Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) noisia


noisia
aktív tag

Vagy mondjuk miért nem csinálják meg a készüléket úgy, hogy normális hűtés legyen rajta és ne melegedjen túl??

Ja, hogy akkor csökkenne a profit .... szánalom ... részemről PS4 lesz belőle.

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#2) Armagedown


Armagedown
őstag

A hővédelem már egy ideje benne van a processzorokban, de úgy néz ki hogy a konzoloknál ez is újdonság

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#3) dabadab válasza noisia (#1) üzenetére


dabadab
titán

"Vagy mondjuk miért nem csinálják meg a készüléket úgy, hogy normális hűtés legyen rajta és ne melegedjen túl??"

Megcsinalhatjak akarhogy a huteset, ha el van dugva egy szekreny melyere, a szellozoracsra meg rapakoljak pl. a jatekok dobozait, tul fog melegedni (true story). Nem csak az Xbox, hanem a PS is.

(#2) Armagedown: "A hővédelem már egy ideje benne van a processzorokban"

Es a processzorban levo hovedelem ki fogja neked irni a kepernyore, hogy mindjart tulmelegszek? Nem. Ez tok mas szinten van.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#4) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sony válasza: a ps4, ha túlmelegszik, akkor automatikusan berohan a fagyasztóba, és vezetéknélkül küldi a jelét továbbra is a tv-re.
Esetleg lement mindent magától. :P

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#5) Taposo


Taposo
aktív tag

Elmondták a lényeget, a gép túl tud melegedni és túl is fog, nyáron meg lesz a porszivó üzemmód :U

[ Szerkesztve ]

(#6) MasterMark


MasterMark
titán

De ez nem benne van a mostani Slim-ekben is??? :Y

Taposo: Olvasod a #3-ast???

danikollar: Olvasod a #3-ast???

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#7) danikollar


danikollar
őstag

Ez nem jó előjel! :(

(#8) dabadab


dabadab
titán

Egyebkent szerintem ez mondjuk pont hasznos feature lesz, emiatt kar ekezni a MS-t, ha valaki mindenkeppen xbone-ozni akar, annak inkabb azt a hirt ajanlom a figyelmebe, hogy megis fog Kinect nelkul is mukodni az X1. ;]

DRM is theft

(#9) Mardel válasza dabadab (#3) üzenetére


Mardel
őstag

A konzolnak szekreny meretunek kene lennie, akkor mar nem rejti el sehova. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#10) #06658560 válasza dabadab (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Plusz szint, plusz hiba. s nem hiszem, hogy processzor szintről ne lehetne kiíratni bármit is a kijelzőre.

Egy védelmi fokozatot hiányolok: teljesítmény visszavétele. Mert ha játszom, akkor pont arra vágyom leginkább, szünetet kelljen tartanom. Apropó, ha lekapcsol, akkor a venti fog még menni, vagy akkor kvázi áramtalanítja magát a gép?

(#11) Gave válasza dabadab (#3) üzenetére


Gave
addikt

Hát ez elég bs..

Meg lehet azt a hűtést alkotni rendesen is, de kifogást könnyebb és olcsóbb találni. :D

(#12) mephi666 válasza Mardel (#9) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, csak akkor meg pl ráteszik a nagyitól kapott terítőt és virágokkal díszítik, hogy biztos megsüljön 40fokban :DDD

#13: a ps majd leveszi a proci alól a feszt, teljesen lecsökkenti a terhelést, szünetelteti a játékot és fiúknak c*c*s nénikről mutogat képeket, lányoknak meg cuki cicákról ;] a marketingesek meg beadagolják szépen a népnek, hogy ez milyen jó ficsőr

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13) Def26


Def26
félisten

Most nem azért, de szerintem ez egy jó dolog. Igaz, hogy nem az évszázad fejlesztése, de ezzel kizárják a melegedés problémát.

Ha ugyanaz a proci van mindkét gépben, akkor arra vagyok kíváncsi, hogy oldják meg a hűtést a vékonyka ps4 -en.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#14) syl5 válasza Gave (#11) üzenetére


syl5
őstag

Ugyanígy működik a PC is, ott miért nem baj?
Ha melege van a VGA-nak akkor elkezdi pörgetni max fordulaton a ventiket, és ha így sem hűl vissza, akkor kikapcsol.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#15) Воланд válasza Def26 (#13) üzenetére


Воланд
titán

azt majd be se lehet kapcsolni. ;]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16) dabadab válasza Gave (#11) üzenetére


dabadab
titán

"Meg lehet azt a hűtést alkotni rendesen is"

Es hogy? Ugyanis en meg nem lattam olyan hutest, ami a te altalad hasznalt ertelemben "rendes" lett volna.

