Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Valószínűleg ez a mobil nem csak ott lesz sikeres.
Ha itthon is felbukkan - én megnézem magamnak.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#2) Janika--1982


Janika--1982
aktív tag

Hét év múlva sehol sem lesz ez. :(

Nagy János

(#3) pg1966 válasza Polarstar (#1) üzenetére


pg1966
aktív tag

Már felbukkant, kapható, sokan már napok óta használják !

(#4) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Semmit nem jelentenek a tavalyi számok. Tavaly is csökkentek az eladásaik mindezek ellenére. És az idei készülékkel se fog ez megváltozni szerintem. Ahhoz ez a tudás kevés.
Viszont az tetszik hogy csak a 8-as véső tudja megkarcolni. Az szép, gondolom ez miatt ridegebb és hamarabb reped.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#5) doooo válasza 7Heads Drago (#4) üzenetére


doooo
veterán

Az S-széria eladásai tavaly nőttek a korábbi évekhez képest.
Ha meg az üveg hamarabb repedne, már kiderült volna a sok hasonló tesztből.

(#6) lolal válasza Janika--1982 (#2) üzenetére


lolal
senior tag

Cáfollak, van egy iPhone 7 esem 32GB-s gyönyörű állapotban van a mai napig és semmi baja. több mint 7 éves. Remekül használható akár napi szinten is, kamerában marad el a trendektől, de ezt leszámítva mai napig a kedvenc készülékem.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#7) yanna


yanna
őstag

Ilyen teszteknél úgy sajnálom az alanyokat, mintha élnénék. :B

(#8) Örni


Örni
senior tag

Akkor mennyit rendelnének, ha még valami érdekességet is hozott volna a széria? ;]

[ Szerkesztve ]

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#9) Janika--1982 válasza lolal (#6) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Apple tarmékek a kivétel,ez sehol sem lesz 7 év múlva,szerintem,igérgetni meg lehet frissítésekkel kapcsolatban. :U

Nagy János

(#10) Plazmacucci válasza Janika--1982 (#9) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Majd jön valaki aki kijelenti, hogy az S6-osa hibátlan, teszi a dolgát nap mint nap :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#11) prolad válasza Janika--1982 (#9) üzenetére


prolad
őstag

Samsung eddig tartotta, amit ígért a frissítekkel. A 2020-as modelljeik megkapták időben a 3 főverizót, a Fold 2-t tavaly augusztusban adtam el, friss security patchel. Azóta Fold 5 van, az is kapja havi szinten a szoftvert és Androidra 14 kint volt talán már novemberben (lehet december elején). Ahogy latom a 2021-es modellek is szépen megkapták. Semmi kétségem afelől, hogy támogatják legalább a csúcsszériát 7 évig.
Ha lesz mellé alkatrész ellátottság is, akkor semmi akadálya, hogy 7 év múlva is működjenek. Lehet lassabban és pár új feature nélkül, de még mindig jobb esélyekkel, mimt most.
Látok nem egy telefont 2018 környékéről akár a középkategóriából is, amik még ma is teszik a dolgukat, vagy tennék, ha pl lenne hozzájuk normális csereakksi. Azok idén már 6 évesek lesznek. És amennyire lealssult a fejlődés az utóbbi időben, a mostani telefonok jobb esélyekkel indulnak.

(#12) elfelejtette válasza Janika--1982 (#9) üzenetére


elfelejtette
veterán

Gsmarena oldalon ránéztem, mik voltak a menők 2017-ben, hát nem sok aktív készülék lehet a mai napig használatban az Apple termékeken (iPhone 8, 8 Pro, X) kívül:
Samsung A8/S8, Xiaomi Redmi 4(X)/5/MI6, Google Pixel 2(XL), Sony XZ, Oneplus 5(T), Huawei Mate 10(Pro), LG G6/V30, HTC U11, stb...

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#13) paatrick válasza elfelejtette (#12) üzenetére


paatrick
őstag

S8-am van :D kijelzőn 0 karc, hátlapon 3 db fél centi hosszú ami csak fényben látszik. Sose volt tokban, se üvegfólia se semmi. Samsung shopban is csak néztek hogy ilyet nem szoktak látni, képernyő sincs beégve.
Szóval simán lehet vigyázni a telefonra, sőt olyan nagy vigyázást se csináltam, farmerzsebben volt mindig egymagában (kulcs mindig másik zsebben), kibírja 5-6 évig. Mostani újak főleg, szoftverbe se lesz nagy újdonság már, kamerában se, külsőben se.

Idén fogom lecserélni, ha jók lesznek a tesztek akkor S24-re, a kicsire. Ennél nagyobb méretet nem akarok venni, már van olyan farmerom amiből ez is kilóg :DDD és az elmúlt 5 évben nem igazán volt felhozatal kicsi telefonból (iphone nem érdekel).

