Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) erdoke válasza Apika (#69) üzenetére


erdoke
titán

AZ enyémben gyárilag van panel, ezért a legfölső hely ki is van az ajtón hagyva. Tele ajtós házaknál (pl. ajtós Chieftec) csak olyat tudsz használni, amelyik elfér az ajtó mögött, vagy ki kell vágnod az ajtót.

A legjobb aláírás a héten

(#102) erdoke válasza zsoltee10 (#97) üzenetére


erdoke
titán

Vazze, te modemmel moderátorkodsz? Nem nyűgös az egy kicsit? ADSL-en pl. egyszerre kényelmesen behívod a max. 300 hozzászólást, átugrasz ellenőrizni vmit, stb. Tudom, én már minden sebességen próbáltam a PH!-t GPRS-től a 2 Mbit-ig.:)

A legjobb aláírás a héten

(#103) Mosqu!to válasza erdoke (#99) üzenetére


Mosqu!to
addikt

jó, akkor feladom... ha annál jobb szellőzésűt szerzek mint ami most van neked, akkor azt ugyan oda nem adom!:D

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#104) erdoke válasza Mosqu!to (#103) üzenetére


erdoke
titán

:D:::D

A legjobb aláírás a héten

(#105) kabibara


kabibara
csendes tag

Sziasztok!

Bocsi, hogy beleszólok, de megszeretném kérdezni, hogy a 2500+ bartonomra milyen hűtőt vegyek?
Illetve én kinéztem a Glacialtech Igloo 2450 Pro-t ez 3800 Ft.
Szerintetek ez jó?

(#106) erdoke válasza kabibara (#105) üzenetére


erdoke
titán

Szerinte jó. Talán kicsit hangos az én ízlésemnek. Ha lehet olyan Glacialtech hűtőt kapni, amelyik auto rpm-es, akkor azzal jobban jársz. Halk, amikor nincs hőség v. nem nyúzod a rendszert, viszont tud erősen is hűteni, ha odatekersz a procinak.

A legjobb aláírás a héten

(#107) Alvin_ti4200 válasza zsoltee10 (#97) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Elnézést, máskor figyelek:U

(#108) erdoke válasza erdoke (#106) üzenetére


erdoke
titán

Márhogy szerintem jó. Korábban a GT 2100 Diamond volt az auto rpm-es SocketA hűtő, most nem tudom, de tuti kint van a honlapjukon. Meg is nézem:

Nem, nincs már ilyenjük. :(

A legjobb aláírás a héten

(#109) kabibara


kabibara
csendes tag

Szerintetek akkor melyik tipus lenne jó?

(#110) erdoke válasza kabibara (#109) üzenetére


erdoke
titán

2510 az arany középút. Elfogadható zaj mellett jól hűt. Vagy 2520-nak hívják?:F
Nézd meg a [L]http://www.glacialtech.hu[/L]-n, amelyikből van Light és Ultra is, abból vedd a simát.

A legjobb aláírás a héten

(#111) Alvin_ti4200 válasza kabibara (#109) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én még mindig javaslom a TT Volcano9 CoolMod-ot (ha nem kellenek a LED-ek, akkor sima is jó), 17-48 dbA-ig állítható és jól hűt. Nekem még minimumra lecsavarva sem engedi a 2000+os PALOMINO-t 65 fog fölé DVD-rippelés(100% CPU) közben. Szobában 23 fok van. De ha feljebb csavarod, akkor sem lesz nagyon idegesítő a hangja.

(#112) sárkány


sárkány
csendes tag

Jókat röhögök a 6-8 eFt-os ennyi meg annyi dB-es hűtőkön és ventillátorokon, hányféleképpen is lehet ugyanazt a bóvlit különböző színekben és sóderrel rásózni a pc-buzikra. Régi AT-s kidobált házak és tápok 8 cm-es ventillátoraiból tökéletes és néma hűtést lehet csinálni bármekkora ház- és proc-hő eltűntetéséhez. A proci-hűtőbordáról és minden egyéb helyről ki kell dobálni a 2800-5000 fordulatú drága süvölvényeket, és be kell rakni néhány 5 Voltra kötött, így abszolút hangtalan tápventit. Amúgy ez az egész procihúzós csilivili moddolás nem egyéb szarpofozásnál, mert a nejlonventilátorra és egyéb hülyeségekre kidobált pénzt a proci árához csapva röhögve megvehetné mindenki azt az órajelű (és normál menetben járatott) processzort, amire vért izzadva és inget-gatyát-zoknit ráköltve most feltuningolta a gépét és magát. Arról nem is beszélve, hogy néhány ingyenes lég-terelőt az alaplap és házventik közé lógatva, akár néhány ventilátornyi hőelvezetést nyerhetünk. De Ti csak berregtessetek ész nélkül... Balekok!:-)

(#113) Plumpy


Plumpy
aktív tag

Sárkány!
Látom te nem érted a tuning lényegét. Nem azért tuningolunk, mert Nem tudjuk megvenni a drágább procit (Na jó, ez is benne van), hanem mert mi ezt szeretjük. Ha megvenném a mostani legfullosabb procit, azt is szénné hajtanám. Nem az a lényeg, hog yolcsón csináljunk csúcsgépet... A tevékenykedés és megvalósítás...

