Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) pachito


pachito
őstag

Öö...lenne egy kis problémám. Leszedtem a klienst, feltettem a játékot, faszán el is indul, beütöm az előzőleg regelt account nevet és jelszót, kiírja, hogy obtaining server list, és csak várok, és várok, de semmi nem történik. Ilyenkor mit kell tenni?

üdv

(#652) pachito válasza Departed (#650) üzenetére


pachito
őstag

Hmm...és van annak hátránya/előnye, ha az ember nem duál kasztot kreál?

(#653) Departed válasza pachito (#652) üzenetére


Departed
őstag

Az egyik fő lényegét veszíti el a RoM, ha csak egy kaszttal tolod végig. Szóval erősen nem ajánlott :N

(#654) Wolverine válasza pachito (#652) üzenetére


Wolverine
félisten

Van. Sok küldetéshez nem férsz hozzá így, és a karaktered is jóval egysíkúbb lesz.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#655) Vistaboy válasza pachito (#651) üzenetére


Vistaboy
veterán

Lehet hogy nem élnek a szerverek - karbantartás van minden héten, általában csütörtökön -, vagy nincs kapcsolatod velük.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#656) pachito


pachito
őstag

Oké, köszönöm mindenkinek az informatív választ! :R Ami a logint illeti, akkor majd megpróbálom később, ami pedig a dual classt, scout marad, mellé pedig rogue helyett priest. :)

(#657) Departed válasza pachito (#656) üzenetére


Departed
őstag

Hehe, pont ilyen az egyik karakterem mindenkit legyilkol távolról, és ha véletlenül odaérnek hozzá, regeneration aztán kész :D Amúgy rugót nem indítottam énsem RoM-ban, csak WoW-ban :K
Jó szórakozást kolléga! :R

(#658) pachito válasza Departed (#657) üzenetére


pachito
őstag

Köszönöm! :R

(#659) pachito


pachito
őstag

Ok, mivel ma sem engedett be ("obtaining server list"), pedig a honlap szerint minden szerver élt, ezért töröltem a játékot, majd újra telepítettem. Most ott tartok, hogy az indításnál fekete képernyő fogad, és kivág a francba egy crash reporttal. A verzió 2.1.1.1910. Valakinek valami ötlet esetleg? :R

üdv

(#660) Departed válasza pachito (#659) üzenetére


Departed
őstag

Engem hónapok óta mindig beenged hiba nélkül, kivéve persze a szokásos heti szerver-szüneteket...
Szívesen segítenék, de sajnos nincs ötletem :( ...Vistaboy, neked? :P

(#661) Vistaboy válasza pachito (#659) üzenetére


Vistaboy
veterán

Első körben ellenőrizd a tűzfal beállításait, hogy engedélyezve van-e a kommunikáció a program számára.

Ha minden oké, én először is leszednék egy másik forrásból származó klienst. Szedd le a 2.1.0.1871-es kliens-t ( 5.02 Gb ), majd hagyjad, hogy ő saját magát felpatch-elje. Én ezt a klienst húztam le, és nálam működik.

Ha egyik sem válik be, akkor mással van a bibi. Legdrasztikusabb megoldás: Win reinstall.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#662) pachito válasza Vistaboy (#661) üzenetére


pachito
őstag

Köszi, megpróbálom! :R

(#663) pachito


pachito
őstag

Harmadik próbálkozásra összejött minden furcsamód (na nem mintha bánnám :)) ), már útjára is indult az elf scout :) Úgyhogy mindenkinek köszönöm a segítséget! :R

szép estét

(#664) Departed válasza pachito (#663) üzenetére


Departed
őstag

Aztán mesélj ám, hogy milyen, hogy tetszik, satöbbi...meg kérdezz is, mi meg jól válaszolunk :K

(#665) pachito válasza Departed (#664) üzenetére


pachito
őstag

Először elég nehézkes volt az irányítás, wowban kicsit másképp volt, de némi konfigurálás után egész jó lett. Picit még nehezen igazodok ki az új interfacen, a térképen, kisebb-nagyobb ikonokon, meg hogy mit, hogyan, hova, de fejlődök ;) Ha őszintén kell értékelnem, úgy érzem sokkal jobb, mint az eddig kipróbált mmorpg-k, számomra mégis a wow marad a favorit. A világ, a történet és a körítés ott valahogy jobban megragadt. Viszont ha belegondolok, hogy itt egy ingyenes játékról van szó, és mennyi mindent hoztak létre...hát le a kalappal előttük. Összességében jó kis játék ez, én legalábbis el leszek vele, az tuti. :DD

(#666) kovsol


kovsol
titán

most akarom kipróbálni a játékot, eddig wow al játszottam elég hc szinten, de már az nem vonz és casualkodni nem akarok egy havidíjas játékkal
ti melyik szerveren vagytok ?

