Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mumia


Mumia
csendes tag

Ilyen hamuba sült ökörséget még nem hallottam. Ugyan mitől hangzik az jól? A villanyszámlád növekedésének a 10-20% -ának értékében kapsz kuponokat a termékeikhez?

Max annak aki lopja az áramot.

Az etikai oldaláról már nem is beszélve a bányászatnak. Hogy pazaroljuk a természeti erőforrásokat virtuális pénz generálására. A cryptovaluta úgy fog bekerülni a történelembe mint a 21. század legidiótább és önpusztítóbb találmánya. Már most több energiát pazarolnak rá világszerte mint 1-1 ország tejles energiaszükséglete.

(#2) Aucor


Aucor
senior tag

Ez érdekes így, jó lenne tudni milyen videokártya hoz 500 pontot naponta. Egyébként az nem túl acélos, a shopban lévö termékek egy részét meg sem lehet venni (persze nem csak ebböl lehet szerezni silvert), mivel 365 nappal számolva 182.500 Silver jön össze. Ebböl mondjuk lehet venni egy mechanikus Blackwidow Ultimate billt, az meg nem rossz így gyakorlatilag "ingyen". De ki kellene ezt számolni, lehet jobban megéri megvenni... :U

[ Szerkesztve ]

(#3) Efferux


Efferux
csendes tag

Őszinten örülök hogy a Razer is hisz a kriptovalutákban és a bányászatban, de ez szerintem egy halva született ötlet.
A tisztelt médiának és anti kripto "szaksajtónak" (nem a Prohardverre gondolok) már így is sikerült a bányászatot meggyűlöltetni a gamerekkel. Ezek után nekik megpróbálni eladni egy ilyen ötletet, amiről távolról sugárzik hogy nem a felhasználónak éri meg jobban, ráadásul pont amikor mélyponton vannak a kriptók, hát bátor ember volt aki ezt kitalálta.
Ha esetleg van itt olyan akinek megtetszett az ötlet, javaslom inkább a hagyományos bányászatot, nem számoltam utána, de biztos vagyok benne hogy jobban jártok vele.
Aki szerint pedig már nem éri meg bányászni, tapasztalatból mondom hogy sosem késő beszállni.

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

Dolgozz a boltomban, de a fizetesed csak itt koltheted el, mert kupont kapsz, nem kp-t. Ki az a gyoker aki ezt megeszi?😂

(#5) Cancer


Cancer
senior tag

Zseniális időzítés, nagyszerű ötlet, csak ugyanaz a baj vele, mint az Asus megoldásával? Akkor se nem zseniális, se nem nagyszerű... :U

Mellesleg tipikus. Emberi. El kell fogadnunk, hogy ilyenek vagyunk. A blokklánc technológia önmagában előremutató. A hozzá kapcsolt kripto-valutáknak is lenne létjogosultsága. Abban van igazság, hogy a bányászatuk környezet romboló. Persze lehetne megújulókkal is adni alájuk az energiát. Azért halkan megkérdezem, hogy amikor ezeket a vasakat játékra használják, az nem ugyanilyen környezetromboló? Ráadásul még értelmetlen is. Semmi haszna.
Szóval szerintem, hogy mi jó s mi nem az, az elég összetett kérdés.

Amúgy pszichológiailag bizonyított tény, hogy az embernek szüksége van a játékra. Viszont az elme szempontjából tökmindegy, hogy táblás játék vagy 1000W óránként....

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#6) Cs1csó válasza Mumia (#1) üzenetére


Cs1csó
félisten

Vigyázz az ilyen kijelentésekkel hogy "pazaroljuk a természeti erőforrásokat" volt már, hogy ezt én is hangoztattam és el lettem küldve mindenféle, SZERINTEM hülye, botor indokkal na de hülyékkel nem akartam vitatkozni tudod legyőznek a rutinjukkal.

