Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hommeros


hommeros
őstag

Nem rossz. :D
PS4 jövőhéten már itt van. Hátha ahhoz is hackelnek valamit, a bill+egér nagyon bejönne.

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#2) nrgia


nrgia
őstag

Remek... :K

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#3) fornettisuti válasza hommeros (#1) üzenetére


fornettisuti
veterán

PlayStation 4 Consoles are not currently support (Under Development)

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#4) fornettisuti


fornettisuti
veterán

találtam egy ilyet is:
Bluetooth dongle required (Sold Separately)

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#5) AxBattler


AxBattler
félisten

Adják ezt a Kinect helyett az alapgéphez! :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#6) whYz válasza hommeros (#1) üzenetére


whYz
addikt

PS4 tamgatja az eger+billt, nem kell hozza semmi hack. :))

(#7) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Nyavajgás lesz ebből is a kontrolleresek egy részéről, akik szerint ugyanolyan jó az fps úgy is ;] ezekben egyébként az az érdekes, hogy az igazán jó működéshez elvileg egy folyamatosan futó pálya interpolációt kellene számolni ami közelíti a kontrolleres inputot minden "végtelenül kicsi" időpontban. Múltkor elgondolkodtam ezen, nagyon más fizikailag a két irányítási metódus. Elvileg a konverterekben kell, hogy legyen egy nagyon alacsony szinten programozott, veszettül gyors ARM proci, vagy valami hasonló. Persze ki tudja, simán elfér a dongle-ban.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#8) whYz válasza M@trixfan (#7) üzenetére


whYz
addikt

El vagy tevedve. A konzolosok nem azert hasznaljak a kontrollert fps-re mert azt jobbnak velik(kiveve az elfogult fanok), hanem azert mert fotelbol hatradolve akarnak kenyelmesen szorakozni, nem pedig monitor elott gornyedve. Aki eger+billt szereti pc-t vesz, ilyen egyszeru. A konzol nem a profi versenyszeru fpsrol szol, ezt fel kellene mar forgia a "pc master race"-nek is vegre.

A masik, hogy multi fpsekben nem fogjak engedelyezni az eger+bill kombot szerintem, ugyanis akkor egyesek tul nagy elonyre tennenek szert es elvesznek a mindenki egyenrangu eszme. De hat ki tudja...

(#9) sad_Vamp válasza M@trixfan (#7) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Az fps pontosan ugyan olyan élvezetes úgy is.... de term. az egér bill pontosabb és gyorsabb... összeereszteni az ilyeneket a gampadosokkal eléggé elronthatja a többség mókáját. Kb. mint a cheat egyes játékokban.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#10) atidzsiforc válasza whYz (#8) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Kenyelmesen hatradolve elvezem a progos quake meneteket a szgepem elott. :)

Amugy meg M@trixfan eppen leirta hogy az eger+bill miert necces konzolon. Ha nincs a konverter topon hardveres es szoftveres szinten akkor kb kitorolheted vele a hatsodat mert olyan jitteres input delayes ******* lesz a vegeredmeny hogy aldod az eget mikor ujra a kezedbe veszed a dual shockot. Dust 514-ben ps3-on pl a nativ tamogatas is useless.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#11) whYz válasza atidzsiforc (#10) üzenetére


whYz
addikt

Hogy jon ide a quake? Elolvastad egyaltalan mit irtam?

"A konzol nem a profi versenyszeru fpsrol szol, ezt fel kellene mar forgia a "pc master race"-nek is vegre."

Ugy latszik a pc master race semmi ervet nem fogad el...

(#12) atidzsiforc válasza whYz (#11) üzenetére


atidzsiforc
őstag

A konzolosok nem azert hasznaljak a kontrollert fps-re mert azt jobbnak velik(kiveve az elfogult fanok), hanem azert mert fotelbol hatradolve akarnak kenyelmesen szorakozni, nem pedig monitor elott gornyedve.

erre irtam, hogy Kenyelmesen hatradolve elvezem a progos quake meneteket a szgepem elott.

