Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

A legfontosabbat kihagytad: Halo! Én csak azért veszek majd, ha megjelenik az 5.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#54) b.


b.
félisten

am halkan offba megkérdezném hogy ez mikor jön?[link] mert ez nagyon ütős szerintem, de gondolom kinect nélkül nem fog működni ez sem...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#55) nonsen5e válasza b. (#54) üzenetére


nonsen5e
addikt

Elvileg csak kísérlet volt és elvetették mert borzalmas ára lett volna, de ki tudja, talán majd előveszik egyszer még, mert nagyon bejövős.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#56) Ps Vita válasza he7edik. (#49) üzenetére


Ps Vita
őstag

:DDD

És igaz:D

De azt tényleg nem tudom felfogni,hogy valaki azt várja,hogy MS akár csak tartani fogja a versenyt az exkluzívok tekintetében a Sonyval szemben:U
Átaludták az elmúlt éveket,vagy csak ilyen gyorsan felejtenek?

(#57) mentoloshypo válasza he7edik. (#50) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Tud 900p-t is(öhhöm... Titanfall) a nex-gen Xbox, most miért vagy ilyen? ;]

(#58) Glenda válasza Ps Vita (#56) üzenetére


Glenda
addikt

És hány volt abból a sok exkluzívból olyan, amit nem csak a hardkór Japán fanok tudtak élvezni? GT, GoW, Heavy Rain, Killzone.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#59) mentoloshypo válasza Glenda (#58) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

The Last of Us, Uncharted sorozat, Resistance sorozat, Ratchet an Clank sorozat, Beyond Two Souls, LittleBigPlanet, MGS4, MotorStorm sorozat, SOCOM sorozat, Twisted Metal, Wipeout sorozat.

Hmmm, ugye mennyivel pofásabb a lista ha akarjuk? ;)

(#60) Prof01


Prof01
veterán

Okos lépés volt! :K

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#61) newd válasza Peat;) (#46) üzenetére


newd
csendes tag

"A teljesítménydifferenciáról már semmit nem lehet tudni"
[link] [link]

"de eddigi tapasztalatok alapján xbox-nál simább lesz az online rendszer hosszú távon."
Semmi gond a PS4 online rendszerével, itt vannak PSN+ adta kedvezmények, maga a gépen futó rendszer pedig sokkal stabilabb, gyorsabb, mint az Xbox-é.

"És a fizikai tulajdonság."
Egyik kicsi és hangosabb, másik nagyobb és halkabb. your choice

(#62) gianni85 válasza ldave (#23) üzenetére


gianni85
veterán

jó áron azonnal venném :)

Def26 (#33)

olyan már tuti nem lesz. Most gondolj már bele, mit szólna az a 3-4millió emberke aki még drágán megvette a gépet, és gyengébb beállításokkal tud majd játszani? Na meg a fejlesztők egyszerre 2 HW-re fejlesztenek? Ilyet nem tehet meg egy valamirevaló cég a userekkel.

[ Szerkesztve ]

(#64) mentoloshypo válasza newd (#61) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Az én PS4-em egyáltalán nem hangos 3-4 óra BF4 után sem.
Mi ez a hülyeség már, hogy hangos a PS4 :F

A 2. link megnézése után eleve nem értem van-e még kérdés, hogy melyik konzolt vegye az ember.

[ Szerkesztve ]

(#65) Steve1207


Steve1207
veterán

Ha már így lecsupaszítják (plusz a hardveres módosítások is bejönnek), akkor igazán kiadhatnának egy kompaktabb szériát, 360 Slim-nél nem nagyobbat.

(#64) mentoloshypo: nem azt írta, hogy hangos, hanem a másikhoz képest hangosabb.

[ Szerkesztve ]

.