DRM is theft

(#17) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Kedves Microsoft és ezt a 360-ba anno miért nem lehetett belerakni? Merthogy a hőmérséklet szerinti ventillátor szabályozás és a processzorba épített hővédelem már bőven több, mint 10 éves technológia...... :U

Üdv a szép új világban MS ;] ;]

(#18) djgeg


djgeg
őstag

Nyáron a 40 fokban,egy normálisan szellőző de léghűtéses PC is túlmelegszik, nem hogy egy kis zárt szekrénybe suvasztott friss konzol.
Ha nem riasztana az a baj, ha riaszt és normálisan kezelik, hogy ne égjen el mint az Xbox 360 meg PS3 akkor meg az a baj.
Mennyi hülye ember van akinek semmi se jó... :U

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#19) myckie2 válasza Zirowe (#4) üzenetére


myckie2
őstag

Nem a Sony válasza az lesz, hogy a PS4 nem tud túlmelegedni. :D

(#20) Def26 válasza dabadab (#16) üzenetére


Def26
félisten

Így.

Szerintem ezzel a hűtéssel nem lehet gond. Nagy ventilátor, nagy borda, szellős ház, fanta, buli, stb.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#21) ImpersonatoR

Egy középkategóriás pc nek sem felel meg nehogy mar ne lehessen lehűteni ráadásul itt tuning rol sincs szó alap órajelen fog járni minden és esélye sincs hogy húzni fogjak őket. Mindent lehet csak akarni kell

(#22) djgeg válasza Def26 (#20) üzenetére


djgeg
őstag

Ne nevettes már... Mindent túl lehet "fűteni". Arról meg a Proci gyártó tehet, ha a max teljesítményen ennyire melegszik az APU...

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#23) Gave válasza dabadab (#16) üzenetére


Gave
addikt

Lenne pár ötletem, kár hogy nem engem fizetnek érte :D. Inkább ráraktak valamit amin nem kellett sokat gondolkodni, de legalább 'hátha' elég lesz izomból megoldásra futotta.

Def26: Mi az a gagyi?

:))

[ Szerkesztve ]

(#24) GeneraL_XTX válasza Def26 (#20) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Hát azért ha száz százalékon pörög mind a 4 modul,meg az IGP is, azért biztos lesz ott hő, amit ez a kis borda nem biztos hogy 80fok alatt tud tartani...

(#25) mephi666 válasza djgeg (#18) üzenetére


mephi666
nagyúr

oké, nincs 100fokig melegedő féltégla a gépemben, csak egy gtx650 a gyári hűtővel... meg ott a box (tv alatti polc legalsó szintjén, felül is vagy fél méter szabad hely), mindez nyugati fekvésű panelban: most nyáron sem fáztam, játszottam 6-8 órákat is boxon és semmi baj nem volt túlmelegedéssel (nincs modolva a gép) ...a szoba hőmérsékletéről annyit, hogy a teknős akváriumában 30-40liter víz van, nem tűz rá a nap és 30fok fölé melegedett (a pc már évek óta 24/7-ben megy)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#26) dabadab válasza Def26 (#20) üzenetére


dabadab
titán

Ez a problemak kozul semmit sem old meg, mert ha nem tud keringeni a levego, akkor ez is ugyanugy tulmelegszik.

DRM is theft

(#27) myckie2 válasza ImpersonatoR (#21) üzenetére


myckie2
őstag

A xbox húzva lesz, olvass utána.

(#28) erdeirem


erdeirem
csendes tag

Hát ez valami egészen epikus, hogy az emberek mennyire nekirontanak az X1-nek, nem látni mást a fórumokon, hogy "köcsög XBOX és mennyire király a PS4" ez csak szerintem félelmetes!?

Lassan minden fórum tele lesz PS4 zombikkal, ami szerintem sokkal szomorúbb, mint szidni az XBOX-ot a hibái miatt, főleg annak tudatában, hogy a legtöbb ilyen "zombi" csak azért szajkózza ezeket - birka módjára - mert a tömeg is ezt mondja.