Szamitogep elott sem csak gornyedve van kockaelet. A quaket csak azert irtam mert azt jatszom. :))

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#13) whYz válasza atidzsiforc (#12) üzenetére


whYz
addikt

Hat azert megnezem hogyan jatszol ellazulva, hatradolve egy fotelben egy porgos quake wart(ha van meg ilyen, nem tudom). En nem birom ki, hogy ne feszuljek ra mondjuk egy cod2 cb warra, nem tudnek kozben lazitani es ehhez hozza tartozik a gornyedes is, pedig tudom hogy lenne helyes ulni(200k+os irodai szekeket arulunk). :)

Egyebkent meg kivetel erositi a szabalyt. :P

(#14) hommeros válasza whYz (#6) üzenetére


hommeros
őstag

Ezt nem tudtam. :D

USB-én?

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#15) whYz válasza hommeros (#14) üzenetére


whYz
addikt

Ugy tudom usb vagy bluetooth, de gondolom wireless dongle is mukodik, meg nem probaltam.

Sajnos meg nem sok jatek tamogatja. PS4-en talan csak a war thunder.

(#16) hommeros válasza whYz (#15) üzenetére


hommeros
őstag

Ja értem. Ez a cucc programozható szerintem, tehát bármelyik játékot tudod vele tolni billentyűvel.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#17) pakriksz válasza whYz (#8) üzenetére


pakriksz
őstag

Az ülőhely lehet hogy kényelmes, de cserébe a kontroller nem az. Ha végigfekszem a kanapén akkor is néha úgy érzem hogy hozzávágom a falhoz a kontrollert, vagy hogy olyat csesztem el amit egy normálisabb irányító eszközzel röhögve megcsinálnék.
Kényelmes ülőhelyért cserébe maga az irányítás kényelmetlen... Bár ha belegondolok a görgős székem kényelmesebb mint egy kanapé.
Multis dologra pedig igen egyszerű, óra alatt implementálható megoldás van: bill+egeresek nem léphetnek be kontroller only játszmába...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#18) whYz válasza pakriksz (#17) üzenetére


whYz
addikt

Valamit valamiert... :)

A megoldasod jo lenne, en is valami hasonlon gondolkoztam. Nem ertem a fejlesztok/kiadok miert nem gondolkoznak valami ilyenen. Minimalis ido lenne megvalositani.

(#19) alevan


alevan
őstag

Nem akarok elfogúlt lenni, de volt alkalmam kiprbálni a PS4 kontrollerét, és még mindig nem emberi kézre van kitalálva (vagyis nem európai emberi kézre). A két kar túl közel van egymáshoz. (nem tom, mi a neve, gondolom analóg kar). (Angolul thumbstick).

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#20) whYz válasza alevan (#19) üzenetére


whYz
addikt

Nekem eddig nincs vele ilyen gondom, szerencsere viszonylag kis kezem van. Engem inkabb az zavar, hogy nagyon lent vannak az analok karok, xboxhoz vagyok szokva. :)

(#21) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Szinte minden olyan topikban ahol szóba kerül, hogy a kontrollerrel kényelmesen hátradőlve lehet játszani, ott előkerülnek azok a PC-s "Prő"-k is, akik kényelmesen ágyban fekve a hasunkon egerészve tolják a "kompepetív" gémeket "e-sport" szinten ... (A felvetődő, hogyan van odavezetve a sok kábel és társai kérdésre jön a "Wireless, te noob" válasz, amire azonnal megy a "Wireless az nem gémer, noob" és még sosorlhatnám a paradoxonokat ... )

Viszont akárhány LAN party-n voltam, akárhány e-sport meccset néztem, életemben nem láttam még PC előtt kényelmesen hátradőlve embert WAR-t játszani.

