Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:59:31

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Mix 2 - funkcionális művészet

OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT MIELŐTT KÉRDEZEL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) ofgm válasza unskillful (#5300) üzenetére


ofgm
tag

Oké, esetleg egy linket is tudnál dobni? 😁

(#5302) mgaben válasza ofgm (#5298) üzenetére


mgaben
senior tag

Ez az utolsó stable kiadás (xiaomi.eu verzióban): [link] Ez még miui 9. 10-ből még szerintem nincs stable.
Vagy kipróbálod amit ír itt a kolléga ha nem ragaszkodsz a miui felülethez.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#5303) unskillful válasza ofgm (#5301) üzenetére


unskillful
tag

https://download.lineageos.org/chiron

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#5304) this is life válasza ofgm (#5301) üzenetére


this is life
Ármester

A v9.5.6.0 korrektül teszi a dolgát ,tegnap raktam fel , tető fent ,magisk szintén ,amit az eu-s Rómában feleslegesnek tartottam rendszer app-ok törölve .. patent így a rendszer , egyedül a boot idő lett hosszabb ,mint amilyen a v9.1.x.x rom alatt volt.. appokat törölni csak külön alkalmazással lehet ,fagyasztás opció is eltűnt ,pedig a miui optimalizáció kikapcsolasaval ez működött v9.1 alatt ... Ezt leszámítva korrekt az EU rom ..

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#5305) ofgm válasza mgaben (#5302) üzenetére


ofgm
tag

Feltettem este az általad linkelt ROM verzát, jelen pillanatban azt kell mondanom, elég jónak mondható. Az értesítési (LED) funkció persze itt sem az igazi, viszont aksi időt nézve, feltűnően jó. Sőt tényleg nagyon jónak tűnik. Amíg nem nem lesz stabil 10-es verzió, addig most már ez marad a telefonon. Köszi a tippet és a segítséged. :R

(#5306) ofgm válasza unskillful (#5303) üzenetére


ofgm
tag

Köszönöm Neked is a segítő szándékod, de tegnap már lefárasztott a készülék agyilag, talán egyszer ezt is kipróbálom, de ez már nem ma lesz :)

(#5307) Shyciii válasza JNSK (#5281) üzenetére


Shyciii
veterán

Nem tudja azt a szintet.

(#5308) mgaben válasza ofgm (#5305) üzenetére


mgaben
senior tag

Örülök, hogy tudtam segíteni. :)

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#5309) goccer


goccer
aktív tag

Nagyon rég óta csak rootolt telót használtam, de egyelőre nem szeretném rootolni a MiMix2-t. Egy dolog hiányzik igazából, egy Adaway-hez hasonló reklám blokkoló, amihez nem kell root. Tudtok/használtok esetleg ilyesmit?

(#5310) bozarjoska válasza goccer (#5309) üzenetére


bozarjoska
őstag

Mi a gond a roottal?
Amúgy itt van.

[ Szerkesztve ]

(#5311) Black&White válasza goccer (#5309) üzenetére


Black&White
addikt

Blokada, vagy Adguard

(#5313) Barthezz2 válasza Zsoleszhun (#5312) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Volt ilyenem. Szerintem nem jó.. :(
Eleve rontja az összképet, hogy fekete a kerete, nagyon tükröződik az egész, nem tapad rá mindenhol, csak a fekete rész, emiatt néha érezni, hogy mozog, ahogy nyomod, plusz nálam a közepénél ért csak a kijelzőhöz a nem tapadó rész, és ott látszott, hogy "szivárványos", mikor úgy esett rá a fény.

Tettem inkább fóliát rá.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#5314) Zsoleszhun válasza Barthezz2 (#5313) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Köszönöm de topikot tévesztettem mix2s-re gondoltam :R

¯\_(ツ)_/¯

(#5315) duduati


duduati
aktív tag

Hölgyek urak!

Érdeklődni szeretnék, hogy tapasztaltatok e valami hibát ennél a telefonnál?
Egy Samsungról váltanék, ami eddig egész jól üzemelt (A5 2016), de az elmult 3 hétben szétakadt az agya, frissites után meg nyekk.

Kicsit tartok a Xiao-tol, mert még nem volt az ismerősök között se, de lehet megpróbálom.

Gondolok itt olyan hibára, ami sok androidosnal jelen van pl:
- 3., 4. csengésre csörren csak meg
- nem jelzi ha hívtak
- nem vált hívás közben tornyot
- illetve bármi más

Ezeket tapasztaltam a sajátomon, illetve a körülöttem lévő samsung telókon. A5 2016 / A5 2017 / Galaxy S9

Nemgondoltam adni egy telóért többet mint 150.000, ez meg alatta van, és megtetszett.