(#66) hommeros válasza Peat;) (#46) üzenetére


hommeros
őstag

Ezek számodra abszolvált tények, tele sületlenséggel. Jesus.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#67) gianni85 válasza mentoloshypo (#64) üzenetére


gianni85
veterán

Relatív hogy kinek mi számít már hangosnak. Szerintem is hangos a PS4, kiváltképp az XO mellett. 2db made in Japan gép volt már nálam... és XO is

Tegnap toltam a Stick it to the Man-t, na az az a játék, ahol a PS4 ventilátorának kb percenkénti 500 fordulattal kellene mennie, de azért ott is sikerült felbúgnia jó párszor. FAIL

[ Szerkesztve ]

(#68) mentoloshypo válasza gianni85 (#67) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Miért fail, mert hűti a gépet? :P
Én Outlast-nél vettem amúgy észre hasonlót, viszont melegnek nem mondanám azt a levegőt amit kifúj. A PS3-nál viszont hangosabb ezt aláírom, bár az higy hangos a venti tipusától is függ, nem csak szimplán arról szól az egész, hogy erőlködik a gép. Egy Stick it to Men-nél mit erőlködne a PS4? :DDD
Egyébként még csak most jutottam el oda, hogy leszedjem, neked tetszett?

[ Szerkesztve ]

(#69) khron78


khron78
őstag

Nem veszik elegen az a baj.

(#70) Glenda válasza mentoloshypo (#59) üzenetére


Glenda
addikt

Ebből a Last of Us, Uncharted, a LittleBigPlanet és a Metal Gear ismerős. A Twisted Metalt PC-n is játszottam ezer éve, ezt így nem venném exkluzívba. A MGS jön boxra is, az se exkluzív már.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#71) mentoloshypo válasza Glenda (#70) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Most az, hogy neked mi ismerős és mi nem még nem rövidíti a Sony exkluzívok listáját.
A Twisted Metalal igazad van, bár a legelső és a legutóbbi része is PS exkluzív volt.

Az MGS4 (számtalan médium 2008-as év játéka) PS3 exkluzív, mivel múlt időben kérdeztél én is abban válaszoltam.
"És hány volt abból a sok exkluzívból olyan, amit nem csak a hardkór Japán fanok tudtak élvezni? "

Persze az általunk felsoroltak CSAK az úgymond nyugati ízlésvilággal rendelkező játékok, ez mellett még rengeteg van, amit kapaszkodj meg, japánon kívül is csipáznak jó páran. :P

(#72) gyuribácsi88

Emlékszem arra a kijelentésükre miszerint "a konzol használhatatlan a kinect nélkül, így mindig kötelező tartozéka lesz az" :DDD

Mondanám hogy vicces amit csinálnak, de a folyamatos hazudozás nem vicces :(

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#73) gianni85 válasza mentoloshypo (#68) üzenetére


gianni85
veterán

Nekem bejön, még csak a 3. chapternél vagyok. Egy egyszerű point&click szerű cucc vicces szöveggel :)
Na ezaz hogy semmit se kellene erőlködnie, mégis meleg levegőt fúj ki és zúg a venti. Tisztára olyan nálam mint ha nem lenne az erőforrás kordában tartva. Vagy 1%on megy (menü-download) vagy 99%-on (minden játék)

[ Szerkesztve ]

(#74) Steve1207 válasza gyuribácsi88 (#72) üzenetére


Steve1207
veterán

De most "áttervezik" (a csomagolást tuti), ez már menni fog nélküle :D

Amúgy kajak nem értem őket, még a köztudott rosszabb specifikációjával is egálban lehettek volna a PS4-gyel eladásban. Alapból kinect nélkül, bevállalni egy max 5-10%-kal olcsóbb árat a konkurenshez képest és voálá. Minden fontos cím jön az összes platformra és plusz tv-s akármi funkciót is tud, ahol igény van rá. Én feláldoztam volna azt a pár fps-t, ezekért a funkciókért és szerintem mások is, generációváltás is meglett volna sokaknál és örült volna mindenki.

.

