Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108565) krx21 válasza FollowTheORI (#108563) üzenetére


krx21
nagyúr

De ők az elsők mindig. Emlékezzünk vissza, a Samsung kezdte a 400hz és feletti megtévesztő képfrissítési adatok közlését, a szintén megtévesztő LED TV elnevezést és most az OLED-hez hasonlító QLED-et. Amit új generációnak hív idén, ami technológia már 2013-ban jelen volt Sony Triluminos néven. Szóval le a kalappal ilyen marketingest szeretnék a cégemhez... De fogyasztói szemmel nem biztos, hogy szimpatikus.
De sajnos erre az megtévesztő, agresszív marketingre rákényszerítik a többi gyártó is. Ez van...
Szintén koreai vonalról erednek anno a 200wattos mini hifik is aminek a tápja akkor, mint 2 gyufás doboz... :DD

[ Szerkesztve ]

(#109401) laychi


laychi
veterán

Üdv az uraknak.

Vásároltam egy Samsung UE55K6379 FHD Smart TV-t
Még ismerkedem vele,eddig bejön.

A képfrissítési frekvencia PQI-ban van megadva,nem Hz-ben,van valami kalkulálási mód?
800PQI a leírás szerint.

(#110115) shotika válasza PuMbA (#110100) üzenetére


shotika
őstag

49MU7002 az 60Hz/8bit, 55/65/75 már 120hz/kamu 10bit. Teszteltem nemrég. 8002-es szériát még nem bontottam, 55mu9002 viszont 120hz/10bit. Mindettől függetlenül a 49mu7 egy szép tv, és még így is szebb a képe, mint pl az 55mu6502-nek. Az 55Mu7 egy 9-sel hasonlítva, hát elsőre szerintem egyáltalán nem szembetűnő a különbség, több videót is lejátszottam rajta, és a konklúzió, hogy a 9-esen élénkebbek a színek, jobb a fekete.

(legalábbis az UE széria. Az UN széria jobb, de azt nem árulják itthon a nagy üzletek)

Más.
M55xx széria idén 60hz-es panelt kapott, színek élénkek, design ugye ugyanaz, viszont (egyelőre) elég lassú a rendszere (menü és smart menü). 32-es változathoz 600PQI-t ír a Samsung, én nem vettem észre képrissítésbeli különbséget a nagytesókkal.
MU6102 a tavalyi ku6000 és MU6202 a tavalyi ku6100: A tavalyihoz képest, idén mindkettő típus bluetooth-os, a Smart rendszer nagyon gyors, viszont az M55xx szériával párba rakva, az 5-ösnek élénkebbek a színei, de gyengébb a képfrissítése. 61xx/62xx színei még mindig fakók, hasonlóan a tavalyiakhoz. Budget tv-k továbbra is. 64xx/65xx, itt csak az ár fog dönteni a közeljövőben. Még nagy méretben is pár tízezer ft a különbség egy Mu70xx-hez képest, akkor meg inkább a 7-es.

[ Szerkesztve ]

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#110554) pw12345 válasza joccadoki (#110551) üzenetére


pw12345
aktív tag

Dilettáns hülyeségeket fogok összehordani, mivel K szériától nem foglalkoztam a menüvel (szerintem egy hulladék). Teljes zsákutca lesz, de tényleg. Majd valaki leugat és helyre teszi.
Azt a 4096-ot felejtsd már el plíz!
Amit már összekavartál, célszerű lenne egy alapbeállítás visszaállítása, ha van ilyen ebben a szemétdombban (előtte penyóra csatornalista mentése). Lehet, hogy állítgatás közben letiltogattál ezt-azt.
Először is natívba rakod a felbontást 3840 x 2160, a TV-n, a PC-n, a VGA-n, a driverben. A képfrissítést is (nem találtam meg a leírásban mennyi a natív frekvenciája 3840 x 2160-ra, ez a te feladatod lesz). Nálam FHD-n 60 Hz, elvileg a letölthető kézikönyvben benne van, milyen felbontásokhoz, milyen frissítést támogat:
[link]
A PIP az meg is tud dögleni, ha nem a megfelelő frekin van, 60 Hz-től eltérőt sem feltétlenül díjazza.
Nem ártana, ha van hozzá, feltenni a Samsung drivert, a PC-re. Megnézed, hogy a menüben (azt te látod, hogy hol) Otthoni módban van-e a készülék, vagy Üzleti/Hotel módban. Sürgősen rakd át Otthonira! Azt már meg sem kérdem, hogy ugye nincs lekódolva a készülék?
Mivel úgy látom ezen a készüléken alapból nincs PC/DVI/HDMI címzésű csatlakozó, ezért a Tools-szal (ha van egyáltalán) átállítani a Game Console portot PC-re, de, ha alapból nincs ilyen port, nem tudom, hogy egyáltalán alkalmas-e PC monitornak ez a készülék... vagy megpróbálod DVI-al rákötni, ha van rajta.
Azt látom, hogy Molylepke szem az van rajta. Ez marha fontos, én tyúkszemet is tettem volna rá, meg hátra két macskaszemet, nehogy bele szálljon hátulról egy pótos IFA.
A HDMI madzagot ne cincáld bekapcsolt készüléken, nem egészséges!