Előre is köszönöm!

(#5316) Drenadar válasza duduati (#5315) üzenetére


Drenadar
veterán

Én semmi ilyesmit nem tapasztalok a telefonnal.

Ha fontos a multimédiás minőség neked akkor javaslom keress mást. Itt a videófelvételre gondolok elsődlegesen

[ Szerkesztve ]

(#5317) duduati válasza Drenadar (#5316) üzenetére


duduati
aktív tag

Videó az annyira hogy használható legyen, fénykép kicsit jobban.

Inkább az, hogy ne legyen gyerekbetegsége, mint pl hogy nem jelzi a hívást, mert a 4.re csörög csak. Ez tudom hogy android hiba lehet, de akkoris.

Meg ne faggyon, vagy akadozzon.

Nem játszok rajta csak néha ippen aprósággal, de 2 heti 1x, nem kell rá sok progi se, de eddig az is kinyírta az enyémet.

Itt akkor minden ilyen szép és kerek?

(#5318) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Nem tudjátok mi van a Xiaomi.eu oldallal?

(#5319) KaiotEch válasza duduati (#5315) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Személyes vélemény: Sokkal kevesebb a hiba a Samsungba. Használom napi szinten mind2 említett telefont. MIUI6-nál mgg szerettem a Xiaomit, MI3 mindent vitt! Azóta egyre szarabb mind szoftveresen, mind hardveres minőségben. 20 Redmi 3-ból 15-nél térerő gondok voltak, csere volt Samsung J5-re. Azóta nincs gond azokkal. 4X nem rossz, de már nem kapható. Mi Mix2 csak nekem van a cégnél, de utálom. Főleg a szoftveres bugok miatt. Persze ez lehet, hogy én fogtam ki szart. Azóta jött ki frissítés, ami 1-2 problémámat megoldotta, de a kamera még mindig pocsék. Naponta kell tölteni a telefont, míg az Mi3-t 3,5 éves akkuval ugyan ennyi használattal simán vitt 2 napot.

[ Szerkesztve ]

(#5320) duduati válasza KaiotEch (#5319) üzenetére


duduati
aktív tag

Igazából ha a nap végén tölteni kell az beleférhet. Kamera is valamennyire, csak olyan gondok ne legyenek hogy térerő, nem cseng ki, kicseng csak már megunják és lerakják addig xD

Samsung ami szóba jöhet az az A5 2017 ami bátyámnak eddig jól szuperál és az ára is jó, többet nem adok samsungért, mert kib@szott velem az éjjel és teló nélkül vagyok, bár most megyek és veszek valamit.

Esetleg még Iphone 6s, de nem akarok iphone-t, de ha az androidos így fog szivatni, akkor nemmarad más.

Tényleg nem használom agyon a telót, de ez nem állapot.

Neked mi volt a szoftveres bug, ami miatt nem szereted?

(#5321) KaiotEch válasza duduati (#5320) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Sok, ha van időd nézd át. :K

(#5322) Sigma7 válasza duduati (#5317) üzenetére


Sigma7
tag

Én csak egy hónapja használom, teljesen gyári szoftverrel és semmi olyan hibát nem tapasztaltam amikre rákérdeztél. Gyors, nem fagyogat, a videó használható, de a hangja tényleg zajos. A képek nem rosszak, csak ha belenagyítasz akkor látszik hogy a vonalélesség gyenge.
Az akksi simán kibír egy napot. Minden nap kb. 5 óra kijelzőidővel teszem töltőre, úgy hogy még 20-30%-on áll.
Ironikus módon pont egy kínai, Meizu fülessel küzd. Néha hagyja, hogy vezérelje a bluetooth füles, néha nem, néha csak a gyári zenelejátszót, néha azt se, néha segít az újraindítás, néha nem... :)
A lejátszás mindig megy, csak a fülesről vezérlés instabil.
De a többi bluetoothos kütyüvel semmi gond.
Szerintem használtan, karcmentesen 90-ért az egyik legjobb vétel mostanában.

(#5323) Shyciii válasza duduati (#5315) üzenetére


Shyciii
veterán

Az általad felsorolt androidnak vélt hibákkal én nem találkoztam, pedig az elmúlt időben a Xiaomin kívül volt Huawei P9, Honor 8, Nexus 5X-em is, és egyiken sem jelentkezett ilyen hiba...