(#75) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Most jön az a téma, hogy a kamerának fenntartott 10% erőt felszabadítják és használhatják majd a fejlesztők.

Live-Die-Respawn

(#76) ldave válasza oriic (#75) üzenetére


ldave
félisten

Nem teljesen értem, amúgy hogy lett manapság ekkora téma ez a felbontás/fps dolog, az előző 7 konzolgeneráció alatt szerintem erről összesen nem volt ennyi szó, mint most a PS4X1 kapcsán fél év alatt...

A Slime draws near! Command?

(#77) Glenda válasza oriic (#75) üzenetére


Glenda
addikt

Meg az, hogy soha többet nem leszek early adopter (bár az XO esetén szerencsére nem voltam) a MS-nál. Megveszel egy dobozt, amihez adnak egy 100 dolláros valamit. Azt mondják kelleni fog, mert fejleszteni fognak rá. Fejlesztenek rá, mert alapból a gép része. Valaki meghozza a döntést, hogy áruljanak Kinect nélkül is boxot. A fejlesztések leállnak (azt hiszem a Verge linkelt egy tweetet). Az early adoptereknek pedig lesz egy 100 dolláros dobozkájuk, amit a por fog lepni.

Ez a legundorítóbb lépés, amit valaha meglépett a MS. Ezt már az új emberke számlájára írom.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#78) gianni85 válasza oriic (#75) üzenetére


gianni85
veterán

azt már korábban lecsökkentették kevesebbre tudtommal. eredetileg 7%volt, most meg már csak 2% vagy ilyesmi.

(#79) BiP válasza ldave (#76) üzenetére


BiP
nagyúr

Azért, mert eddig a sok konzolgeneráció alatt a konzolok a megjelenéskor lazán verték az aktuális PC-ket. (És pár év után szépen utolérte a PC)
A PS3, Xbox360 esetében pedig a PC most már szépen lehagyta a konzolokat, és az emberek azt várták, hogy a következő generációnál, ami ezeket váltja, ugyanaz lesz, mint mindig, hogy nagy minőségi ugrás lesz.
De a ez már a rajtnál sem teljesült, ezért pörög mindenki azon, hogy most akkor mit tudnak az új konzolok kipréselni magukból.

(#80) mentoloshypo válasza ldave (#76) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Ráadásul teljesen feleslegesen túráztatja magát mindenki ezen, hiszen a konzolok fix beállítású szoftverekkel működnek, max a hangokat és a fényerőt tudod változtatni.
Aki ezt elfogadja az ne siránkozzon a például 792p-s WD miatt.
Aki meg nem az játszon PC-n, ott van lehetősége több mindenre.
Félek amúgy, hogy az egész generációban ez fog menni. :(((
Max az Oculus/Morpheus-ok elterjedése fog ezen enyhíteni, vagy elvonni a figyelmet róla.

(#81) vg válasza Glenda (#77) üzenetére


vg
addikt

Ebben az a poén, hogy én is X1-et vettem volna, ha jött volna kinect nélkül. Nem azt vettem, és már nem is fogok. Gondolom voltak páran akik e miatt vették a konkurenciát. A következő tanulólecke a cégeknek az lesz, mikor megbukik egy 100-200 millió dolláros játék mert nem megy 1080/60-ban. A többi már fog.

(#82) ldave válasza vg (#81) üzenetére


ldave
félisten

Szerintem pedig csak egy nagyon szűk, ellenben annál hangosabb réteg az, aki ezen az 1080p60-on pörög. Arra is fogadni mernék, hogy ezen emberek nagy része PC-ről váltott most konzolra.

A Slime draws near! Command?

