Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) bozont


bozont
veterán

Üdv
Az alábbi képen lévő nem kicsi artifact vajon játék vagy driver hiba? Találkozott már valaki hasonlóval? Csak DX12 alatt jön elő. Viszont jó lenne úgy futtatni a játékot, igaz látványban nincs különbség, de kicsit jobban fut mint DX11-ben.

(#2602) Redneck válasza bozont (#2601) üzenetére


Redneck
veterán

Valószínűleg driver, ugyanis nincs ezzel tele a net tudtommal. :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#2603) #77646080 válasza Redneck (#2602) üzenetére


#77646080
törölt tag

Egyetértek.

(#2604) Puma K


Puma K
veterán

Ma a Steam jelezte, hogy van a játékhoz frissítés, amit holnapra ütemzet, hogy akkor szed le.

Én most leszedettem és 200,8 MB-os frissítést töltött le és rakott fel, de nem látok róla semmit a játékon belül és a neten sem hogy mi is volt ez.

Van esetleg valami infó hogy mi is volt ez?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#2605) Redneck válasza Puma K (#2604) üzenetére


Redneck
veterán

Meglepő, nem olvastam ilyesmiről. :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#2606) Puma K válasza Redneck (#2605) üzenetére


Puma K
veterán

Már egy ideje fent van a gépen és játszottam is vele tehát olyan verzióban volt meg ami játszható. Aztán a semmiből jött ez.

Már egy ideje néztem a netet de sehol-semmit nem találtam mi is ez a ~200 MB.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#2607) Redneck válasza Puma K (#2606) üzenetére


Redneck
veterán

Passz, csak ezt és ezt találtam.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#2608) Puma K válasza Redneck (#2607) üzenetére


Puma K
veterán

"The only thing I noticed after the update is the pop up message announcing the free trial for shadow of tomb raider in the game menu lol"

Igen ezt láttam én is... de tényleg csak ennyi lenne az egész? :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#2609) Redneck válasza Puma K (#2608) üzenetére


Redneck
veterán

Ezt is láttam, de valami VR frissítést és Denuvot is emlegettek. Nem hinném hogy a teljesítmény rovására menne az update, legalábbis rohadtul remélem...

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#2610) Puma K válasza Redneck (#2609) üzenetére


Puma K
veterán

A VR meg a denuvo egy korábbi, ha minden igaz októberi frissítés volt.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#2611) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Sziasztok,

Sok év után végre volt időm leülni és elkezdeni a játékot PC-n. Meglepően tapasztalom, hogy a játék nagyon lassú, kevés az FPS, a benchmark is 17 FPS körüli átlagot és 30 FPS körüli maxokat adott.
Ultra-wide monitoron játszom, 2560x1080 felbontásban, míg a másik monitor inaktív.
A GPU és a CPU kihasználtság is nagyon alacsony játék közben, olyan mintha a háttérben futtatná. A VGA-n a ventik fel sem pörögnek igazán.
Más játékokkal nem szokott lenni problémám.
Próbáltam DX12 és 11 között váltogatni, élsimításnál FXAA, SMAA, kikapcsolva, de semmit nem változtat.

A konfig a következő:
Asrock X370 Taichi
Ryzen 7 1800X
Corsair CMK16GX4M2B3200C16 Vengeance LPX 16 GB (2 x 8 GB) -
GIGABYTE GV-N1080G1 GAMING-8GD

Van ötletetek, hogy mi a fene lehet vele?

https://utdetailing.hu/

(#2612) tibcsi0407 válasza tibcsi0407 (#2611) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Közben megoldódott, a VGA BIOS volt a ludas. :)

https://utdetailing.hu/

(#2613) Amartus válasza tibcsi0407 (#2612) üzenetére


Amartus
senior tag

Hogy-hogy a vga bios?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#2614) tibcsi0407 válasza Amartus (#2613) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Még korábban frissítettem a legújabb BIOS-ra a VGA-n, ami a Gigabyte honlapján volt.
Mint utólag kiderült az más típusú GDDR5 RAM-hoz való, talán a kártyán Samsung van és az Micron-hoz való volt, vagy fordítva.
Ezért a VGA memória nem ment 405 MHz fölé, holott 5000 MHz (X2) a való sebessége.
Itt volt a megoldás: [link]

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#2615) Amartus válasza tibcsi0407 (#2614) üzenetére


Amartus
senior tag

Ok, köszi.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#2616) Redneck válasza Puma K (#2610) üzenetére


Redneck
veterán

Kiderült már a rejtélyes frissítés oka?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#2617) Puma K válasza Redneck (#2616) üzenetére


Puma K
veterán

Nem.
De nem is foglalkoztam vele azóta, mert most az AC Odyssey eléggé leköt.