Saját tapasztalataim szerint PC előtt ülve kényelmetlenebb játszani mint konzol előtt. Ha az ember megszokja a kontrolleres vezérlést, ami sok esetben kényelmesebb és átgondoltabb mint a bill + egér (nem beszélve a pontosságról, ha nem csak az FPS-eket vesszük!) akkor meg nem kérdés. PC esetében sokkal több mindennek kell klappolni (Sajna ... mai napig nem találtam olyan asztalt ami megfelelne ... :( )

Ha casual játékról van szó, akkor meg teljesen mindegy, hogy kontrollerrel játszik az ember konzolon, vagy egérrel + billel PC-n.

Nekem is volt olyan fotelem régen aminek a kartámlájára kényelmesen felfért az egérpad ... Szerettem is ... De most nem húzogathatnám be állandóan a nappali közepére a TV elé ...

Van egy kényelmes babzsákfotelem, amit direkt erre a célra vettem, azon képtelenség normálisan elhelyezeni egy egeret vagy billentyűzetet, viszont kontrollerrel a kézben kényelmesen eljátszom rajta.

Visszatérve az eredeti témához: Persze, hogy az egér + bill pontosabb, de ha egérrel + billel szeretnék játszani, arra ott a PC-m. Konzolon azért játszom, mert ott el tudok dögleni kényelmesen a kontrolleremmel ... És roppantul nem örülnék neki, ha minden pistike egér + bill kombóval sakkozná el a játékomat ... Most is vannak, de hála az égnek, a XIM 40 ropis ára miatt nincs mindenkinek.

A jövőben sem biztos, hogy örülnék ilyesminek. Szóval ha lesz ilyen, remélem vagy aranyárban lesz, vagy valahogyan szűrni lehet majd. (Amit kétlek ...)

Life is shor...

(#22) pakriksz válasza DummyBoy (#21) üzenetére


pakriksz
őstag

konzolt az ember azért vesz mert kicsi, nem kell fejleszteni, csak megy, optimalizáltak rá a játékok, és nem, azért mert kontroller van hozzá. A kontroller inkább a szükséges rossz.
Én konzolon pusztán ezért játszom ritkán... pont a kontroller miatt, aminek méltó helye inkább a kukában vagy a vécécsészében lenne. Amellett hogy pontatlan és nehézkes vele az irányítás, egy idő után elkezd fájni tőlük a kezem, na meg ahol fogom izzad is. Furcsa módon egérrel nincs ilyen probléma.
A legtöbb pc only játékos csak a kontroller miatt pc only... a kontroller kizárólagossága annyira hívogató mint egy kinézett telek körüli gettó :)

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#23) alevan válasza pakriksz (#22) üzenetére


alevan
őstag

Az izzadság valós probléma, maga a kontroller viszont könnyen megszokható (vagyis nekem nagyon bejön) a kontroller. Nekem az ujjaim fájtak egy-egy hosszabb WoW vagy BF3 meccs után, viszont xbox kontrollernél ez nem áll fenn. A Halo Spartan Assaultot is xbox kontrollerrel játszom a laposomon.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#24) DummyBoy válasza pakriksz (#22) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Ínhüvelygyulladással mást mondanál ...

Régi PC gémer vagyok, de többször fájt a kezem az egér + bill miatt mint a kontroller miatt.

De a legtöbb gondom a derekammal volt és a füles nyomta a fülemet xD szóval ez a dolog igen szubjektív.

A kontroller "pontatlansága" persze csak FPS alatt játszik, egy autós vagy repülős játékban, vagy egy sportjátékban mindjárt megfordul a kocka, ott bizony a bill és az egér mehet a kukába ...

Sokan PC-n is kontrollerrel játszanak, ez a kontroller-útálat csak egy egyszerű kifogás, semmi más. Én sem tudtam elképzelni, hogy valaha FPS-t fogok vele játszani, és mégis ... szenvedtem ugyan vele, mert hát hosszú évek rutinját nem egyszerű leküzdeni, de ha megszokja az ember, akkor gyorsan rájön, hogy bizony sok esetben jobb a kontroller.

Ez sokminden más témában is előjön, ilyen a W8 start menütől kezdve a csempék, meg még egy csomó minden ... Az emberek nem szeretik a változásokat.