(#83) gianni85 válasza ldave (#82) üzenetére


gianni85
veterán

+1

(#84) Def26 válasza ldave (#82) üzenetére


Def26
félisten

Ha ez így lenne akkor most a box fogyna jobban. Abban igazad lehet, hogy nem a felbontást és fps -t nézik. Ezeket mind betudják a "a ps4 -nek jobb a grafikjája" szlogenbe. Erről tesznek a műszaki eladók és a nagyobb teszt oldalak. Még a csapból is a grafikai harc folyik amit nem lehet kikerülni.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#85) ldave válasza Def26 (#84) üzenetére


ldave
félisten

Miért is? Mindentől függetlenül 100 dollárral olcsóbb a PS4, miért kéne a drágább terméknek fogynia jobban?

A Slime draws near! Command?

(#86) gianni85 válasza Def26 (#84) üzenetére


gianni85
veterán

drágább a box, számomra is hihetetlen, de ez még nyugaton is számít

(#87) vg válasza ldave (#82) üzenetére


vg
addikt

Én a magam álláspontját írtam le, hiszen nekem x360 gépem volt, és van is. Meg már ps4, hiszen meg volt mondva, hogy NEM lesz kinect nélküli gép. A 1080p60 engem nem érdekel, de szinte mindenkit igen. Nekem tökéletes a 30 is.

(#88) Def26 válasza ldave (#85) üzenetére


Def26
félisten

Nekem azon ismerőseim akik ps4 -re váltottak, fő indokként azt hozták fel, hogy "rosszabb az xbox one grafikája". Nem mentek bele a részletekbe, hisz nem is értenek hozzá. Egyszerűen ezt következtették ki a tesztekből szaklapokból stb.

Túl sokáig húzták ez előző generációt és ki voltak az emberek éhezve már valami újra, erősebbre szebbre. Amikor elindult az xbox one lejárató kampány (nevezzük ennek), akkor emberek tízezrei akik azt sem tudták mi a felbontás és fps, ordítottak egyszerre, hogy a box szar. Rohantak az üzeltebe a ps4 -ért, ugyanakkor a box hegyekben várta, hogy vegye valaki. (Nyugatabbra még most is ps4 várólista van, ami 1 hónapos, xbox one viszont árat csökkent)

Kérdésedre térve, hogy miért kéne jobban fogynia egy drágább terméknek, visszakérdeznék, hogy a most egálban lévő gépekből (árak) miért választanád a gyengébbet? :)

Olvasom én is itt is máshol is, hogy eddig a kinect volt a baj, most meg az, hogy nem elég olcsó. Mindig lesz valami ami nem jó és mivel már az elején engedett a MS ezért joggal várják el tőle majd újra és újra az engedelmességet. Soha nem lesz vége...

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#89) ldave válasza Def26 (#88) üzenetére


ldave
félisten

Hát ja, a gond az, hogy az ilyesmi régen max a Digital Foundry hasábjain volt téma, manapság meg már lassan az Origo is a címlapján hozza, ha egy játék csak 900p 1080 helyett. Sőt, minap az egyik Mario Kart 8 fórumon is jött valaki azon pörögni, hogy most milyen a felbontás és van-e AA képen...

A Slime draws near! Command?

(#90) oriic válasza ldave (#82) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én mindig mosolyogva olvasom az FPS vitákat meg a felbontásháborút. Én egyáltalán nem foglalkozok vele. Nem vagyok igénytelen, csak egyszerűen ez nem érdekel. :)

Live-Die-Respawn

(#91) ldave válasza ldave (#89) üzenetére


ldave
félisten

Na mindegy, régen a nagy konzolháború arról szólt, hogy melyik gépre vannak jobb játékok, most meg az lett a téma, hogy melyik gépnek milyen a hardvere.

Most itt van ez a 10% Kinect erőforrás. Ennek most az lesz a vége, hogy aki Kincect-tel játszik, annak 720p lesz a játék, aki meg nélküle annak 900p?

A Slime draws near! Command?

(#92) gyuribácsi88

Komolyan mondom már lassan én érzem kellemetlenül magam, helyettük. +10% olálá

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#93) Glenda válasza ldave (#82) üzenetére


Glenda
addikt

Azt, hogy a grafika vagy a játékélmény a felsőbbrendű szerintem a Wii brutális eladásai bemutatták.

