Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Szinte minden olyan topikban ahol szóba kerül, hogy a kontrollerrel kényelmesen hátradőlve lehet játszani, ott előkerülnek azok a PC-s "Prő"-k is, akik kényelmesen ágyban fekve a hasunkon egerészve tolják a "kompepetív" gémeket "e-sport" szinten ... (A felvetődő, hogyan van odavezetve a sok kábel és társai kérdésre jön a "Wireless, te noob" válasz, amire azonnal megy a "Wireless az nem gémer, noob" és még sosorlhatnám a paradoxonokat ... )

Viszont akárhány LAN party-n voltam, akárhány e-sport meccset néztem, életemben nem láttam még PC előtt kényelmesen hátradőlve embert WAR-t játszani.

Saját tapasztalataim szerint PC előtt ülve kényelmetlenebb játszani mint konzol előtt. Ha az ember megszokja a kontrolleres vezérlést, ami sok esetben kényelmesebb és átgondoltabb mint a bill + egér (nem beszélve a pontosságról, ha nem csak az FPS-eket vesszük!) akkor meg nem kérdés. PC esetében sokkal több mindennek kell klappolni (Sajna ... mai napig nem találtam olyan asztalt ami megfelelne ... :( )

Ha casual játékról van szó, akkor meg teljesen mindegy, hogy kontrollerrel játszik az ember konzolon, vagy egérrel + billel PC-n.

Nekem is volt olyan fotelem régen aminek a kartámlájára kényelmesen felfért az egérpad ... Szerettem is ... De most nem húzogathatnám be állandóan a nappali közepére a TV elé ...

Van egy kényelmes babzsákfotelem, amit direkt erre a célra vettem, azon képtelenség normálisan elhelyezeni egy egeret vagy billentyűzetet, viszont kontrollerrel a kézben kényelmesen eljátszom rajta.

Visszatérve az eredeti témához: Persze, hogy az egér + bill pontosabb, de ha egérrel + billel szeretnék játszani, arra ott a PC-m. Konzolon azért játszom, mert ott el tudok dögleni kényelmesen a kontrolleremmel ... És roppantul nem örülnék neki, ha minden pistike egér + bill kombóval sakkozná el a játékomat ... Most is vannak, de hála az égnek, a XIM 40 ropis ára miatt nincs mindenkinek.

A jövőben sem biztos, hogy örülnék ilyesminek. Szóval ha lesz ilyen, remélem vagy aranyárban lesz, vagy valahogyan szűrni lehet majd. (Amit kétlek ...)

Life is shor...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.