Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sunpower


sunpower
tag

Csak a teljesség kedvéért: az USB-s tunerek közé még a Terratec H6-ost is be lehet írni.
A PCI kártyák közül az Avermedia a C-n kívül tudja az S-t és a T-t, valamint az analógot is.
Ha minden igaz....

[ Szerkesztve ]

(#2) zhagyma válasza sunpower (#1) üzenetére


zhagyma
őstag

Köszi. A terratec H6-t kifelejtettem, az Avermediát meg "alulspecifikáltam": copy & paste effektus.

(#3) sunpower válasza zhagyma (#2) üzenetére


sunpower
tag

Bocs, tényleg nem kötöszködés.........

Az Aver qudro-ban nincs CI, viszont tudja az analógot is.

Bekerülhetne még a listába Technisat tuner is.

USB---Technisat Cablestar Combo HD CI

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#4) zhagyma válasza sunpower (#3) üzenetére


zhagyma
őstag

Nem veszem kötözködésnek. Minden pontosítást, megjegyzést, javaslatot szívesen veszek.

(#5) Gerasz


Gerasz
aktív tag

Hali,
jó a gyűjtés, melyikeket lehet itthon (és hol?) beszerezni? Nagy a pangás dvb-c tuner és set top box ügyben is.

(#6) zhagyma válasza Gerasz (#5) üzenetére


zhagyma
őstag

Például így lehet rákeresni: [CableStar Combo HD CI]

[ Szerkesztve ]

(#7) Mikrobi


Mikrobi
csendes tag

Ez azt jelenti, hogy ha veszek egy ilyen kártyát, nem kell set top box, hanem a koaxot belekötöm a kártyába és nézem a monitoron? Távirányító helyett egérrel választhatom ki a kívánt adást? Fut a tévéadás egy ablakban, hátraküldhetem, ha közben dolgozni akarok és előre hozhatom, ha action van?

(#8) Mikrobi


Mikrobi
csendes tag

Különben meg az egész szart se ér, a UPC nem teszi lehetővé, hogy tunerkártyával vegyük a kódolt adást, sőt, 2 rongy a HD set top box bérlése, szóval elmennek a sunyiba!

(#9) zhagyma válasza Mikrobi (#8) üzenetére


zhagyma
őstag

Alapesetben azt jelenti amit #7. hozzászólásodban írtál. A UPC kábel (Nagravision 3 + pairing) még nem megoldható, de sok szolgáltató esetén igen: DIGI kábel, Tarr, T-Kábel ...

(#10) Mikrobi válasza zhagyma (#9) üzenetére


Mikrobi
csendes tag

Tehát a többi szolgáltatónál használhatnék tunerkártyát és lehet, hogy a UPC is engedni fogja később?

(#11) zhagyma válasza Mikrobi (#10) üzenetére


zhagyma
őstag

A külföldi példák alapján elképzelhető hogy a magyar UPC is "kirukkol" valamilyen megoldással.

[ Szerkesztve ]

(#12) hati válasza zhagyma (#11) üzenetére


hati
addikt

Az UPC idénre tervezi a kártyák box nélküli kiadását, de ha jól tudom CI+ szabványt használ. Ezt melyik tunerrel lehet majd használni?

(#13) zhagyma válasza hati (#12) üzenetére


zhagyma
őstag

Szerintem egyelőre egyik sem CI+ (bár nem néztem át tételesen a listát). Viszont egyes STB gyártók háttérinformációi alapján a CI szoftveresen "upgradelhető" CI+-ra amit alátámaszt hogy mindekettő fizikai alapja PCMCIA type I / II specifikáció.

(#14) dolbyman


dolbyman
tag

Sziasztok! Ez egy remek kis lista, grat.

Van valakinek gyakorló tapasztalata - Budapesti Digikábel adások rögzítésére szeretném használni - melyik ajánlott, megfizethető

üdv

Bandi

(#15) zhagyma válasza dolbyman (#14) üzenetére


zhagyma
őstag

Szia!

A digitális adásnál a felvétel annyiból áll hogy a bejövő digitális stream-et lemented a HDD-re. Így mindegyik tuner ugyanazt a minőséget fogja hozni "bitre" pontosan. Amennyiben a linux driver nem szempont akkor szerintem az olcsóbbak:

TBS5680 DVB-C TV Tuner USB, ár
Terratec Cinergy HTC Stick HD, ár
Terratec Cinergy T PCIe Dual, ár

[ Szerkesztve ]

(#16) dolbyman válasza zhagyma (#15) üzenetére


dolbyman
tag

Szia!

Köszönöm szépen. Szerintem rárepülök erre a HTC stick-re.