Arra is fogadni mernék, hogy ezen emberek nagy része PC-ről váltott most konzolra.
Én pedig arra is, hogy ezek nagy része konzolt csak képen látott.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#94) Def26 válasza gyuribácsi88 (#92) üzenetére


Def26
félisten

Ezt már régebben is mondták. Szerintem csak a nép butítása és a legjobb példa arra, hogy még az MS is foglalkozik ezzel a felbontás fps vitával.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#95) gyuribácsi88 válasza Def26 (#94) üzenetére

Ezt oda írtam, de bemásolom ide, hátha kapok rá választ.

És aki megveszi a kinect nélküli gépet, az később ha rácsatlakoztatja akkor akadni fog a játék? Mert a fejlesztők minden erőforrást kihasználtak a játékra hegyezve? Én meg rádugom a kinectet és szaggat majd a játék?

[ Szerkesztve ]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#96) mentoloshypo válasza Def26 (#88) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Ez az "Xboxone lejárató kampányt" ugye nem a Sony részéről érted?

(#97) tDr1v3r válasza ldave (#76) üzenetére


tDr1v3r
veterán

P*csás hiszti... érdekes hogy előző generációban PS3-on volt sok 3rd party játék gyengébb (felbontás, framerate, AA terén), de érdekes módon mindenki lesz*rta, erre most hogy az MS konzolja szenved ugyanebben hirtelen mindenki elkezdte fikázni.

Marketing... de ha ez boostolja a PS4 eladásait akkor jól csinálja a Sony. Csak kicsit undorító nekem.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#98) Def26 válasza gyuribácsi88 (#95) üzenetére


Def26
félisten

Én ara tippelek, hogy ez csak blama. Nincs itt semmiféle magical 10% de még 5 se.

mentoloshypo: Nem, ezt úgy az internet "népéről" gondolom. De még az is lehet, hogy bőven van benne szerepe a sony -nak is. :D

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#99) Raysen623


Raysen623
addikt

Nyugodjon meg mindenki: az MS előbb-utóbb csinál egy ráncfelvarrást a konzolján és kész. Akkor ott is meg lesz az 1080p/60fps a koska népnek és onnantól kezdve már tényleg a szolgáltatásbeli különbségek fognak dönteni vásárlásnál.
Engem nem az árkülönbség zavar, de nem fogok olyan konzolt venni ami hardveresen köztudottan gyengébb és nem kevéssel, és még drágább is. Ráadásul ezen elvileg már túl vagyunk. Az MS ezt elkúrta sajnos, nem kicsit, nagyon! Nekem tetszik az XO szolgáltatás mikéntje, még a kinect is, de ugye a szolgáltatásból idehaza szinte semmit nem fogunk tudni igénybe venni. Marad a kinect, de az meg kevés, főleg ha ráadásul 1080p-s LCD tévén mozgok vele. Ott igenis kijön a 720és 1080 közti különbség. Lehet erre azt mondani hogy nem minden a grafika, de könyörgöm: egy konzolos minnél hosszabb távra tervez a géppel és nem 2-3 évre. Jelezzen az aki nem így gondolkodik. Az előző generáció kiadásakor, az akkori tudásuk és grafikai teljesítmányük nagyon erős volt az akkori PC-khez képest. Nekem akkortájt otthon messze nem volt olyan grafikám! Biztos voltak akiknek igen, de én az átlagot képviseltem mindig is.
Még nem vettem új konzolt (eddig soha nem volt), és még mindig gondolkodom melyik is lenne jobb választás.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#100) Glenda válasza Raysen623 (#99) üzenetére


Glenda
addikt

Nyugodjon meg mindenki: az MS előbb-utóbb csinál egy ráncfelvarrást a konzolján és kész

