Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16) nkmedve válasza Cancer (#14) üzenetére


nkmedve
őstag

Ez a vizes példa erősen demagóg (ahogy az is nagy hülyeség, hogy simán engedve a vizet a csapból, el fog fogyni a világ édesvízkészlete, de ez más téma s nem is tudom miért kellett bekeverni ide). Egy alapvető igényt hasonlítasz olyan dolgokhoz amiknek semmiféle objektív haszna nincs (ja de, a játékoknak van pozitív pszichológiai és kognitív hatásuk, ahogy azt már te is írtad). Nyilván ilyen alapon akkor már ne is lélegezzünk túl gyakran, mer' elfogy a levegő...
Amúgy azok a nagyüzemi vízhasználók pont azért vannak, hogy ne vesszünk éhen, legyen ruhánk amivel eltakarjuk magunkat és ne fagyjunk halálra, vagy éppen, hogy áramot termeljünk (amit te bányászként vagy én játékosként elpazarolhatunk majd). Hogy mennyire hatékony a nagyüzemi vízfelhasználás azon lehet vitatkozni, és lehet rajta javítani, de a hasznosságát senki nem kérdőjelezi meg.

A nagyüzemi bányászat milyen általános igényt szolgál ki? Az, hogy egyesek megszedik magukat belőle pénzzel (hozzáteszem, mások kárán, mivel új érték nem keletkezik) az nem egy általánosan hasznos aktivitás. Konkrétan egész országok energiatermelését pazaroljuk el egy olyan dologra amiből az emberiség 99.99%-a nem lát semmiféle hasznot. Elhiszem, hogy neked megéri ezt csinálni és nem is szólok bele, csak a mellveregetést és a az egész bányászat istenítését nem tudom hova tenni. Pontosabban értem, folyamatosan fenn kell tartani az érdeklődést, mert hanem összeomlik a rendszer és akik még benne vannak hatalmasat buknak.

Örülok, hogy felhoztad a rákkutatást, innen is látszik, hogy mennyivel hasznosabb dolgokra is fel lehetne használni azt a fölöslegesen elpazarolt energiamennyiséget.

"Természetesen a legkönnyebb másra mutogatni"

Ez vicces, mert pont te kezdtél el másokra mutogatni amikor szóbajött a bányászat energiaigénye. Milyen alapon mer bárki is beszólni a bányászoknak, hogyha ő játszik az arra tervezett VGA-val, vagy éppen folyó víz mellett merészel borotválkozni...

(#18) Reggie0 Szerintem ezt gondold újra, mert nagyon félrelőttél ezzel az adattal, bár teljesen meg tudom érteni, ha bányász körökben ilyen ökörségek terjednek.
De értem én, ne merészeljen senki beszólni a bányászoknak aki nem egy barlangban él, nem kizárólag biciklin utazik és nem kizárólag saját termelésű kaját és eszközöket használ.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.