@izzadás: Nekem azt anyagfüggő, de pl: a mostani egeremen és kontrollereimen is olyan borítás van, hogy nem igen izzad meg a kezem ... mondjuk nem is játszom 8-10 órákat mint régen :)

[ Szerkesztve ]

Life is shor...

(#25) pakriksz válasza DummyBoy (#24) üzenetére


pakriksz
őstag

én is régi pc gamer vagyok, és csak kontroller miatt fájt a kezem. Derékkal kanapén és fotelben lehet a legtöbb gond, ugyan is azoknak nincs tartása, mint az irodai görgős székeknek.
Kontroller autós és repülős játékban SEM jó. Túl kicsi a pöcök a finom irányításhoz, és emellett még lassú is(idő átlökni egyik oldalról a másikra). Egérre rakva kormányzást, sokkal finomabb irányítás mint analóg karon bármikor is lehet, a nagyobb mozgástér miatt. Gáz fék pedig pumpálással tűrhetően szabályozható, méghozzá olyan fizikájú játékban aminek sajnos a közelébe sincs egy konzolos autós játék sem. De igazából erre kormány és pedál való aminek kb akkora a támogatottsága a konzolos játékoknál mint a bill+egérnek...
Repszimre pedig joystick, de az egér is egyértelműen jobb az arcade repülősökben egy analóg karnál.

Kontroller mindenre egyaránt gagyi, így megvan benne az egyensúly :D
Egyszerűen a kontroller egy durván kompromisszumos elképzelés, ezért is kell erőltetni, különben senki sem venné a fáradtságot a használatára. A steames érintős kontroller egy fokkal jobb elképzelés.
Nyomogatom a kontrollert, nézem az évek óta konzolozó haverokat ahogy bénáznak (nem azért mert ők bénák, hanem a kontrollerrel ennyi a maximum), és sehol nem jön ki jóság. Megszokni meg lehet, de jó soha sem lesz.
Minden konzolos ismerős első dolga a GTA4 pc-s megjelenésekor az volt, hogy beszerezte pc-re, és onnantól azzal játszott, csupán azért mert lehet billenyűzet egérrel.
Kontroller használata pc-n pedig annak az eredménye, hogy néhány konzolról jövő játékot egyáltalán nem lehet, vagy trehány munkával összecsapott bill+egeres irányítás van benne, na meg azért mert az autoaim bill egérrel inaktív, míg kontrollerrel bekapcsolható.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#26) gab1ka válasza pakriksz (#25) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Annyi baromságot írsz hogy az embernek már már tényleg megesik rajtad a szíve.Üvölt a hszeidről a konzol utálat amit ebbe a totál blőd kontrolleresdi kifogásba tálalsz.Sokszáz millió (összevetve mind..MILLIÁRDNYI) konzol értékesítése után talán.. esetleg... netán... hátha működhet a dolog..A sok kis barom nem? Micsoda hülyék az emberek hogy nem egérrel tolják az autós játékokat (lol ez mi?) .Mégis veszik a sok konzolt + kontrollert a PC-khez mint a cukrot.TE viszont most rávilágítottál mindenre..Te Atyaúristen..Írnád inkább a vélhető tényt hogy még annyi ügyességed sincs mint egy 10 évesnek aki képes egy eszköz rendeltetésszerű használatára úgy ahogy ezt teszi az emberiség X százaléka...A kontroller szar, a fotel kényelmetlenebb mint egy szék.Minden nap tanul valamit az ember..

(#27) atidzsiforc válasza pakriksz (#25) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Viccelsz? Olyan koroket megyek Race 07-ben kontrollerrel, hogy lerepul a hajam!

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#28) pakriksz válasza gab1ka (#26) üzenetére


pakriksz
őstag

konzol utálat. Nem értem miért szándékozom ps4-et venni akkor :( bár ez az egyéb irányítóeszközök lehetőségétől függ.