[ Szerkesztve ]

(#110594) dave_gahan válasza PuMbA (#110584) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Kicsit tegyük már rendbe a képfrissítés valós Hz értékét, ill. a PQI-t.
Ragyogó példa erre a tv, amit épp ajánlottál, linkeltél: UE55MU6102

Paraméterei:
Képfrissítés: 50 - 60 Hz
Képfrissítési index: 1300 PQI (Picture Quality Index)

Ugyebár régről berögzült dolog, hogy a minél folyamatosabb kép érdekében érdemes volt valós 100Hz-es képernyőjű tv-t venni, mivel az 50Hz-eseknek pocsék volt a képe. Persze ízlések és pofonok, de mindenesetre darabosabb volt, az utánhúzás mértéke is jobban látható volt mondjuk sport (pl. foci, tenisz, stb.) közvetítéseknél. A gyártók aztán kezdték egyre inkább a PQI értékeket nyomni, ezzel kommunikálni... Valójában azt látjuk, hogy mostanság már a középkategóriában is elvétve találni 100 Hz-es tv-t, most pl. a J6240-esről derült ki (?), hogy nem is 100Hz-es...ha igaz... :F
Pedig a külföldi oldalak szerint a a J62xx széria paraméterei:
Képfrissítés: 100/120 Hz
Képfrissítési index: 600 PQI (a J6240-nek asszem 700)

Na most akkor melyik paraméternek higyjek, ha minél folyamatosabb képfrissítést szeretnék? Az 1300 PQI az már remek érték akkor is, ha csak 50 Hz-es panelről van szó? Melyiknek jobb a képe? Bevállalhatóak az idei M sorozat 6-os szériájú tv-i? Az UHD most nem releváns, nem érdekel, nekem teljesen rendben lenne a FHD, mivel 4 méterről nézem a tv-t, a lényeg, hogy inkább nagyobb legyen (min 55", de inkább 60").

Én azért ragaszkodnék az UE60J6240-hez, mert egyrészt ár/érték arányban ez most 200k-ért best buy, másrészt ez még (elvileg) 100Hz-es - emlékszem, tavaly döbbentem néztem, hogy a K sorozat 6xxx-os számozású tv-i mind 50 Hz-esek, a Samsung is nyomatta idő előtt az UHD-t, közben az igazán pöpec UHD panelek inkább csak valahol a 7-es, de inkább a 8-as sorozatban vannak - horror áron, a QLED, OLED és egyéb újabb, profibb fejlesztésekről nem is beszélve...

Mintha "elbutulnának" a tv-k, az M-es sorozat sem hoz semmi előrelépést a K-hoz képest, közben alig lehet egy tisztességes középkategóriás, de 100Hz-es tv-t kapni 55" méretben 200-250k körül.

Egy UE40D6500-asról váltanék, jó képe van, 100Hz-es, nincs különösebb gondom vele (bár a youtube app megszüntetése érzékenyen érintett), csak időközben nagyobb nappalink lett és baromi kicsi a 40", nagyobb képátló kellene.

Na a lényeg, higyjek most már a PQI-nak, vagy az csak egy parasztvakítás? (OK, tudom, elsősorban a szememnek higyjek ;], de akkor is)
Arról nem beszélve, hogy mi ez a szemét húzás, hogy azonos típusú tv-k régiónként változhatnak, nincs egy egyértelmű adatbázis, amiben szerepelne a korrekt Hz érték, aminek hinni is lehet Magyarország vonatkozásában.
Persze, a magasabb kategóriákban már 100Hz-es panelek vannak (plusz olyan funkciók, amelyek annyira nem is érdekelnek), de nem szeretnék 3-4-500 ezer (határ a csillagos ég) Ft-ot áldozni egy tv-ért, akkor sem, ha viszonylag nagyobb képátlóban, 55-60 collban gondolkodom (főleg úgy, h ráadásul a tv a jelek szerint 5 év múlva úgyis elavult lesz és törlik belőle az alap alkalmazásokat...) Agyrém. :O

[ Szerkesztve ]

(#110665) dave_gahan válasza PuMbA (#110663) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Az elmosódás csökkentés és torzítás csökkentés párosának beállításáról gyakorlatilag az összes szóbajöhető variáció elhangzott már 10/0-tól 0/10-ig... ;]
Vki meg az egész Auto Motion Plus-t kikapcsolja, hogy ne is lehessen állítani a fenti két paraméteren... Csak akkor 50Hz-es marad a képfrissítés. :P
Ízlések és pofonok.

