Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) HaZse válasza kenand (#50) üzenetére


HaZse
őstag

Kár mondanod (írnod) neki. Ő azt hiszi, hogy ha minden utűn nagyobb szám áll, akkor csak az a jó.

De sajnos ezzel nemcsak ő van így, hanem mások is, mert nem képesek felfogni, hogy a SATA-2 sebességet egy HDD nem fogja teljesen kihajtani. Sőt még a sata1-et se lehet kihajtani, ami max. 150MB/sec.

De a marketing megteszi hatását.....

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#52) kenand


kenand
veterán

Egyedül a 15000-et pörgő HDD-k feszegetnék a SATA2 határait, de azok meg nem készülnek SATA csatolóval, úgy, hogy csak elméleti a kérdés. 15K-s HDD-k mind SAS csatolósak.

Itt a kis mele HDD sebessége SATA-n, USB 2.0-án a harmada lenne...USB 3.0-án talán jönne ez a sebesség, de nagyobb CPU használat mellett.

USb 2.0-án max 1 megával ment a letöltés, SATA-n 3.75-tel, de csak azért mert nálam az a max a 30 mebagites Internettel....szóval az USb 2.0 erősen limitálta a sebességet.

[ Szerkesztve ]

(#53) aelod válasza kenand (#50) üzenetére


aelod
veterán

Ha lehet én ssd-t kötnék rá mindenképp. És igen marketing biztos ahogy a kolléga írta...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#54) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Plex media serverre vajon alkalmas-e 1080p-t realtime lekonvertálva? Az AMD Brazos igen, de szerintem ez erősebb hardver.

(#55) Zirowe válasza r3dsnake (#54) üzenetére


Zirowe
nagyúr

De ha már van egy ilyened minek ilyen elavult módszerekkel továbbítani a képet?
Hdmivel csatlakoztatod a tvre, oszt csá, kevesebbet is kell vele szenvedni.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#56) r3dsnake válasza Zirowe (#55) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Elavult módszer? :D Kb. 4-5 eszközön váltakozva fogyasztok tartalmat, az otthoni Plex szerverről. Bárhol vagyok, az adott eszköznek megfelelően konvertálja le az anyagot, pl. telón elég a 720p és így 4 megabit feltöltésbe belefér a stream. Logolja hol tartok adott sorozatban, évadokra bontja, letölti a feliratot, stb. Ráadásul bármelyik eszközön onnan folytathatom a filmet/sorozatot, ahonnan a másiknál ráhagytam.

Tehát Plex az kell, kérdés, hogy ez ki tudná-e szolgálni.

(#57) Mike88


Mike88
senior tag

No, Kodi ügyben, teszteltem egy kicsit. Az mpeg-2 lejátszással való problémát jól sejtettétek ti is meg én is, pusztán szoftveres probléma, nálam is akadozott a videó, aztán feltelepítettem a szokásos K-lite codec pack-ot, s probléma megoldódott. Ez az újraindulás is lehet ennek volt köszönhető, valszeg jobban le volt terhelve a processzor. Így viszont egész vállalható hőfok értékeket mértem, na persze a Pipo nálam, "normális" hűtéssel nyilván sokkal jobb értékeket bír elérni (mint láthatjátok is, az előző hsz-omban).

SD stream (vagy IPTV, ahogy tetszik)
HD stream (a tartalomért elnézést kérek, röstellem, örüljetek, hogy csak kép)
MPEG-2 SD
1080p mkv
BD25

Lejátszás minden esetben hiba mentes, 1080p mkv-nál wifin, NAS-ról már meg-meg állt pufferelni, de az enyémben AP-s wifi modul van, mostanság meg ahogy látom RTL s az igazság az, hogy csak az 54Mb-es routeremre tudok vele csatlakozni, mert a 300-ast már gyengén veszi. Ehhez én egyáltalán nem értek, így ebből mindenki jusson olyan következtetésre, amire tud. :D
A monitor sajnos 1280×1024, így fullHD felbontáson nem tudom tesztelni, ill. igen, de mire elbontom, rákötöm tv-re, ahhoz idő kell, talán majd valamikor, már ha egyáltalán van igény rá.

[ Szerkesztve ]

(#58) Zirowe válasza r3dsnake (#56) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Sima dlna serverről vagy sambaról való lejátszáshoz képest mindenképpen elavult. :U
A helyzetet meg általában a lejátszó eszköz szokta megjegyezni.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#59) r3dsnake válasza Zirowe (#58) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

DLNA/Samba egyiket se tudja azok közül, amit felsoroltam. És ne csak lokál hálózatban gondolkozz. A DLNA/Samba egy puritán, elavult megoldás a Plex-hez képest. Esetleg próbáld ki, mielőtt lehúzod. :U

[ Szerkesztve ]

(#60) Zirowe válasza r3dsnake (#59) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ha nincs szükség tranzkódolásra, márpedig megfelelő eszközökkel miért lenne szükség, meg csilli villi "hasznos" felületre, a dlna/samba sokkal jobb.
Ez engem eddig lakáson belül és kívül tökéletesen kiszolgált több eszközzel is, és mind ez a routerről megy.

