Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz Morden24 #90 üzenetére

    Komolyan gondolod, hogy aki X éve a boxot nyúzza, az majd azért fog venni egy komplett játékos PC-t, mert 2013-ban nem játszhat a legújabb FPS-szarral ultra high módban?

    2013-ig? Nem. 2015-ig? Egy jó részük bizony szerintem lehetséges. A jelenlegi különbség miután a játékgyártók nem igazán aknázzák ki a hardverekben lappangó potenciált annyira még nem szemet szúró. Jelenleg nem éri meg visszaváltani, nincs miért, csak lemaradna az ember az exkluzív címekről. Ellenben ha elérjük azt, hogy az UE3-ban látottakhoz hasonló szintű dolgokat kapjunk PC-n, akkor az már bizony olyan szintű különbség, amiért a pénzesebb hc-réteg (az, akiket érdekel a grafika, emlékezzünk volt amikor a konzolosok oltották a PC-seket grafika ügyben!) jelentős része elkezdhet visszatérni. Most lehet mondani, hogyha eddig sem akarták kiaknázni a lehetőségeket, a nagy cégek, ezek után miért akarnák. Csakhogy ez egy komoly, egyre növő piaci rés, amire fogyasztói oldalon van kereslet, a technológiai oldalon pedig megvan a lehetőség, ráadásul a PC az nyílt rendszer, bárki fejleszthet rá. Így előbb-utóbb vagy a nagy cégek tömik be ezt a rést és ők fognak normális grafikájú cuccokat gyártani PC-re, vagy jönnek újak. Ez előbb-utóbb elkerülhetetlen lesz, és szvsz 2015-ig ez a folyamat be is fog indulni (hacsak be nem dől előtte teljesen a PC-s játékpiac, de erre én nem látok valós esélyt, akármennyire is nagy a warez azért van egy olyan fizetőképes kereslet aki elhordja a hátán a piacot a jelenlegi szinten).

    Az, hogy téged nem izgat a grafika meg sok konzolos hangoztatja hogy ez így elég neki nem jelenti azt hogy sokaknál nem jelenhet meg valós/lappangó igényként. Nézd meg a HL2-t, ott is sokan úgy voltak hogy nekik ennél több nem is kell, ma pedig már azért szívnánk a fogunkat mindannyian ha egy játék olyan látvánnyal jönne ki. Ez a "nekem ez is jó" addig működik amíg nincs jelentősen jobb, amint van onnantól fogva mindenkiben megjelenik a kisördög (amíg el nem érjük a tényleg fotorealisztikus megjelenítést, egyelőre még ettől nem kell félni). :)

    Szerintem az egyetlen kérdés, hogy a Nintendo mit és mikor lép Wii2 ügyben, illetve, hogy mi lesz a Sonyval. Ez a két tényező fogja befolyásolni az MS-t a következő években, a PC nem.

    Igen, ez nagyobb prioritást élvező kérdés nyilván, ha a konkurencia lép arra rögtön kell válaszolni. Ellenben ha teszem azt 2015-ig ők sem szándékoznának lépnéni, az nem jelenti azt hogy az MS-nek se érné meg.

    Nem tudom, feltűnt-e bárkinek is, de PC-n gyakorlatilag semmiféle paradigmaváltás, extrém fejlődés vagy piacmegújító esemény nem történik, ami alátámasztaná, hogy a közeljövőben bármiféle játékos-visszamigrálás lenne.

    Milyen paradigmaváltásra gondolsz? A HC-rétegnek tetszőre? Mert olyan nagyon nem volt konzolon se, a mozgáskövetést nem nekik találták ki.
    De ott vannak az MMO-k illetve ne felejtkezzünk meg a casual rétegről sem, a Facebookos játékokról a micropayment rendszerükkel.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés