéztem az MM-ben egy SAMSUNG UE 40H6203 készüléket. Full HD érdekel elsősorban meg a dlna ezek a fő szempontok. Van valamilyen tapasztalat a TV kapcsán érdemes rá beruházni? Ez belépőkategória a H sorozatban, vagy parasztvakítás a 240Hz? Közben jól látom hogy nem tud dlna funkciót így nem tudom wifi hálózatban használni az eszközeimmel párosítva?

Köszönöm előre is a válaszokat :R

Képernyőátló:
102 cm
Képernyőátló (col):
40 col
Full HD:
Igen
SMART TV:
Igen
Felbontás:
1.920 x 1.080
Képfrissítés:
240 Hz
LED háttérvilágítás:
Igen

[ Szerkesztve ]

Kell, vagy rakom el?!

(#71048) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Úgy néz ki TV vásárlás előtt állok, amit a karácsonyi időszakra szeretnék ütemezni.
Eddig egy Panasonic G20-as plazmát használtam és most nyitnék a LED TV-k irányába.

Méret tekintetében 55"-ban gondolkozok, de a típus választásban nem gondolom hogy a méret az, ami befolyásolni fog.

Sajnos az utóbbi pár évben nem igazán foglalkoztam a TV típusokkal, illetve fejlesztésekkel, ezért kérnék tanácsot.

Ami számomra fontos:

- kép minősége
- HD filmek lejátszása TV-vel (15-20 GB-os mkv file-ok)
- sok sportot nézek, ezért a képfrissítési frekvencia fontos (nem szeretem a "csóvás" labdákat)
- 3D nem fontos, de ahogy néztem ezt nem fogom tudni megúszni

Ha jól tudom ilyen méretű mkv filokat wifin keresztül esélytelen lejátszani, ezért az alábbi opciókban gondolkozok.

1. LAN kábelen keresztül összekötni a PC-vel és a PC vinyóját megosztva, arról játszaná le a TV a filmeket (nem tudom ilyen esetben mennyire jó lejátszók vannak a mostani TV-kben)

2. PC-vel játszanám le a filmeket és HDMI kábellel kötném össze a TV-vel és a PC kiterjesztett kijelzőjeként használnám a TV-t.

Ezen igények tudatában milyen típusokat ajánlanátok, illetve hol találok teszteket, összehasonlításokat ebben a kategóriában?

Ár tekintetében: 300.000 Forint körül gondolkozok az 55"-os kategóriában

Köszönöm előre is a segítséget!

(#71226) jankopista


jankopista
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék kérdezni egy igen egyszerű dolgot.

Tányéros DIGI HD-s jelem a tervezet 100 Hz -s Samsung 5500 típusú tévémen, sportközvetítések közben várhatóan "mázgás" lesz-e? Vagy, mivel nem tervezek 3D-s tévét vásárolni elegendő a tűéles képhez a 100 Hz-s képfrissítés?

Előre is köszönöm a választ, mivel több emberrel is beszéltem személyesen, és igen eltérőek voltak a válaszok. Sajnos nincsen lehetőségem saját szemmel ellenőrizni mindezt. Ezért lennék kíváncsi a véleményetekre?!
Nem szeretnék rossz döntést hozni.

Köszönöm előre is a válaszokat.

3210 > 6310 > 6610 > E65 > X3-02 > 500 > lumia 1020 > iphone 4 > iphone se > iphone 8 > iphone 13 mini

(#71229) jankopista válasza PuMbA (#71228) üzenetére


jankopista
csendes tag

http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/SAMSUNG-UE40H5500-Smart-LED-telev%C3%ADzi%C3%B3,103952,505022,1244142.html?langId=-19

Elképzelhető hogy elnéztem, de itt a képfrissítés: 100 Hz nek van feltüntetve. Akkor ez átverés?

3210 > 6310 > 6610 > E65 > X3-02 > 500 > lumia 1020 > iphone 4 > iphone se > iphone 8 > iphone 13 mini

(#71440) Dagidög


Dagidög
senior tag

Korábban érdeklődtem néhány tv után, a segítő kollégáknak köszönöm a hozzászólásokat.

Végül a választásom az UE40H6203-asra esett. UE32F5000-ről váltottam.

Mivel nálam multifunkcionális a tv szerepe (PC-s használat, filmezés), ezért ki kellett próbálnom. A boltban volt lehetőségem PC-ről kipróbálni több tv-t is, a H6200 és a H6203 között gondolkodtam.

A 6203-asnak minimális, de casual játékra és használatra elfogadható input lagja van alapjáraton. A 6200-asnak viszont katasztrofális az input lagja kikapcsolt képjavítók mellett is - akinek esetleg ismeretlen a jelenség: amikor húzod az egeret, olyan, mintha jégen csúszna. A 6203-as viszonylag vaskos jószág, a dizájn egyszerű, a káva számomra kellően vékony. Egyéb számomra lényeges különbség nem volt a két tv között, a képminősége a 6203-nak is remek az árában, a smart funkciók és a 3D nem érdekelnek. Valaki írta korábban, hogy valós képfrissítésben van különbség a két tv között, de tudtommal mindkettő valós 100Hz-es. Ha van erre külön teszt, szívesen megnézem.