Nem a képeket akarom csodálni, hanem a filmet nézni, de biztos bennem a hiba. :U

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#61) r3dsnake válasza Zirowe (#60) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Akkor használd úgy. Nekem bejön a modernebb megoldás, és ne akard kérlek megmagyarázni, hogy a DLNA/SMB jobb, amikor egyértelműen nem. Ráadásul ez az egész automatizálva van, ha bedobok egy könyvjelzőt akárhol rrs-be, a kliens leszedi itthon, letölt hozzá mindent és már nézhetem is alacsonyabb bitrátával, miközben itthon megvan a teljes. És még feliratot sem kell vadászni.

[ Szerkesztve ]

(#62) Polllen válasza Zirowe (#58) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mesélj, pontosan miért elavult egy médiaszerver, amit a mai napig fejlesztenek? A koncepció vagy a technikai megoldás az elavult? Egy egyszerű dlna/samba szerver a töredékét tudja annak, amit a plex vagy kodi.
Ettől még egyik sem lesz elavult, max valakinek elég az alap dlna/samba tudás valakinek meg több kell. (Mintha egyébként az elavult plex nem támogatná a dlna-t, nem is értem...)

Amúgy azért az lol érvelés, hogy általában a kliens jegyzi meg hol tartasz, amikor arról beszélt a kolléga, hogy hogyan szokott tartalmat fogyasztani... :P Meg azért elavult vagy csak nem jó a plex, mert neked elég a dlna... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#63) HaZse válasza Zirowe (#60) üzenetére


HaZse
őstag

Csak egy apró kérdés ehhez. a DLNA/SAMBA-t hogy viszed tovább egy másik városban/országban lévő eszközre?

Én használok SAMBA-t akarom mondani NFS-t, de nekem is jobban bejön a Plex adta pluszt szolgáltatás.

A szerver a dolgozó szobában van, míg a TV a nappaliban és arra a Plex átlöki az adatokat átkódolás nélkül.

És nem kell másokat "lenézni", mert a csicsásabb felület jobban jön be.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#64) r3dsnake válasza HaZse (#63) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Főleg, hogy a "csicsás" felület igazából egy igényesen rendezett adatbázis alapú library anélkül, hogy mappázgatni kéne. Olyan funkciókkal, mint műfajra szűrés, trailer, IMDB infók, felirat letöltés, epizódkövetés (jelzi melyiket láttad és melyiket nem). Mindezt totál automatikusan. Lejön a film és ott van borítóval sorozatra/évadra bontva magyar felirattal. Az összes, amit tennem kell, hogy torrent oldalon nyomok egy pluszt a könyvjelzőnél, a többit elintézi a szerver.

Ja és a legjobb feature: semmilyen player és port forwarding nem kell hozzá. Leülök egy teljesen idegen gép elé, belépek bármelyik böngészőben a plex.tv oldalon, és egyből nézhetem a filmjeimet a beépített html5 playerrel.

De a Plex elavult és a samba a jövő. :C

[ Szerkesztve ]

(#65) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Nálam minden eszköz a lakásban full hd: tv, mobil, tablet, ezért nincs szükségem a "dinamikus" bitrate-re, meg akkor egyáltalán minek szedem le a nagyobbat? :U

Letöltésre ott a mindenhonnan elérhető transmissiönöm, házon belül samba/dlna, házon kívül pedig bárhonnan ftp server elérés, amit pl: xbmc lekezel rendes streamként és akkor nem kell előre leszedni semmit.

Mind ezt a routeren keresztül.

Nem kell ismertető, mert tudom, hogy mit szedtem le és mit néztem meg. :U

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#66) r3dsnake válasza Zirowe (#65) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ehelyett én megoldom mindezt egyetlen programmal.

(#67) HaZse válasza Zirowe (#65) üzenetére


HaZse
őstag

Azért ebbe belekötnék, ha szabad. :D

Azt aláírom, hogy FTP-n keresztül belépsz és streameled a tartalamt, de(!) ahhoz olyan sávszélesség kell mind a két oldalon is. Plusz neked külön port is kell az FTP-hez, meg portforwarding.

Ezzel szemben a Plexnél viszont semmi sem kell hozzá. Sőt ha bírja a szerver, akkor még egy szállodai wifi-vel is lehet filmet nézni egy nyaralás alatt, mikor rossz au idő.

(Tudom miről beszélek, mert tavalyelőtt a nejemmel így néztünk feilmet, mert elromlott az idő).

De elhiszem, hogy Neked könnyebb egy általad idegen és ismeretlen technológiáról annyit írnod, hogy elavult.

Ne is haragudj, de ez a sajnos a Te szűk látókörödet minősíti.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#68) r3dsnake válasza HaZse (#67) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Eleve FTP-zni is elavult. Még az egypontnullás júzer anyum is dropboxot, onedrive-ot használ már ftp helyett. Vagy ott a BitTorrentSync, ami peer2peer teljesen és ehhez sem kell port forwarding. Ráadásul ugyanúgy szinkronban tart mappákat, mint a felhőszolgáltatások, külső szerver nélkül. Ehhez meg csak egy telóval lekattintott QR kód kell, és már kész is a megosztás.

