Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) kutga válasza Sn00k (#700) üzenetére


kutga
nagyúr

A dual messenger dual simhez való, tehát a telefonon használhatsz vele két fiókot.

Let the Zone take me if I am.

(#702) Aryon87 válasza Sn00k (#700) üzenetére


Aryon87
félisten

Valószínűleg a WhatsApp is ugyanúgy működik, mint a Viber. Csak 1 készüléken futattható azonos telefonszámról.
A dual messenger az pedig ahogya neve is adja, duplázza az alkalmazást, vagyis 2 fiókkal lehet egyidejűleg nyomni. Természetesen a FB Messengerre vonatkozik tudtommal, talán 1x próbáltam régen.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#703) kutyek válasza Sn00k (#700) üzenetére


kutyek
senior tag

WhatsApp (felteszem, erre gondolsz) esetén az end2end encryption miatt korlátozott a multi-device működés (érthető módon). Részben megoldható: [link]

(#704) Sn00k


Sn00k
veterán

Aham ertem. Ebben az esetben felre vagtam picit a storyt :DDD
Koszi mindenkinek az infot.

3njoy the Lif3

(#705) leslien válasza leslien (#693) üzenetére


leslien
nagyúr

sajnos nem lesz ... :((( [kép]
most már csak abban reménykedjünk,h a Exynos + AMD kombó bravúr lesz...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#706) Dilikutya válasza Sn00k (#700) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem érzem szükségét, hogy az ősrégi Galaxy Tab2 utódot kapjon, úgyis csak nagy ritkán digitális képregényt olvasok rajta, de valamelyik nap nyomkodtam a Media Markt-ban ezt az S7 Tab-ot, nem rossz cucc. :)
De most csakazértis PC-t fejlesztek az árából inkább. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#707) jeffreybboy


jeffreybboy
tag

Sziasztok. Megjött a telefon tök fasza. Tudtok segíteni értesítési sávban van egy dolog ami nem tűnik el IMS service, hogy takarítom el azt onnan? 😃😃😃

Egyedül az idő a barátom.

(#708) Sn00k válasza Dilikutya (#706) üzenetére


Sn00k
veterán

Ahogy erzed :DDD En filmeket is nezek rajta. Amugy tenyleg nagyon jo cucc..

3njoy the Lif3

(#709) Indian74


Indian74
senior tag

Sziasztok!!A telekomnál kapható Samsung Galaxy S20 FE Q verzió az 5g-s verzió?? :R

NAGYPAPA

(#710) kutga válasza Indian74 (#709) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem. Csak 4g kapható hivatalosan.

Let the Zone take me if I am.

(#711) Indian74 válasza kutga (#710) üzenetére


Indian74
senior tag

Köszönöm a válaszod :R

NAGYPAPA

(#712) ACE-


ACE-
addikt

Clear View tokkal van valakinek tapasztalata? Azt vettem észre ha be van csukva a telefon, akkor egyrészt a sima telefonhíváson kívül semmilyen bejövő hívást nem jelenít meg az ablakban, ugyanakkor a sima híváson kívül más hívás csak néhány másodpercig szól, utána elcsendesül, nem rezeg, stb. Ez szerintem így elég gáz. Másnál is ezt csinálja?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#713) Steve0514


Steve0514
csendes tag

Már egy ideje nyomasztott a dolog, hogy valami nem stimmel ezzel a telefonnal. Nem azt kaptam amit kinéztem magamnak. Eleinte azt hittem, hogy gyári hibás a készülék......utána meg az 5G modellre gondoltam, hogy talán a 4G-s változatból kispóroltak valamit, de nem. Tegnap gyulladt ki az a bizonyos villanykörte.

Csak egy problémám van ezzel a telefonnal és az pedig a videózás. Tudom, tudom, most jön majd a "jóvanazúgy" meg "az emberek 1%-a törődik a videózással, azok meg ájfónt vesznek... vegyél te is azt" stb. Az első itthoni videó tesztek alapján egyből szembetűnt a "mosott **ar" effektus (durva részletesség veszteség/denoise-szerű hatás). Olyan volt, mintha a videót valaki fogta volna Premierben és exportálta volna alacsony bitrate-ben. Aztán próbáltam a pro videó módot is, 24 fps, 30 fps, 60 fps, alacsony ISO, közepes ISO, nappal, délután, HDR ki, HDR be stb. stb. de mind eredménytelenül.