(#7) KFORboy válasza Cancer (#5) üzenetére


KFORboy
senior tag

Viszont az elme szempontjából tökmindegy, hogy táblás játék vagy 1000W óránként....

A napi legalább egyszeri maszturbáció meg kiváltja a szexet, amire amúgy sincs szükség a mesterséges megtermékenyítésnek hála, úgy is 95%-ban csak élvezetért műveli az emberiség.
A nemibetegségeknek is véget lehet így vetni és a népesedés is kontrollálhatóvá válik !

:C

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#8) L4mie


L4mie
veterán

a cikkből nekem az jön le, hogy elég idióta módon próbálkoznak. :D

Lehet tévedek, de:
Szóval gyakorlatilag szedsz valami random crypto-t amit ők elszámolnak a saját ezüstjükben amiért csak az ő boltjukban vehetsz akármit is, de gondolom váltókon nem fog megjelenni, kereskedni nem tudsz vele mert egy zárt centralizált rendszer..... :W na ez minden csak nem crypto.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#9) Dark Archon válasza Cancer (#5) üzenetére


Dark Archon
addikt

Halkan jegyzem meg, hogy egy 6-8-12 VGA-s rendszert ritkán használnak játékra. Nem kell hozzá nagy ész, hogy maga a tizenakárhányszoros VGA gyártás és használat környezetrombolóbb, mint normál VGA felhasználás esetén.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#10) Z_A_P válasza Mumia (#1) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ilyen hamuba sült ökörséget még nem hallottam. Ugyan mitől hangzik az jól? A villanyszámlád növekedésének a 10-20% -ának értékében kapsz kuponokat a termékeikhez?

Nem neked, hanem a 12 eves Jancsikanak, aki tolja ezt, es megveheti "ingyen" amit kinalnak.
A fater meg nem erti hogy miert fizet 15 helyett 25 villanyt, de ez van. (ha egyaltalan eszreveszi)

OK

(#11) nkmedve válasza Cancer (#5) üzenetére


nkmedve
őstag

"Azért halkan megkérdezem, hogy amikor ezeket a vasakat játékra használják, az nem ugyanilyen környezetromboló?"

Nagyságrendbeli különbségekről beszélünk most. Egy mining rig kb. óránként éget el annyi energiát, mint amennyit egy átlag PC játékos egy vagy akár több nap alatt. Nekem pl. átlag fölötti, viszonylag energiaigényes CPU+GPU párosom van, de így is 400W alatt maradok játékok alatt (konnektorból mérve), és naponta játszom általában 2-3 órát (de van, hogy egyet sem). Ezt össze sem lehet hasonlítani egy több KW-os mining riggel ami 24/7-ben megy.

(#12) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A koncepció nem rossz, kérdés, van-e értelme? Azaz:
- van e az adott cégnél olyan számítási feladat, amit érdemes kiszervezniük
- a bányászatra befogott felhasználó tud-e érdemi profitot termelni, miután európai áramárak mellett fizeti a villanyszámlát egy nem feltétlen bányászatra optimalizált vassal (~0 fogyasztású egyéb hardver+csupa bányabajnok VGA)
- ha a második pont teljesül, akkor miért is nem oldja meg a feladatot házon belül a cég:F?

Kb olyan, mint amikor elkezdtek bányarigeket bérbe adni - mikor tették? Akkor, amikor már szakadt befelé az árfolyam és meredeken estek a profitok, egyértelműen azzal a hátsó szándékkal, hogy a lefixált bérleti díjat jó eséllyel még fedezni se tudja a bányaprofit.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) Sinesol válasza Mumia (#1) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem teljesen hulyeseg, mivel ez csak extra, ezen kivul is sok mindenert ad még silvert a Razer, van olyan ismerosom aki siman jatekok utan kapott silverbol tudott venni vga-t , egeret, stb. Szal az kvazi ingyen van, mert amugyis jatszana, igy meg még pluszba johet egy kis extra. Szoval ez csak extra lehetoseg amit ad a ceg, nem kene maris fotelhőbörögni, miközben azt sem tudjatok mi ez az egész..

