Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chaser


Chaser
titán

5,25-ös helyet minek erőltetik még? vízhűtéshez radi vagy mi megy oda? az optikai meghajtót eléggé ritkásan használják már, de usb-n elég egyszerű megoldani

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2) #72042496 válasza Chaser (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Általában nincs is már a házakon. Meg is lepődtem, hogy ezen meg van belőle három. Én még ventilátorszabályozót tudok ott elképzelni, bár szerintem ahelyett is alaplapi PWM-et használnak inkább az emberek. (Ami a Z270G Strix lapomon sehogy nem működik normálisan, szóval jobb lenne a potméteres. De a fix 5 voltos megoldás is jó lesz, vissza is térek erre.)

Régebben a fullos hangkártyáknak is volt előlapi panelje, de már ezek is kimentek a divatból.

[ Szerkesztve ]

(#3) Wiz Khalifa válasza #72042496 (#2) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Sok mindenre lehet használni még.

Pl ilyen nagy kijelzőhöz: [link]

Vagy akiknek kevés a helye az asztalon stb... azok a pendrive-okat stb... ilyen fakkban tudja tárolni: [link]

Ha az én házamba is lenne rá lehetőség legalább 2db 5.25-ös helyre akkor én egy multimédiás kijelzőt tennék bele amivel egy csomó dolgot meg lehet oldani/valósítani. És legalább lenne rajta infra hogy akár távval akár olyan telefonnal amin van infra be tudd pl kapcsolni a géped stb...

Tehát még azért van potencia az ilyen dologban.

Vagy még be lehet építeni bele Hot-Swap HDD rekeszt stb...

Smoke some weed nigga!

(#4) Just486 válasza Chaser (#1) üzenetére


Just486
senior tag

DVD Kombó (igen kell, van amire jobb mint a pendrive), scythe kama rack 5, két hotswap SSD-vel, kártyaolvasóval stb.

That unconquered country we call the future.

(#5) #72042496 válasza Wiz Khalifa (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez a fakk ez jópofa, tetszik. :K

Infrához ott a Flirc ha érdekel, nagyon tudom ajánlani. Én az SE verziót használom egy Streacom házban Harmony-val, zseniális.

(#6) Chaser válasza #72042496 (#2) üzenetére


Chaser
titán

igen, sztem is minden divatja múlt ami használta, ezért pislogtam rá
_

infrával csak úgy nem lehet gépet bekapcsolni, kikapcsolni simán, de ahhoz megint nem kell 5,25-ös hely csak egy usb

szerk: Just486 semmi olyat nem mondtál amit usb-vel ne lehetne megoldani, nálam már 10 éve is az volt a hotswap, h kivezettem hátul sata kábelt+tápot neki:)

feleslegesen hodály lesz ezektől egy házikó, amíg nem láttam h van benne tetszett is ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7) Wiz Khalifa válasza #72042496 (#5) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

A gáz az hogy ezzel nagyon el lehet csúfítani egy letisztult gépházat. :)

Amúgy nem rossz cucc.

Smoke some weed nigga!

(#8) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Na végre egy kunyhó ahol nem spórolják le az 5.25"-et. :)

(#9) #72042496 válasza Chaser (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Infrával is be lehet kapcsolni, mondjuk tényleg nem "csak úgy", mert hekkelni kell hozzá a registry-t. :) Én ezt használtam egy évig a Flirc USB-vel, és működik. Csak a nagyobb Windows frissítések visszaállítják, amivel aztán teli lett a batyum.

A Flirc-SE már rá van drótozva a power switch-re is, azzal simán megy a ki/bekapcs, de ez nyilván egy speciálisabb eszköz. Egyébként szükség sincs szerintem a full bootra bekapcsoláskor. Ott a hybrid sleep, amit mostanában előszretettel reklámozok. Billentyűzetről (infráról is) ébreszthető a gép, és villámgyors.

Mindez persze Windows. Linux, MacOS alatt passzolom.

Ami még eszembe jut, de ez még elvetemültebb, és nem is biztos, hogy működik - HDMI CEC adapter, így a tévé és/vagy erősítő hátha felkelti a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#10) Just486 válasza Chaser (#6) üzenetére


Just486
senior tag

Valakinek biztos jó úgy, szerintem marha igénytelen ezerféle kábellel vezetni mindent jobbra balra. Ez benne van a gép elejében fixen és kész.

That unconquered country we call the future.

(#11) scope2007


scope2007
addikt

Phanteks nálam az első hekyen van házakban

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#12) erer1000 válasza Wiz Khalifa (#3) üzenetére


erer1000
őstag

Nekem egyik slotban fiók, másikban egy port bővítő pakk :D előlapi hang + kártya olvasók, stb

3.5" meg egy 4db-os előlapi USB

Bátyám fiókot használ csak.

Szóval van létjogosultsága az 5.25 és 3.5 nek. Nem annyi mint régen, de van

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#13) #56573440


#56573440
törölt tag

Semmi baj nem lenne azzal, hogy akármilyen fakkok meg társai vannak az előlapra rápakolva. Ha legalább opcionálisan lenne hozzá ajtó pl... Egyáltalán nem értem, hogy állt össze ez a koncepció, a teljes üveg oldallappal, a letisztult belső kialakítással, meg ezzel a fronttal.

Kapott volna egy ajtót mint az Eclipse p400s, aztán csókolomjóccakát.

(#14) Weareus


Weareus
addikt

Hány darab és mekkora radiátor fér bele vajon?
Manualja fönt lehet a háznak valahol a neten?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#15) #72042496 válasza Weareus (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

Még nincs szerintem, de hamarosan biztos felkerül a hivatalos oldalra.

(#16) Weareus válasza #72042496 (#15) üzenetére


Weareus
addikt

Áh, köszi. Akkor lesegetjük. :)
Nem mintha a Primo-t le akarnám cserélni tőlük, inkább csak hogy tudjam, mi a dörgés. :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#17) Chaser válasza Just486 (#10) üzenetére


Chaser
titán

sztem az marha igénytelen ha az előlap van teleaggatva mindennel, 10+ éve még tetszett:) de ezeket 3,5-es helyre is meg lehet oldani, amiket mostanában néztem értelmesebb házikókat szerencsére egyikben sem volt már 5,25-ös hely, előlapon 3,5-es sem

Balika911 meg lehet oldani, os-től független, de nem a legalapabb infrás vezérlőkkel, nekem is van, annál is teljesen mindegy hol van, kanócát rejtve is el lehet vezetni, bekapcsoláson kívül mindent tud, 600ft volt kínaiaktól:) mivel a gépem mindig megy ez sem érdekel már

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) imibogyo válasza Chaser (#6) üzenetére


imibogyo
veterán

semmi olyat nem mondtál amit usb-vel ne lehetne megoldani
Én pl. Linuxozom és legtöbbször nem lehet telepíteni USB-s eszközről (pendrive), mert folyamatosan Kernel Panic-ra fut, míg ugyanaz az ISO DVD-ről csont nélkül felmegy. Nekem is van egy erre a célra rendszeresített USB-s DVD íróm (amiről viszont érdekes módon felmegy bármi, ugyanarról az USB portról is), de rohadtul utálok már a kábelekkel és külső táppal szenvedni, pont most alakult ki a napokban a fejemben, hogy veszek egy belső egységet. Szóval van azért még aki használ(na) ilyen bővítőhelyet. És most még a fejhallgató erősítőmet is ide akarom becsalni, mert az is külön zsinórokon lóg...

Sokáig mITX-eztem és ott is abból lett elegem, hogy lehet, hogy a gépház mondjuk 10 literes, de kell még mellé egy USB mobil-rack, egy USB-s DVD olvasó, néhány esetben külső radiátor stb.... Szóval az én szememben (ha csak valaki nem elégszik meg relatíve kis teljesítménnyel, vagy nincs elég magas ingerküszöbe a zavaró hangokra (nekem pl. nincs, most is 100%-ban passzív a gépem), annak parasztvakítás az egész és jobban jár egy mATX géppel, ahol minden belefér egy dobozba elfogadható hőmérsékletekkel, még egy i7+1080Ti kombóval is.

Egyébként erre az egész "ronda lesz tőle a gép" dologra találták ki az ajtós házakat ezért szereztem be nem túl régen a jelenlegi kuckómat is. bármit rakhatok az ajtó mögé, semmi sem látszik.

[ Szerkesztve ]

(#19) Chaser válasza imibogyo (#18) üzenetére


Chaser
titán

Itxben egyet ertunk, ajtos haz nekem nem jon be
Mas igenyek, ennyi, a nagy tobbsegnek nincs szuksege optikara, meg nem akar semmit elorerakni - hang es usb kb minden hazon van elol valahol -
Egy kicsit atgondolatlan lett ez a haziko sztem, de biztos van akinek tetszik:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20) #72042496 válasza imibogyo (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem a korábbi Fractal Node 605 házamban volt jó a kis lenyíló ajtó mögött az ODD, USB, kártyaolvasó. De idővel ezek már nem kellettek, egy magasabb VGA és előlapi infra viszont igen. Így lett a Streacom F12.

A géphez csatlakozik egy 7 portos TP Link USB 3.0 HUB. Ez tökéletesen kiszolgál, és oda teszem, ahová akarom. Alig nyúlok hozzá egyébként, szinte mindent megoldok internetről vagy a belső hálóról.

Maga a ház most át is kerül végre az erősítővel (idővel konzolokkal, médialejátszóval, stb.) együtt egy üvegajtó mögé, egy átalakított ikeás TV szekrénybe (rakok bele szellőzőrácsot, illetve kivágom a hátulját). Alig várom, hogy kész legyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#21) Dr. Akula válasza Chaser (#17) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"szerencsére egyikben sem volt már 5,25-ös hely"

Tényleg kész szerencse hogy nincs hova rakni a hotswap vinyó racket... :U

(#22) Chaser válasza Dr. Akula (#21) üzenetére


Chaser
titán

nem, az a kész szerencse, h nincs rá szükségem...:) notebookban 250-es ssd van, lehetne optibay benne, van is egy 750-es hdd-m, de már legalább 2 éve a szekrényben, asztaliban 500-as ssd lesz az egyetlen meghajtó, de lehet h csak 250 ott is - meg max egy pendrive:) -
ha meg annyira kell tárhely összerakok egy notebookot nas-nak, én már leszoktam arról h ide oda másolgatok eszközökről, max wifivel
mondjuk elég sok házikón nincs már 5,25-ös hely, elég drágáknál is, néztem pár inwint, amik nekem teszettek szerencsére azokban nincs - nekem szerencsére ( : -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) Dr. Akula válasza Chaser (#22) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"én már leszoktam arról h ide oda másolgatok eszközökről, max wifivel"
Azért az 50-80 gigás UHD ripeket nem biztos hogy azon a legcélszerűbb. :)

"mondjuk elég sok házikón nincs már 5,25-ös hely, elég drágáknál is"
Nekem is ez a bajom, látok egy frankü Lian Lit, erre semmi 5.25". :( Nem fért bele? Fix rögzítésű vinyónak meg minek annyi hely, sose láttam olyat hogy valaki telepakolta volna. Férne a helyére.

(#24) Zsmester89 válasza Dr. Akula (#23) üzenetére


Zsmester89
őstag

Sajna oled topicban is tapasztaljuk, hogy még a felső kategóriás tv-kben is 10/100 van, s van ami röcögve megy csak fullon át, míg egy jó ac-s wifi a tv ac-s wifijével maximálisan áthidalja ezt a helyzetet. Szóval elérkeztünk arra a pontra, hogy igen is jobb...

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#25) Chaser válasza Dr. Akula (#23) üzenetére


Chaser
titán

nálam elég pörgősnek tűnik a wifi:) no ilyen ripek engem jelenleg nem érintenek
ha nagyon kellene hotswap majd, ahogy fentebb mondtam, kivezetve sata kanóc és táp, anno kanócból vettem 1m-est direkt ezért, de nem hiszem h kelleni fog, usb3-n sem lehet lassú, ssd-k ára meg egyre lentebb van
ok, aki csillió 80 gigás ripet tárol annak elég drága lenne :d
tv-m se nincs, ha lesz akkor valszeg 4k és nem lesz elég 10-15gb mint most, de ritkán filmezek, kevés az ami többre érdemes mint notebook hasamra, pár percet néz és bealszik ((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) Dr. Akula válasza Chaser (#25) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az usb3 nem alkalmas másolásra, eltűnik a port is nagy fileok másolása közben. Több géppel, több vinyóval, több kábellel (és azóta több oprendszerrel is) tesztelve. Eddig csak usb2-n sikerült 4+ gigás fileokat megszakítás nélkül átvinni. Vagy SATA-n, amihez kell a hotswap rack, hogy ne kelljen mindig kábeleket dugdosni. Nálam olyan ház amibe nem tudok rakni, szóba se jöhet. Lian Liból pl. csak az A79, A75, de azok már eléggé oldschoolosak, főleg belsőleg. Kéne valami A79 reloaded.

(#27) Chaser válasza Dr. Akula (#26) üzenetére


Chaser
titán

nálad valami gond van, usb3-on én biza' elég sok nagyobb filet gond nélkül átküldtem a notebookomon pl, csájnából' vett usb3-hdd kábellel amit forgalmaztam is és egy db negatív vélemény nem jött róla, kivéve h kicsit rövid a kábel:) 10-15gb-os fileokat biztos másoltam így
lehet mindjárt meg is nézem ha megtaláloma kábelt:)

szerk: express carddal kezdtem először az usb3-as ismerkedésemet anno, ott sem volt mindegy milyen vezérlő van bene és a mobilrackben/külső hdd-ben/kábelben, ilyesmi lehet nálad is, ha jól rémlik anno nekem az asmedia vezérlő vált be nagyon, nec dobálta el a kapcsolatot, nagy file sem kellett hozzá, mostani gépemben gyári intel vezérlő van, itt sem volt gond - de mondjuk köztudott, h intel wifi/lan/usb3 pl ritka gané tud lenni -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28) Dr. Akula válasza Chaser (#27) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Lehet hogy vízér fut a gépem alatt. :D Már más "logikus" magyarázat nem maradt. Évekkel ezelőtt is próbáltam megoldást találni rá, senkinek nem volt ötlete. Többféle chipsetes deszka (s1066, s2011, s2011-v3), többféle vinyó (WD 500GB - 3TB), Seagate, USB többféle dokkoló/kábel (Scythe, Sharkoon, ), többféle oprendszer (Win7/8/10), nagyjából mindenféle kombinációjában (nyilván a Win10 megjelenésekor nem vettem újra s1066-ot) egyedül egyvalami a közös: hogy nem működik. Most akkor melyik alkatrészre fogjam hogy hibás? Mindegyik? :)

Gondolom te a notid mellé 2.5"-es külső vinyót használsz, azzal még nem volt gondom, igaz, arra meg se próbáltam ilyen nagy fileokat átküldeni. Minden esetben 3.5" HDD van külső átalakítóval (dokkoló, kábel).

Anno még USB3-as PCIE vezérlő kártyákat is vettem, 2 különféle NEC chipest (akkor az volt a király) is kipróbáltam, természetesen eredmény nélkül. Az alaplapon Asmedia volt, asszem mindegyiken, az se volt különb.

Szóval én már elfogadtam hogy usb3-on soha nem fog menni (2-n meg lassú, 600 gigát kb. egész napig másol), ezért kell a hotswap SATA rack.

[ Szerkesztve ]

(#29) Chaser válasza Dr. Akula (#28) üzenetére


Chaser
titán

hiba a matrixban ( : nálam oké, jellemzően 2,5" hdd-re másolok, vagy onnan, nem sűrűn, de gyors és stabil, pendrivenál sem volt gond, ssd-n sem, ott villám

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) Amerigo57


Amerigo57
őstag

A Phanteks Enthoo Pro mellé vettem még egy Phanteks Enthoo Pro SE-t.

Nehéz megmondani melyik néz ki jobban , talán az első változat masszívabb.

Ebbe építem a Z390 -es alaplappal az új gépemet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.