Otthon a tv zökkenőmentesen kapcsolódott a wifire, idle (vagy kikapolcsva?) csöndben frissítette a firmware-t. Gyorsan átpörgettem a beállításokat, a forrást pc-re állítva az a kevés input lag is gyakorlatilag eltűnik, én nem érzékelek belőle semmit, pedig érzékeny vagyok rá. Utánhúzást extrém esetben sem tapasztaltam. Felhősödés, bevilágítás nincs.

Határozottan elégedett vagyok a tv-vel!

Később dobok fel képet.

[ Szerkesztve ]

(#71447) Flashget válasza Dagidög (#71440) üzenetére


Flashget
félisten

Egyéb számomra lényeges különbség nem volt a két tv között, a képminősége a 6203-nak is remek az árában, a smart funkciók és a 3D nem érdekelnek. Valaki írta korábban, hogy valós képfrissítésben van különbség a két tv között, de tudtommal mindkettő valós 100Hz-es. Ha van erre külön teszt, szívesen megnézem.

nem jól tudod.
a 6203 a 6200 butított verziója több téren is.
leg lényegesebb különbség, hogy a 6203 valós 50Hz a 6200 valós 100Hz (ezt szeretik így írni 100 ill. 200Hz csak azt nem szeretik már oda írni CMR vagyis szoftveresen előállított 'kamu" herzek)
viszont pont ez a 50Hz-es tv-k egyik jó tulajdonsága az alacsony inputlag a valós 100Hz-es tévékkel szemben.
Viszont a hátrányuk tévézésnél jön ki..gyors jeleneteknél, sport eseményeknél, filmeknél.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#72575) BBéci válasza PuMbA (#72573) üzenetére


BBéci
titán

Már Te is 100 hertzes panelről beszélsz? :(((
Ráadásul a 100 hertzes interpolálás legjobb esetben 650 soros mozgóképfelbontáshoz elegendő, onnan még messze az 1080. Nem véletlenül létezik 200 hertzes interpolálás és BFI. Csak ezek kombinációjával érhető el a 1080 soros mozgóképfelbontás.

(#72574) Csocsesz75
Hol látod a táblázatban, hogy a panelre vonatkozik a zárójeles szám? Az interpolált képfrissítést jelenti!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72745) Megamen


Megamen
tag

Üdv
ES7000 modellről kérnék véleményeket.Illetve az evolution kitekről informálódnék hátha használt valaki ilyesmit.
SEK-1000 és 2000.Miben javítja a tv-t?Gondolok itt képfrissítésre hang-mozgás vezérlésre.Miben javítja a tv-t?

(#74579) szaszapi válasza dethroner (#74578) üzenetére


szaszapi
őstag

gyere át a hd filmek lejátszása topicba,nem írtad be madvr-ben a megfelelő képfrissítési rátákat.60 Hz-en ne is várj folyamatos lejátszást egy 24p-s anyagtól.Amúgy olvastam itt a problémádat,engem kifejezetten idegesített a led képtisztaság funkció.Nézd csak meg most pc-képét 60Hz-en.Villódzik rendesen.

(#74809) Teasüti válasza Scoobyka (#74804) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Laptop valószínűleg 60 hz-es képfrissítést használ, aminél ilyen olyan trükközés során kerül megjelenítésre a videó. Erősen kétlem, hogy az 50 hz-es és a 60 hz-es megjelenítőkön éppen ugyanazt fogod látni kadencia szempontjából. TV adásnál az 50/100 hz a nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#74913) Teasüti válasza BBéci (#74909) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Még mindig nagy a homály, ezzel most csak összezavartál. :B
Mi köze az interpolációnak az "elmosódás csökkentéshez"?
Az interpoláció az a "torzítás csökkentés", ahogy a TV hivatkozik rá.

Viszont feljebb PuMbA ezeket írta, amiket nem tudok megemészteni:
"mindkét csúszkánál köztes képkockákat szúr be a TV és mégis a dejudder nem növeli a mozgásfelbontást, a deblur pedig igen"
"A H szériás TV-knél tesztek szerint a Tiszta beállítással (ami 5/0-át jelent), már megvan az 1080 sor. Ha biztosra akarsz menni, akkor a 8/0 és LED Clear Motion együtt biztos meghozza az 1080 sort :) Ezekből pedig következik, hogy csak az elmosódás csökkentés és a LED Clear Motion beállítás növeli a mozgásfelbontást :) A torzítás csökkentés pedig csak a kép folyamatosságát növeli, ami tetszhet, de egyébként semmiféle pozitív hatása nincs a képminőségre vagy részletességre"

Honnan jött ez a "300 sor" elnevezés? Az "1080 sor" meg vmi gyenge utalás a fHD felbontásra? :F Ezek mérhető exakt dolgok aminek mértékegysége van (milyen mértékegység az a "sor"??), vagy a fantázia szülötte?
Elképzelésem sincs mire kell itt gondolni. Van köze ennek az egésznek az utánhúzáshoz?
Mert ahogy én tapasztaltam az "elmosódás csökkentés" főleg ezen segít: az utánhúzáson (akár fizikai, akár képi tartalomból származik - bemozdulás?). És ah igen, akkor talán ez az egész visszavezethető a képfrissítési időre, vagy vmilyen a panel fizikai tulajdonságára? G2G válaszidő? Na kezd melegedni, vagy jéghideg? :))

(#74912) dethroner
"Most tényleg, ezek azt gondolják hogy ha van a parasztnak egy BD lejátszója és egy erősítője akkor nincs annyi esze hogy a hdmi kábelt csak kép továbbítására használja, a hangnak meg ott az optika? Bravo, feltalálták a meleg vizet Koreában "

Ha a paraszt így tenne, akkor élből lemondhatna a lossless HD hanganyagról és a 7.1-ről, ha már Bluray-ről van szó. Az általad felvázolt rendszer a pre-Bluray korszakban volt használatos, ma már az a trendi, ha hdmi-n megy ki minden. A toslink már nem trendi. ;)

[ Szerkesztve ]

(#74929) Teasüti válasza PuMbA (#74922) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tehát ha jó felé közelítek, akkor arról van szó, hogy a TV képes megjeleníteni a videó minden egyes képkockáját a maga teljes valójában? Mármint ~24 különálló diszkrét képkockát a TV teljes képi 1920x1080-as felbontásában? Ez biztos rosszul közelítettem meg, mert ez teljesen evidens, hogy egy megjelenítő megjeleníti a vetített képet. :F

A mozgásfelbontás nem a kép folyamatosságát jelenti, hanem az, hogy amit az eredeti videóanyag tartalmaz (ami TV adás esetén 50p)
Na akkor próbálom értelmezni... Mit tartalmaz az eredeti videóanyag? Mi az az 50p?
Nekem ez egy teljesen új fogalom, én videó alatt diszkrét képkockákat értek, definiált képi felbontással (720x576 pixel 25 képkockával másodpercenként példának okáért) és eddig ez nekem teljesen triviális volt, hogy ezt meg tudjuk jeleníteni egy képernyőn. :F

Tehát egy film 24p-jéhez nem kell Motion Plus, mert a képkockák közötti idő olyan sok, hogy a TV ugyanazon képkocka 3 vagy 4-szeri felvillantásával a teljes mozgásfelbontását megkapod
Akkor másodszori nekifutásra: a mozgásfelbontás alatt itt azt a videófolyamot értjük, amit a 720x576 felbontás képkockák tesznek ki másodpercenként 25x? Vagyis ha ezt meg tudja jeleníteni a képernyő "teljes részletességgel", akkor teljes mozgásfelbontásom van? És vmiért ezt 50p-nek nevezik? Van ebben az elnevezésben logika? Illetve ha már itt tartunk, akkor felvetnék egy keresztkérdést is megfordítva a gondolatmenetet: van olyan képernyő, ami nem tudja megjeleníteni ezt a videót a maga teljes valójában???
Gondolom ekkor beszélünk arról, hogy nem teljes a "mozgásfelbontás".

Hmm, vagyis ha egy 1080p videót játszok le egy HD-Ready képernyőn, akkor azt hívjuk 720 soros mozgóképfelbontásnak? Mivel az 1080 sorból csak vmi 1366x768 pixelt jelenít meg a HD-Ready tévé és ebből a sorok száma adja a mozgásfelbontást? Miért épp a sorok száma? Az oszlopok nem számítanak?

Vagy a mozgásfelbontásnál nem a képi felbontás számít? (Hogy jön be a képbe a mozgás folyamatossága? Mi köze a sorok számának a képkocka interpolációhoz?)
Akkor van olyan TV, ami nem tud megjeleníteni másodpercenként adott számú képkockát?
Mondjuk ha HFR 48 fps filmet játszok el egy hagyományos Crt tévén a maga 25 fps képfrissítésével, akkor beszélünk csökkent mozgásfelbontásról?

Vagy mind a kettő számít, az fps is és a kép felbontása is? Ez nekem kínai...
Ez vmi akkora parasztvakításnak tűnik, mint az audióban a P.M.P.O. :N

De azért nem adom fel:
Tehát egy film 24p-jéhez nem kell Motion Plus, mert a képkockák közötti idő olyan sok, hogy a TV ugyanazon képkocka 3 vagy 4-szeri felvillantásával a teljes mozgásfelbontását megkapod
Ha a TV csak egyszer jeleníti meg az adott képkockát, akkor csorbul a mozgásfelbontás? Mi az isten az a mozgásfelbontás és ki határozta meg, hogy 3-4x kell felvillantani egy képkockát egymás után, hogy nekem teljes legyen az örömöm? Mi van, ha csak egyszer villantom fel? (Technikailag elkezd fehéren vibrálni a 100 hz-es LCD panel, de ez egy teoretikus kérdés akar lenni. Vagyis úgy fogalmazok, hogy addig egy TFT monitor mintájára megőrzi a képet, ha az nem változik.)

És akkor megpróbálok a saját logikámmal kihámozni a mozgásfelbontást:
a mozgás felbontása... Vagyis az fps szám. Mint a HFR kameratechnikánál. Vagyis a felvételen látható mozgás 24/25/30 fps-el felvéve szaggatott lesz és a motion blur miatt látjuk mégis folyamatosnak. Ergó ha ez a felvétel bemozdulás nélkül kerül éles képpel rögzítésre jó kicsi záridővel, akkor velősen fogalmazva szaggat, mint az állat. Viszont ha ugyanazt a felvételt 60/120 vagy még nagyobb fps-el vesszük fel, akkor a mozgás megjelenítése lényegesen folyamatosabb lesz, smooth.
Az fps számnak viszont semmi köze a kép felbontásához, a rögzített tartalom részletességét határozza meg, nem pedig a tartalom mozgását.
A lejátszásnak a kicsi fps számot képkocka interpolációval kompenzáljuk, már ha zavar az eredeti videó szaggatása (igen, zavar, különben nem létezne képkocka interpoláció sem). Vagyis a mozgás felbontását növeli képkockák hozzáadásával, mesterségesen előállítottva a két kép eltéréséből az elmozdulásvektor szerint. Az én értelmezésemben ez maga a gyógyír és a kép folyamatossága nem mellékhatás, hanem kívánt cél.

Bocsi, késő van, belőlem meg csak ömlik a szó. Ha vki venné a fáradtságot felhomályosítani, azért hálás lennék. :R
Jó éjszakát mindenkinek!

(#74927) BBéci
Ha a valós fizikai tények szerinted csak egy vélemény, akkor nem túráztatom magam tovább. Elnézést, hogy raboltam a drága idődet! :R

[ Szerkesztve ]

(#74943) PuMbA válasza Teasüti (#74929) üzenetére


PuMbA
titán

Már megválaszolták a nagy részét, de azért:

"Tehát ha jó felé közelítek, akkor arról van szó, hogy a TV képes megjeleníteni a videó minden egyes képkockáját a maga teljes valójában? Mármint ~24 különálló diszkrét képkockát a TV teljes képi 1920x1080-as felbontásában?"

Igen és igen.

"Ez biztos rosszul közelítettem meg, mert ez teljesen evidens, hogy egy megjelenítő megjeleníti a vetített képet. :F"

LCD lassúsága miatt nem, CRT-n természetesen evidens.

"Mit tartalmaz az eredeti videóanyag? Mi az az 50p?"

TV adás esetén 25 váltottsoros képkockát (25i, de 50i-nek is szokták nevezni) (egy képkockában két időpillanat van tárolva - a páros sorokban az egyik, a páratlanban a másik) tartalmaz a videóanyag, ami CRT-n a pásztázás miatt natúr megjeleníthető, de progresszív megjelenítőknél, mint pl. az LCD a félképeket teljes képekké kell konvertálni, ami úgy lesz, hogy a hiányzó sorokat már algoritmus segítségével nagyon jól ki tudjuk találni, tehát kapunk 50 progresszív képkockát (50p), mert kettészedünk 1 képkockát az időpillanatoknak megfelelően és feltöltjük a hiányzó sorokat.

"Hmm, vagyis ha egy 1080p videót játszok le egy HD-Ready képernyőn, akkor azt hívjuk 720 soros mozgóképfelbontásnak?"

Mondhatjuk így is.

"Miért épp a sorok száma? Az oszlopok nem számítanak?"

De azok is, csak így van meghatározva és elnevezve.

"Mondjuk ha HFR 48 fps filmet játszok el egy hagyományos Crt tévén a maga 25 fps képfrissítésével, akkor beszélünk csökkent mozgásfelbontásról?"

A hagyományos CRT TV 25i-s, tehát valójában 50 "képkockát" látsz, de amúgy ha kevesebb az fps, akkor igen, kevesebb a mozgásfelbontás.

"és ki határozta meg, hogy 3-4x kell felvillantani egy képkockát egymás után, hogy nekem teljes legyen az örömöm?"

