Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Referencia hűtő leszerelése 9500 ről (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) SLi


SLi
tag

A pöcköket sikersen kiszedtem,de mintha a gpu-ra a hűtő rá lenne ''ragasztva''.Milyen módszerrel lehet eltávolitani ugy, hogy nem okozok semmi kárt?

[Szerkesztve]

(#2) Loretto válasza SLi (#1) üzenetére


Loretto
veterán

azt csak a paszta fogja oda.kis hajszárítózás hogy melegedjen és mozgasd ahogy engedi magát. nem nagy ördöngősség, scak arra figyelj hogy ne menejen ugy hogy zsupsz aztán ki tudja mit sértesz/törsz/karcolsz/hajlitasz el.

Soirée...

(#3) Achill3uS válasza SLi (#1) üzenetére


Achill3uS
veterán

1szerüen húzd el párhozamosan a karival vmelyik irányba és simán lejön.. (nyugodtan húzd erősen ha kell, baja nem lesz..)
ha sehogy nem boldogulsz, mélyhűtőbe pár perc, és utána lejön..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#4) Tamás24


Tamás24
tag

Ez szép volt srácok! Az egyik a hűtést ajánlja rá, a másik meg a melegítést! Azért jó lenne tudni, melyik is a jobb :)) mellesleg vidikártyán lévő ragasztők hőre keményednek és kötnek, ezért is kell nekik jó idő mire rendesen megragadnak! szóval én a hidegre szavaznék ! :) Minden jót

Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

(#5) golyani


golyani
addikt

nekem gigabyte 9200 van és ilyen ragadós lapka van rajta ami már szöszös és nem ragad igazán, de először úgy szedtem le h fogtam egy csavarhúzó(lapos) végét és felfeszítettem vele de csak óvatosan.
jpbb móccer ha fogod és lecsaavrod róla.

nem vállalok felelősségat.

ja ilynelapkát mennyiér tok venni Moskolcon mer ma 2 boltba voltam egyikbe se halottak róla a harmadikban kilométeres sor volt.
mi lenne akkor ha fognám ezt a lapot éás kivégnám a GPU lenyomatátá rajta úgy hogy a gpu széleihez(sötétszürke) ragad a középen lévő köralakú fémre meg nyomnék szilikon zsírt???

(#6) Loretto válasza Tamás24 (#4) üzenetére


Loretto
veterán

momdjuk nem tudom. mer én sima procipasztával kenetem fel a gput amikor a zalmant tettem fel, és az szép lenne ha keményedne hőre.

Soirée...

(#7) SLi


SLi
tag

Dejó:) Pedig állitolag itt mindenkinek Zalman VGA hűtője van és senki nem tud tanácsot adni? :) vagy pedig kinek van igaza? :)

-aki melegiti hajszáritóval a vga-t?
-aki egyreűen lehuzza teljesen logikusan párhuzamosan
-aki vsavarhuzóval felfesziti

:F

nemtom,hogy a paszta mennyire keméynedik e hőre
lehúzni le lehetne,csak ha megcsúszik akkor valszeg pár kondit leszaggatok
a csavarhizó meg ha megcsűszik szépen végig darálja :)
bár egyesek meg éppen azt javasolták,hűtőbe kell tenni a karit :)

Lehet én vok béna :DDD

(#8) Viktor77 válasza SLi (#7) üzenetére


Viktor77
titán

A #3-asban van az igazság, annyi kiegészítéssel, hogy óvatósan tekerd, és húzd felfelé a hűtőt. Nekem így lett feltéve az új Silencerem.

Nehogy elkezd melegíteni vagy hűteni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#9) SLi válasza Viktor77 (#8) üzenetére


SLi
tag

(#3)

''

1szerüen húzd el párhozamosan a karival vmelyik irányba és simán lejön.. (nyugodtan húzd erősen ha kell, baja nem lesz..)
ha sehogy nem boldogulsz, mélyhűtőbe pár perc, és utána lejön..


''


Naszóval,akkor a mélyhűtőt kihagyvaezt kell csinálnom ? :F :Y



(#10) Viktor77 válasza SLi (#9) üzenetére


Viktor77
titán

Én erre a részére értettem, hogy nyerő: ''1szerüen húzd el párhozamosan a karival vmelyik irányba és simán lejön.. (nyugodtan húzd erősen ha kell, baja nem lesz..)''.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#11) FlasH-BacK


FlasH-BacK
senior tag

Ha nagyon makacs, kezeld úgy, mint egy kullancsot: csavard el vmelyik irányba jó erősen, ahogy Viktor mondja nem lesz tőle semmi baja!:)

(#12) SLi válasza FlasH-BacK (#11) üzenetére


SLi
tag

rendben próbálkozok majd :)
csak msot éppen még használom:DDD

Ja,és milyen pasztát tegyek rá? ugy tudom ezüstös pasztát nem szabad, igaz van még zalmanhoz járt ksi pasztából. Erről mit tudtok?