(#5324) Speederer


Speederer
senior tag

Sziasztok,

Wifi-nél nálatok működik a 40 MHz-es csatorna szélesség (channel width) 2,4 GHz-en?
Nálam csak 20 MHz-et lát a 40-esből is, így pedig 2,4 GHz-en maximum 150 Mbps-t tud a teló a 300 Mbps helyett. Nem olyan hatalmas érvágás, de a korábbi telómon (Mi 4S) ez frankón működött, jó lenne ha itt is menne.

Rákerestem, néhány típushoz ajánlanak egy ilyen beállítást:
https://xiaomifirmware.com/guides-and-tips/fix-slow-wifi-speed-xiaomi-mi6/

Az említett ini fájl ugyan egy kicsit máshol van ezen a telón, de megkerestem és bemásoltam ezt a sort:
gChannelBondingMode24GHz=1
Sajnos így is ugyanaz a helyzet. (Aztán észrevettem, hogy az ini fájl legvégén már ott volt, tehát alapból is működnie kellett volna.)

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#5325) NOKA32


NOKA32
aktív tag

Hello.
MIUI 9,6,10 Stable ről válthatok MIUI 10 re?
Twrp és bootloader nyitással? Mivela legegyszerűbb biztonságit csinálni?
Illetve az Mi Pc Suite miért nem csatlakozik a telohoz azt írja előbb a telot fríssitsem.
Köszönöm

(#5326) niklebi válasza NOKA32 (#5325) üzenetére


niklebi
senior tag

MIUI 10-ből még nincs Global Stable rom, csak Developer rom van. Azt [innen] tudod letölteni. Feltételezem, hogy Global rom van a telefonodon és akkor a telepítéséhez nem kell bootloadert nyitni, és a TWRP sem szükséges. A letöltött romot felmásolod a telefonra a Frissítést megnyitva a jobb felső sarokban lévő 3 pontra nyomva kiválasztod a "Rom telepítés kiválasztása" pontot, megkeresed a felmásolt romot és telepíted. Úgy tudom ilyenkor minden törlődik ami a telefonon van. Én ilyen helyzetben ki szoktam másolni a zenéimet, a képeket meg ami még fontos, és utána visszamásolni.
Tökéletes mentést csak nyitott bootloader-rel és TWRP-vel lehet. A legjobb a TWRP saját biztonsági mentése, csak mielőtt mentenél törölni kell az ujjlenyomat és a hozzátartozó jelszót mert ha vissza akarnád állítani a mentést nem tudnád ha ezeket nem törölted. Ha xiaomi.eu romot akarsz telepíteni ahhoz kell a bootloader nyitás és a TWRP is. Annak a telepítése le van írva az összefoglalóban.
A telefonon nem működik a Mi Pc Suite. Már évek óta nem fejlesztik a global változatot, csak a kínait, azt meg ha nem tudsz kínaiul úgy sem érted. A lényeg nem működik!

(#5327) NOKA32 válasza niklebi (#5326) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Valahogy probáltam ezzela módszerrel és nem engedte de most többszöri probára már oké.
Gondolom ugyan így a régi romot be másolva bármikor visszaléphetek ileltve a Stable és Developer között ugrálhatok amig az Global.

(#5328) niklebi válasza NOKA32 (#5327) üzenetére


niklebi
senior tag

A 10-es stabilra ugrálhatsz, majd ha kiadják, de vissza csak Mi Flash programmal tudsz. A mostani amit sikeresen feltettél általában hetente frissül.

(#5329) Pirosász


Pirosász
aktív tag

Üdv mindenkinek. Beléptem a klubba. Jó öreg Nexus 5-öt váltott. A tiszta droid után a miui olyan, mintha arcon vágtak volna egy péklapáttal. :D
Szokni kell na! Ez a SIM aktiváló szolgáltatás micsoda? Írja a telefon hogy fut, de nem tudom hogy most bezárjam vagy mi ez. MIUI10 bétát használja valaki? Mennyire okés/bugos?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#5330) ofgm válasza Pirosász (#5329) üzenetére