Mert pl., ha 100Hz-et tud az elekronika, akkor a 24 x 4 az még 100 alatt van :) Magyarul annyiszor jelenítjük meg, amennyiszer tudjuk, nincs meghatározva, de 3x-i a minimum, hogy ne lássunk vibrálást... a moziban is így van :)

"A lejátszásnak a kicsi fps számot képkocka interpolációval kompenzáljuk, már ha zavar az eredeti videó szaggatása (igen, zavar, különben nem létezne képkocka interpoláció sem). Vagyis a mozgás felbontását növeli képkockák hozzáadásával, mesterségesen előállítottva a két kép eltéréséből az elmozdulásvektor szerint. Az én értelmezésemben ez maga a gyógyír és a kép folyamatossága nem mellékhatás, hanem kívánt cél."

Azért nem gyógyír és egyben talán rájöttem, hogy mi a különbség a dejudder és a deblur csúszka között, mert a dejudder teljes egészében új képkockákat hoz létre, mintha a videó pl. nem 50,hanem 100fps-es lenne és ezzel automatikusan olyan TV kellene a teljes mozgásfelbontás megjelenítéséhez, ami szerintem ma még nem is létezik, mivel ugye 100fps-es videót nem tudsz küldeni a TV felé, képtelen fogadni és feldolgozni, mert sok számítási kapacitás kéne :) A deblur csak a kép azon részén számol ki köztes állapotot, ami mozog, tehát a kép álló része álló marad, ami mozog ott meg számol.

[ Szerkesztve ]

(#74946) Askformore válasza PuMbA (#74944) üzenetére


Askformore
senior tag

Hello! Tegnap írtam erről a festmény efektusról. Este beállítottam Blu-ray-re, kikapcsoltam minden színbeállítást a catalystban. Bizonyos filmeknél továbbra is fennáll ez a "pacázódás", (Pl HOME S01E01 1080p), más filmeknél viszont 5 centiről nézve is meg tudom számolni a hajszálát az illetőnek. Avatárt is próbáltam, ott a színekkel nem voltam megelégedve, de összeségében nem rossz. Gondolom a filmek kódolása/tömörítettsége okozza ezt a különbséget. Mondjuk továbbra sem értem ezt a sok hasraesős külföldi tesztet, amiben a képminőséget dícsérik..

Lenne egy újabb problémám:
Nekem bejön ez a Motion Plus dolog, ami tök jól működik, ha úgy használom, hogy simán rádugom a tv-re a vinyót. Viszont, ha XBMC-vel nézek filmet, alapból tök jól indul, pásztázza a tájat a kamera, szép folyamatos minden, majd egy pillanatra megakad, majd ismét folyamatos, és megint megakad... nagyon idegesít. Mi okozza ezt? Catalystban mit kapcsoljak ki? Tuti ott zavarja be valami. A folyamatosságot, stb, kikapcsoltam benne, gondolom a herz-cel kell trükközni.. Xbmc-ben is bekapcsoltam ezt a képfrissítés opciót amit írtál, de ugyanúgy akadozik.. Valami ötlet?

(#75453) Iceman05


Iceman05
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni, mert bár Media Markt-ban és Euronicsban is érdeklődtem, mindenhol mást mondanak. Két Uhd tv között nem tudok választani. Az egyik a Samsung Ue40HU6900, a másik pedig az Lg 42Ub820V. Esetleg akinek van valamilyen tapasztalata, vagy javaslata, az szívesen meghallgatnám. Az említett két tv valós képfrissítési adatai is érdekelnének.

(#75544) Sayen válasza YxVs (#75540) üzenetére


Sayen
csendes tag

A hivatalos szakszervízről a véleményem több , mint lesújtó ! Mivel kacérkodom a UE48H6800-as megvételével megkérdeztem tőlük , hogy most a 600 CMR képfrissítés az most mekkora VALÓS Hz-nek felel meg ? Ime a válasz :
"Köszönjük, hogy kérdésével hozzánk fordult.
Szeretnénk Önt tájékoztatni, hogy a Clear Motion Rate (CMR) érték a chipset~processzor, a háttérvilágítási vezérlés valamint a valós képfrissítési frekvenciából tevődik össze. Így egy 600 Hz-es CMR értékkel rendelkező TV készülék esetében a valós képfrissítési frekvencia a felét képviseli, hozzávetőlegesen 300 Hz-et.
Bízunk benne, hogy válaszunk teljes körűnek és hasznosnak bizonyult az Ön számára. Amennyiben további segítségre van szüksége, állunk szíves rendelkezésére "
Na ennyit a "szakszerűségről "...
Ami egyébként a képen látható az elfogadhatatlan !!! :(

(#75547) poczabence


poczabence
tag

Sziasztok!

Van egy Samsung UE40ES6100-as tv-m, mostanában azt vettem észre, hogy kikapcsoláskor pár mp-et még villog a kép, mint régen a crt monitoroknál a képfrissítés. Nem mindig csinálja, de mostanában egyre többször látom. Próbáltam a topikban erre a hibára keresni, de sajnos nem találtam, hogy mi okozhatja. Bármi ötlet?