Plumpy - A kultúrbölény

(#114) LukE válasza sárkány (#112) üzenetére


LukE
veterán

:DDD

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#115) erdoke válasza sárkány (#112) üzenetére


erdoke
titán

Már nagyon hiányoltunk innen egy igazi szakértőt, aki nyomós érvekkel alátámasztott zseniális érvekkel jön elő...;]

Mindenesetre kíváncsian várom azt a házilagos barkácshűtő példányodat, ami gond nélkül lehűti a 3,5 GHz-en ketyegő P4C-t.

A legjobb aláírás a héten

(#116) erdoke válasza erdoke (#115) üzenetére


erdoke
titán

Mármint zseniális ötletekkel jön elő. Ez a 10 perc szünettel megfogalmazott hozzászólás átka.:)

A legjobb aláírás a héten

(#117) sárkány válasza Plumpy (#113) üzenetére


sárkány
csendes tag

''Ha megvenném a mostani legfullosabb procit, azt is szénné hajtanám.''

Óóóó, értem én a beteg lelketeket!:) Amúgy a kétkedőknek ajánlom az alaplappal párhuzamosan felfüggesztett 3 x 3 db, 5 Volton - és még mindig némán - járatott tápventifalat kipróbálni... Van kérdés, nincs kérdés, lehet a buzulást folytatni tovább!

(#118) erdoke válasza sárkány (#117) üzenetére


erdoke
titán

Érdkes megközelítése a valóságnak, hogy amit mi csinálunk az buzulás, ami te (felfüggesztett tápventifal), az pedig nem. Sőt, az vmi übermájer fasz@gyerek dolog.

Gratulálok.:C

A legjobb aláírás a héten

(#119) Ronin válasza sárkány (#112) üzenetére


Ronin
aktív tag

Azért én is megnézném azt az általad összeállított hűtőt, ami kellőképpen lehűt egy 3.2GHz-re húzott P4-et vagy egy 2200MHz-as AMD-t.
Ja és még megfelelően halk is.


(#120) sárkány válasza erdoke (#118) üzenetére


sárkány
csendes tag

Csak nem azért vagy kiakadva az übermájerfaszagyerek-ventifaltól, mert Te már nájlonventikkel és ledekkel pakoltad teli a pléhdobozt?:))

(#121) WN31RD válasza sárkány (#112) üzenetére


WN31RD
addikt

''Jókat röhögök a 6-8 eFt-os ennyi meg annyi dB-es hűtőkön és ventillátorokon, hányféleképpen is lehet ugyanazt a bóvlit különböző színekben és sóderrel rásózni a pc-buzikra.''
Egyfelől a jelenség létezik (nem csak a hűtés területén), és jogos a kritika.
Másfelől viszont nagyon kétlem, hogy ez a PH! tipikus olvasójára illene, akik - feltételezésem és tapasztalataim szerint - azért nem ész nélkül dobálják bele a cuccokat a gépükbe, hanem tudják, hogy mit csinálnak.
Kétségtelen, hogy régi AT-s tápok ventijei is nagyon jók tudnak lenni, de nem értem, miért baj az, ha valaki x ezer Ft-ért megvesz egy új, színes, szép, stb. ventit, és azt rakja a házába (ha egyszer megengedheti magának az ilyesmit). Teljesen racionális okai is lehetnek ennek, pl. az, hogy jobban bízik egy új (minőségi) ventiben, mint egy régiben (hiába minőségi adott esetben), ugyanis a ventik is elkopnak idővel. De ha egyszerűen csak arról van szó, hogy szerinte szebben néz ki a csilivili ledes venti (amivel én speciel nagyon sokszor nem értek egyet), akkor sem vethetsz a szemére semmit.
Az otromba és sértő hangnem :(, amit megengedtél magadnak, tehát duplán indokolatlan, egyrészt feltehetően, akiket támadni akartál, nem elsősorban itt tartózkodnak, másrészt semmi szégyellnivalót nem csinálnak.