Szerintem az X1 is egy teljesen korrekt konzol lesz, vannak hibái, de azért nem kéne úgy beállítani, mintha a sátán játékszere lenne.

Egyébként nem is értem, hogy az embereknek ezzel a featurerel mi lehet a bajuk... Szerintem sokkal kulturáltabb megoldás, mint az előző generációnál, ahol szimplán csak tönkrementek a konzolok, aztán következő bekapcsoláskor csak a ledek világítottak, jelezve, hogy "hülye voltál fiam és mér megint úgy játszottál, hogy a tábortűz mellé raktad a konzolt egy takaróba csomagolva..."

A melegedés egy processzornál szerintem meg természetes dolog, mivel így működnek, ha ezt valaki nem bírja elfogadni akkor játsszon fakockákkal a téren, azok legalább 200-250 fokig bírják a hőt... :)

"...sosem tudhatod meg, mit lát egy kutya, amíg képessé nem válsz túllépni önnön emberségeden..." - Coelho von Nietzsche

(#29) Def26 válasza dabadab (#26) üzenetére


Def26
félisten

Biztos úgy van, de ettől függetlenül nem értem miért baj, ha megpróbál tenni ellene az ms. Gondolom, hogy tanultak a 3 ledes hibából. Csak nem olyan hülyék, hogy eljátsszák ezt az esélyt is.

Mondjuk még egy kifelé fújó/szívó venit berakhatnak valahova oldalra. :U

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#30) djgeg válasza mephi666 (#25) üzenetére


djgeg
őstag

Épp ez az... Egy normál használatnál, nem poros zárt embertelen helyre rakva az Xbox 360 se égett el... Ezeket pont, hogy nem az átlag ember érdekében csinálják, hanem a nagy réteg aki nem feltétlen törődik, hogy hova van rakva a box.

Nálam most otthon, elértem a az i7 es procival a csúcsot. (normálisan működő H100 al 4 ventivel) 87 fok.
Nyár van meleg van... Ha nem lett volna rajta a h100 szépen le is kapcsolt volna a gép.

Nincs olyan mai technologiával készült proci, aminek normális teljesítménye van, amit ne lehetne túlmelegíteni, a 40 fokban...

(#29) Def26

Poén egyébként az Xbox 360 nál, hogy túlmelegedés esetek többségében nem eléget a proci, hanem a forrasztás ment a levesbe. 1 boxom nekem is így járt.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#31) MasterMark


MasterMark
titán

HAHÓ a Slim-ben már van ilyen!

Switch Tax

(#32) dabadab válasza Def26 (#29) üzenetére


dabadab
titán

"Biztos úgy van"

Csinalhatsz barmit, a csipketerito ellen semmi sem ved :D

"ettől függetlenül nem értem miért baj, ha megpróbál tenni ellene az ms"

En sem. Foleg nem ertem a PS4-ezest, amikor a Sony mar a PS3 Slimbe belerakta ugyanezt (miutan az elso PS3-asok hajlamosak voltak megdogleni a tulmelegedestol, hasonloan, mint az X360), tehat teljesen nyilvanvaloan a PS4-ben is lesz ilyen.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#33) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

pc, meg mindenfele hasonlitgatok figyelmebe: ultra hulyesegallo tervezes, egy konzolt sokszor durvabb korulmenyek kozt uzemeltetnek, mint pc-t. ne magatokbol induljatok ki, pl. putrifalva, vagy a szekrenyes pelda. (mondjuk lattam mar pc-t korberakva szo szerint lomtalanitanivaloval)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34) #06658560 válasza dabadab (#32) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Csinalhatsz barmit, a csipketerito ellen semmi sem ved"

De, a megfelelő légszállítással és nyomással operáló ventilátor. Azt csak szándékosan lehet tönkretenni-a ki és bemeneteket légmentesen leragasztva.