(#13) FlasH-BacK válasza SLi (#12) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Én amióta pc-t szerelek, titan ezüst pasztát használok:DDD:B. És eddig semmi problémám nem volt vele (illetve egyszer kicsi ráment a 9500asom nyákjára aztán bugzott elég rendesen, de megtisztítottam és utána kutya baja se' lett:U)...
Na jó ez én vagyok, sztem ép eszű ember inkább Zalman pasztát használ, csak nekem rakatokban áll ez a titan puliszka aztán el köll használni vmire:)).

(#14) Loretto válasza FlasH-BacK (#13) üzenetére


Loretto
veterán

én is azt tettem fel.
amugy a ha enm volt még leszedeve soha a hűtő sztem ó nagy rakás lesz rajta. nekem a ti4200 annyi volt hogy 20 percig pucoltam a régit.

Soirée...

(#15) golyani


golyani
addikt

5# hozzászólásom 2 felére válaszoljon már valaki PLS!

(#16) FlasH-BacK válasza Loretto (#14) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Mármint zalmant vagy titant? Igen, jellemző hogy gyárilag telenyomják pasztával. Ha spórolni akar az ember, akkor összeszedegeti a gpu körűlről és szépen rákeni a tetejére.

(#17) FlasH-BacK válasza golyani (#15) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Nem vagyok járatos Miskolcon, de nem csodálom h nem hallottak ilyen lapkáról:U...
A megoldás: Zalman kétkomponensű ragasztó. Nem vágom, hogy hol lehet kapni, de sokkal jobb mint az ilyen ''lapkák'', és szvsz nem is olyan nagy összeg.

(#18) golyani válasza FlasH-BacK (#17) üzenetére


golyani
addikt

de nem szeretném ráragasztani,minek???

ez csak egy 9200-es! csak hogy ha kivákom azt a kör alakotakkor milesz vagy vegyem le az egészet róla???és kenjek rá spire szilikonosat(stars-420)

azt csak az aranyszínű bordával adják azon is gondolkozdtam de az északi hídról még nem tuttam leoperálni a pici bordát:( de azt se ragasztanám akkor inkább titan zsír.)

[Szerkesztve]

(#19) Loretto válasza golyani (#15) üzenetére


Loretto
veterán

öntapadós izével volt rajta a hűtő? :F (nem volt 9200 nálam soha :B )
ragasztó kell amit a pl az arany zalman chipset bordához adnak.

Soirée...

(#20) golyani válasza Loretto (#19) üzenetére


golyani
addikt

aha

lsd fentebb

(#21) golyani


golyani
addikt

ja az baj hogyha 1 jó óra gém után épphogy langyos a borda???

[L]http://www.gigabyte.com.tw/VGA/Products/Products_GV-R9264DH.htm[/L]

erről lenne szó plusz van rajta Spire Ramcool borda a ramokon feldarabolva plusz a gpu másik oldalán(a kis mütsűrökön) is egy, ami viszont forró).

(#22) Loretto válasza golyani (#21) üzenetére


Loretto
veterán

dehogy baj. ha langyi akkor smile.

Soirée...

(#23) Hikvision válasza Viktor77 (#8) üzenetére


Hikvision
senior tag

Hi. Megmondanád hogy hol vetted vagy hogy hol lehet kapni Silencert? mert a 9800pro-mon szar a wenti. Köszi

20 éve a PH-n.

(#24) Viktor77 válasza Hikvision (#23) üzenetére


Viktor77
titán

Én nem itt vettem, de itt lehet kapni: [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=80324&arc=f[/L]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#25) golyani


golyani
addikt

na fogtam bekentem spire zsírral és leszedtem a régit azt a lapkát a maradékát meg lemostam szappanos vízzel(csak abordán volt) mingyá nyomok egy 3DM2k1SE-t.:)

[Szerkesztve]

(#26) N.Y.P.D.


N.Y.P.D.
tag

Nálam is van egy rakat Titan paszta,proci alá mindig az megy p4 nek mind1.
Régebbiu fórumokbna lehettt olvasni,hogy ezüst komponensű ragasztőpasztával tett fel srác ramra hűtőbordát. és utána elszállt a karesz :DDD
De végülis P4re jó,csak enmtom hova kenni már. O

Gigabyte 8IPE1000 GT Editiion, P4 2.8C ''EE magos'' , Zalman CNPS7000B AL-CU, Infineon DDR 400 , Sapphire 9500PRO,Maxtor 80GB 8Mb cache Sata Plexwriter52A,Vantec 360W

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Referencia hűtő leszerelése 9500 ről (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.