Mondom (írom) ezt úgy, hogy én a magam részéről teljes mértékben tartózkodom mindenféle ''optikai tuningtól'', és költségcsökkentés céljából próbálok régi alkatrészeket is felhasználni a gépemben, tehát személy szerint nem érzem magam érintve.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#122) Alvin_ti4200 válasza sárkány (#120) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Jó lenne, ha nem OFF-olnátok szét a topicomat. Szerintem is hülyeség, amit te mondasz, mert nem véletlenül vannak ezek a hűtők így kitalálva. Mérnök bácsik így fejlesztették. Ja és még vmi: a LED-es vackokat az ember azért pakolja bele a házba, mert jól esik ha ránéz (DE SZÉP....):t

Amúgy én is hasnolóba fogok fogni:
[L]alvinti4200.freeweb.hu[/L]

(#123) Alvin_ti4200 válasza Alvin_ti4200 (#122) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hehe, ez jó, nem műxik a link.

Szóval: [L]http://alvinti4200.freeweb.hu[/L]

(#124) WN31RD válasza Alvin_ti4200 (#122) üzenetére


WN31RD
addikt

''Jó lenne, ha nem OFF-olnátok szét a topicomat.''
Sorry... :(

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#125) Alvin_ti4200 válasza WN31RD (#124) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Semmi gond, főleg így hogy rendbe raktad a ''kedves'' kötekedőt. Tényleg nem tudom, hogy mi a baja az optikai tuningnak. Kb. annyi pénzbe fog kerülni, mintha VGA-t cserélnék. De míg utóbbinak egyelőre nem sok értelme van, így valami különlegessel szeretném meglepni magam Karácsonyra. És nem vagyunk úgy eleresztve, hogy csak úgy megvegyük, így a ház még kérdőjel, de a többi (a CPU hűtő megvan) 16-17 rugó, úgyhogy azt még ki tudjuk fizetni. Nekem most elsősorban a csend és az optikai csilivili a fontos:U

(#126) Alvin_ti4200 válasza Alvin_ti4200 (#125) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Szóval mi a baja az optikai tuninggal (2. sor-javítva)

(#127) sárkány válasza WN31RD (#121) üzenetére


sárkány
csendes tag

''Az otromba és sértő hangnem...''
Marhaság, senkit nem akartam megbántani, de ezek szerint mégiscsak az elevenjére tapintottam néhány led-fannak:))

Ami meg a mérnökbácsik ventilátorait illeti... Hát, azért ezzel az innovációval nem fognak a Holdra zászlót tűzni.

(#128) Alvin_ti4200 válasza sárkány (#127) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Kíváncsi lennék, hogyha beállítanának hozzád egy igényesen moddolt házzal, akkor elfogadnád-e?

(#129) LukE válasza sárkány (#127) üzenetére


LukE
veterán

vannak cégek, amik 45%marketinges, 25%startéga, 25%pszihológus, és 5% mérnökből állank, de vannak cégek, amik tényleg jó cuccokat építenek, sokszor minimál dizájnnal.

(A telepakolom ledesventivel meg mittoménmivel módszernek én sem vagyok híve, de attól még a:lehet szép, b:legalább a tulajnak tetszik. És míg a zsiguliból nem lehet mercédeszt kihozni, egy jó alap házból lehet nagyon szép/funkcionális/esztétikus/jól szellőző házat csinálni.
Csak a hangnemmel van némi gond.
písz)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#130) WN31RD válasza sárkány (#127) üzenetére


WN31RD
addikt

sárkány, #127: ''senkit nem akartam megbántani''

sárkány, #117: ''értem én a beteg lelketeket'', ''lehet a buzulást folytatni''
sárkány, #112: ''pc-buzikra'', ''az egész procihúzós csilivili moddolás nem egyéb szarpofozásnál'', ''Balekok!''

Milyen stílusban nyilatkozol, ha meg akarsz bántani embereket?

(A ventis ''innovációval'' kapcsolatban egyetértünk.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#131) sárkány válasza Alvin_ti4200 (#128) üzenetére


sárkány
csendes tag

Attól függ. Az erő önmagában sohasem látható, csupán a hatása, ami lehet finom vagy brutális, vagy mindkettő egyszerre. A számítógép erejét, lelkét is inkább érezni lehessen, mintsem látni.
(Egyébként meg ki az a hülye, aki az interfész helyett a pléhdobozt bámulja?:-)

(#132) LukE válasza LukE (#129) üzenetére


LukE
veterán

mellesleg egyre inkább megéri valami nagy cég házát megvenni, lassan annyi minden benne van értelmesen kivitelezve, amit tényleg rengeteg munkaidővel és pénzzel lehetne megcsinálni. lsd. Lian-Li PC73SL [L]http://www.twistedmods.com/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=256[/L]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#133) sárkány válasza LukE (#132) üzenetére


sárkány
csendes tag

Na, ez gyönyörű!
Most képzeljük el, amint néhány mindentjobbantudó nekiáll lyukakat fűrészelni rá a búcsúi nejlonventinek, aztán anyuci levesszűrőjének hálójából rácsot eszkábál rá, és beletekeri a zuhanyrózsa nikkelcsövét... hát nem szánalmas néha az emberi elme?