Végre egy jó AC a Black Flag után.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#2618) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Ez a csodás 200 MB-os szutyok frissítés másnak is hazavágta a magyarosítást? Frankón el sem indul, amióta lejött ez a patch. Indítás után egyből hibaüzenet. :W

(#2619) S1M0N válasza ForRedGlory (#2618) üzenetére


S1M0N
senior tag

Töröld le a magyarítást, aztán szedd le a legújabb verziót.

(#2620) ForRedGlory válasza S1M0N (#2619) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ahh köszi, nem is sejtettem, hogy van újabb.

(#2621) Redneck válasza S1M0N (#2619) üzenetére


Redneck
veterán

Nem gondoltam, hogy van újabb, de jó jön. Köszi az infót! :R

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#2622) RetepNyaraB válasza Rasiel (#2397) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Gondolom lerágott csont, de nekem csak most lett meg a játék.
Hát, a gtx1060-at megeszi reggelire, ha megpiszkálod. True hair minimumon, SSAO 2X, HBAO, többi koppon, fullhd: 6G VRAM zsupsz, eltűnik, fps 30-40 átlagban, de gondolom a régi proci (2500k) miatt olyan fél másodperces akadások tudnak beugrani, hogy csak nézek. Nem valami optimalizált a folyamatos pályatöltés, vagy szimplán lassú a rendszerem.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#2623) kwzatz válasza RetepNyaraB (#2622) üzenetére


kwzatz
őstag

Én 1 hete játszottam végig. Az a legnagyobb probléma, hogy a "Soviet Installation" és a "Geothermal Valley" mapeken nálam 1080p-ben, abszolút mindent a minimumra véve is beesik 30-40 fps-ig (vicces, hogy high-on szinte ugyanígy fut). 4GB-os RX 570, 16GB RAM, i5-6500-zal mindez. Valami azon a két mapen nagyon el van cseszve, mert alapvetően meg máshol high 60fps folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

(#2624) chungee


chungee
addikt

Napot!

Elindítom play utána 2-3mp black screen és kidob asztalra :W Steam-es verzióval rendelkezem. Most cseréltem VGA-t RX580 8GB-ra. A többi játék szépen fut

(#2625) chungee válasza chungee (#2624) üzenetére


chungee
addikt

Megoldódott. Fájl épség ellenőrzés :C

(#2626) vviktor1


vviktor1
aktív tag

Sziasztok, amikor vasládát nyitok ereklyével onnan nem tudok kilépni, nézegethetem a szerzeményt de se esc se visszanyíl (egérrel) nem adja vissza a játékot, alt+f4 az egyetlen. Ha visszajövök az adott láda nyitva tartalma az enyém, de így valahogy nem ok nekem. Erre valami tipp ? Az elején még jó volt, ez olyan 30% teljeítés óta van így

Ne dudálj, küzdj !

(#2627) ETOM


ETOM
addikt

Sziasztok! Mitől van az, hogy a kontroller elkezd rezegeni és nem lehet írányitani a karaktert stb. percenként csinálja kb.
Más játékba jó. PC-s eredeti játék, Xbox One kontroller kábelel összekötve.
:R

[ Szerkesztve ]

(#2628) ETOM válasza ETOM (#2627) üzenetére


ETOM
addikt

Rezgést kikapcsolva jó lett.

(#2629) #77646080 válasza ETOM (#2628) üzenetére


#77646080
törölt tag

Jó, hogy leírtad a megoldást, ez másnak is segíthet. 🙂

(#2630) ETOM válasza #77646080 (#2629) üzenetére


ETOM
addikt

Még annyit, hogy nem a játék hibája volt. GTA 5-ben is előjött és rájöttem, hogy az USB hosszabbító kábel volt a gond. (érdekes, hogy csak rezgést bekapcsolva jött elő a gond talán nem tudta leadni a kraftot ami kell hozzá vagy passz) Rövidebb kábellel tökéletes már a játék. Szóval user error volt korábban is gondolhattam volna rá :B

[ Szerkesztve ]

(#2631) chungee válasza chungee (#2625) üzenetére


chungee
addikt

need kollégának részletesebben, mert felkeresett priviben :)

Steam - könyvtár - jobb klikk TR-re - tulajdonságok - helyi fájlok fül - fájlok épségének ellenőrzése

(#2632) need válasza chungee (#2631) üzenetére


need
addikt

köszi megtaláltam :R :R

futtattam is el is indult..

viszont a magyarosítás az nem.. azt újra raktam de ikonról indítottam el nem Steamon..
az viszont nem megy hiába rakom át Franciára..!