Az én 6 éves tv-men (40D6500) látni lehet, hogy mennyivel jobb a 100Hz-es működés, én biztos, h nem venném le nullára az elmosódás csökkentést, csak legfeljebb nem 10-re állítanám, hanem olyan 3-4 körülre. Már ha találnék egy 100Hz-es, vagyis az elmosódás csökkentést beállítható 60J62xx tv-t. :DDD (hogy a jelenlegi tv-m mire van állítva, már nem is emlékszem, mert évek óta nem nyúltam hozzá ezekhez, egyszer beállítottam és kész :D)

[ Szerkesztve ]

(#110829) #94529552 válasza dethroner (#110825) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem nem mondható 5-ös szériának, 2015-ben jött ki ez a típus, 2-3 hónappal a 6200-as után, és szerintem francia és más nyugati régióba szánták. Nálunk 2016. 08. hó óta forgalmazzák.
SAMSUNG UE60J6200 : Pied en V argent + PQI 600 + Télécommande TM1250A
SAMSUNG UE60J6240 : Pied en V gris + PQI 700 + Télécommande TM1240A + DVB-T2

Más a dizájn egy kicsit, másik féle táv jár hozzá, nagyobb képfrissítés és jobb tuner jellemzi.
Jah, és 60"-ban nem volt J5-ös széria. Például a J55-nél más alaplap lehet, kevesebb csatlakozó, stb. Legalábbis én ezeket találtam[link].

(#112090) dethroner válasza #gab_ (#112089) üzenetére


dethroner
veterán

Eddig azt bizonygatták hogy nagy méretben (55' már nagynak számít) és hetes szériában (prémium :U ) normális képfrissítést kapnak a tévék. Érdekes lenne, bár ezen az oldalon is 50-60Hz szerepel. Csessze meg a samsung a szarjait akkor.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#112799) Celtis válasza paraszt2 (#112788) üzenetére


Celtis
veterán

Szerintem itt semmi gond a képfrissítési frekvenciával. Viszont nem egyenletes a mozgás.
Ha a TV-ben kikapcsolsz minden mozgásjavítást, és akkor is ilyen, akkor ez PC oldali probléma. Milyen TV is ez?

(#113199) dani_golf


dani_golf
tag

hello all
help kéne
ennek a két tipusnak hol tudom megnézni az igazi Képfrissítését?
hol találok vmi táblázatoto ahol az igazi hz -ek vannak feltüntetve? hogy meik már a 100 hez panel
mert mondtak a médiában tavaly olyat hogy eddig a 6400 esektől az volt de 17 től már fentebb teszik a szintet és nem teszik bele a 100 hez es panelt a 6 os seriába? igaz ez stb..
előre is thx a válaszoké

(#113798) Hmmm1 válasza gyeniko (#113795) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Ráadásul akkora semmirekellők hogy már a saját honlapján se írják ki milyen a panel, mennyi a képfrissítés stb. Azért az mekkora tré már és hát ez ilyen cégnél ez egyáltalán nem a profi vagy az igényes munkára vall. Nem tudom mivan ezekkel, de pár tasli elkélne nekik, mert hanyag nagyon a TV részlegük sajna, az utóbbi években. http://www.samsung.com/hu/tvs/uhdtv-mu7052/UE49MU7052TXXH/ (Nézd meg a termék Specifikációkat)

[ Szerkesztve ]

(#113828) Hmmm1 válasza gyeniko (#113807) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Hahh. Nem csak a feketére panaszkodnak ott. :) (Szerintem az se természetes ennyire a panel miatt) e mondom írnak még ott mást is és ott van a képfrissítés kérdése. Hogy és mennyire képes jól lejátszani egy filmet különböző forrásból, mindenféle, vagy csak csekély rásegítéssel. Plussz a hangja tán rosszabb a tavalyi hasonló szériánál. (Ami hidd el, számít). Elhiszem hogy neked szuper stb. csak védeni is fölösleges úgy vélem.
(Ja rtginsen igaz, 8000-est kell nézni. Hát némileg jobb igen, mint ott a 7-es, dehát ilyen áru tv-knél ez is silánynak számít. Hibádzik ez elég sok helyen: http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu8000

(#113996) sityupityu válasza FollowTheORI (#113980) üzenetére


sityupityu
veterán

Ezért kell a mozgásjavítást beállítani rendesen, hogy az még ne legyen zavaró. Mert engem speciel az is zavar ha egyáltalán nincs használva, mert ezáltal a gyors jelenetek szaggatott mozgása elviselhetetlen a számomra. Egyébként ha semmilyen szinten nem használod a MP-t vagy a BFI-t (bármelyik képfrissítés is legyen benne), akkor eleve nincs értelme 100Hz-es tévét venned. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#114006) Hmmm1 válasza sityupityu (#113996) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

"Egyébként ha semmilyen szinten nem használod a MP-t vagy a BFI-t (bármelyik képfrissítés is legyen benne), akkor eleve nincs értelme 100Hz-es tévét venned"
"Viszont annak sincs értelme, ha teljesen ki van kapcsolva, mert akkor vehettél volna egy olcsóbb tévét is."