ofgm
tag

Üdv a köreinkben.
Az érzés kölcsönös, nekem is odavágott az első héten szépen ez a "mulya" miui :D :D :D
Pontosan írtad le, ezt tényleg szokni kell. Én is most értem el arra a szintre, hogy mindenféle vacak rom verziót már gond nélkül rá tudok húzni a vasra. Azonban, szinte teljesen felesleges időpocsékolásnak tartom a próbákat, szinte egyik sem bug mentes, amikor már azt hiszed, találtál egy jó fözött verziót, a valóság rá fog döbbenteni, hogy vissza kell tenni szépen a jelenleg lévő gyári verziót, mert azzal még szó-szó....
A 10-es verzió bétában nagyon gyermeteg, de mint próba és ízelítő annak elmegy, de csupán egy-két napig lehet együtt élni vele.
Nekem az első pillanatokban az volt az érzésem, hogy egy tiszta android is jobban illene ehhez az erős készülékhez, hiszen a kínaiak már egész jól össze tudták legózni a cuccot (bár kamera nem az igazi) de még szoftveresen vannak bőven hiányosságok.
Én azt mondom, ha megelégszel a gyári verzióval, kár kísérletezgetni, ha majd kidobják a stabil 10-et, akkor azt érdemes lesz feltenni, egyelőre elég ígéretesnek tűnik...
....de majd meglátjuk...

[ Szerkesztve ]

(#5331) muszi0521


muszi0521
aktív tag

Telenor 4G probléma:

A készülék hardvere képes az itthon LTE (4G) hálózatban általában használt B20 -as frekvenciára is kapcsolódni.
Telenor hálózat esetén is így van, viszont ha a kapcsolódást automatikusan teszi a készülék ennél a szolgáltatónál, akkor a hívások kezdeményezése, fogadása problémába ütközik.
Szoftveres problémáról van szó, eddig nem oldották meg a fejlesztők, viszont van egy kb. 15 másodperc alatt elvégezhető művelet, amivel ez a hiba orvosolható.
A megoldás a következő: a tárcsázóba kell a *#*#4636#*#* kódot beütni, majd ott a preferált hálózat típusát át kell állítani LTE/TD-SCDMA/GSM-re. : Nálatok ezzel mi a helyzet ?

(#5332) kigyi_23 válasza muszi0521 (#5331) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Hogy már nincs ilyen helyzet egy jó ideje megoldva (OREO).

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#5333) muszi0521 válasza kigyi_23 (#5332) üzenetére


muszi0521
aktív tag

Biztos ?

(#5334) kigyi_23 válasza Pirosász (#5329) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Igen kicsit más a cucc a MIUI egy jó, de a pure droid után nagyon furcsa felület. Én személy szerint megbarátkoztam vele néhány hét alatt, de elsőre sem botránkoztatott meg a kezelése. Igaz az is tény, hogy nem ezen a telefonon használtam először :)

Miui 10-el el vagyok, megy, egetrengető hiba nincs benne kisebbek természetesen akadnak még, de ezért beta. Mindennapi használhatóságát nem befolyásolják. Szokásos értesítési hibák előfordulnak. Van akinek nem jelez minden program, vagy addig nem jelez amíg nem nyúlsz a telefonhoz. Ez beta el kell fogadni, de SMS és hívás jelzés nem akad meg az mindig működik csak a netes szinkronizációt spórolja el néha mély alvásra hivatkozva :D
Aksi használat nekem jobb mint a 9-es ROM-ok esetén volt legalábbis azzal ami most fent van (nem a múlt heti hanem az előző).

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#5335) kigyi_23 válasza muszi0521 (#5333) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Egyik kártyám Telenoros a másik Voda-s és nincs gondom nem panaszkodott senki, hogy nem ért el.

Na most hazudtam, mert ma reggel úgy láttam nem ment a Telenoros kártyám. Nem tudom mi volt a hiba, de térerő nem volt idáig ilyet még nem láttam rajt lehet Telenor hálózati hiba volt, de újraindítottam és nincs baj megy azóta is és előtte is gond nélkül ment. 7-es droidon voltak problémák sokunknak nem csörgött ki, vagy nem tudta fogadni a hívást. Én úgy tapasztaltam vidéki kisvárosokban akkor is ment valószínűleg frekvencia miatt is lehetett eltérés, hogy megy vagy nem megy. Most már ez nem játszik a hibát kijavították. (jelzem nem csak ennek a készüléknek okozott gondot konkurens gyártónál is tapasztalták)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#5336) Barthezz2 válasza ofgm (#5330) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

10-es xiaomi.eu van fent, mióta kidobták(és mindig frissítve az aktuális hetire természetesen). Megvagyok vele. Ahogy kolega is írja, néha 1-1 értesítés problémás, de nálam ez sem túl gyakori szerencsére.