Tegnap esett le, hogy más (az elmúlt időszakban feltöltött) videóknál is jelen volt a 'mosott **ar' effektus, de nem mindegyiknél. Mi van, ha videózásnál az Exynos és Snapdragon közt eltérés van és nem éppenséggel az SD javára? Akkor találtam ezt az összehasonlító videót és összeállt a kép. 4k-ban kéretik nézni és ezeknél a pontoknál érdemes megállítani a videót:

7:39 - a 'mosott **ar' effektus, legközelebb eső fától balra a levelek és ugyanazon a síkon a fától jobbra a földön
7:44 - minden részletgazdagabb az Exynos-on (SD teljesen elmosódott)
8:06 - a 'mosott **ar' effektus, füvet kell nézni
8:20 - pannelés közben érdemes megállítani, az SD egyszerűen képtelen éles képet rögzíteni még a legapróbb mozdulatok mellett is, míg az Exynos remek minőségben rögzít
8:21 - az út részletessége, bal alsó sarok
8:25 - pannelés, tábla (ha annyira nincs nagy különbség a kettő közt, akkor próbáld meg először az SD-s jeleneten kiolvasni a táblán szereplő feliratokat, majd utána az Exynos-t...) az egyiknél tisztán kivehető a felirat a másiknál nem

Lehetne még tovább feszegetni, de inkább összefoglalom: az SD fókusza lassú és problémás az Exynossal ellentétben, az SD-nél látszólagos veszteség van a részletekben az Exynossal ellentétben, az Exynossal lehet elfogadható ultra-wide videót készíteni míg az SD használhatatlan és ocsmány eredményt produkál, az optikai zoom sokkal szebb anyagot produkál az Exynossal és pannelés közben is tartja a részleteket.

Mi szól az Exynos ellen? Talán egy kicsit túlszaturálja a videót, de személy szerint nekem tetszik így. Az SD egy picivel jobb szelfit készít. Ennyi.

Lehet, hogy hibás modell kapott kézhez? Lehet, ki tudja. Ennél biztosabbra szerettem volna menni és ezért is visszanéztem az összes videót amik alapján erre a telefonra esett a választás és (habár nem mindegyiknél volt feltűntetve a chip) láss csodát - amelyik tetszett az Exynossal készült, amelyiknél pedig jelent volt a 'mosott **ar" effektus az pedig SD-vel. "Vedd a snapdragont, jobb az akksija, nem melegszik meg jobb játékra" & "Snapdragon ez, Snapdragon az, sokkal jobb"..... :U most itt vagyok egy telefonnal amivel nem vagyok elégedett, már túl vagyok a 30 napon és vissza se lehet küldeni. 200 ezer ki az ablakon, mert hallgattam a nagy tömegre és SD-t vettem. A legjobban az fáj az egészben, hogy majd le leszek hurrogva, mert videóról van szó... bezzeg ha fotóbeli eltérések lennének ilyenek, mindenki vasvillát rántana. Én szeretném, hogy ne nekem legyen igazam és lesz rá a jövőben frissítés ami az Exynos szintjére emelné a videózást, de kötve hiszem... ezt inkább szépen elsumákolják.

[ Szerkesztve ]

(#714) ACE- válasza Steve0514 (#713) üzenetére


ACE-
addikt

Nem lehet, hogy csak a stabilizátor a gond az SD-n? Próbáltál úgy videózni, hogy kikapcsoltad a stabilizálást? Ugyanolyan szar?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#715) kutga válasza Steve0514 (#713) üzenetére


kutga
nagyúr

A videó az összes Samsungon szar.

Let the Zone take me if I am.

(#716) Sn00k válasza Steve0514 (#713) üzenetére


Sn00k
veterán

Ha ez így is van. Ez mar sajna javítva tuti nem lesz :(((

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#717) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

A videó alapján az Exynos kamerában 100% jobb. Őszintén én is látom, hogy se fényképben se pedig videóban nem valami szuper. Mondtam is itt, hogy az S7E képek nekem jobban tetszettek. De amennyiszer újranézem a képeket oly mindegy. Aksi, gyorsaság nálam a lényeg. Ha nálad a videó meg a képek akkor megértem, hogy roppant zavar.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#718) ACE- válasza s4hu|SyD^ (#717) üzenetére


ACE-
addikt

Én most összehasonlítottam a régi S9-em 4k60fps videóival ennek a videóit, és szerintem ezé mérföldekkel jobb, mint az S9-é. Pedig az S9-ben optikai stabilizátor sincs. És nekem az S9 kamerája is tökéletesen megfelelt, csak az akksija... hát az halál, na meg már kezdett itt-ott akadozni.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#719) s4hu|SyD^ válasza ACE- (#718) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Nem állítom, hogy nem a szemem csal. Majd nézek régi S7E képeket Google Photos-ban PC-n. Nekem elmosottaknak tűnnek a képek(színek főleg) amit az S20 FE-vel csináltam. De lehet én csinálom rosszul, mert itt linkeltek be pár FE képet és azok szép élesek voltak. Ez pl. telefonon nézve nem feltűnő, de PC-n igen 4k 31,5" monitoron.