Köszi!

Üdv. Bence

(#75578) Iceman05 válasza Flashget (#75460) üzenetére


Iceman05
csendes tag

A Samsung h6500 tényleg ütős, de azt olvastam, hogy az input lag magas, így játékra nem biztos, hogy jó. Nekem ps4-hez kellene, esetleg ilyen irányú tapasztalatok vannak? A h6500-nak lehet tudni a valós képfrissítési adatait?

(#77392) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Sziasztok!erről a típusról mi a vélemény?:
SAMSUNG-UE58H5203AWXXH
nem fogjátok elhinni,de ma reggel felkeltem,böngészgettem,és láttam hogy az euronics honlapján akciósan,25.000ftért lehet kapni,vettem is gyorsan 2-t!:D sztem nem rossz vétel 200.000ft-tal olcsóbban...:D:D
bár a 100hz es képfrissítés nem tűnik valami soknak :U

(#77469) Teasüti válasza BBéci (#77464) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Vagy ha úgy érted, hogy megfelelően beállított HDMI kimeneten hajtom-e a tévét?
4:4:4 pixel format full RGB, 32 bites színskála és 12 bites színmélység, ITC processing, filmnek megfelelő képfrissítési frekvenciával, GPU up-scaling valamint over- és underscaling nélkül natív felbontáson?
Mert akkor sztem megfelelően van beállítva. :K

A lejátszó szoftverben eszközölt bármilyen másik képi beállítás meg az eredeti eltorzítása szvsz.

(#77470) odipapa
Mivel az 5.1-es hang nem jön ki az optikai kimeneten [...]
Te miről beszélsz? Természetesen van DD/DTS passthrough opció a tévében optikai kimeneten is.

Feliratok is teljesen rendben vannak, általában .srt fájlok társulnak a sorozatokhoz. Még sose volt gondom velük, sőt alapvető korrekciózást is lehetővé tesz már a H széria szinkronhiba esetére.

[ Szerkesztve ]

(#77553) poli27 válasza Daywalkerke (#77552) üzenetére


poli27
veterán

sztem nem ajánlott kategória az 50hz es képfrissítés miatt... de majd Pumba megmondja :D

(#77554) Daywalkerke válasza poli27 (#77553) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

A leírásuk alapján mindkét TV képfrissítése 100Hz-es

(#78062) gorog67 válasza Teasüti (#78060) üzenetére


gorog67
aktív tag

"A gyártók plazmatévék esetében általában háromszorosára (pl. Pioneer), LCD tévék esetében négyszeresére vagy ötszörösére (pl. Samsung, LG) növelik az egy másodpercre jutó képkockák számát, 72 illetve 96/120 Hz-es képfrissítést eredményezve."
Ez alapján gondolom, hogy a 100Hz-es tv ilyenkor 96 Hz-en megy. Az 50Hz-es panel meg bukta, jobb esetben 48Hz. Erre jöhet még a villogtatás.

(#78218) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Ok, megvan. :R
Tehát 50 különböző felvett képből készülnek félképek.

(#78217) gorog67
Mondjuk arra még kíváncsi lennék mi köze a hálózati frekvenciának a képfrissítéshez.
Ez már piszkálja a csőröm egy ideje. Nincs villamos képzettségem de kétlem, hogy a digitális korszakban bármit is befolyásolna a hálózati frekvencia. Régen talán nem használtak frekvencia generátort?

[ Szerkesztve ]

(#78219) gorog67 válasza Teasüti (#78218) üzenetére


gorog67
aktív tag

A világítás esetleges villódzásához (fénycső, de kicsit az izzó is) van köze, mert, ha ezek és a tv kép frekvenciája különböző, akkor többféle interferencia léphet fel, ami a kép fényességének látszólagos vibrálását okozhatja, ha nem sötétben nézed. A mostani kompakt fénycsövek és a LED lámpák sokkal magasabb frekin rezegnek, de valami oka biztos van annak, hogy ez a freki egyezés megmaradt. Kívülállóként én is azt gondolom, hogy a digitális tv és mozi szabványt egységesíteni kellett volna, hogy ne legyen minőségromlás a különböző forrásból származó tartalmak megjelenítésekor. Az meg alapból szégyen, hogy a megtartották az analóg korszak 24, 25/50, 30/60 Hz-es képfrissítését.

[ Szerkesztve ]

(#78232) Teasüti válasza PuMbA (#78229) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A köznyelvben ez azért nem egészen így terjedt el. Általában idevonatkozik a vezérlő elektronika is, hisz már sokan eleve úgy foglalkoznak a kérdéssel, hogy "valódi 100 hz-es panel".