[ Szerkesztve ]

(#14) Cancer válasza KFORboy (#7) üzenetére


Cancer
senior tag

KFORboy

Ezzel kapcsolatban ne velem vitatkozz, hanem a pszichológusokkal/pszichiáterekkel, akik a kutatási eredményeik alapján az általam csak "továbbított" konzekvenciákat vonták le...
Bár nem tudom. Nálad kiváltja?

Dark Archon

A VGA-kat eredetileg bitcoin bányászatra találták fel. Csak elsiették a dolgot és kellett még várni 20 évet, hogy a bitcoint is feltalálják hozzá. :D

Mit értesz "normál" VGA használat mellett? Képmegjelenítést? Azt az alaplapi chip is tudja. Játékélményt? Ezt nehezen értem meg, mert jómagam évekig 1650/ultra low-n játszottam. S mégsem vett el az élményből. Mellesleg a VGA segít a kép/videó szerkesztésben is. Az normálnak számít? Ja és miért "normálabb" 2 óra BF mint ugyanennyi idő SETI vagy rákkutatás?
Például. Aki részt vesz a rák ellenszerének kutatásában, az ingyen juthat gyógymódhoz. Azt hiszem elég sokan vásárolnák 4-esével a csúcs VGA-kat, hogy beszálljanak. Micsoda környezetrombolás lenne!!

nkmedve
Folyó víznél borotválkozol? Nyilván nem. Én sem. Ezzel alkalmanként megspórolunk 3-5 liter tiszta ivóvizet. (Azzal biztosan egyetértünk, hogy az nagy érték, hisz a "csapból is az folyik". ;) ) Szóval, ezt össze sem lehet hasonlítani egy feldolgozó üzem pazarlásával. Zárjon be minden csokigyár!!! Viszont mi lenne, ha arra gondolnánk. Mi ketten "csak" 10 liter vizet takarítunk meg mondjuk hetente. (Én mondjuk 2 hetente borotválkozom csak, de ez legyen részletkérdés) Szóval szerencsére a világban van még épp 500.000.000 ember, aki ilyen tudatosan gondolkozik, mint mi. Ezzel heti 5 millió köbméter értékes tiszta ivóvizet spórolunk meg, ami évi 260.000.000 köbméter!

Uraim! (Hölgyeim?)

Természetesen a legkönnyebb másra mutogatni, hogy oldja meg a közös problémát, viszont változás csak akkor lesz, ha magunk kezdjük el a változtatást. Hagyjátok a bitcoin bányászókat, sőt a gépet is egy napra. Inkább gyertek kirándulni a Prédikáló-székhez. Garantálom, hogy jobb élmény lesz, mint 2-3 óra játék a gép előtt. ;)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#15) GodGamer5 válasza Mumia (#1) üzenetére


GodGamer5
addikt

Ez max Lajcsinak éri meg.. :DD

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#16) nkmedve válasza Cancer (#14) üzenetére


nkmedve
őstag

Ez a vizes példa erősen demagóg (ahogy az is nagy hülyeség, hogy simán engedve a vizet a csapból, el fog fogyni a világ édesvízkészlete, de ez más téma s nem is tudom miért kellett bekeverni ide). Egy alapvető igényt hasonlítasz olyan dolgokhoz amiknek semmiféle objektív haszna nincs (ja de, a játékoknak van pozitív pszichológiai és kognitív hatásuk, ahogy azt már te is írtad). Nyilván ilyen alapon akkor már ne is lélegezzünk túl gyakran, mer' elfogy a levegő...
Amúgy azok a nagyüzemi vízhasználók pont azért vannak, hogy ne vesszünk éhen, legyen ruhánk amivel eltakarjuk magunkat és ne fagyjunk halálra, vagy éppen, hogy áramot termeljünk (amit te bányászként vagy én játékosként elpazarolhatunk majd). Hogy mennyire hatékony a nagyüzemi vízfelhasználás azon lehet vitatkozni, és lehet rajta javítani, de a hasznosságát senki nem kérdőjelezi meg.

