Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Resetel a gép WinXP alatt (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Superman


Superman
nagyúr

Na mostmár meguntam. Dolgozom, írok egy prgramot, vagy valami levelet, vagy akármit, egyszer csak sötét képernyő, reset. WinXP újraindul. Máskor is előfordult már és a környékünkön volt egy - két áramnigadozás, betudtam annak. Most azonban nem ez volt a helyzet. Egymás után háromszor indult újra a gép WinXP alatt. Az Event Viewer (nem tudom magyar XP alatt mi lett a fordítása) nem jelzett application, vagy system hibát. Minden jónak tűnik. Miután az XP csak pár percig tudott megmaradni, betöltöttem a vinyón lévő másik oprendszert, egy Win2000 Advanced Servert. Ez simán bebootolt és nem volt reset. Vissaztértem az XP - hez és már itt sem. leellenőriztettem a ScanDiskkel a lemezfeleületet, nem talált hibát a fájlszerkezetben. Különlegesen húzva sincs a gép, csak a józan ész határain belül. A konfig így néz ki:
Asus TUSL2 - C, Celeron 900/1200Mhz, Leadtek GeForce2 Ultra VGA, 512MB Ram, Sony CD olvasó, LG CD író, Yamaha hangkártya, 300 Wattos Codegen táp. Van valakinek ötlete, hogy mi a frásztól indulhat újra néha többször is??

(#2) Superman


Superman
nagyúr

Ja bocsi, kihagytam a 40 gigás Maxtor vinyót. :)

(#3) comissar


comissar
csendes tag

Ez nálam is előferdült Xp alatt, jópárszor, semmi köze nem volt az áramingadozáshoz, vagy ilyesmi...
:(

''Az élet olyan mint a seggszőr, rövid és szaros...''

(#4) HEBI válasza Superman (#2) üzenetére


HEBI
senior tag

Működött valaha is ez a konfig winxpvel rendesen, vagy csak újabban csinálja?

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#5) guest válasza Superman (#1) üzenetére


guest
veterán

Hat nem eppen biztato de nezted mar a memoriadat? Csak mert raktam ossze nehany gepet mostanaban, es ha szar volt a memoria akkor kent resetet a winxp mer nagyon erzekeny ra. Probaljad meg a memtestet ha pl. hetvegen elmesz es raer a geped 12-16 orat dolgozni. Ha nem ez a gond, akkor bizony nemtommilehet esetleg IRQ hibabol fakad de az inkabb nem. Ha nem lettel okosabb akkor sajna, ha igen akkor szivesen, ha meg valaki jobbat tud, az irja IDE :P

prohardver vendég

(#6) Lanice


Lanice
csendes tag

Udv!
Nekem is volt ilyen problémám új konfiggal,Epox 8kha+ és XP1700+, az XP random módon újraindította magát naponta 2-3-szor. Mint kiderült a memória volt a ludas(Abox), az eseménynaplóban ''Save Dump'' bejegyzéseket írt minden reset után. 3 hét utána járás a szervízbe,teszt hegyek:''10szer lefutott a 3Dmark és semmi probléma nem volt..Egész nap film ment rajt és csak egyszer resetelt..''.Végül garanciában ráfizetéssel kicseréltettem Samsung DDR333-asra és azóta stabilan megy a gép :)
Memtes86-al néztem meg én is, normal BIOS memória beállításnál pár tíz hibát jelzett, fast beállításon 10 mp alatt több ezret és kiakadt :)

(#7) rizsaxx


rizsaxx
csendes tag

Nekem is WinXP-m van és ezt már én is tapasztaltam. Nekem ez akkor szokott előfordulni, amikor valami régebbi prg.-t indítok el. Elindítom pl. a Turbo Pascal-t, és ez olyan mintha leresetelném a gépet. Megoldást még nem találtam. A konfiguráció:
800Mhz AMD processzor 40Gb-os winchester Asus alaplap 256Mb memória

(#8) Ficsy válasza rizsaxx (#7) üzenetére


Ficsy
csendes tag

Sajátgép, jobb klikk, rendszertulajdonságok-speciális fül, indítás és helyreállítás beállításai. Vedd ki az autómatikus újraindítás checkboxot. Ennek hatására nem resetel azonnal a géped, hanem először megtekintheted a ''kék halál'' hibaüzenetet és abból talán kiderül valami. Általában az NT-s rendszerek nem szeretik a túlhúzott gépeket + gagyi RAM-okat. Nekem az esetek 99%-ban a RAM volt a ludas.

''Take a look to the sky just before you die!''

(#9) rizsaxx válasza Ficsy (#8) üzenetére


rizsaxx
csendes tag

Köszi, majd megnézem!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Resetel a gép WinXP alatt (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.