Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Runescape

Hozzászólások

(#1) wikings2


wikings2
őstag

Aki nem ismerné a játékot annak egy kis ismertető:
A Runescape egy Java alapú böngészőben is játszható MMORPG játék amelyet a Jagex cég fejleszt :)
2001 január 04 edikén jelent meg az első része. azóta már kijött a második (mindent felülíró Update) 2004.március.29 edikén, amely szebb grafikát, több tárgyat és rengeteg új képességet hozott be a játékba.
A játékban megtalálható a szokásos Pvp játékmód , ami rengeteg formában él (duel csata, különféle minijátékok, eventek)
Ezen felül rengeteg pénzszerzési mód is van. Főleg a képességeink fejlesztésével tehetünk szert sok pénzre, de vannak pénzt igénylő képességek is.
A favágástól kezdve a bányászáson át egészen a halászatig, a tolvajlásig, a házépítésig, és az alkímiáig minden megtalálható a játékban. Egész pontosan 25 képesség van a játékban amelyek 99 es szintig fejleszthetőek.
Ezen szint elérésekor átvehetünk egy mestertől egy köpenyt ,amely jelzi más játékosok számára, hogy te elérted a maximális szintet az adott képességből.
Küldetések számából sem szerénykedik a játék.
Egész pontosan 168 van most, amelyek változó idő alatt teljesíthetőek (5 perc-2-3óra).
A harci képességek között van a Közel és Távolsági harc szinte minden vállfaja (Csatabárd, szabja, kard, tőr, íj ,lándzsa, számszeríj, balta) és a mágia amelyből összesen 68 van, +24 amelyet egy küldetés során szerezhetünk meg, és ebből 30 támadó képesség.

169 választható szerver van, amelyekre nem kell különkülön regisztrálni, amelyik éppen tetszik arra megyünk.
Természetesen mindegyiknek megvan a maga funkciója (mondjuk szerver 77 és 84 a bányászok szervere, ahol főként bányászok oszthatják meg egymással tippjeiket, tanácsaikat, vagy csak beszélgethetnek bányászás közben. :) )
2000 játékos lehet maximum egy szerveren.

A játék fő dicsmérve az ,hogy hajaz az életre.

Ha Íjászkodni szeretnénk akkor például elöször szükségünk lesz bőr felszerelésre ,hogy tudjunk rugalmasabban mozogni és védelmünk is legyen. Az eljárás: megölünk egy bőrrel rendelkező jószágot (például tehenet) lenyúzzuk a bőrét és elvisszük kikésszíttetni egy mesterhez. Ekkor ha megvan az elegendő kikészített bőr, megfogjuk a tűt és cérnát és megvarhatjuk a felsőt, alsót, cipőt, és fejfedőt no meg a kesztyűt is (Crafting képesség), ezekután mivel íjra és hozzá nyilra is szükségünk lesz elkell azt készítenünk: Fogjuk a baltánkat szépen, és kivágunk egy fát (Woodcutting) , keresünk egy kést és szépen kifaragjuk a nyilakat és az íjat(Fletching képesség) ekkor mivel még csak kivágott fa darabokat kaptunk, az íjra íjhúrt húzunk amit báránybőrből lehet fonni(Crafting képesség) és a nyilak végére kovácsolunk vasból "pengét" (Smithing képesség).

És még temérdeknyi példát sorolhatnék fel...

A játéknak van ingyenesen elérhető és fizetés után használható része is.
A fizetős rész havi 1200 forinttól érhető el. (akár bankkártyáról akár telefonról is fizethető, ez napi 40 forint :P)
Az ingyenes játékosoknak:16 képesség érhető el , 20 küldetés és körülbelül a teljes játéktér 20% a.
Az ingyenes rész becslések alapján 5000 órányi játékidőt jelent, amely természetesen végtelen is lehet, de 5,000 óra alatt minden maxolható és full gazgadok lehetünk.
A fizetős 25,000 órára becsült játékidővel kecsegtet.

Főként azoknak ajánlanám ,akiknek munkából adódóan olyan helyzet lép fel, hogy unatkoznak mondjuk a céges irodai munka közben , és pont kapórajön egy böngészőben is játszható játék , és azoknak akik nagyon ráérnek :D
De ettől függetlenül mindenkinek aki szeret mászkálós és kicsit nyugisabb játékokkal játszani.

Ha meghoztam a kedved a játékhoz ,itt eléred :)

Nekem 4 évem van benne melyből 1,5 éve Fizetős játékidő volt, és ezalatt 2 Köpenyt sikerült beszereznem és 1390 es total szintet (1390 összeadva a 25 képességem szintje (ez 50.000.000 tapasztalatpont))

Sokan beleunnak 1-2hét alatt, de van aki lesem tudja tenni és naponta feljön , ha másért nem, csak egy jó társasággal beszélgetni. :)

Átlagosan, 800.000 online játékos van napközben, és a délutáni órákban 1,5 millióra is felszokott menni ez a szám.

Tudom tudom, van már topics amely a Runescape online MMOrpg ről szól. csak körülbelül 2 évente jön post :)
Érdekelne ki mennyire aktív a Ph sok közül a játékban, és hogy mi a legmagasabb skilletek és annak szintje:)
Ezenfelül Bármilyen kérdés van szívesen segítek mint veterán játékos. :)
Elöljáróként ajánlanám a játékhoz a Swiftkit nevü kliens programot is amelyben beépített térképek/kalkulátorok/ és egyéb segítségek vannak. :)

[ Szerkesztve ]

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#2) joey0235


joey0235
aktív tag

régen runescapeztem 78 as voltam! de elfelejtettem a kodom! :(
nem rég kezdtem egy karit lv 12 es voltam 78 as wc lvl el! :R

... No sacrifice, No victory ...

(#3) wikings2 válasza joey0235 (#2) üzenetére


wikings2
őstag

az remek :)
Csak lennénék már többen :D
Mondjuk megfelel társaságnak a kb 100 fős magyar klánom is, de azért jó lenne pár ph s haver is :)

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#4) joey0235 válasza wikings2 (#3) üzenetére


joey0235
aktív tag

hát igen régen nagyon sokat játszottam az RS-el.
csak mivel elfelejtettem a karakterem kódját igy nem kezdem már újra, de bot-tal lehet ujra kezdem ha még jo a régi botom hozzá! :R

... No sacrifice, No victory ...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Runescape
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.