May the Force be with you!

(#667) Departed válasza kovsol (#666) üzenetére


Departed
őstag

Macantacht-ot javaslom, én ott szoktam lenni, és sok magyart is láttam már rajta. :K
Jó szórakozást! :)

(#668) kovsol


kovsol
titán

nem tudom egy warior-t próbáltam eddig kemény level 7 vagyok, nem tudom melyik class az amivel tudok egyedül is haladni azért, de nincs túltelitettség belőle és később találhatok csapatot is azért magamnak? esetleg jó pvp ben ?
mage az menyire sérülékeny egyedül ? vagy pl a pappal menyiere lehet sebezni ? ezek mellé milyen off spec jó ?
tudom sok hülye kérdésem van, de runesofmagic.hu nem valami bőszavuan tárgyalja a classok leírását
addonokat hogy kel telepíteni? mármint hova kell másolni a fájlokat ?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#669) pachito válasza kovsol (#668) üzenetére


pachito
őstag

Addonokat a curseclient-tel tudsz leszedni, az automatikusan berakja őket az interface mappába. Többire nem tudom a választ, lévén én is csak most kezdtem :)

(#670) Vistaboy válasza kovsol (#668) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ajánlom hogy az új kasztok körül is nézzél szét. Jelenleg egy Druida-Mágus Elf-em van, és nagyon jól lehet vele szinteződni, jó Healer és DPS is egyben, plusz a két kaszt passzív skilljei növelik az INT-et és WIS-t, amire a két kasztnak a legnagyobb szüksége is van.

"Normál" kasztok közül a Pap jó szintezésre is, mert elég jó DPS és AOE spelljei vannak, amikkel csoportosan tudja irtani a mobokat, viszont ilyenkor a heal spelleket nem tudod fejleszteni.

Egyébként majdnem minden kaszt használható bármelyik másikkal, egyedül az Elite Skillek térnek el, ezeket érdemes áttanulmányozni választás előtt.

Addonokkal kapcsolatban nem tudok mit mondani, én nem használok egyet sem.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#671) Wolverine válasza kovsol (#668) üzenetére


Wolverine
félisten

Ugyanúgy kell, ahogy a WoW-nál: Interface/AddOns ;)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#672) kovsol válasza Wolverine (#671) üzenetére


kovsol
titán

speciál nekem ilyen könyvtár nincs is létrehozva

(#670) Vistaboy: druidával szemeztem én is, ez a druid-mage dolog így nekem jól hangzik, szerintem beporóbálom

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#673) kovsol válasza kovsol (#672) üzenetére


kovsol
titán

hát másfél óra druidozás után azt kell mondanom a küldizős része nekem eddig jobban bejön mint a wowban :K jó lesz ez és hangulatos grafika, mellé szép varázs effektek
eddig bejön a játék

May the Force be with you!

(#674) Noddy válasza kovsol (#672) üzenetére


Noddy
senior tag

Szia!

A mappákat neked kell létrehozni. Tehát kell Interface/AddOns mappák a Runes of Magic mappába. És ebbe tömöríted ki a manuálisan letöltött addonokat, amik külön könyvtárakban lesznek így.
Én csak egy párat használok de szerintem ezek hasznosak:
WoWMap - fejlesztett térkép (instáké is)
StatRating - összehasonlítja a tárgyak értékeit
pbInfo - sok hasznos adatot ír ki (pl mobok élete hp-ban)
AdvancedAuctionhouse - üzletelést segíti

Oda kell figyelni, hogy a legfrissebbet tedd fel, mert a régebbiek lehet nem mennek az új patch-ekkel.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#675) Wolverine válasza kovsol (#672) üzenetére


Wolverine
félisten

Eredetileg a WoW-ban sem volt, míg a Blizzard át nem alakította az interface-t addon-alapúra :DDD

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#676) kovsol válasza Noddy (#674) üzenetére


kovsol
titán

köszi szépen

(#675) Wolverine: level 60-on még nem igazán addonoztam utánna meg már már volt :B

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#677) kovsol


kovsol
titán

addonokat sikerült bemásolni
választottam magamnak másodlagos class-t és azt szeretném megkérdezni, hogy az akkor fejlődik csak ha elsődlegesre cserélem?
AH ba nézelődtem és nem találtam Bag -t, de lehet én voltam vak... milyen néven keressem ?
sry, hogy ennyit írogatok amúgy :)
kezdő helyet hányas szinten érdemes otthagyni? level 12 vagyok még csak mondjuk

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#678) Departed válasza kovsol (#677) üzenetére


Departed
őstag

Igen, csak akkor fejlődik, ha a house maid-nél beállítod elsődlegesre. Plusz érdemes használni a felszerelés-set-eket a kétféle class-hoz a karakterlapon. :K
A kezdőhelyet akkor hagyd el amikor jól esik, igazából szerintem - a nehéz csapatos küldetések esetleg kihagyhatók - mindegyik küldetés jó és érdekes, szóval én akkor hagyom el az area-kat, ha (majdnem)mindent megcsináltam bennük. :)

[ Szerkesztve ]

(#679) kovsol válasza Departed (#678) üzenetére


kovsol
titán

még egy buta kérdés, ha átváltom és level 1 lesz az elsődleges classom, akkor pl az olyan itemek amik hordása level hez van szabva akkor használhatatlanná válnak? és tulajdonképpen akkor kétszer kell felhúzni a karit, hogy mind a két class maxon legyen ?

