Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46) Den válasza f(x)=exp(x) (#43) üzenetére


Den
veterán

Nem, mert két különböző helyen is meghallgattam :) Az egyik egy nagy belterű bolt volt a másik egy kisebb. A zenét én vittem tableten, direkt olyanokat válogattam össze, hogy mindenféle stílust és hangzást ki tudjak próbálni. Istenigazából csak a sony-n botránkoztam meg, mert a specifikáció szerint ott nagyon rámentek, hogy többet tudjon mint amit a dobozmérettől várnánk, passzív sugárzó, stb, és árban is a 40k--t karcolta. És akkor doboz hangja van, mint egy 90-es évekbeli lengyelpiacos magnósrádiónak. A többi igazából azt tudta amit az előítéleteim sugalltak ilyen pici valamiktől: szétfényzett, domináns magas, szokolrádiós közép, és nem létező mély, esetenként tompa puffogás jelezte, hogy ott amúgy mélyhangok vannak. De mint mondtam, nem is vártam ilyen kis vackoktól mást, csak reménykedtem, hogy azért 25k-ért hátha mégis valami csoda történik. De nem. Szóval alapvetően az árukkal nem volt arányban a hangjuk, nem a méretükkel.

Ezért is lett az hogy jó, akkor legyen olcsó, féláron már elviseli az ember ezt a hangot. Hozzá kell tennem, hogy a sound spot a nagyobb fajta hordozható bt hangszóró, nem a tenyérben elférő, de kisebb mint az ominózus sony. De ez tiszteségesen szól. Meglepően. Rácáfolt az előítéleteimre, tényleg nem gondoltam volna, hogy egy ilyen méretű dobozból, pláne ezen az áron ilyen harmonikus, telt hangzás ki tud jönni. És az tetszik benne, hogy a tervezők meg tudták állni, hogy belenyúljanak a hangzásba, nincsenek túlfényezve a magasak, nincs túlerősítve a mély, hogy "ütősebben" szóljon, az alap "flat" beállításban pont úgy szól ahogy az a felvételen van. Van még két választható hangzás "warm" és "clear" (asszem ez a neve) Azok is elég visszafogottan változtatnak a hangzáson, de legjobb flat-ben.

Sosem gondoltam, hogy egy kis hangszóró le tud nyűgözni, de ettől leesett az álam. Még ha lesz idől lehet, hogy írok egy blog bejegyzést is :)

www.simson4t.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.