A nagyüzemi bányászat milyen általános igényt szolgál ki? Az, hogy egyesek megszedik magukat belőle pénzzel (hozzáteszem, mások kárán, mivel új érték nem keletkezik) az nem egy általánosan hasznos aktivitás. Konkrétan egész országok energiatermelését pazaroljuk el egy olyan dologra amiből az emberiség 99.99%-a nem lát semmiféle hasznot. Elhiszem, hogy neked megéri ezt csinálni és nem is szólok bele, csak a mellveregetést és a az egész bányászat istenítését nem tudom hova tenni. Pontosabban értem, folyamatosan fenn kell tartani az érdeklődést, mert hanem összeomlik a rendszer és akik még benne vannak hatalmasat buknak.

Örülok, hogy felhoztad a rákkutatást, innen is látszik, hogy mennyivel hasznosabb dolgokra is fel lehetne használni azt a fölöslegesen elpazarolt energiamennyiséget.

"Természetesen a legkönnyebb másra mutogatni"

Ez vicces, mert pont te kezdtél el másokra mutogatni amikor szóbajött a bányászat energiaigénye. Milyen alapon mer bárki is beszólni a bányászoknak, hogyha ő játszik az arra tervezett VGA-val, vagy éppen folyó víz mellett merészel borotválkozni...

(#18) Reggie0 Szerintem ezt gondold újra, mert nagyon félrelőttél ezzel az adattal, bár teljesen meg tudom érteni, ha bányász körökben ilyen ökörségek terjednek.
De értem én, ne merészeljen senki beszólni a bányászoknak aki nem egy barlangban él, nem kizárólag biciklin utazik és nem kizárólag saját termelésű kaját és eszközöket használ.

[ Szerkesztve ]

(#17) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Menjenek a ..... oda..... a bányászatukkal :W

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) Reggie0 válasza Cancer (#14) üzenetére


Reggie0
félisten

De csak ha gyalog mennek kirandulni. Egy szemelyauto olyan 50-100kWh/km-et pazarol az egyik legkornyezetszennyezobb energiahordozobol.

(#16) nkmedve: A banyaszasnak is van annyi pozitiv hozadeka, mint a jateknak, mert az emberek szeretik erezni, hogy jon a penz, mikozben nem vegeznek munkat.

[ Szerkesztve ]

(#19) joey04


joey04
titán

bukta lesz ez is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20) t72killer válasza Reggie0 (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csak éppen egy ideje már viszi a pénzt a bányászat és nem hozza... Ha a befektetett munkaidőt (amikor elmehetne az ember órabérbe), és a vasak teljes amortizációját (=vételár mínusz amennyiért elviszi a vevő) is beleszámítjuk, messze nem akkor fordult mínuszba a dolog, amikor az "egy db vega56 kitermeli 250W áram árát" szintet elérte a profitabilitás, hanem sokkal korábban.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) Reggie0 válasza t72killer (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez mindig valtozik, neha viszi, neha hozza. A kocabanyaszok nagyresze meg vegig sem szamolja, csak a tudat kell.

(#22) t72killer válasza Reggie0 (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, tudom, ott a diff, viszont ott vannak az áramtolvajok, a kínai és egyéb, extraolcsó áramon ülő felhasználók, akik addig nem kapcsolják le a riget, amíg az nekik napi 1cent tiszta profitot hoz. És persze ott vannak a hobbibányászok, akik csak úgy futni hagyják a gépet mínuszban is - mindez a kelleténél magasabban tartja a diffet és a földi halandó számára nagyon alacsonyan a profitot.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) TeeBee73 válasza GodGamer5 (#15) üzenetére


TeeBee73
addikt

:DDD

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#24) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Tőlem belebukhat a Razer a hülyeségébe. Elmorzsolok egy könycseppet. Zokogva röhögés közben.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#25) Cancer válasza nkmedve (#16) üzenetére


Cancer
senior tag

Akkor mondom. Egyrészről jómagam nem bányászok. (alig pár honapja van meg életem eddigi legerősebb kártyája egy GTX1050 személyében). Másrészről. Egyből ide kapcsolódva, olyanokat (a te olvasatodban) "védtem be", akikhez nincs közöm. Mutogahatsz rám, hogy a "bányászoknak nem lehet beszólni", mégis te sértődsz be azon, ha valaki a te szeretett tevékenységedet kérdőjelezi meg.
Azért, mert valamit nem értesz az attól még lehet teljesen értelmes dolog. Szólok, hogy a tőzsde is pont úgy működik, ahogy leírtad. A "felhasználók" 99.9 %-a veszít, hogy az 1/10-ed % jól megszedje magát. Igazad van. Egy értelmetlen hely! Azonnal zárják be az összeset!
Mellesleg egy szóval nem írtam,hogy elfogy a Föld édesvíz készlete. Főleg,mert ilyet mondani elég nagy balgaság lenne...Ellenben a "diliboltok" termékeinek 99,99%-a a hasznos élethez totálisan szükségtelen. Így a nagyüzemi seggébe buborékot fújó műanyag babú hasznosságát én igenis megkérdőjelezem!

A válaszodból ítélve a nagyüzemi bányászatról, hátteréről, kialakulásáról nagyon keveset tudsz. Saját jogon megmaradhatsz így, vagy dönthetsz úgy,hogy utánanézel és akkor lehet értelme folytatnunk ezt a diskurzust.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#26) MongolZ válasza Efferux (#3) üzenetére


MongolZ
addikt

Mert? A bitcoin nemsokára végleg bedől.

(#27) MongolZ válasza Cancer (#25) üzenetére


MongolZ
addikt

Ott vagy nagyon durván eltévedve, hogy pl a bitconnak van a legnagyobb energiaigénye (1 transzferre vetítve). Innentől kezdve az elejétől bele volt kódolva a rendszerbe a bukás.

[ Szerkesztve ]

(#28) nkmedve válasza Cancer (#25) üzenetére


nkmedve
őstag

"mégis te sértődsz be azon, ha valaki a te szeretett tevékenységedet kérdőjelezi meg."

Nem volt semmiféle sértődöttség, csak leírtam, hogy teljesem más nagyságrendű dolgokról beszélünk, amire aztán jött a szokásos bányász-válasz (attól függetlenül, hogy te személy szerint nem bányászol) ami egy teljesen irreleváns összehasonlítást hozott be a képbe így terelve el a témát és másokra nyomva a felelősséget. Nyilván sok környezetre káros tevékenység van, de ez nem elfogadható indok arra, hogy még több és még károsabb ilyen tevékenységeket hozzunk létre (ie. bányászat).

"Szólok, hogy a tőzsde is pont úgy működik, ahogy leírtad."

Nagyon nem úgy működik. Én sem vagyok oda a tőzsdecápákért, de a tőzsdei forgalomnak nagyon kis részét teszik ők zsebre (nagy összegekről beszélünk, de %-osan elenyésző), arról nem beszélve, hogy a jelenlegi rendszernek fontos elemei. Arról lehet vitatkozni, hogy mennyire jó a mostani rendszer, és próbálni valami jobbat kidolgozni, de ha valamit bebizonyított az elmúlt néhány év, az az, hogy a kriptóvaluták képtelenek bármit is kiváltani ebben a "hibás" rendszerben.

"A válaszodból ítélve a nagyüzemi bányászatról, hátteréről, kialakulásáról nagyon keveset tudsz. Saját jogon megmaradhatsz így, vagy dönthetsz úgy,hogy utánanézel és akkor lehet értelme folytatnunk ezt a diskurzust."

Eleget olvastam már a témáról, hogy tudjam, mennyire hasznos az a hatalmas energiamennyiség amit beletolunk ebbe vagy, hogy mennyire törékeny az egész rendszer. A blokklánc jó dolog, és biztos lehet rá értelmes felhasználást találni, de a Bitcoin és a hasonlóan enegiaéhes tranzakciókkal dolgozó egyéb kriptovaluták (amelyek inkább csak ultra-kockázatos befektetésként működnek) nem nevezhetőek értelmes felhasználási módnak.

(#29) MeszesKPT válasza Aucor (#2) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Ez akkor van "ingyen", ha neked az áram is ingyen van.

(#30) Sinesol válasza MeszesKPT (#29) üzenetére


Sinesol
veterán

Ha amugyis jatszol, akkor nem tökmindegy?
Ez az egesz dolog mar jo ideje mukodik, esilvert kapsz játékkal eltöltött idő alapján, ez a jelenlegi banyaszresz csak extra a már eddigiekhez. Szerinten siman jo ötlet, plusz lehetoseget adnak gyujtogetesre, nem kene mindenre reflexből fújolni.

(#31) MeszesKPT válasza Sinesol (#30) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Akkor félreértettem. Azt hittem, hogy a cikk szerint mikor nem játszol, akkor megy a bányászat a háttérben. Ez esetben viszont extra áramot fogyaszt az idle állapottal szemben.

(#32) t72killer válasza Sinesol (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem, mert a kari fogyasztása arányos a terhelésével. Azaz 100%-ra nyúzva többet fog enni, mintha egy közepes gépigényű játék csak 50%-ot venne ki belőle.

Egyébként meg ki az az agytröszt, aki játék közben bányászni akar a VGA-jával:Y??

nem tudom, mennyit "fizetnek", de a kriptopénzek bányászata európai áramárak mellett mínuszos már, bányászatra kigyúrt rigeken is.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) Sinesol válasza t72killer (#32) üzenetére


Sinesol
veterán

Eredetileg csak siman jatekkal eltöltött idő alapjan ad silvert, nincs kepben semmi banyaszat.
Vannak mindig ilyen promo jatekok, hogy ha azzal jatszottal, akkor mondjuk ketszeres mennyiseget adott, szal bizonyos mertekben meg reklamkent is müködik. Ezert mondtam, hogy ha mar ugyis jatszol, akkor extra az egesz, tobb ismerosom is van akik kiszedtek belole draga periferiakat, vgat is. Még nvidia vga sem kell az egeszhez amugy szal aki rendszeresen jatszik, annak egy extra az egesz, most csak kapott egy funkciot, amit nem feltetlen kell hasznalni.

[ Szerkesztve ]

(#34) t72killer válasza Sinesol (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem:R. Akkor kvázi játékkupont adnak.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) #54625216


#54625216
törölt tag

Most, hogy bedőlt az egész bitcoin lufi. :W

(#36) t72killer válasza #54625216 (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Végülis nem kell függenie a BTC-től, gyakorlatilag a cég kiszervez valamilyen számításigényt. Csak azt nem értem, hol éri ez meg:F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) Sinesol válasza t72killer (#36) üzenetére


Sinesol
veterán

Most elvileg bővülni fognak, szóval biztosan elkel az extra számításigény. Ha jól emlékszem nemrég kötöttek valami megállapodást a Microsofttal, hogy ők lesznek a partnerek az Xbox-os egér+billentyűzet bevezetésben.
Megjegyzem ezzel jó nagyot szakítanak majd, mivel nyilván más gyártó termékeivel is mehet a dolog, de gondolom a megállapodás értelmében csak az ő termékeiket hitelesiti a Microsoft, azokkal lesz csak csak garantált a kompatibilitás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.