üdv:
bandi

Bandi

(#17) zhagyma válasza dolbyman (#16) üzenetére


zhagyma
őstag

Itt a kolléga botladozik egy ilyen stick beüzemelésével. Esetleg várd meg az eredményt: [link]

(#18) dolbyman válasza zhagyma (#17) üzenetére


dolbyman
tag

köszönöm az infót, akkor kicsit várok, mert a guta ütne meg, ha nem tudnám felvenni a műsorokat, mikeről lemaradok :-)

Bandi

(#19) #65675776 válasza zhagyma (#15) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azt azért nem árt feltüntetni, hogy a Terratec Cinergy T PCIe Dual esetén csak DVB-T esetén van dual vétel. DVB-C demodulátor csak egy van rajta.

sunpower: Az A717 két CAM-et is tud kezelni, az egy másik dolog, hogy ez nem jár mellé.

(#20) zhagyma válasza #65675776 (#19) üzenetére


zhagyma
őstag

Javítva.

(#21) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Jó ez a lista, köszi.
Hogyhogy nincs ci+ tuner? Abszolút nem gyártanak? Ez fura

(#22) zhagyma válasza szabi__memo (#21) üzenetére


zhagyma
őstag

Biztos létezik valahol de még nem találtam.

(#23) lacalama


lacalama
csendes tag

Sziasztok!

Tudja esetleg valaki, hogy a Technisat CableStar Combo HD CI kezeli-e a CI+-os kártyákat? Mert alapjáraton csak egy foglalat van benne.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#24) lacalama


lacalama
csendes tag

Üdv!
Azóta is nézelődtem. Van olyan oldal, ahol CI,CI+-os ként van jelölve, viszont csak HD felbontással. Erre vonatkozó adatot nem találtam máshol. Ami elszomorít, hogy a Terratech H7-nél sem találtam leírást, hogy milyen felbontást tud, illetve elfogadja-e a CI+-os cam olvasót. Ár alapján a Technisat szimpatikusabb. Viszont fontos lenne a fulHD felbontás, DVB-C, DVB-T.
Most egy Leadtek ExDTV2300-as tunert használok, sajna ez csak DVB-T tud. Hallottam valami emuláló programról, hogy kártyaolvasóval lehessen mindig tv kártyával használni. Sajnos nem találtam. Ha ebben tudnátok segíteni, akkor kibővülne a csatornalistám a fizetős csatornákra is.

(#25) zhagyma válasza lacalama (#24) üzenetére


zhagyma
őstag

Szia!

Jelenleg nem tudok CI+ támogatásról a listában felsorolt tunerek esetén, ezért nem is tudok ajánlani ilyen tunert. Jelenleg mindegyik csak CI képes amin sajnos a CI+ protokoll nem fog menni.

A digitális DVB-C/T/S tunereknek csak annyi a dolga hogy a vett jelből demoduláljon és hibajavítson egy digitális adatfolyamot. Az adatok értelmezését a számítógép szoftver fogja végezi és a tunernek nincs "tudomása" felbontásról, kódolásról stb. Ezért ebből a szemponból bármelyik megfelelhet a célra amelyik DVB-T / DVB-C képes.

[ Szerkesztve ]

(#26) lacalama válasza zhagyma (#25) üzenetére


lacalama
csendes tag

Köszi a gyors választ!
Ezek szerint a CI+-os Cam olvasót nem kezeli egyik tuner sem? Pedig egy Német oldalon be volt jelölve, igaz ott írták a felbontást is 720-ra. Lehet, hogy teszek egy próbát. A CI+-os modul úgyis csak később lesz fontos, ha költözöm. Legfeljebb megkapja a tv.

(#27) zhagyma válasza lacalama (#26) üzenetére


zhagyma
őstag

Szia!

A CI a tuner és CAM között egy kommunikációs protokoll. Hivatalosan egy hardver interface-en (PCMCIA Type II.) keresztül megvalósított többrétegű szoftver protokoll. A CI+ annyiban különbözik hogy a CAM-ból visszaküldött adatokat is titkosítják illetve a szolgáltató által küldött vezérlő adatok segítségével például egy TV/STB kimetenetein megjelenő jel minőségét vagy a port használatát vezérelhetik (tiltás/engedélyezés). Ebből mindjárt jön a gondolat hogy erre csak egy minősített zárt rendszer lehet alkalmas.

CI+ minősítést komplett rendszerre lehet szerezni amit egy PC-be dugott tuner és egy akármilyen PC / OS együttesen sose fog megkapni. Gondolom ezért nincs CI+ interface PC-re bár a Microsoft még lehet hogy kitalál majd erre valamit.

[ Szerkesztve ]

(#28) lacalama válasza zhagyma (#27) üzenetére


lacalama
csendes tag

Szia!