[ Szerkesztve ]

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#720) Steve0514 válasza ACE- (#714) üzenetére


Steve0514
csendes tag

Próbáltam, de azon kívül, hogy nem crop-ol bele más különbséget nem nagyon tapasztalok.

Itt van még egy 'bónusz' videó: link
Érdemes egészen 17:44-ig szemügyre venni a különbségeket. Az előző hozzászólásomat illetően tartok attól, hogy csúnyán lehúztam az ultra-wide képességeit az SD-nek, de ez a videó a mentségemre szóljon. Nem tudom mi mást mondhatnék... mérhetetlenül csalódott vagyok.

(#721) TTomax


TTomax
nagyúr

Nohh én is megpróbálkozok egy kék 6/128asal a topichoz csatlakozni.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#722) OPiiPO válasza TTomax (#721) üzenetére


OPiiPO
addikt

Grats!
BF vásárlás? Mennyiért jutottál hozzá?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#723) TTomax válasza OPiiPO (#722) üzenetére


TTomax
nagyúr

Itt vettem aprón egy hetes euronics vásárlás,130ért sikerült.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#724) Aryon87


Aryon87
félisten

Mekkora gyik az emag... 3 szin maradt: lila, narancssarga, ezek 150k, a feher meg 243k...
Kapjak be :W

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#725) ribizly válasza Aryon87 (#724) üzenetére


ribizly
veterán

Mit számít? Fekete tokban mind ugyanúgy néznek ki. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#726) Aryon87 válasza ribizly (#725) üzenetére


Aryon87
félisten

Atlatszo, "puklis" sarkú tokot használok évek óta..
Viszket a tenyerem nagyon egy FE-re, de inkább kivárok jövőre majd ha utód kell. Most csak másodtelónak kellene nekem ez.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#727) ACE- válasza ribizly (#725) üzenetére


ACE-
addikt

Én pl. sosem rakom tokba...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#728) s4hu|SyD^ válasza Aryon87 (#726) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Minden szín jól néz ki amúgy. :K

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#729) Aryon87 válasza s4hu|SyD^ (#728) üzenetére


Aryon87
félisten

Nekem a feher, menta, piros es narancs jon be. De jo ideje egy feher telefonra vagyom :)) paromnak a menta vam, P40Prom pedig ezust. Az utod tuti feher lesz :D

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#730) OPiiPO válasza Aryon87 (#726) üzenetére


OPiiPO
addikt

Bocs, de mi az a másodteló, mi célt szolgál :F Dupla SIM-et használok évek óta, magán + céges, egy doboz hordozásával megúszom.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#731) TTomax


TTomax
nagyúr

Na hát tegnap próbálgattam a telefont... A52s-hez képes sokkal simább érezni,hogy erősebb nincsenek azok a kis akadások. Látszólag az akku is jobban bírja.A képek teljesen jók,éjjel/nappal vállalható...a videó viszont 4Kban szerintem pocsék,a minősége okay,de remeg a képe és a zoom/OIS nem találja a helyét.FHD 60fpsben viszont ez a jelenség eltűnik. Ott hibátlan nálam,minősége is jó,ezért így fogom használni.

Nálam marad a telefon,ennél jobb samsung vonalon leginkább csak az S21ultra,használtan is dupla áron mint amennyiért ezt vettem.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#732) kutga válasza TTomax (#731) üzenetére


kutga
nagyúr

4k-ban szerintem nincs OIS, azért pocsék.

Let the Zone take me if I am.

(#733) TTomax válasza kutga (#732) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen,szerintem is azért.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#734) ACE- válasza kutga (#732) üzenetére


ACE-
addikt

De van... Legalábbis ki-be kapcsolható, és látni is a videón, hogy van.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#735) kutga válasza ACE- (#734) üzenetére


kutga
nagyúr

Akkor passzolom. A mostani Samuk videóival egyébként én sem vagyok elégedett, beltérben főleg, összevissza fókuszál.

Let the Zone take me if I am.

(#736) ACE- válasza kutga (#735) üzenetére


ACE-
addikt

Hát nem tudom, nekem eddig egy S9-em volt, számomra annak a 4K/60FPS videóival sem volt gond, pedig ott tényleg nincs OIS. Ezzel még nem sokat videóztam, de tesztből azért összehasonlítottam, és ahhoz képest még jobb. Nyilván ki mihez van szokva, van ennél is jobb, de szerintem semmi komoly probléma nincs vele.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#737) Sn00k válasza ACE- (#734) üzenetére


Sn00k
veterán

Te nem a remegő kéz ikonra gondolsz , mikor elindítod a videózást ? Azt ha bekapcsolod átvált FHD30 ra ott van ez a szuperstabi mód.
Közben ránéztem a és a beállításokon belül is van valóban videóstablizálás, amit lehet kapcsolgatni

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#738) kutga válasza ACE- (#736) üzenetére


kutga
nagyúr

Videóban szerintem még mindig az Iphone a jobb. Másban meg, inkább nem. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#739) leslien válasza TTomax (#731) üzenetére


leslien
nagyúr

sztem a 4k60fps nincs gond... pl [link]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#740) #96241664


#96241664
törölt tag

Pár dolgot tisztáznék, mert elég sok téves infót láttam a video stabilizálásról az utóbbi pár hsz-ben.