Szia, miért? Ennek mi a magyarázata? Kifejtenéd?

(#114839) DeFranco válasza FollowTheORI (#114838) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ami neked fontos dönts

nem tudom mi a fontos, nem értek hozzá :D ezért is jöttem kérdezni, csak sejtéseim vannak mit érdemes nézni és mi a "jó" és mi az "elmegy" érték :)

képfrissítés? reakcióidő? kontraszt? kismacska?... érted...

ebből pl. nekem nem sok jön le, azon kívül, hogy az 5502 VA paneles a többi nem

[ Szerkesztve ]

(#115162) Krisz79 válasza enemi (#115160) üzenetére


Krisz79
őstag

Köszi.
Ezen pont túl vagyok már, de itt különbséget sajnos nem találtam.
Gondolom mind 50Hz-es.
Vajon a képfrissítés is mindben 1300?
Melyik az ez feletti sorozat ami már 100Hz vagy a fölötti?
Mennyit befolyásol abban a méretben a Hz vagy a képfrissítési sebesség?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#115755) nemethchek19 válasza PuMbA (#115754) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Hát őőő....Köszi, de én olyan linkre gondoltam, ahol leírják a panel típusát (VA, Ips..), natív képfrissítést, stb.

[ Szerkesztve ]

(#116836) hardverlog válasza PuMbA (#116830) üzenetére


hardverlog
aktív tag

"A magasabb képfrissítési frekvencia előnye az, hogy egyetlen képkockát rövidebb ideig látunk, így az agyunk élesebbnek, tisztábbnak érzékeli a mozgóképet."

"A 400 Hz-es LCD-k esetében teljesen biztos, hogy 200 képkocka és 200 fekete kép jelenik meg gyors egymásutánban."

tehát megcsinálja a képfrissítést, más kérdés, hogy valós vagy feketét szúr be...

[ Szerkesztve ]

(#116837) PuMbA válasza hardverlog (#116836) üzenetére


PuMbA
titán

""A magasabb képfrissítési frekvencia előnye az, hogy egyetlen képkockát rövidebb ideig látunk, így az agyunk élesebbnek, tisztábbnak érzékeli a mozgóképet.""

Egyrészt, ha a képkocka ugyanazt tartalmazza, mint az előző kép, akkor semmivel sem lesz tisztább és élesebb a kép LCD esetén., csak különböző tartalmú képkockák esetén Másrészt a szemnek van egy tehetetlensége, ami miatt akkor látjuk élesebbnek a képet, ha közbe fekete képkockákat szúrunk be vagy villogtatjuk a képet, ugyanis a retinát "resetelni" kell, hiszen a TV képernyője nem mozog és az agyunk / szemünk nem vár mozgást.

""A 400 Hz-es LCD-k esetében teljesen biztos, hogy 200 képkocka és 200 fekete kép jelenik meg gyors egymásutánban.""

Ezt valami nem hozzáértő ember írta. Nézz meg komoly külföldi tesztoldalakat. Nincs olyan TV jelenleg, ami ilyen gyorsan dolgozna.

A TV-k valós képkockaszámát / frissítési rátáját már régóta mérik. Nem létezik 120 képkockánál többet tudó TV már csak azért is, mert ha kapsz 60 képkockát, akkor a képkockák között eltelt idő 16ms és ha ebből 120 képkockát akarsz csinálni, az azt jelenti, hogy 8ms-onként a TV-nek ki kell számolnia egy képet, hogy beszúrja két valós képkocka közé. Ez ugye most is többé kevésbé sikerül csak, mert ilyen rövid idő alatt nem lehet mindig jó minőségben kiszámolni a képkockát és ezért lesznek képhibák.

[ Szerkesztve ]

(#116903) Tamás34


Tamás34
senior tag

Na, úgy nézki hogy ezt veszem meg [link], egy hónapja nézem a Fórumot, remélem nem bánom meg! Csak egy dolog zavar a 60hz-es képfrissítés! Hivatalos viszonteladóknál itt van a legjobb áron ( gyári garancia )! Ha esetleg valaki nem ajánlja, akkor ne tartsa magában, persze némi magyarázattal!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#116911) sajtos75 válasza arnicode (#116896) üzenetére


sajtos75
tag

Akkor ez nem a 6122 tipus hibája. Mert neked más TVd van. Minnél modernebb egy TV annàl hülyébben viselkedik. A YUVnál viszont jóval ritkábban jön elő. Meg ami furcsa,hogy menüben is csinálja. Pedig az adott felbontásu. Egy játékban ok lenne mert ott lehet ,hogy változhat a felbontás a képfrissítés tartása miatt. Ok. De mondjuk egy Fifában ami fix 4k 60 fps miért csinálja?

(#116998) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Kicsit megzavarodtam, mert már több változatot is olvastam...

A Samsung UE49MU8002 natív képfrissítése 60Hz vagy 120 Hz? Légyszíves csak az írjon aki tutira tudja a helyes választ.