May the Force be with you!

(#680) Departed válasza kovsol (#679) üzenetére


Departed
őstag

Minden kérdésedre igen a válasz. :K
Pont ezért említettem imént a set-eket a karakterlapon, egyszerűen amikor átváltasz a második class-ra, válts át a felszerelésnél a második készletre. És igen, lényegében olyan, mintha két külön karit húznál föl, csak éppen a skill-eknél használhatod a másik klasszod azon skill-jeit, amik nem skill-specifikusak (pl. mage-nél a mage tabon találhatóakat)...Remélem érthető :D

(#681) kovsol válasza Departed (#680) üzenetére


kovsol
titán

igen értem :)
lassan az én kérdéseimről szól a topic :( már szégyenlem is magam emiatt :B
szakmákkal kapcsolatban: melyiket érdemes húzni ? most virágszedés, bányászat és favágás is fel van véve nekem ezeket érdemes szintezés közben húzni mindet vagy elég egy is ?
másik: bag -t ah ban kell venni vagy van külön árus ahol táskákat árulnak ?
a második classomat érdemes ilyen kis szinten elkezdeni már vagy inkább elöbb vigyem magasabbra az elsődlegest ? ez a druida eléggé tetszik egyenlőre amúgy

May the Force be with you!

(#682) Departed válasza kovsol (#681) üzenetére


Departed
őstag

Csak nyugodtan, pont ez a fórum lényege, kérdezzetek, mi meg válaszolunk :R
Ami a szakmákat illeti: attól függ. Igazából el lehet lenni bármelyik nélkül, azt hogy mit érdemes szedni, azt pedig az dönti el, hogy pl. Logarban vagy az Elven Islandon a szakembereknél mik kellenek a receptekhez. És hogy mit készíts, melyik recepteket használd föl? Azt a class-tól függően érdemes eldönteni, erő-class-okhoz pajzsot kemény armor-t vagy kardot, íjásznak fából készült cuccokat, varázslóknak tailor-dolgokat, tehát ruhákat vagy herbalista-cuccokból varázs és gyógyító lötyiket, ilyesmiket.

A táskákkal kapcsolatban rossz hírem van: ugyanis nincs olyan, mint a WoW-ban, hogy egyre nagyobb táskákból használsz többet. Egyetlen inventory van 5 nagy rekesszel, amiből csak 2 ingyenes, a többit valódi pénzből lehet megvenni, én maradtam a 2-nél inkább, ha ügyeskedsz, elég lehet. :K

A klasszokat egyensúlyozva érdemes fejleszteni, hogy ne nagyon húzz el egyikkel sem nagyon a másiktól. Én kábé 5-önként cserélek, tehát pl. egyik 10-ig, aztán másik 10-ig, aztán vissza egyik 15-ig...satöbbi. De sokszor inkább az area-khoz vagy kedvhez igazítom :D

(#683) Ghostface válasza kovsol (#681) üzenetére


Ghostface
senior tag

A másodlagos kasztomat én úgy fejlesztettem hogy mindig le volt maradva az elsőhöz képest 8-9 szinttel és csak az elsővel csináltam a questeket. Viszont minden nap megcsináltam annyi daily questet is amennyit csak lehet, mindig a legnagyobb szintűekből és aztán a másodlagos kasztommal adtam le. Mivel 8-9 szinttel alacsonyabb volt mint a questek szintje ezért sokkal több xp-t kaptam érte és mikor kezdtem utolérni az elsődlegest akkor kis időre abbahagytam a másodlagost. Persze ez így ebben a formában csak a játék elejére igaz mert ugye egyre több xp kell a szintlépéshez és ezért később érdemes már csak 4-5 majd 2-3 szint különbséget tartani.