(#134) Alvin_ti4200 válasza sárkány (#133) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Miért nem nézed meg a honlapomat, akkor rájönnél, hogy miről ugatok egy fél órája?

Erre tessék: [L]http://alvinti4200.freeweb.hu[/L]:))

(#135) LukE válasza sárkány (#133) üzenetére


LukE
veterán

beletekeri a zuhanyrózsa nikkelcsövét? hááát nemtom, hogy ez véletlen volt-e, de rossz példa: [L]http://bit-tech.net/article/114/[/L]

(és nem, ebbe már nem nagyon kell lukakat fúrkálni, stb. de agy átlag 10kHUF-os házba már van értelme, ugyanis normális kinézetet is lehet varázsolni annak a doboznak, és normális szellőzést is, anélkül, hogy elköltenél csak a házra 30K-t)

(és ha leállnál a nyájlonvetizéssel)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#136) sárkány válasza LukE (#135) üzenetére


sárkány
csendes tag

Nem, nem erre gondoltam, hanem G-gnome-ra, ''a moddingolás istencsászárára'', aki ugyan szépen dolgozik (mint ezermester), de kicsit átzúgot a paci másik oldalára, a számítógépével pedig a tákolmányok kategóriájába.

(#137) LukE válasza sárkány (#136) üzenetére


LukE
veterán

eh?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#138) LukE válasza sárkány (#136) üzenetére


LukE
veterán

(szorri, de ez most kijött belőlem)

BAzmeg, elovastad mindkettőt? mert a kettő egy és ugyan az. Amit én raktam be linket, AZ G-gnome munkája.
bírom az ilyen embereket

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#139) sárkány válasza LukE (#138) üzenetére


sárkány
csendes tag

(Nincs semmi baj, csak nem egy gépről beszélünk.)

(#140) LukE válasza sárkány (#139) üzenetére


LukE
veterán

akkor vesd össze legyél kedves az alábbi 2 linket:
[L]http://forums.bit-tech.net/showthread.php?s=93d651ab4519020c7a405d3a5dd31eb5&threadid=39414&perpage=20&pagenumber=1[/L]
és
[L]http://bit-tech.net/article/114/[/L]

leg 1xűbb, ha a szerzőket összeveted.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#141) sárkány válasza LukE (#140) üzenetére


sárkány
csendes tag

Bocs, csak most értem rá jobban megnézni a linkedet, igazad van!

(sárkány, a figyelmetlen tűzokádó:)

(#142) Coolstuff


Coolstuff
csendes tag

nemtom mistral milyen névnek örvend itt de náluk láttam a váci úton ilyen plexis házat 6500huf-ért. táp nélkül:(
http://www.mistral.hu/uj/admin/leir/out2.phtml?termek=2005831&szam=1&user=1
http://www.mistral.hu/uj/admin/leir/out2.phtml?termek=2005832&szam=1&user=1
itt van kép stb...

(#143) erdoke válasza sárkány (#120) üzenetére


erdoke
titán

Tévedsz, egy darab nájlonventi sincs a házamban, és csak a gyári (21 dB-es, panellel szabályozható) házventiket nyúzom, amiken nincsenek LED-ek.
Kissé félrelőttél, még csak nem is pléh az a doboz.:d

A legjobb aláírás a héten

(#144) sárkány válasza erdoke (#143) üzenetére


sárkány
csendes tag

talán alumíniumból, netán fából van a ''pléh''?

(#145) drpele válasza sárkány (#127) üzenetére


drpele
senior tag

OFF:
Moderátorok-
Ma olvastam bele először ebbe a topicba, de ami itt megy az egy vicc...
Miért hagyjátok, hogy egy ilyen alak összevissza kötekedjen, köpködjön mindenkire??? :(
ON

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#146) Alvin_ti4200 válasza drpele (#145) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Még az a jó, hogy sok köze van a topic témájához:(

(#147) sárkány válasza drpele (#145) üzenetére


sárkány
csendes tag

Te vagy itt először off, mert én legfeljebb ventilátorokkal és hűtéssel frocliztam azt, aki rögtön magára vette. De bocs, hogy a nagyfiúk homokozójába tévedtem, kicsit elvakítottak itt a kék ledek:)

(#148) beeboy válasza sárkány (#147) üzenetére


beeboy
addikt

rossz helyen nyomod az igét ;

viszont a ledezést, stb. én is haszontalan dolognak tartom, annyiban hogy én ortodox pc-s vagyok.
a monitort szoktam bámulni.....

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.