• S9-ben is volt OIS, meg is említi minden teszt.

• Ami a kamera appban kapcsolható video stabilizálás, az az EIS. Az OIS hardveres, így természetesen van 4K-ban is.

• Az OIS kicsit túl van misztifikálva egyébként. Leginkább arra jó, hogy fotóknál maximum 1 tizedmásodperccel hosszabb záridőt ki tudsz tartani vele, de ez is főleg pár évvel ezelőttig volt fontos, amikor még nem több rövid expóból álltították össze a képet a mobilok, hanem 1 hosszúból.
Videónál nem sok haszna van, mert ott akkora mozgások vannak, amivel már nem tud mit kezdeni.

• Volt említve a szuperstabi mód is, ez az ultraszéles kamerát használja sok más telefonhoz hasonlóan, ami viszont tényleg nincs optikailag stabilizálva (mégis a legsimább ugye).

Amúgy tényleg nem a legjobb 4K60fps-ben, a leslien által linkelt videón is látszik, hogy a 30fps simább. Szerintem arról van szó, hogy nyilván több számítást igényel és inkább visszavesznek az EIS hatékonyságából, hogy maradjon kraft a többi dologra is. Nem ritka, van olyan telefon is, amelyiknél ilyenkor totál kikapcsol: [link]

(#741) leslien válasza #96241664 (#740) üzenetére


leslien
nagyúr

ha vki telóval akar jó videót ,akkor vegyen iPhone-t...
azért nem olyan vészes már S20 -tól a 4k60fps videók.. (btw droid vonalon a Samu az egyik legjobb az iPhone után) S10 még borzasztó volt pl. ennél majdnem monitoron keresztül beleszédültem a vízbe...
[link]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#742) TTomax válasza leslien (#739) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nincs gond????Hát én nagyon nem úgy látom... [link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#743) ACE- válasza TTomax (#742) üzenetére


ACE-
addikt

Ez teljesen szem kérdése, és egyénenként más és más lehet. Ami neked tetszik az másnak nem, és fordítva, ebbe felesleges belemenni. Nekem is tetszenek a videók, de S9-en is tetszettek ami már egy jó 3 éves széria...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#744) s4hu|SyD^ válasza TTomax (#742) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Azért a Google sokkal jobban rágyúr erre, mint a Samsung. A Samu meghagyja a jó képeket/videókat a prémiumban.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#745) TTomax válasza s4hu|SyD^ (#744) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az S20FE azért legyen már a prémium...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#746) Steve0514


Steve0514
csendes tag

Szerintem a videó tudása az S20FE-nek igen is prémium kategória (ha nem létfontosságú az Ultra által nyújtott optikai zoom és több megapixel + nincs az a maszatolás amit az előző hsz-eimben mutattam). Ha pusztán a minőséget vesszük alapul, akkor ezt a videót érdemes megnézni. Áll-leejtős amit produkál. Itt van még egy jó példa.

(#747) TTomax válasza Steve0514 (#746) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az első videó egy vágott,de már ott látni frame skippinget... a minőség megvan csak nem folyamatos ,a második meg nem tudható,hogy exynos vagy SD az FE.
Amúgy most nézem ezzel a kamera laggal tele van a reddit...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#748) Sn00k válasza TTomax (#747) üzenetére


Sn00k
veterán

Most ott tartunk az SD verza jobb kepben az exy meg videoban?
Nekem meg a video fontosabb raadasul mint a foto, nah mindegy igy jartam.

3njoy the Lif3

(#749) Steve0514 válasza Sn00k (#748) üzenetére


Steve0514
csendes tag

Itt már nem szeretném tovább feszegetni a témát és ezért hagyok egy linket az egyik Samsung fórumra. Lényegében leírtam a fenti videós dolgot annak reményében, hogy válaszra méltatnak, de eddig semmi. Úgy tűnik a többséget nem zavarja. Viszont aki gondolja az nyugodtan szóljon hozzá, segítsen felhívni a figyelmet a minőségbeli különbségre és hátha eljut az ügy a fejesekhez. :R

(#750) TTomax válasza Sn00k (#748) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem tudom,ezt pl ma vettem fel... FHD 60 itt már nincs frame skip,csak a színek fordulnak kékesbe... :DDD
[link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.