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#14) K0vasz válasza prolad (#11) üzenetére


K0vasz
aktív tag

+1. anno tényleg évente lehetett cserélni a telefont, annyira hulladék volt a hardver, plusz a szoftverek is elég gyors iramban fejlődtek. manapság meg kijön 3-4 generáció, aztán nagyítóval kell keresni a különbséget (meg hogy mire kérnek el 3-4-500 ezer forintokat)

(#15) J&P válasza Plazmacucci (#10) üzenetére


J&P
tag

Jelen . :K

(#16) 7Heads Drago válasza doooo (#5) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez csak fizika. Vagy keményebb lesz a felület és karcállóbb, de törékeny, vagy ha puhább akkor karcolhatóbb de jobban bírja a törést.
Ha annyira nőttek az eladási adatok akkor hogy estek vissza éves szinten? [link]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#17) Plazmacucci válasza J&P (#15) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:DDD :R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18) lolal válasza K0vasz (#14) üzenetére


lolal
senior tag

Osztom. Galaxy S20 Ultárm és egy S23 Ultra formatervi és kamerai képességein kívül egyszerű használat mellet semmit nem veszel észre. Egyszerűen a 2020 urán jövő generációknál hétköznapi használat során szinte észrevehetetlen a fejlődés.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#19) elfelejtette válasza K0vasz (#14) üzenetére


elfelejtette
veterán

Manapság már tényleg sokak számára megfelelő 3-4 évente cserélni egy telefont, főleg ha nem alapmodellt vett anno.
A mai napig aktívak az alábbi topicok itt a Mobilarénán:
Huawei P30/Pro, Mate 10 Pro, Samsung S8/S9/S10, Xiaomi Mi 8/9 Lite
És jellemzően téma, a "Mire cseréljem le? Á, idén még biztos nem."

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#20) J&P válasza Plazmacucci (#17) üzenetére


J&P
tag

:DDD :D

(#21) joey04 válasza doooo (#5) üzenetére


joey04
titán

kénytelen jobban repedni. ami nem azt jelenti, hogy ránézel és reped.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#22) 7Heads Drago válasza paatrick (#13) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hát én azért megnézném azt a telot ami tok meg fólia nélkül neked karc mentes ennyi idő után. :N
Hacsak nem cseréltél rajta kijelzőt.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#23) doooo válasza 7Heads Drago (#16) üzenetére


doooo
veterán

Na vajon hogy? Egy rejtély, hisz csak az S-szériát árulják, így lehetetlen más helyen eladásokat veszíteni... ja nem. Olvass bele a kommentekbe a linkelt cikk alatt. Te is ott voltál, akkor is le lett írva, hogy hol, melyik kategóriában alakult át a piac.

[ Szerkesztve ]

(#24) doooo válasza joey04 (#21) üzenetére


doooo
veterán

Végső soron mindegy, ha ezen reped, máson is fog, mostantól ez a standard a flasghipeknek.

(#25) 7Heads Drago válasza doooo (#23) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ha átalakult a piac és más gyártóknál mások a számok, akkor a Samsungnál miért nem? Mert gond van az egész felfogással náluk.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#26) 7Heads Drago válasza doooo (#24) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mondjuk én ennek a nagyobb keménységnek örülök. Remélem más gyártóknál is megjelenik az ilyen kijelzőüveg.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#27) doooo válasza 7Heads Drago (#25) üzenetére


doooo
veterán

Egy gyártónál vannak jobb számok, annál, amely letarolta az alsókategóriát. Ennyi történt. Ez mindenki mást is érintett az Apple-ön kívül. Pláne pl. a Xiaomit, a Samsunggal együtt uralta azt a kategóriát a korábbi években.

(#28) LurkerSheik válasza 7Heads Drago (#16) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Nyilván úgy hogy mindenhol brutál kedvezményekkel lehet elhozni a Samsung telefonokat évek óta.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#29) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Számomra meglepő, hogy ennyire sikeres.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#30) Byga007 válasza pg1966 (#3) üzenetére


Byga007
aktív tag

Én január 19.-e óta használom egy S10+ telefont váltott le

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#31) Byga007 válasza lolal (#6) üzenetére


Byga007
aktív tag

Az semmi nekem van egy Galaxy S2 telefonom napi használatban, teljesen jól van

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#32) neopeti


neopeti
tag

Észak-koreában is elérhető lesz? Érdekelne...