Előre is köszönöm!

(#117108) Leon78 válasza PuMbA (#117106) üzenetére


Leon78
csendes újonc

A weboldalon írták, hogy a KS8000 300 HZ képfrissítésű, de ha nem is annyi, akkor gondolom legalább 100 HZ-es, ellenben az 49MU7002-vel ami tuti 50 HZ-es. Mivel sokan dicsérték a KS 8000-t hogy milyen szuper, ezért gondoltam, hogy azt kellene megpályázni.
Igazából nem tudom, hogy mitévő legyek, igazából sajnos nem csak a sport nézése közben, de normál adásoknál is jelentkezik az elmosódás, amire végképp nem számítottam. Szóval azt kell mondjam többet vártam ettől a tv-től.

Lehetséges, hogy egy szerelőnek kellene szólnom, hogy megmondja ez normális ennél a TV-nél, vagy hibás a panel.

(#117157) frizso


frizso
senior tag

Tudja esetleg valaki, hogy ha a mu7002-es TV-t rákötöm a Pc-re akkor a képfrissítésnek miért csak 30Hz maximuma?
Kipróbáltam aszali Pc-vel is és Nvidiás Notival is.
Alapon 29 Hz-re állítja be, de a maximum csak 30Hz a grafikus beállításoknál!

(#117873) szinimini válasza mpo (#117872) üzenetére


szinimini
senior tag

Hát passz :D
Annyit látok,h a képfrissítési index 300al nagyobb ,amit te linkeltél.
Árban meg már ezek azért egy kicsit a plafon fölött vannak azért sajnos.
De most olvasgatok a topicot aztán kiderül :)

Annyi még,h a 6102 most 157eFt az emag-on.

[ Szerkesztve ]

(#118386) opi064 válasza Krisz79 (#118382) üzenetére


opi064
tag

Az MM-ben vannak seggfej eladók, fingjuk sincs a dologról. Azért az a 100hz nem olyan egyszerűen értelmezhető, mint régen, hogy voltak az 50, meg a 100hz-s tv-k. Most az egy képkocka sokszor van "belevillantva " a szemedbe, hogy az agyad élesebbnek lássa, de maga a panel képfrissítése lehet 60, vagy 120hz. Szóval a mostani 60hz-s panel sem fog "villogni, mint a régi 50hz-s tv-k, teljesen síma lesz a képe. Biztosíthatlak róla, hogy a 7052 60hz képén nem igen találnál fogást, még egy hokimeccs nézésekor sem. (ezzel nem azt mondom, hogy a 120hz-s panel ne lenne még jobb, csak azt, hogy ez is a bőven a vállalható kategória.)

[ Szerkesztve ]

(#118506) Obyboy


Obyboy
addikt

Üdv mindenkinek.
TV vásárlás előtt állok. Még több típus közül válogatok de egyre inkább Samsungra kezd szűkülni a kör így egy kis segítséget szeretnék tőletek kérni.
Az alábbi feltételeknek kellene megfelelnie a legkevesebb kompromisszummal:
- árban 200k (nagyon max 250k)
- képátlóban 50" körül gondolkodom
- 4K felbontás
- lehetőleg HDR
- kontraszt arány és fekete megjelenítés miatt VA panel
- natív képfrissítés jó lenne ha meglenne 100 Hz de ebből szerintem engednem kell
- főleg film és sorozat nézésre lenne használva sportból leginkább F1 nézés, PS és Xbox nincs

Kell nekem ez (UE49MU7002) a típus vagy elég esetleg egy 6-os széria?

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#118818) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.
Érdeklődnék, hogy a 43MU6122-nek mennyi a képfrissítése?
Itt az írják, hogy natív 60Hz, viszont ha játékokban bekapcsolom a függőleges szinkronizációt, akkor 30Hz lesz a max, amit kiír a MSI AB.
Vga beállítási gond lehet ez, vagy valójában a tv csak 30Hz-et tud?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#118823) s7evcsenko válasza PuMbA (#118822) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Tudtommal nincs olyan, hogy 1.4-es kábel.
De ha kábel lenne, akkor kikapcsolt sync mellett is csak 30Hz jönne át, nem? így viszont van akár 150Hz is.
Ez most épp egy egyszerű sherlock holmes, de igazából nem is az fps a lényeg, hanem hogy miért nem 60Hz, ha egyszer ennyire van állítva a vga-n a képfrissítés? :(

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#120321) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

Sziasztok! Amit szeretnék : ~82-94 cm, full hd, smart, jó képfrissítés, max 110000 Ft - ért. Van konkrét ajánlat? Mi az ami tényleg jó vétel lenne?
Előre is köszönöm a tippeket.

OnePlus 12

(#120476) Tendd


Tendd
tag

Sziasztok!