Tudom fáj az igazság, jobb bemagyarázni igazi konzol fanboyként hogy a kontroller az jó, ahogy az apple fanboyok is megmagyarázzák hogy ami hiányzik a cuccukból az nem hátrány, hanem előny igazából.
Leírtam pc-re miért vesznek kontrollert, el kéne olvasni. Azt is leírtam miért veszik a konzolt. Neked mint vérfanboynak érthetetlen hogy nem a kontroller miatt veszik, de ez így van, mint írtam a kontroller a szükséges rossz(tudod pc-t sem azért vesznek hogy állítgassák meg telepítgessenek, de a sok előny mellett ez egy szükséges rossz), a jópár előny mellett.
Akárhogy is vered magad, bármilyen játékban rommáverne téged az imádott kontrollereddel egy bill+egeres játékos, nem beszélve joystickosról, vagy kormány+pedálosról...
Látom azt sem sikerült felfogni, hogy nem nekem van problémám a kontroller használatával(sőt a nagyon gyakorlott konzolos haver néha csak néz milyen jól nyomom kontrollerrel jóval kevesebb tapasztalattal), hanem a kontroller úgy alapon nem tesz lehetővé igazán korrekt irányítást... annál se aki soha nem nyúlt billentyűzethez meg egérhez, hanem kontrollerrel a kezében született.

@atidzsiforc: persze én is mondjuk forzában :) csak kontroller nélkül meg még sokkal jobbakat mennék ;)
De én az LFS-re céloztam, azt próbáld meg kontrollerrel...

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#29) Thome válasza pakriksz (#28) üzenetére


Thome
addikt

Szerintem dőlj le aludni, a többiek meg ne etessék a trollt, nyilvánvaló hogy mire megy ki a játék. :U

Nem mellesleg eddig a kontroller volt szembeállítva a bill+egérrel. Hogy kerül hirtelen ide a kormány? Ennyi erővel konzolra is van kormány ám... :U

[ Szerkesztve ]

(#30) DummyBoy válasza pakriksz (#25) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Annál a résznél, hogy az "egér jobb mint az analóg kar" és hogy a pumpálós gáz + fék tűrhető, ott azért azonnal le lehetett venni, hogy nem igazán érdemes vitába szállni veled, teljesen felesleges küzdelem lenne :)

De azért pár dologban rávilágítanék a hibára: Minden olyan témában, ahol maga az irányítás eredendően analóg, ott bizony a kontroller köröket ver az egér + bill kombóra. Ez tény.

Természetesen vannak jobb célHW-ek, mint kormány és joy, de ha nincsennek ilyen cuccaid, akkor az ANALÓG karokkal messze pontosabban és kényelmesen irányítható minden ilyen game mint egérrel. (Arról az apróságról nem is szólva, hogy amíg a kontrollerrel lehet pontosabban kanyarodni, gázt adni, fékezni + még nézelődni is, EGYSZERRE- egérrel csak a kormányt tudod forgatni és pont ...)

Technikai szempontból maga az egér és a bill a kompromisszumos elképzelés, hisz max 2 irányt tudsz "valaminyen szinten" analóg vezérelni, minden más digitális. Ezt a 2 irányt persze precízen, de ez sokat nem segít a dolgon ... Mindenki ehhez szokott, hisz ezek minden PC előtt ott vannak. Ugyanez igaz a kontrollerekre is a konzolosok esetén. Csak a kontroller esetén sokkal kevesebb kompromisszumot kell kötni.

Az más kérdés, hogy neked nem jön be - ez szíved joga. De ettől még nincs igazad.

"Gáz fék pedig pumpálással tűrhetően szabályozható, méghozzá olyan fizikájú játékban aminek sajnos a közelébe sincs egy konzolos autós játék sem. De igazából erre kormány és pedál való aminek kb akkora a támogatottsága a konzolos játékoknál mint a bill+egérnek..." - Aham ... látom képben vagy :) Azért érdekelne melyik "űberszim" az, ami pumpálgatással, meg egeres kormányzással tűrhető, és a fizikája az egekben van egy Forzához vagy GT-hez képest :) Természetesen azt már meg sem merem említeni, hogy a Fanatec Forza kormánya is valószínűleg valami eltévelyedés, hisz konzolon nem nagyon van kormány támogatás ...