PSN: Nifty_Ghostface

(#684) kovsol


kovsol
titán

a level 1 en kapott lovam az eltűnt ez normális ?
most látom bérelni lehet a lovat jó drágán szerintem

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#685) Noddy válasza kovsol (#684) üzenetére


Noddy
senior tag

Igen, a kezdő csomagban lévő ló eltűnik. Szerintem annyira nem drága a 2 órás ló 3000 arany, annyit simán össze lehet szedni egy-egy játékalkalommal, hogy ne érezd tehernek a kifizetését. Nekem lvl18-on már több mint 100k aranyam van.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#686) kovsol


kovsol
titán

egy Druida/Mage karaktert húzok úgy döntöttem és level 17/10 vagyok
eddig tetszik a játék azt leszámítva, hogy a lovat bérelni kell :) bár a pénz jön rendesen
emberekkel is találkoztam szép számmal
úgy döntöttem adok egy lehetőséget a játéknak :B
kellene találnom valami guildet hátha ott csurranna még kis extra információ a szómomra

May the Force be with you!

(#687) Departed válasza kovsol (#686) üzenetére


Departed
őstag

17/10-es szinten döntöttél úgy hogy adsz neki lehetőséget? ;) :D
Szépen belemerültél kolléga, de jó játék is, ez tény. A lóbérlés mindig fontos pont, mert előre nem lehet, tehát tervezni kell hogy mikor és hogy...de amennyi pénz jön be, csakis 3 órásat érdemes 3k-ért.
Guild-listát pedig Varanas-ban a Guild-hall-ban találsz, bár gondolom már rájöttél :K

(#688) kovsol válasza Departed (#687) üzenetére


kovsol
titán

szünet van a suliban most és a szakdolgozat készítés mellé felvettem napi programnak a kis játékot is, meg angolozok is kicsit angol nyelvű sorozat nézéssel :DDD
pedig sokat tököltem a városban meg még ismerkedek a dologgal, de vannak még homályos részek :D ma egy 20/12 a cél és akkor a mageval is megkapom a passzív intelect növelést
guild warsra végén anyira rákaptam, hogy már egy nap alatt maxosra húztam egy karit szóval vigyáznom kell a wow ban meg folyton ilyen server first guildben voltam
szóval hajlamos vagyok a függésre, amit majd a következő heti iskola és a heti 5x edzés majd elmulaszt :U :))

May the Force be with you!

(#689) Zolás


Zolás
addikt

Utólag is lehet második karit választani?
Elinditottam egy elf wardent de elfelejtettem a második karit hozzáadni. És mikor ki akartam lépni a kariválasztó menübe kiakadt a játék és kilépett teljesen. Most meg nem akar elindulni. Pedig már lvl10 vagyok :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#690) Zolás


Zolás
addikt

Na végremegvan a lvl10.
Viszont nem tudom melyik emberkéhez kéne szaladni aki megtanitja a 2ik kasztot. Tud valaki segiteni?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#691) Ghostface válasza Zolás (#690) üzenetére


Ghostface
senior tag

Varanasba kell menni emlékeim szerint a Class Hall vagy valami hasonló nevű helyre. De még quest is szól oda azt hiszem, mikor eléred a 10-es szintet akkor kapsz egy questet hogy menj Varanasba.

PSN: Nifty_Ghostface

(#692) Zolás válasza Ghostface (#691) üzenetére


Zolás
addikt

Most jutottam oda hogy odamenjek :DDD
Köszi kipróbálom gyorsba :R

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#693) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Aki aktívan játszik írja már le legyen kedves hogy a kamera érzékenységét idő közben lehet állítani a játékban?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#694) Noddy válasza $p@rr0w (#693) üzenetére


Noddy
senior tag

Mit értesz kamera érzékenység alatt?

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#695) $p@rr0w válasza Noddy (#694) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Amikor nyomva tartod, és forogsz vele. Mintha egy TPS-ben (pl. Max Payne) nézelődnél csak ott nincs ugye kurzor, az a célkereszt, ezért nem akartam egér érzékenységet írni h ne legyen megtévesztő.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#696) Noddy válasza $p@rr0w (#695) üzenetére


Noddy
senior tag

Estére megnézem, de az az igazság, hogy még nem éreztem szükségét, hogy állítsak az egér érzékenységén a játékon belül pedig A4Tech NB-60-as egérrel játszok, aminek köztudottan nincs nagy mozgástere. Kint a Vistában beállítom és az jó nekem mindenhova.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#697) Noddy válasza $p@rr0w (#695) üzenetére


Noddy
senior tag

Nem lehet állítani az egér érzékenységet a játékon belül.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#698) $p@rr0w válasza Noddy (#697) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Akkor most sem próbálom újra... Kösz szépen h megnézted.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#699) Noddy válasza $p@rr0w (#698) üzenetére


Noddy
senior tag

Oké, ahogy gondolod, de nekem ez még nem okozott problémát...

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#700) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Hali!
Egy kicsit szeretnék dicsekedni, ROM-ban pályáztam egy karácsonyi versenyre és 9. helyezést értem el Zalán S. V. név alatt! :Y :DD :Y
Jelenleg még a címlapon van a nyertesek listája, de a későbbi fórumozóknak azért be is linkelem.
A galériában a 3. kép az enyém! :))

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.