Amúgy az LCD technikában nem úgy van, hogy a sample&hold képfrissítésen túl a fizikai szinten viszont néhány 10 ms után elkezd kifehéredni a panel, ezért folyamatosan frissíteni kell?

(#78270) bekes.andras


bekes.andras
tag

Más topik kapcsán írtam, de bemásolom ide is. Bizonyos mondatok utalhatnak ezekre.

Nekem egy 55UH6900-es van, nincs benne 3D, mert mindig is halott ötletnek tartottam, a 4k-ban több fantáziát látok.

A HD korszak elterjedése előtt az volt a kérdés, minek HD TV? Most már van HD tartalom jó ideje...
Lesz majd 4k-s is. Ellenben ennek a képe jobb még így is, mint a sima "HD" képe. Ráadásul nem volt a tavalyi vásárláskor nagy árkülönbség a normál HD-s TV-khez képest. (MM-ben mindenki bátran alkudjon)

Én minden digitális szűrést kikapcsoltam, innentől kezdve mindegy, hogy a marketing mekkora képfrissítési frekvenciát hirdet.

A TV jó, erre nem is térnék ki, de van sok olyan dolog, ami egy idő után zavaró, illetve megkérdőjelezhető, és erről senki nem ír. Jöjjenek ezek felsorolásszerűen, nem fontossági sorrendben.

- Idegesítően lassú a menükezelés, és szaggat is. Nem hiszem el, hogy a hardver ne lenne képes gyorsabb, és közvetlenebb műveletekre.

- A CI+-os kártya kezelésén volna mit még javítani.

- Viszonylag sűrűn van frissítés a TV-re! Ez pozitív.

- Az irányítók jók, de a pointert nem minden program támogatja.

- Az okos része egy vicc. Ezt komolyan mondom! Bárki, aki okos TV-t szeretne vásárolni, az jobb, ha tudja ezt. Nem voltak nagy elvárásaim, HTPC-t használok mellette, de ez így ebben a formában tényleg nagyon gagyi. A PLEX, az HBOGO, esetleg a Skype és a YouTube, Vimeo, Spotify stb. natív programjain kívül gyakorlatilag értelmetlen hülyeségek vannak, és nagyon nem is erőltetik meg magukat a fejlesztők. Az Angry Birds nálam nincs jelen, szerintem a 7500-ön sincs, nem tudom miért említették a cikkben.

- Nincs direkt file elérés, se Samba, se CIFS, semmi. Csak DLNA-n keresztül. Ez a 4k-s videók esetén nem minden esetben tolerált. Vagyis pendrive-on üzembiztosabb a dolog, a lokális lejátszási lehetőség pedig inkább kellemetlen, mint forradalmi.

- Az eddigi 4k-s tartalmak valóban túlnyomó részt image filmek, és demo anyagok voltak. Azokat nézve szerintem senki nem húzná a száját.

- Az első NVIDIA 4k-s GPU a 650, ez korlátozott (30Hz) képességekkel, képes natív 4k-s felbontásban működni.

- Az első 60Hz-es 4-ks NVIDIA GPU pedig a 650 Ti Boost, de csak Display porton keresztül.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, ezek nem eget rengető dolgok, de lehet, hogy valakinek segít a döntésben.

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#80060) yvsmad válasza nightshadow (#80056) üzenetére


yvsmad
őstag

Ez érdekes, már csak annak fényében is, hogy a 630, 631 és 632 sem egyforma, erre most itt van egy amerikai 6300. :F
Mondjuk a képfrissítéssel kapcsolatban elég nagy a lapítás az LG oldalán is.

[ Szerkesztve ]

(#80260) Hubba12 válasza Sárpac (#80256) üzenetére


Hubba12
senior tag

köszönöm de nem tv-sre szeretném használni hanem játékra:) csak azért kell tv mert az asszony szeret tv-zni:) :R

Itt azt írja:
Képfrissítés
200Hz :F

[ Szerkesztve ]

Csak az ASUS!

(#80830) Leonardo91


Leonardo91
senior tag

Sziasztok
Tv vásárlása előtt állok
Egy UE48H6410 terveznék, egy LE40C530 váltana aminek már nincs a helyzet magaslatán a képfrissítése játékoknál és filméknél :DDD
Valami negatív tapasztalat van esetleg róla?
Leginkább xboxhoz és filmhez használnám

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#82074) Wanderlust


Wanderlust
tag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok, az UE40H5500 és UE40H6400 között vacillálok. Ízlés dolga, de a 6400 esetében a króm talp a legnagyobb visszatartó erő számomra...Próbálom magam meggyőzni mert a tudása alapján megfelelőbb lenne :/ Lényegében az 5500 pedig "csak" az smart távirányító, a 400 Hz-es képfrissítés, a 3D hiányában és persze a designban különbözik ugye? :F Segítsetek dönteni pls! ;)

[ Szerkesztve ]

(#82569) yvsmad válasza féldekás (#82568) üzenetére


yvsmad
őstag

A H6203 gagyi műanyag talpat és burkolatot kapott, ezen ne spórolj.
A H6400 magasabb képfrissítési frekvenciát kapott, +2. távot, +3D szemüvegeket is.
Az Euronics-os blokk vagy számla nem fogja neked ezeket pótolni.