Tehát a kommunikáció szerinted nem áll meg a CI+ a kártya és a tuner között? A titkosításnak a tunerig van értelme, hogy látja-e a jelet, vagy sem. A mostani tuneremmel is az a gond, hogy nincs benne kártyaolvasó, ezért nem tudom fogni a fizetős csatornákat. Ha máshová kapcsolódik a kártya, már nem tudja feloldani a titkosítást. A Technisat CableStar Combo HD CI Mindigtv kompatibilis. Pillanatnyilag odahaza Digi a szolgáltató, ott nincs szükség kártyára a digitális vételhez (kivévé HBO és társai). De költözés miatt kényszerűségből UPC lehet a következő és ott már kell a CI+. Ez még a jövő zenéje, de szeretnék úgy vásárolni, hogy ne keljen újra.

(#29) zhagyma válasza lacalama (#28) üzenetére


zhagyma
őstag

Szia!

A CI esetén a tuner kimenetén megjelenő stream kerül (kódoltan) a PCMCIA porton keresztűl a CAM-hoz. A CAM által kikódolt stream kódolatlanul megy vissza a tuner utáni fokozathoz a PCMCIA porton keresztül. A CI esetén lehetőség van a CAM-ból kijövő kódolatlan digitális tartalom "leszedésére". CI+ esetén a kódolatlan vissirány kap egy plusz kódolást amit CI eszköz nem tud kezelni. Másrészt a CI nem tudja kezelni a szolgáltató által küldött vezérlő adatokat sem. Persze annak nincs akadálya hogy a fenti folyamatot szoftver eszközökkel és egy szabványos smartcard olvasóval helyettesítsék, de jelenleg a UPC MediaCard esetére még nem ismerek ilyen megoldást: Nagravision 3 CAM + Nagravision 3 előfizetői kártya megfejelve CAM + előfizetői kártya párosítással.

A problémádat értem (DIGI kábelem van és UPC kábelem volt) de egyelőre nem tudok a jövőre vonatkozóan is értékálló megoldást mondani.

[ Szerkesztve ]

(#30) lacalama válasza zhagyma (#29) üzenetére


lacalama
csendes tag

Jó váltás volt!

Majd figyelem a fórumot, hátha megjelenik valami használható dolog. Így a vásárlással is várok legalább addig, amíg a haza nem érek (idénymunka, Balaton). Költözés még legalább 1 év, de lehet több is. A Digihez meg bármi jó.

(#31) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Tudok vajon vásárolni UPC-s kábelhez normális áron PCI-E kártyát? CI-s kell, természetesen. Vagy van más megoldás?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#32) szabi__memo válasza Jim Tonic (#31) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ahhoz ci+ kell, nem?

(#33) Jim Tonic válasza szabi__memo (#32) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Totál hülye vagyok hozzá. Nem tudom.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#34) zhagyma válasza Jim Tonic (#33) üzenetére


zhagyma
őstag

Szia!

Jelenleg nem tudok számítógépben használható CI+ interface-t így a UPC Mediacard PC-s használatának egyelőre nincsenek meg az előfeltételei.

(#35) Jim Tonic válasza zhagyma (#34) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez állítólag tudja: [link]

szer.: Látom, a listádban is benne van, szóval valószínűleg mégsem lesz jó. :(

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#36) zhagyma válasza Jim Tonic (#35) üzenetére


zhagyma
őstag

Elvileg a CI eszköz "felokosítható" CI+ szintre: CI+ stack. Így egy CI interface néven kapható eszköz (például: Hauppauge WinTv CI) driver módosítására lenne szükség. Hogy ez miért nem történik meg arról csak tippek vannak ...

[ Szerkesztve ]

(#37) Jim Tonic válasza zhagyma (#36) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Milyen tippek?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#38) zhagyma válasza Jim Tonic (#37) üzenetére


zhagyma
őstag

(#39) Jim Tonic válasza zhagyma (#38) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hát, nem teljesen értem. Ha HDCP-nél megoldották (sz@rt se ér, persze), akkor csak itt is hasonlóra van szükség.
Én pedig szeretnék a PC-men tévézni, fizetek eleget a UPC-nek ezért. :(

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40) zhagyma válasza Jim Tonic (#39) üzenetére


zhagyma
őstag

A CI+ esetén is HDCP protokol van a kimenő jelen: [link]. A HDCP megvalósítható szoftverből is: [link]. A gond a sebességgel lehet AES128 chiper: [link].

Egy ilyen megvalósítás tele lenne "tartalomvédelmi lyukkal" azaz a féltett tartalom simán kinyerhető lenne. Gondolom ezért nincs egyelőre CI+ PC-re. Amúgy én is keresem a megoldást ahogy időm engedi ...