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#2633) need


need
addikt

nem boldogulok ezzel a magyarosítással nem tudom hogy lehetne életet lehelni bele..!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#2634) need válasza need (#2633) üzenetére


need
addikt

ez volt a [megoldás..]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#2635) chungee válasza need (#2634) üzenetére


chungee
addikt

:R

(#2636) kalozhun100 válasza need (#2634) üzenetére


kalozhun100
őstag

Szívesen.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#2637) need válasza kalozhun100 (#2636) üzenetére


need
addikt

ezt mondjuk nem értem de akkor köszi.. :R végig nyomom a synikátust és kezdek rögtön ebbe.. ;)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#2638) fisi


fisi
senior tag

Sziasztok!

Segítség kellene a Baba Yaga pályához. Van ott egy dokumentum amit nehezen lehet elérni, egy ilyen szikla falas résznél van, sok videóban azt látom hogy ilyen csigás??? vagy húzó köteles- pókember szerű cuccal ugranak fel oda.
Kérdés mi ez a cucc és hogy mivel lehet előhívni játék közben?

Köszi a segítséget.

[link]

32:40- nél látható ez a miacsoda ami nekem kéne :)

[ Szerkesztve ]

(#2639) S1M0N válasza fisi (#2638) üzenetére


S1M0N
senior tag

Majd az alapjáték történetének egy pontján megkapod, utána tudod csak használni. Mindegyik TR ilyen, menet közben kapod a felszereléseket, de vissza tudsz menni mindenhová.

(#2640) fisi


fisi
senior tag

Köszi a választ!

És hol? Jelenleg a soviet installation pályán vagyok. Itt még nem jár ezek szerint? És milyen komboval lehet aktiválni?

(#2641) S1M0N válasza fisi (#2640) üzenetére


S1M0N
senior tag

Nem tudom, de majd ha eljutsz odáig, megtudod. :))
Addig haladj tovább nyugodtan, szedd össze, amit tudsz, később vissza tudsz menni befejezni azt, ami addig elérhetetlen volt.

(#2642) Rendo84


Rendo84
senior tag

Sziasztok!

Én magyarítással kapcsolatosan kérnék segítséget tőletek.
Nekem steamen meg van az alap verzió, amihez feltéve ezt a magyarítást [link] , nem működik. A játék el sem indul és ezt a hibaüzit dobja: unable to open bigfile bigfile.update3.000.000.
Epicen meg lett közben a 20 year celebration és itt sem működik a magyarítás itt sem indul el a játék, illetve itt még hibakósot sem látni, igaz a leírásban nincs is ott, hogy az epices verzióval működhet.
Kinek mik a tapasztalatai ezzel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#2643) TBT válasza Rendo84 (#2642) üzenetére


TBT
addikt

Szia!

Az a magyarítás nem jó ahhoz a változathoz, de szerintem az a telepítőben le is van írva.

Az új patchhez készült magyarítást itt találod.

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#2644) Gainka


Gainka
őstag

Több év, többszöri nekirugaszkodás, és végre sikerült elejétöl a végéig egyben végig vinni. A történet vége és az a zene telejsen teljesen rabulejtett. Részemröl csillagos ötös. :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2645) Zsolt,72 válasza Gainka (#2644) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Gratulálok az egyben történt végig-vitelhez. :) A linkelt zene (és persze a játék is) nagyon tetszik.

(#2646) mmdms


mmdms
addikt

Sziasztok!
Szeretnék az epices verzióval játszani, de ő ezt nagyon nem akarja. Az elején amikor Laraval átugrunk egy jégfalra, és jönne egy videó h megtaláltuk a templomokat vagy miaszöszt, akkor kapok egy hibaüzit. Egy link elnavigál az amd oldalára ahol azt írják a driver összeakad a MPC-HC-vel, a leírt megoldás persze nem működik. Elkezdtem visszaolvasni de az előző oldalnyi hozzászólások is 5 évesek. Valakinek sikerült ezt a problémát orvosolnia?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.