(#35) Def26 válasza dabadab (#32) üzenetére


Def26
félisten

Akkor meg mi a gond? Minden gépben ugyanaz a hűtés. Ebben mély pártfüggetlen egyetértés van. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#36) gézu válasza Gave (#11) üzenetére


gézu
őstag

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#37) gianni85 válasza djgeg (#30) üzenetére


gianni85
veterán

hozzájárult a szarul kivitelezett hűtőborda rögzítés is (x-clamp)

(#38) dabadab válasza Def26 (#35) üzenetére


dabadab
titán

Az a gond, hogy itt paran ugy csinalnak, mintha az valami trivialis feladat lenne, hogy olyan hutest tervezzenek, ami a legszemetebb korulmenyek kozott is megakadalyozza azt, hogy tulmelegedjen a konzol.

DRM is theft

(#39) mephi666 válasza #06658560 (#34) üzenetére


mephi666
nagyúr

építsenek rá robotkart lángvágóval, aztán ha nem szellőzik rendesen - mert körbepakolták - vág magának lyukat? :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40) berVi válasza Taposo (#5) üzenetére


berVi
senior tag

Szovegertes: egyes.

(#41) mrterminator válasza dabadab (#3) üzenetére


mrterminator
aktív tag

Ez tényleg így van! Sajnos annyi az olyan ember aki, arra se veszi a fáradságot hogy a használati útmutatót elolvassa vagy csak egy kicsit tisztába legyen a dolgok alapvető működésével, ha már ilyen eszközt vesz. Az más kérdés ha tervezésileg alul, vagy rosszul van megtervezve, de akkor is optimális körülményeket megteremtve nem lesz gond! De egy tökéletesen megtervezett eszköz is tönkremehet ha nem megfelelően tárolják, szűk szekrénybe/vitrinbe ami nem szellőzik, és hány ilyet láttam már :W ismerősök között is. És mikor elmagyarázom nekik mit-miért látom hogy a szemükön, hogy szerintük Én vagyok a hülye, így sokszor hagyom az ilyen embereket a boldog tudatlanságban, hagy szivassák magukat.

(#42) Mardel válasza mrterminator (#41) üzenetére


Mardel
őstag

Ez csak a konzolok termeszetes velejaroja.
Az autojaban sem tudja, hogy a hutoviz mire valo, mitol forrhat fel stb.
Nem varhato el toluk, hogy ertsenek hozza, csak ha tulmelegszik, akkor nem kene nekik meglepodni.
Nem viz a hulye, ha a kacsa nem tud uszni.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#43) Glenda válasza Mardel (#42) üzenetére


Glenda
addikt

Ezért találták fel ezt.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#44) Mardel válasza Glenda (#43) üzenetére


Mardel
őstag

Igen, de az tobbnyire a dobozban marad es csak akkor kerul elo, ha tul bonyolult a konzol hasznalata, a benne levo figyelmezteteseket meg csak veletlenul sem olvassak el, vagy csak akkor mikor mar bekovetkezett a baj es
ott probalnak megoldast keresni. Meg van olyan is aki ha olvasni szeretne inkabb konyvet vesz.
Lehet ezeket a dolgokat is ki kene iratni a kepernyore az elso hasznalatbavetel soran, nem csak azt, hogy a gep hamarosan kikapcsol.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#45) gianni85 válasza Mardel (#44) üzenetére


gianni85
veterán

A lemez olvasó részénél is ott a címke, hogy ne mozgasd a gépet bekapcsolt állapotban... ennyi erővel rátehetnének még egy címkét valahova, hogy megfelelően szellőzött helyre tegyed a gépet.

(#46) fugu válasza Def26 (#20) üzenetére


fugu
tag

Akkor most rakd a nagy ventid tetejére egy játék dobozát. :U

(#47) Def26 válasza fugu (#46) üzenetére


Def26
félisten

Igen, és? mit akarsz nyitott konzolt?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#48) he7edik.


he7edik.
addikt

Valószínűleg kapkodva terveztettek egy SoC-ot az AMD-vel ami olyan lett amilyen és most szopás van mind a kihozatallal mind a hőtermeléssel.

Égő szöveg a flém vázon

(#49) #51736960 válasza he7edik. (#48) üzenetére


#51736960
törölt tag

mindenki tudja, hogy szar az amd, mert túlmelegszik ;]
(kísért a múlt... :) )

(#50) idegen lény


idegen lény
őstag

Már a FAT-tel sem az volt a gond, hogy nem jól hűtött, hanem, hogy amikor kikapcsolták, akkor a ventilátor is leállt, és bennrekedt a hő, amitől felpúposodott az alaplap, amit jó esetben csak vissza kellett kalapálni.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.