[ Szerkesztve ]

(#41) szabi__memo válasza zhagyma (#40) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Sokan örülnének ennek, az biztos.
És szinte biztosra veszem, hogy külföldön van már erre valami workaround, hiszen ott is megy a ci+ és ott is használnak pc-t. A megvalósítás pedig nem tűnik olyan bonyolultságúnak amire azt mondanám, hogy elképzelhetetlen összedobni annak aki ért hozzá.

(#42) Neil Watts válasza szabi__memo (#41) üzenetére


Neil Watts
veterán

Elviekben van valami ilyesmi, UPC-s PH-s fórumtémában volt róla szó -> [link] Vagy UPC Direct, ott van jóféle box külön kártyával meg modullal. :)

(#43) zhagyma válasza Neil Watts (#42) üzenetére


zhagyma
őstag

Kössz a linket, de a linkelt bejegyzés UPC Direct műholdas rendszerre vonatozik ahol a cég Cryptoworks titkosítást alkalmaz ( nincs pársítás úgyhogy szabad a gazda). A kiadott előfizetői kártya bármilyen Cryptoworks CAM-mal megy CI interface-n keresztül. De UPC kábelen Nagravision 3 rendszer van a titkosításra és az előfizetői kártya párosítva van a a hozzá adott modullal ami csak CI+ interface-n keresztül lenne használható. Sajnos ...

UI.: A linken a kolléga vélhetően keveri a műholdas és a kábeles rendszert

[ Szerkesztve ]

(#44) Neil Watts válasza zhagyma (#43) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Tudom, hogy a kettő eltérő rendszer, csupán arra szerettem volna rávilágítani, hogy Directtel - ami egyébként az egész országban elérhető - megoldható a mentési gond elvileg amit többen is emlegetnek. Bár mondjuk engem nem nagyon érint. :)

Üdv. core2

(#45) zhagyma válasza Neil Watts (#44) üzenetére


zhagyma
őstag

Szia!

A műholdas rendszeren általában agyontömörített stream-k vannak (DIGI, UPC biztosan) míg kábelen nem / vagy nem annyira. Nem mindenki UPC Direct / Hello HD előfizető és a műholdas szolgáltatók közül sem lehet mindegyiket PC-n nézni. Amúgy meg a szolgáltatón múlik milyen lehetőségeket biztosít az előfizetőinek...

Nem mindenki akar / van lehetősége műholdvétellel foglalkozni (például nekem pont nincs "rálátásom" a számomra fontos műholdakra). Nekem DIGI kábelem van és ennél a szolgáltatónál meg nincs is kódolás a digitális adáson.

Amúgy meg itt DVB-C kártyákról és értelemszerűen kábel TV-ről beszélgetünk. Persze az is egy alternatíva amit írsz, hogy szolgáltatót és / vagy adásrendszert váltanak a UPC kábelesek.

Üdv, zhagyma

Ui.: Nem csak a mentés lehet a cél. Én például nem mentés miatt nézek PC-n TV-t hanem kényelemből. Úgyis egész nap a gép előtt ülök. A családnak meghagyom a TV-ket. :)

[ Szerkesztve ]

(#46) AlexHerceg válasza zhagyma (#45) üzenetére


AlexHerceg
tag

Sziasztok,
Digi tvre váltottam és a régi tuner nem jeleníti meg az összes csatornát.
Azt hallottam, hogy a dvb-c-s tunerek jobb minőségben képesek rögzíteni a jelet.
Tudtok javasolni valamilyen konkrét márkát? Amit valaki kipróbált, tesztelt, amivel rögzített adást...
Valamilyen klassz, általatok javasolt, bevált terméket szeretnék venni.
Eddig gigabyte u8300-asom volt.
Előre is köszönöm.

Hominem te esse memento...

(#47) zhagyma válasza AlexHerceg (#46) üzenetére


zhagyma
őstag

Milyen oprendszer (windows. linux)? Milyen porton szeretnéd használni PCI, PCIe, USB?

Ui: A jelenlegi tunered alapján USB és windows a tippem.

[ Szerkesztve ]

(#48) AlexHerceg válasza zhagyma (#47) üzenetére


AlexHerceg
tag

stimt.
usb és win xp,vagy win7(32 bit)
tudsz adni tippet?

[ Szerkesztve ]

Hominem te esse memento...

(#49) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Szia!

Tudsz jelenleg olyan TV-tumerről amely out-of-the-box működik Ubuntu alatt és analóg illetve digitális vételre is alkalmas?

Lehet PCI illetve PCI-E x1 csatolófelületű is.

Köszönöm!

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#50) zhagyma válasza AlexHerceg (#48) üzenetére


zhagyma
őstag

Ezt zichie kolléga használja digikábelen. Tudomásom szerint az egyik legolcsóbb USB-s DVB-C tuner.

Én ennek az elődjét használom (a HD jelzés a típusszám különbség): Hauppauge WinTV HVR 930c HD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.