Van egy ue43mu6172 tv-m és az a problémám, hogy bizonyos időközönként el kezd szaggatni a kép.
Bővebben:
Jellemzően sport műsoroknál feltűnő, de ott határozottan zavaró. Főleg olyan sportoknál tűnik ki nagyon, ahol a háttér viszonylag folyamatos és a háttéren lévő objektum mozog. Ilyen a foci, tenisz, biliárd stb. A jelenség olyan, mintha a képfrissítés hirtelen lecsökkenne, mintha néznél egy videót 60fps-es és hirtelen lemenne 15-20fps-re. A jelenség csak tv adásoknál van jelen. Youtube, vagy film lejátszása közben usb-ről nem tapasztaltam ilyen problémát. A hibához hozzátartozik, hogy teljesen véletlenszerű. Van amikor 20 másodpercenként előjön 2 másodpercig, átkapcsolok másik csatornára, ott mondjuk 3 percentként, vagy teljesen véletlenszerűen, tehát nincs egyértelmű periodicitása. Ez a "szaggatás" sosem tart tovább 3-4 másodpercnél.
Karácsony óta van meg a tv, azóta költöztem is. A régi lakásban kábeltv volt, az újban pedig műholdas + set top box, a hiba pedig ugyanúgy fennáll, a szolgáltató viszont ugyanaz. A jelerősség elméletileg jó, 100%-on van.

Azt nem tudom eldönteni, hogy a hiba a tv-ben keresendő, vagy a szolgáltatásban. Vagy valami jelfeldolgozási összeférhetetlenség lehet, egyedi eset, a konkrét tv és a szolgáltatás között?
Jó lenne kizárni valamelyiket, hogy tudjam a tv hibás és reklamáljak, vagy ilyen tökéletlenség előfordul a tv szolgáltatóknál és sosem folyamatos a jel, ezért tapasztalhatóak akadások is?
(!!csak a kép akad, a hang nem!!)
Köszi előre is!

(#120684) Gery0505 válasza PuMbA (#120681) üzenetére


Gery0505
tag

Értem, akkor azért van a 49"-osban még a 60Hz-es képfrissítés, és a Motion Rate 120, mert oda talán elég az is. A nagyobb 55"-oshoz viszont már a 120Hz kell és a Motion Rate 240.

mpo Köszi a linkeket! :)

[ Szerkesztve ]

"Failure is always an option." Adam Savage

(#121109) #20221952 válasza giorgiosixx (#121106) üzenetére


#20221952
törölt tag

Annyit még hozzá tennék, hogy ha nem lesz nézve rajta HDR tartalom, akkor nem érdemes ilyen drága tv venni, bár én akkor is ragaszkodnék a VA panelhez és valódi, de legalább 100Hz képfrissítéshez.

(Elég sok HDR tartalmat néztem már meg, és volt ahol a nem HDR változat volt jobb, volt ahol a HDR volt jobb, szóval - úgy látszik még - ez sem csodafegyver.)

(#121434) luluinter88


luluinter88
csendes tag

Sziasztok!

A jó kis 40 " F6500 Samsung TV-m mellé szeretnék még egy készüléket, ezekkel szemezek: Samsung UE49MU6402 és Samsung UE49MU7002. Azért 49", mert ez fér be. :)

Alapvetően filmnézésre, sport közvetítésekre használnám. A sportnál fontos, hogy ne legyen nagy utánhúzás (régen a képfrissítésre kellett figyelni ehhez, manapság nem tudom a sok marketing maszlag közül melyik az az adat, amely releváns ebben a témában?!).

Nem tudom, hogy a fentiek milyen panellel szereltek? Melyik panelt ajánljátok (VA panel vagy LED panel)?
Elsősorban Samsung vonalon mozognék, de nem ragaszkodom a fenti 2 készülékhez.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#121989) gyeniko


gyeniko
őstag

Most látom, hogy a MM honlapja a Samsung UE65NU7102 TV specifikációjában odaírja, hogy "Képfrissítés: 60 Hz". Ez nagyon dicséretes!

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#122088) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Segítenétek nekem abban melyik Samsung TV-t érdemes venni?
TV vásárlós topcban már kérdeztem, SAMSUNG TV-k maradtak amiket tudnék venni és tetszenek is de nem tudok döntnei.
Érdemtelenen QLED-nek gondolom jobb a képe, viszont kérdés melyik éri meg ár/érték arányban kíváncsi vagyok a véleményetekre, mert ezt a kérdést már itt tenném fel nektek a Samsung topicban.

Ezeket néztem:
Samsung UE55MU8002TXXH -269-re van akciózva, mégolcsóbb mert tegna vagy tegnapelött 300k volt

Samsung UE55NU8052T - 300k

Samsung QE55Q6FAMTXXH - 329k

Mindhárom Tv összehasonlítva: => Link

Ahogy néztem MU széria a 2017es modell, mint a QLED, NU-s széria az új 2018-as
Gondolom a sorrend az alábbi : QLED, NU8052-es 2018-as TV, és MU800

Lényegében egy VA paneles Tv kellene nekem 120HZ-es képfrissítéssel.