Bár ezekhez annyira nem értek ... Viszont az egér a repülőgépszimulátorokban a menüben való bolyongásra megfelelő, semmi másra NEM. De mivel a egy jobb Hotas-on azért van valami pöcök (jé, pont mint a kontrolleren ...) az egér helyett, így arra sem igazán... A PC-s árkád játékok pedig egérre lettek írva, így nem mérvadóak, minden másra jobb az analóg kar.

A túl kicsi pöckök már régen nem problémásak, hiszen ezer kieg van ezeknek a megváltoztatására, ha annyira kell, és igen valószínű, hogy precízebb az irányítás mint egérrel :) A lassúságról pedig cska annyit, hogy valószínűleg hamarabb átlököd a joyt a két végállás között mint amilyen gyorsan egy 900°-os kormányt áttekersz. Vagy egy joy-t áthúzol (Nem beszélve egy normális eredeti-ről ...). FPS-ekben mai napig hülyét kapok a fél tized másodperc alatt körbeforduló "katonáktól" ... Nem értem miért nem lehet ezt limitálni???Próbálnál megfordulni teljes felszerelésben, puskával a kezedben ... kiváncsi vagyok mi történne :) (Mikor Airsoftoztam, kipróbáltuk ... vicces :) )

Szóval értem, hogy te nem szereted a kontrollereket, de azért olyan roppant nagy kompromisszumokra lehet hogy nem nekünk kell kötnünk :)

Life is shor...

(#31) gab1ka válasza pakriksz (#28) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Többször is hangoztatod ezt a fanboy meg vérfanboy jelzőt de nem esik le hogy te viselkedsz ennek fényében..Nem húzok egyik oldara sem, van PC-m is, konzolom is..A Te igazságod komolyan nem fáj..Túl butácska dolgokat írsz roppant gagyi formában.Nem te lettél a célközönség egy évek óta sikeres és jól működő terméknél..Na puff..Hidd el a kontrollergyártók nem dőlnek kardba mert itt picsogsz..
Véleményezhettél is volna, de jobb inkább tényként előadni a személyes preferenciád..Persze ilyenkor jön a csodálkozás amikor a másik száz sorra írja be a kommentet miszerint nekem is kényelmes, nekem is megfelel etc..Aztán rögtön te leszel a meg nem értett kocka aki tudja a frankót, mindenki más téved..khm..ffs

(#32) Ed3r_X_ válasza DummyBoy (#24) üzenetére


Ed3r_X_
nagyúr

Már nem azért, de autós játékra kormány, nem kontroller, ha már itt járunk :)

“Songbird, Songbird, see him fly, drop the children from the sky. When the young ones misbehave, escorts children to their grave. Never back-talk, never lie, or he'll drop you from the sky!”

(#33) DummyBoy válasza Ed3r_X_ (#32) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Repülősre meg joy ... igen le lett írva ...

De a kontroller vagy bill + egér kérdésben sem a kormány, sem a joy nem szerepel ... ;)

Life is shor...

(#34) Ed3r_X_ válasza DummyBoy (#33) üzenetére


Ed3r_X_
nagyúr

Tudom, azért mondom, ha már itt járunk, jártunk :)

Amúgy én személy szerint egér és bill mellé teszem a voksom, nem tudom elviselni, mikor egy eszköz hátráltat engem abban,hogy legjobb formám hozzam :) Kissé furán hangzik, de hát, voltam klánban, kockultam szinte az összes COD-dal :)

De elismerem, a kontroller kényelmesebb, azt csak kézbe veszem és ledőlök, míg az egeret billt valamire le is kell rakni pl..

“Songbird, Songbird, see him fly, drop the children from the sky. When the young ones misbehave, escorts children to their grave. Never back-talk, never lie, or he'll drop you from the sky!”