Everybody lies.

(#5337) this is life válasza Pirosász (#5329) üzenetére


this is life
Ármester

Udv a klubban !

Letre hozol miui fiokot ,majd aktivalod a sim-et ,elonye : biztonsagi mentese,elveszett keszulek keresese, ha tobb xiaomi eszkozod van akkor a fiokhoz rendelheted oket es telefonnal megfelelo app-al menedzselheted oket , ha jol emlekszek bl nyitashoz se art a sim regisztracio .
Nalam custom rom van miuieu vsz ezt erdemes hasznalni a telefonon ,magisk-elrootolva az osszes google sallang kipucolva .
A miui konnyen megszokhato ,tobb mint 1 eve valtottam wm10 moibilrol de ha gyartoi felulet akkor csak is a miui johet szoba es a xiaomi keszulekei :) az elejen mig mindent beallitasz a telefonon kicsit ido igenyes de utana kezes barany lesz .

nalam ez a felulet custom laubcherrel :)

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#5338) Pirosász válasza this is life (#5337) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. (közben rájöttem az sms történetre)
Hát ha nyom egy reset-et a béta 10-es ágra átállás, akkor hagyom. (most laktam be a telefont) Majd csak jön stabil ágon. Egyébként erről van valami időpont, vagy egyszercsak?

(#5339) kigyi_23 válasza Pirosász (#5338) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Amint kész lesznek egy vállalható verzióval ami többnyire bugmentesnek tűnik már jön is :)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#5340) this is life válasza Pirosász (#5338) üzenetére


this is life
Ármester

Szerintem valamikor az osz elejen varhato , nagyon pozitiv remenyekkel talan augusztus vege . De en amugy is megvarom a stabil miuieu romot :) , Az volt az eddigi osszes sziamiau telefonomon, de az is kicsontozva ,miui email kliens ,az a par google app, anno nekem meg swiftkey volt a romban az is ugrott ..stb ,ami nalam fent van a google keyboard,gmail,illetve a google exhcange apk ..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#5341) mgaben


mgaben
senior tag

Sziasztok!

Tudja valaki pontosan mi az az Anti rollback protection? És, hogy ez minden romot érint vagy, hogy megy ez? Most olvastam egy csoportban, hogy visszafelé frissített egy illető valamilyen okból kifogolag és hogy elég nagy gebasz lett belőle. Ezt az Anti rollback protection - t emlegették nagyon. Erről most hallok először, és nem lenne jó teglazni a telot. :D

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#5342) kigyi_23 válasza mgaben (#5341) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Mint, ha azt írták volna valahol, hogy nyitott bootloader-el ez elkerülhető.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#5343) mgaben válasza kigyi_23 (#5342) üzenetére


mgaben
senior tag

Ahha, köszi. Rakeresek valahol. Bár az inglis tudásom hagy némi kívánnivalót maga után. :)

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#5344) mgaben


mgaben
senior tag

Olvasgattam, vigyázzatok! Ez a nyitott bl még nem tiszta. De lehet ellenőrizni az arb-t, hogy aktív e. [link]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#5345) vilmose33


vilmose33
őstag

Sziasztok. Volt valakinek hasonló bugja: feloldás után nem lehet megnyitni az appokat, illetve az oldalt se lehet elhúzni. Minden más működik, állapotsort le lehet húzni, alsó gombok is mennek stb. Most jött elő másodszorra, mióta meg van a telefon. Újra indítottam , azóta megint teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

A jövő most van

(#5346) kigyi_23 válasza vilmose33 (#5345) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Melyik szofver (ROM) verzióval?

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#5347) vilmose33 válasza kigyi_23 (#5346) üzenetére


vilmose33
őstag

Miui Global 9.6 Stabil 9.6.1.0 (ODEMIFD) 128Gb-os verzió , gondolom az nem oszt-szoroz.

A jövő most van

(#5348) vilmose33 válasza vilmose33 (#5347) üzenetére


vilmose33
őstag

A jövő most van

(#5349) Sigma7 válasza vilmose33 (#5345) üzenetére


Sigma7
tag

Most csinálta meg velem is...
Ez volt az első. Ugyanez a szoftver verzió.

(#5350) vilmose33 válasza Sigma7 (#5349) üzenetére


vilmose33
őstag

Nálad is csak az újra indítástól javult meg? Frissítettem az App vaul-t , még arra gyanakszom ,hogy bezavart.

[ Szerkesztve ]

A jövő most van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.