(#33) 7Heads Drago válasza doooo (#27) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez se igaz, de ezt szerintem te is tudod: [link]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#34) doooo válasza 7Heads Drago (#33) üzenetére


doooo
veterán

Mi nem igaz? Nem igaz, hogy letarolta az alsókategóriát a Transsion? Nem igaz, hogy azt a kategóriát a Samsung és a Xiaomi uralták korábban?
Annyira nincs kedvem ehhez a kamu-kötegedéshez. Ezek tények. Ennyi. Az S-széria eladásai nőnek, de az A00 és A10 szériáké, amik több 10 milliót tettek ki évekig, drasztikusan lecsökkentek, azaz összességében is csökkentek a cég eladásai.
Téma lezárva.

[ Szerkesztve ]

(#35) paatrick válasza 7Heads Drago (#22) üzenetére


paatrick
őstag

Egyszer se volt javítva. :D Most nem tudom lefotózni az elejét mert ez az egy fényképezős dolog van a lakásban, de itt a hátulja amit tükörben le tudtam fotózni, nem volt egyszerű feladat :DDD

Az a 4 karc van rajta ami látszik. Ha nem fénytörésben nézed akkor nem is látszanak. Majd holnap megpróbálok elmenni valahova hogy az elejét is megmutassam. :D

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#36) joelke HU válasza neopeti (#32) üzenetére


joelke HU
senior tag

Miért? Te ott laksz?

Motorola G51

(#37) sfefe válasza Plazmacucci (#10) üzenetére


sfefe
őstag

S10e-m 5 éves és fasza... Nincs sok 7 évig ...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#38) zazenke


zazenke
őstag

könnyen igéri a 7 évet úgyse az lesz a jellemző hogy hét évig valaki nem vesz új modellt . a környezetszennyezés az egy más dolog.

(#39) madkiller válasza sfefe (#37) üzenetére


madkiller
őstag

Én most először i15 PMre váltottam, mert már meguntam, hogy 1 -1.5 év után kurvara akadtak a Samsung csúcstelefonjaim. 2 évente vettem meg a csúcsot. Utolsó 22U. Borzalmasan lassú volt már. Feleségem sima 22je gyors maradt, de 10ed annyi appot használt és 10ed annyi kepfajl van a telefonján. Ugyanaz az app mennyiség, de inkább már több fent van az iphoneon 4 hónap után egyenlőre ugyanolyan fluid, nagyon kíváncsi vagyok 1.5 múlva milyen lesz a teljesítmény. Ha ez is ezt játsza, mint a Samsungjaim nagyon tanácstalan leszek milyen telefont vegyek illetően.

(#40) Plazmacucci válasza madkiller (#39) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Az S21U nálam gyors volt abban a másfél évben míg megvolt. 23U nem sokkal gyorsabb. Igaz én teljesítmény módban használtam, amit már nem lehet ily módon szabályozni a 23-ban.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#41) 7Heads Drago válasza doooo (#34) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Egy gyártónál vannak jobb számok, annál, amely letarolta az alsókategóriát.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#42) 7Heads Drago válasza paatrick (#35) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Semmit nem mond ez a kép. Viszont te magad írod hogy fénytörésben látszik rajta karc. Meg gondolom egy sötét szobában se. :W
Ezek szerint csak karcos. Köszi a megerősítést.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#43) K0vasz válasza 7Heads Drago (#16) üzenetére


K0vasz
aktív tag

nem azt írják, hogy nőttek az eladási adatok. azt írják, hogy az előrendelésben eladott készülékek száma nőtt. előrendelésben meg nyilván csak a vérfanok vesznek telefont, az átlag akkor cserél készüléket, amikor muszáj/lejárt a hűsége/jön valami akció/stb.

szóval ebből csak az derül ki, hogy nőtt a samsungos "keménymag" száma :)

(#44) szigetipk válasza elfelejtette (#12) üzenetére


szigetipk
csendes tag

Mai mapig Note8-at használok. :)

(#45) paatrick válasza 7Heads Drago (#42) üzenetére


paatrick
őstag

Ember 5+ éves a telefon, ez volt 5 éve a csúcstechnológia karcállóságban. Szerinted azóta mennyit fejlődtek? A mostaniaknak simán jobban kell bírnia 5 év után is mint ennek.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#46) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Én értem, hogy scratch teszt, de annyi esze miért nincs, hogy ami jobban karcolhat, azt a széleken teszteli valahol... Értem, hogy sokszorosan visszajön a bevételből... De legalább használható maradhatna a termék.. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48) lolal válasza madkiller (#39) üzenetére


lolal
senior tag

Nekem a Galaxy S6 om mai napig fluid. S20 Ultráim újjak semmi bajuk.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#49) Graphics válasza paatrick (#45) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Fejlődhettek, de van, amivel nem bír el a fejlődés.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50) paatrick válasza paatrick (#35) üzenetére


paatrick
őstag

Azért bedobom elölről is ha már lefotóztuk.

5+ éves S8. Karcmentes kijelző.

Mai új telefonok is simán tudnak majd így kinézni 5 év múlva ha valaki vigyáz rá.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.