És az hogy lesz kompatibilis az első generációval? Ez konzol, nem PC. Ez a generáció ilyen, itt két dolog tud segíteni rajtuk. Vagy felhővel, szoftverrel, imádsággal segítenek a hardveren (első kettő folyamatban van), vagy reménykednek abban, hogy a Sony magát intézi el.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#101) Tigerclaw válasza oriic (#75) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem csak annyi változott, hogy lesz olyan csomag amiben nincs kinect, és azt olcsóbban lehet megvenni, de utólag bővíthető azzal. Szóval nincs felszabaduló kapacitás. A PS4-ből is gondolom van olyan csomag, amiben nincs benne a kamera, meg a move kontrollerek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#102) Raysen623 válasza Glenda (#100) üzenetére


Raysen623
addikt

A GDDR5-ös memória és egy erősebb videókari mitől nem lesz kompatibilis a korábbival? :DDD Nem komplett csere hanem ráncfelvarrás....

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#103) Peat;) válasza hommeros (#66) üzenetére


Peat;)
veterán

A PS4 tudom hogy nem sületlen, de én nem vágyom égett nappalira. ;]

Egy mondatos böfögés az elfogult emberek tipikus ismertetőjegye, ezt a PH!-n a tagok nagy része azért már tudja. Ha cáfolsz akkor többet érsz el. Csak nincs mit, mert semmi olyan nem írtam ami nem igaz jelenleg. :) Rohadtul fáj a ps4 szimpatizánsoknak amikor leírom hogy mindkét gép gyenge, kb mindig ebből van a vita. Aki tényleg 30-40%-os erődifferenciára kategóriákkal más minőséget vár el annak nincsen realitásérzete. A PS4 is már nyomatja a 900p-t, ez van. Mindkettő gyenge.
Az előző generációban ami szintén sokat fejlődött a legtöbb 1080p-s játék a generáció elején jött ki. Csak hogy riogassak még. ;]

[ Szerkesztve ]

(#104) gyuribácsi88 válasza Peat;) (#103) üzenetére

És neked mi itt a titulusod? Vagy a való életben? "amit én megmondok az úgy van mert én mondtam"? Mi vagy te? Egy megmondóember? Mert ez esetben akkor nem szóltam.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#105) Glenda válasza Raysen623 (#102) üzenetére


Glenda
addikt

Aha. És ha a ráncfelvarrottra írsz egy játékot, az ugyanúgy fog futn a régin is? Ha igen, akkor mi értelme az egésznek? Ha nem, akkor mi értelme az egésznek (konzolt több évre veszel, nem cserélgeted)?

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#106) Glenda válasza gyuribácsi88 (#104) üzenetére


Glenda
addikt

Ő nem személyeskedett, te igen.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#107) newd válasza Peat;) (#103) üzenetére


newd
csendes tag

"Aki tényleg 30-40%-os erődifferenciára kategóriákkal más minőséget vár el annak nincsen realitásérzete"
Te komolyan ennyire write-only vagy? Lett linkelve már: [link]

"A PS4 is már nyomatja a 900p-t, ez van. Mindkettő gyenge."
És hány nextgen-re írt játék jött ki eddig?
Az elméleted, miszerint "mindkettő olyan gyenge, hogy nem számít a 40%-os teljesítménybeli különbség" röhejes. nem hiszem el, hogy ezt józan ésszel átgondoltad.

(#108) Peat;) válasza gyuribácsi88 (#104) üzenetére


Peat;)
veterán

Az hogy egy fórumon leírok olyan állításokat kulturáltan amiket nem tudtok megcáfolni de valamiért zavar titeket és ilyen formán adtok neki jelet az a saját problémátok. Semmi bántót és semmi valótlan nem írtam, illetve a hülye szóvicc után smileyztam a hülye hozzászólásra.