(#35) hommeros válasza Ed3r_X_ (#34) üzenetére


hommeros
őstag

A precíziós célzásban (FPS) sehol nem veszi fel a versenyt szerintem egy joy egy 6000DPI sebességű egérrel. Casual gép a konzol, ez eddig is így volt. Így oda nem is kell, meg nem erre is való.
De szerintem ezeket a hátrányokat lassan kinövi a konzol, egyre jobbak joyok ( nagyon várom a PS4 joy-t kipróbáljam), és manapság már nem lehetetlen rákötni bill+egér kombót, így a vita teljesen felesleges.

Nekem BF-et játszani XBOX-on (20 év egér után) kb fél évembe telt megtanulni. Akkor már csak halkan röhögtek rajtam.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#36) Low Noise válasza whYz (#8) üzenetére


Low Noise
senior tag

A Microsoft / Sony azért sulykolja, hogy fotelből kell játszani több méterre a kijelzőtől, hogy az alacsony felbontást, kis felbontású textúrák okozta problémán egy egyszerű módszerrel javítson.

Van konzolos ismerősöm, még fotel sincs, az ágy végére ülnek onnan nézik előregörnyedve a TV-t. Ahhoz képest egy forgós-hintázós szék tökéletesen kényelmes.

[ Szerkesztve ]

(#37) Peat;) válasza Low Noise (#36) üzenetére


Peat;)
veterán

Én még az előző generációt is közel a tv-hez ülve játszottam, most meg full hd-ban játszom monitoron, az egyik élesebb, a másik meg élvezetesebb volt. Különösen nézd a hátam, autós játékoknál jó a nagy képernyő ha még gyengébb grafika is társul mellé.
Ez a topik is arról szól hogy a jönnek az érinthetetlen pc-s istenségek és leszólják a konzolt, meg megmondják hogy az mire való igazából, szánalom^3.

(#38) whYz válasza Low Noise (#36) üzenetére


whYz
addikt

Nem sulykolja egyik se ezt szerintem. Microsoftnak meg aztan edesmindegy, hogy pc-n vagy xboxon jatszunk.

Van ket lehetoseg, pc-n lehet egerrel es billel tolni, dragabb gepeken, jobb grafikaval, vagy olcsobb gepeken sz*rabb grafikaval. Konzolon meg kontrollerrel egy kozepes aru gepen ami kozepes szintu grafikara kepes.

Az emberek eldontik, hogy melyikre van szukseguk, melyik eri meg nekik jobban. Egyik oldalnak se kellene leszolnia a masikat.

(#39) Low Noise válasza whYz (#38) üzenetére


Low Noise
senior tag

Csak ha valaki már az első kommentek között leírja, hogy olcsóbban jobb grafikát fog kapni konzolon és ez az állapot 6-8 évig fent fog állni, leszólja a PC-seket, akkor ahogy a feni kommentek mutatják joggal szakad el a cérna többeknél is.Ha ezt nem dobja be valaki akkor más irányba ment volna a beszélgetés.

Én magam pedig azt írtam, volna a cikkhez, hogy nagyon örülök a billentyűzet és egér támogatásnak mert meg fordult már a fejemben a konzol vásárlás gondolata többször is. (Ám gondolataim gellert kaptak amikor beleolvastam a kommentekbe és más irányt vett az egész.)

[ Szerkesztve ]

(#40) alevan válasza whYz (#38) üzenetére


alevan
őstag

A microsoft minden konzolos játékeladás után kap zsét. Szal szerintem nem mindegy.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#41) NosRam


NosRam
csendes tag

Hy! most találtam ezt a topikot és hát értetlenkedve olvastam végig ezt a sok kommentet, az én nézetem hogy ugyan olyan jó tud lenni a kontroller mint egy billentyű+ egér kombó, én 1 éve használok konzolt(xbox) és semmi bajom vele, pontosság hiányáról sincs szó, aki akar annak menni fog, mellesleg már kb 2 éve lehet kapni egy ilyen kis cuccot ami segítségével lehet konzolon billt+ egeret használni :D :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.