Filmek / sorozatokra lenen használva,4k-ra előkészültem már(erősítő (Pioneer VSX-932) + lejátszó(S912-es box Coreelec-el), már csak a TV hiányzik.

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#123403) ngergo93


ngergo93
újonc

Sziasztok! )

Mivel semennyire nem értek a témához,ezért rátok hagyatkoznék :) Már korábban írtam, akkor csak az input lag-ról és a képfrissítésről kérdeztem :) Most abban kérném a segítségeteket, hogyha PS4 Pro-n szeretnék többnyire offline, néha online játszani, melyik TV lenne számomra a legideálisabb :) maximum 135 ezret áldoznék rá, és ezek azok amiket kinéztem :)

SAMSUNG UE 43 NU7022KXXH 4K UHD Smart LED televízió:

-Technikai jellemzők

Képernyőátló:
108 cm
Képernyőátló (col):
43 col
Kijelző formája:
Lapos
Képminőség:
UHD 4K
3D:
Nem
SMART TV:
Igen
Processzor:
Négymagos
Cikkszám:
1267377

Kialakítás

Felbontás:
3840 x 2160 pixel
Picture Quality Index képminőség (PQI):
1300
Képjavító rendszer:
UHD Engine
Képarány:
16:9
LED háttérvilágítás:
Nem
High Dynamic Range (HDR):
Igen
Dinamikus kontrasztarány:
Mega
USB felvétel:
Igen

A másik egy:LG 43 UK6300MLB 4K UHD Smart LED televízió:

Technikai jellemzők

Képernyőátló:
108 cm
Képernyőátló (col):
43 col
Kijelző formája:
Lapos
Képminőség:
UHD 4K
3D:
Nem
SMART TV:
Igen
Operációs rendszer:
webOS 4.0
Processzor:
Négymagos
Cikkszám:
1261722

Kialakítás

Felbontás:
3840 x 2160 pixel
Képfrissítés:
100 Hz
Képarány:
16:9
LED háttérvilágítás:
Igen
High Dynamic Range (HDR):
Igen
USB felvétel:
Igen

Vevő

Átviteli típusok:
DVB-T2 (H.264), DVB-C, DVB-S2
DLNA minősítés:
Igen

a harmadik pedig: STRONG SRT 49UA6203 4K UHD Smart LED televízió

Technikai jellemzők

Képernyőátló:
123 cm
Képernyőátló (col):
49 col
Kijelző formája:
Lapos
Képminőség:
UHD 4K
3D:
Nem
SMART TV:
Igen
Operációs rendszer:
Linux
Cikkszám:
1257938

Kialakítás

Felbontás:
3840 x 2160 pixel
Képfrissítés:
60 Hz
Képarány:
16:9
LED háttérvilágítás:
Igen
High Dynamic Range (HDR):
Igen
Fényesség:
260 cd/m²
Válaszidő:
9 ms

Vevő

Átviteli típusok:
DVB-C, DVB-S2
DLNA minősítés:
Nem

egyedül itt írt amúgy válaszidót, 9ms, ami gondolom az input lag.

Amúgy sajnos azokat a tv-ket azon az input lag-os oldalon nem találtam meg, ahol össze vannak gyűjtve a Tv-k és az input lag-juk.

Szerintetek ha kizárólag Ps4Prohoz használnám a 4K miatt, a 3 TV közül mindent összevetve, input lag, képminőség stb melyik lenne a legjobb választás?

Nagyon köszönöm előre is a válaszokat, nagyon hálás lennék, mert nagyon félek, hogy rosszul választanék egyedül :W :)) ;]

(#125070) wulfi


wulfi
tag

Sziasztok!

Samsung 55 NU7652 vagy a Samsung 49 Q6FN szerintetek a jobb választás? Ha jól tudom mind a kettő VA-paneles és 60Hz a képfrissítés is, a Q6FN megéri a plusz költséget?

Kevés játékra, leginkább film és tv-nézésre lenne használva.

Előre is köszi a segítségeket! :R

(#125911) Boatesz


Boatesz
tag

Sziasztok. Lehet már volt!!! :D Adott egy mu6102 tv. Ha xbox one s konzolról HDMI-n keresztül kapja a jelet azt meglehet tudni hogy a felbontás és a képfrissítés milyen? Infó gomb úgy látom erre nem való. :W

(#125914) Celtis válasza ΞΔGLΞ (#125909) üzenetére


Celtis
veterán

A TV deinterlace-ere már 10 évvele ezelőtt is eltüntette azt a fésűs kontúrt, amit a video bemutat. Az 1080i jobb, mint a 720p, hidd el.
A lényeg egyébként a képfrissítésben rejlik. FullHD 25p vagy 50i-ben ugyanannyi átvitt információ tartalom, de jobb mozgásmegjelenítés az 50i javára. A TV ilyen. Sportközvetítés 25p-ben nézhetelen lenne. Nem véletlenül hívják szappanopera effektusnak az interpolált megjelenítést. 50p meg műsorszórásabn nincs tudtommal, mert drága.