Nekem volt wii-m is és baromira nem érdekelt amikor leszólták grafikailag, igazuk volt de engem kárpótolt más dologban. Van telefonom, a topikjába már nem megyek, mert amikor leírtam hogy ilyen és ilyen hibái vannak egy szerencsétlen érdeklődőnek a cáfolatok helyett azonnal kaptam ott is hülye vagy hozzáállást a márkafanoktól. Ha lesz megint konzolom és kifejtem a tapasztalatom akkor abban is lesz kritika.

A megmondó ember fogalma nálam az amikor valaki egy szó szerinti böffenéssel intéz el egy konkrét pontokat felvonultató írást. Te egy ilyen böffenés mellett foglaltál állást, így a kérdés tárgyával inkább önmagadat kellene kapcsolatba állítanod, mert a te hozzászólásod is csak egy sértődés keltette megnyilatkozás. Én ezzel lezártam, ennyire véresen én nem fogom fel. Én a gyártókra haragszom továbbra is, kifejtettem miért.

newd: a legelső hozzászólásban mit írtam? Hogy a mostani differenciaszintet várom továbbra is. Ez nálam azt jelenti hogy a sony erősebb. Ja ezt is leírtam. De azt nem jelenti számomra hogy jelentősen szebb látványvilágot produkál. Ha a két gépet elindítják ugyanazon a játékkal egymás mellett tuti rábököm melyik a ps4. De egy generációnyi, vagy félgenerációnyi, vagy harmadgenerációnyi különbség nincs a gépek között, véleményem szerint. Így vagy elfogadod vagy nem az én álláspontomat.

[ Szerkesztve ]

(#109) newd válasza Peat;) (#108) üzenetére


newd
csendes tag

Én nem személyeskedésből írom, de neked nincsennek érveid, hanem érzelmi alapú döntést próbálsz racionálisan megindokolni és ideológiákat gyártasz. így persze, hogy hülyeségeket írsz.

Attól, hogy te az Xbox-al szimpatizálsz nem tűnik el a teljesítménykülönbség. az más kérdés, hogy téged nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#110) Gijon


Gijon
senior tag

Szerintem a törés, és az ár miatt ment jobban a box, mármint a 360. Most maradt az ár, a gépek "minősége", és az exclusive játékok.

(#111) Peat;) válasza newd (#109) üzenetére


Peat;)
veterán

"A reálisan sejthető 30-40% erőtöbblet egyszerűen kevés lesz kategóriákkal jobb grafikára PS4-en, a mostani különbség szint az ami realizálódni fog az egész életciklusban valószínűleg, mert a legtöbb cím multiplatform lesz. Az exkluzívoknál meg pont az egyedi tervezést tudják állítólag kamatoztatni az xboxnál, így nem hiszem hogy a mostanitól drasztikusabb különbség alakulna ki a két konzol között, a sony erősebb és szebbek a játékok, valamivel."

Szerinted ez egy xbox márkahű ideológia. A teljesítménykülönbség eltűnését úgy adod a számba hogy annak ellenkezőjét írtam. Én itt lezártam a vitát mert amikor már hazugságokat ad valaki más állításába az egyszerűen túl komolytalan.. :)

(#112) newd válasza Peat;) (#111) üzenetére


newd
csendes tag

"Rohadtul fáj a ps4 szimpatizánsoknak amikor leírom hogy mindkét gép gyenge, kb mindig ebből van a vita."
Ezzel gondolom akkor nem arra akartál utalni, hogy mindkét gép annyira gyenge, hogy a teljesítménykülönbség elveszik? mert én ezt vettem ki.

1080p felbontása több, mint kétszer annyi pixelből áll (2,25x), mint a 720p felbontása. Ez szerinted nem jelentős különbség?