[ Szerkesztve ]

(#83836) noxon


noxon
őstag

Hello, véleményt szeretnék kérni tőletek. Ha vennék egy samsung 120 cm-es LCD LED tv-t, full HD a felbontása. A kiállított darab nagyon szép képet ad 400 Hz képfrissítés. Viszont én pc-re kötve HDMI-vel használnám játékra ami, ha jól tudom csak 60 hz-en menne és leginkább pcvel n éznék rajta filmeket is. Mennyivel romlana, ha romlana a kép minősége, szinek élesség?

Most látom Pumba olyat kinkelt amit én is néztem, vagy egy másik típusát már nem tudom. Ilyen tv-ről lenne szó.

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#84508) Asrach válasza PuMbA (#84504) üzenetére


Asrach
tag

Az a baj sokan keverik bemeneti jel frekvenciáját a panel képfrissítési frekvenciájával, és akkor azt gondolják hogy 60 hz kevés a gyors mozgásokhoz...

[ Szerkesztve ]

(#84862) BBéci válasza dethroner (#84769) üzenetére


BBéci
titán

Csak részben helytálló, amit írtál, mert a tévék csakis a beérkező jel képfrissítését (képkockaszámát) írják ki. Amikor a beépített lejátszó dolgozik, akár USB-s merevlemezen, távolabb (DLNA, Ethernet, WiFi) van a film, a lejátszás/képfrissítés 60 hertzen történik. Ez akkor nagyon zavaró, ha a film 24 (23,976) fps-es.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#85351) Clever0 válasza Tengo (#85349) üzenetére


Clever0
senior tag

Ha letöltöd a 6900 doksiját és eljutsz a végéig, akkor ezt találod:
HDMI
Felbontás, Képfrissítési frekvencia
3840 x 2160 30Hz 67.500 30.000 297.000 +/+
Vagyis pc-ről hdmi-n keresztül csak 30Hz-et tud. A teszt oldalon a Netflix-hez írták, hogy tudja az 50-60 Hz-et úgy-ahogy, de a 24p-t nem, ami filmnézéshez alap követelmény. A végére is azt írták, hogy képnézegetésre jó.

(#87006) touchscreen


touchscreen
tag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok.
Az alábbi modelleken filózom, de csak a tesztekre és az adatokra tudok hagyatkozni.
Áruházakban nem tudom mennyire lehet őket letesztelni, próbálgatni, ezért kérdezném a felhasználókat. Ha már a könyökötökön jönnek ki az ilyen kérdések, akkor elnézést.

48H6400 -- teszteken ennek a modellnek a legjobbak az eredményei
48JU6500 -- nálam nem szempont a 4K, csak most akciózzák
48J5500
48J6300 -- ívestől óckodom. Ok nélkül?

Amik kérdésesek számomra:
- képfrissítés (gyors mozgások, elmosódás)
- képminőség (kontraszt, mélyfekete) stb. nem nagyon értek hozzá

Köszönöm a válaszokat!

(#87136) yvsmad válasza Tengo (#87134) üzenetére


yvsmad
őstag

A 4k@60Hz-ből a 60Hz nem képfrissítés, hanem képkocka-sebesség (frame rate), a mértékegysége inkább fps (frames per second), a Hz megtévesztő lehet, nem összekeverendő!
Mellesleg miért nem magyar menüt használsz?

[ Szerkesztve ]

(#87809) mesger82


mesger82
csendes tag

Sziasztok,

A közeljövőben TV-t szeretnék vásárolni, de még nem jutottam dűlőre. Két típus között vacillálok:

55" H6400
55" J6400

Főként megjelenítőként használnám házi mozihoz (PC-ről). Jelenleg a smart funkciók nem nagyon érdekelnek, de nem tudom, hogy mit hoz a jövő.

Kb. 2,8 méterről nézném, elvileg elegendő erre a FullHD. A "J" már 4K-s amit egyelőre nem használnám ki, de jól jöhet.

A két TV ára között nem vészes a különbség. A "J" 4K-s és erősebb a hardwere. Ami jobban érdekelne, hogy a felbontáson kívül minőségre jobb panel van-e benne és, hogy mekkora a képfrissítése, mert erről nem találtam infót... Lehet rossz helyen kerestem... :DDD

Melyiket ajánlanátok?

(#88806) Csabi1984 válasza yvsmad (#88803) üzenetére


Csabi1984
addikt

Akkor ismerős. Nekem egyes sorozatnál volt ilyen én erre azt hittem képfrissítési nehézségei vannak XD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.