(#127385) szasanyi


szasanyi
félisten

Nézegetem a UE55NU8002 tévét, de nem tudom egyértelműen megállapítani, hogy megegyezik-e a UE55NU8000 típussal? Valahol 120Hz halahol 60Hz van feltüntetve képfrissítési frekvenciának, a gyártói oldalon semmi. :U Melyik a valós?
Tapasztalat alapján tudja-e valaki, hogy ennél a típusnál a szélső LED és a HDR mennyire jó, illetve HBO Go app van-e hozzá? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#130868) Celtis válasza PuMbA (#130855) üzenetére


Celtis
veterán

az is segít a folyamatosság érzésen, hogy 24fps-t nézel 60Hz-en,

Ezt most nem teljesen értem. Egyrészt hogyan tudsz a TV-n nem 60 (vagy 120)Hz-en nézni 24fps anyagot, másrészt a mozi is kétszer vagy háromszor vetít minden kockát, így a képfrissítés ott is magasabb.

(#130873) Celtis válasza PuMbA (#130869) üzenetére


Celtis
veterán

Azt állítod, hogy egy TV a natív 24fps anyagot 24 képkocka/másodperc képfrissítéssel jeleníti meg?

(#133719) Kornel válasza PuMbA (#133708) üzenetére


Kornel
veterán

Ezt így kijelenteni elég nagy bátorság.
2,5 55w807c járt nálam (az egyik csak fődarab cserés volt), és nem hogy az árát, de 50.000 Forintot nem ért, szerencsére mindegyik hibás is volt, így volt ok a cserére, majd harmadszorra az ár visszatérítésre. 100 Hz-es képfrissítés ellenére a mozgásmegjelenítése katasztrófa volt, mindkét példány felhősödött, emelett az első olyan zöld színben pompázott a fekete részleteknél, amit még TV-nél nem láttam, mindezt az egykori csúcs FHD készüléküknél.
Persze nem csodálom, a japán elektronika mellé a késői darabokba AUO paneleket szereltek, szerintem a legaljából, amit olcsón megkaptak.

(#135060) Celtis válasza XZoli (#135055) üzenetére


Celtis
veterán

Csak a rend kedvéért, a TV a bemeneten érkező jel felbontását és képfrissítési frekvenciáját írja ki. A képernyő fizikai felbontása adott, mindent fel fog skálázni 4K-ra, különben csak egy fekete dobozban jelenne meg a kép. Tehát a megjelenített felbontás az mindig 4K lesz.

Ahogy PuMba is írta a PC-n kell elérni, hogy fullHD 60p-t küldjön a TV-nek.

(#135686) stilo18 válasza KOXI222 (#135685) üzenetére


stilo18
addikt

Szia,
Ebbe az árban az 50RU7102 fér bele, vagy picit kell hozzá tenni - 128k a MediaMarkt - nál most, ahogy nézem..

HDR10+ lesz, csak sajnos kb dísznek, képfrissítés meg ebben a sávban 60Hz.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#135717) stilo18 válasza KisBundi (#135716) üzenetére


stilo18
addikt

1-2% különbség a színekben a Q60 javára, a nagyobb méretet és a magasabb képfrissítést viszont....egyből észreveszed...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#135852) Sokee


Sokee
aktív tag

Szaisztok! Samsung QE55Q70RATXXH 4K UHD QLED ez a tv mennyivel tud többet mint ez
SAMSUNG QE 55 Q65RATXXH 4K UHD SMART QLED vagy ez:
QE55Q67RATXXH
Árak: 290, 260, 220.
Melyiket érné meg leginkább megvenni, többnyirr xboxoznék rajta, mit kell figyelembe venni, képfrissítés stb. Játékra melyik lenne az optimálisabb. Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#136198) IG55


IG55
senior tag

Q70-em van, van arra lehetőség, hogy egy infót kiírassak azzal kapcsolatban, hogy éppen milyen felbontásban, milyen képfrissítéssel, megy a kép, esetleg azt is, hogy a HDR épp aktív-e? Amikor bementet váltok, akkor van, hogy kiír ilyesmit egy rövid ideig.

(#137073) Gino20


Gino20
őstag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt vagyok és érdeklődnék az UE75RU7102-as íránt, hogy van benne valami clear motion rate a képfrissítéshez vagy sem?
Nem találok egyértelmű leírást. Jelenleg egy Samu UA55J6300-at használok, ami elvileg 120Hz-es panellal van szerelve plusz CMR200 és mindig is elégedett voltam a képfrissítéssel, de nem tudom eldönteni, hogy a 120Hz a fontos vagy a CMR.
Tervezem valamelyik áruházban letesztelni, csak infó hiáynában érdeklődöm. :R
Egyenlőre ezt néztem ki [link] (ár/érték arányban nagyon jó vételnek tűnik), de a samu-ban eddig nem csalódtam

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.