[ Szerkesztve ]

(#113) Glenda válasza newd (#112) üzenetére


Glenda
addikt

Ha egy Forza esetében ki tudtak préselni 1080p-t 60 FPS-vel, akkor nem a géppel van a baj.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#114) Def26 válasza Glenda (#113) üzenetére


Def26
félisten

Mondjuk az le is lett rendesen butítva az e3 verzióhoz képest. Persze lehet azt mondani erre is, "nekem ez már szép, nem a grafika a lényeg". :D

Ha visszavesznek a textúrákból akkor megoldják az 1080p 60 fps -t.
Megjegyzem ugyanez ps4 -re is igaz és csak reménykedem abban, hogy 4 év múlva jön a ps5/xbox akármi egyéni hardverrel nem pedig amd budget notebook szarral.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#115) Glenda válasza Def26 (#114) üzenetére


Glenda
addikt

Az oké, de a Rivals is ugyanakkora framerate-tel fut. Lehet az EA valamit jól csinál?

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#116) Def26 válasza Glenda (#115) üzenetére


Def26
félisten

Hát nem tudom. Rivals szerintem nem egy nextgen játék. :D Ott van pl. a ryse. Na az baromi jól néz ki (tudom ez csak 900p és 30 fps).

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#117) tDr1v3r válasza Gijon (#110) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#118) Raysen623 válasza Def26 (#114) üzenetére


Raysen623
addikt

Tudtommal a hardverkiépítést nem az AMD szabta meg hanem a megrendelő, ő gyártó aki adott igényre előállít valamit. Mondhattak volna neki többet is, akkor erősebbet gyárt le vagy rak össze. Szóval a budget notebook erős túlzás ebben az esetben!

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#119) Mardel válasza Def26 (#114) üzenetére


Mardel
őstag

Valaki korabban nagyon jol megfogalmazta.

X360-ps3 azert tudott jo lenni, mert a pc-s piac akkor meg viragzott tobben vettek vgat, stb. ami a fejleszteseket segitette.

Mostanra mar a pc-s jatekpiacot kivereztettek viszont se az ms se a sony nem gyart vgat. Budget konzol arbol meg nem lesz high end konfig. Akkor sem, ha azt az ms vagy sony csinalja.

Elkepzelheto, hogy nem lesz kovetkezo gen, legalabbis nem ilyen formaban, sot az is hogy a kovetkezo mar mobil es nem pc frontrol fog jonni.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#120) Peat;) válasza Mardel (#119) üzenetére


Peat;)
veterán

"Elkepzelheto, hogy nem lesz kovetkezo gen, legalabbis nem ilyen formaban, sot az is hogy a kovetkezo mar mobil es nem pc frontrol fog jonni." Ezt azért kétlem, illetve remélem hogy nem ez lesz mert az visszalépés lenne, kicsit túl vannak értékelve a mobil dolgok is, kézzel fogható eredmények nélkül. Több éves lemaradásban vannak, sok generációnyival, azt nem lehet behozni pár év alatt.

Én is bízom benne hogy pár év múlva a mostani konzolkínálattal kompatibilis, de 4k! tv-kre optimalizált (étsd 1080p olyan lesz mint most a 720p, 4k persze hogy akkor sem lesz meg)gépeket látunk majd a boltok polcain. Persze tisztában vagyok vele hogy ez nem a gyártók érdeke. Jó példa erre a ps3-as játékok ps4 verzióinak újrakiadása, de xboxon is lesz ilyen mielőtt megint kapnám a magamét. Mindenesetre a piac most megmutatta hogy nagyon is vevő a klasszikus konzolokra, csak marketing kell.

(#121) BiP válasza Peat;) (#120) üzenetére


BiP
nagyúr

A nagykonzolok talán még nem, de kézikonzolokból már most is van mobilfrontról jövő. (Xperia Play, Shield)
Ez a vonal lehet, hogy erősödni fog újabb modellekkel.
És azt el kell ismerni, hogy irgalmatlan mértékben fejlődtek a mobilok. Az, hogy egy GTA3, Half-Life 2 elfut egy maroknyi eszközön, vagy pl. mobilról lehet videózni fullHD-ben, egyik sem kis eredmény.
Persze túlértékelni sem szabad, az asztali konzolokat szerintem sem tudja leváltani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.