[ Szerkesztve ]

(#69) Zirowe válasza HaZse (#67) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ezzel szemben a Plexnél viszont semmi sem kell hozzá. Sőt ha bírja a szerver, akkor még egy szállodai wifi-vel is lehet filmet nézni egy nyaralás alatt, mikor rossz au idő.

Mivel a plex is a forrás hálózat feltöltési sebességétől is függ, így ugyanaz a határa, mint az ftp elérésnek.
Portok megnyitása meg kb fél perc.
Menet közben pedig ddns-el azt módosítok a router beállításain, amit akarok.

Amúgy erre mondanám, hogy külföldön offline nézés, mivel túl sok mindentől függ.

Továbbra sem érzem azt a hihetetlen előnyt, amit nyújtana a plusz erőforrás/vas igényéhez mérten.

r3dsnake: akkor ha szerinted annyira elavult az ftp, hívd magán cloud szolgáltatásnak, az friss és üde elnevezés, de a lényegen nem változtat. :U

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#70) r3dsnake válasza Zirowe (#69) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

"Továbbra sem érzem azt a hihetetlen előnyt, amit nyújtana a plusz erőforrás/vas igényéhez mérten."

Mert elavultan állsz hozzá, nem haladva a korral. Hiába magyarázzuk az előnyöket, ha jössz egy ősrégi és elavult módszerrel. És a legnagyobb röhej az egészben, hogy ilyen látásmóddal úgy indítottad a vitát, hogy a Plex elavult, bezzeg a DLNA.

Na én itt fejeztem be, megyek is sorozatot nézni Plexről.

(#71) Zirowe válasza r3dsnake (#70) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Majd térjük vissza rá akkor, ha megoldották, hogy ez is menjen egy routerről, ne pedig nas vagy gépről. :U

Menj, én közben végig sambáról néztem. :D

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#72) HaZse válasza Zirowe (#69) üzenetére


HaZse
őstag

Mivel a plex is a forrás hálózat feltöltési sebességétől is függ, így ugyanaz a határa, mint az ftp elérésnek.

Nem teljesen. Mint a kolléga is írta a Plex egyik előnye, hogy képes online transzkódolni és így mindig az adott sávszélességre optimalizáltan lehet a tartalmakat fogyasztani.

Úgy mint a youtube. Ott is lehet felbontást/bitrátát állítani.

Valahogy az az érzésem, hogy egyátalán nem is akarod megérteni a Plex adta lehetőségeket.

A plex egyik lényege, hogy egy vadidegen gép előtt, amin van net, meg tudod nézni a saját filmjeidet mindenféle hókusz-pókusz és alkalmazások letöltése nélkül.

Mondok erre egy példát: Ismersőnek van egy céges notija telistele védelemmel. Progikat nem telepíthet rá, de viszont böngészhet rajta.

Na egy ilyen rendszeren is simán megy a Plex.

Meg majd inkább feltelepítesz egy xmbc-t (kodi) és ott meg beállítod az ftp elérést, hogy nézd a filmeket? Szerintem ez az időigényes és primitív.

Majd térjük vissza rá akkor, ha megoldották, hogy ez is menjen egy routerről, ne pedig nas vagy gépről.

Azon nem fogják megoldani, mert ahhoz erőforrás is kell. A másik, hogy ugye te sem gondoltad komolyan ezt a dolgot, hogy Te egy HDD-t egy mezei routerre teszel rá és úgy használod. Mert az a primitív.

Ui.: Plusz a wifi-s médialejátszásban sem hiszek.

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#73) Zirowe válasza HaZse (#72) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mondok erre egy példát: Ismersőnek van egy céges notija telistele védelemmel. Progikat nem telepíthet rá, de viszont böngészhet rajta.

Céges gépem ugyanilyen, mégis tudok bármilyen portable cuccot futtatni rajta, böngészőből és tc-ből elérem az otthoni adataimat, filmeket, torrenteket, stb.

Teljesen sima, manapság népszerű 720p sorozatrész kb 3mbit/s-t igényel, az meg kb elég alap feltöltési sebesség, ennél csak jobb van, amivel a nézett minőség is javul, belső hálózaton meg teljesen felesleges a bitrate variálás.

beállítod az ftp elérést
Elérési cím, azonosító, jelszó, fú, ez biztos nehézséget okoz.

Te egy HDD-t egy mezei routerre teszel rá és úgy használod. Mert az a primitív.
Márpedig így megy ez plex és felesleges plusz eszköz nélkül.
Mezeitől annyiban tér el, hogy openwrt vagy tomato van rajta, primitívnek meg egyáltalán nem mondanám.

Plusz a wifi-s médialejátszásban sem hiszek.
Nem hit kérdése.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#74) HaZse válasza Zirowe (#73) üzenetére


HaZse
őstag

Céges gépem ugyanilyen, mégis tudok bármilyen portable cuccot futtatni rajta, böngészőből és tc-ből elérem az otthoni adataimat, filmeket, torrenteket, stb.

Ls mondd cak, XBMC/KODI-t is tudsz így futtatni?

Teljesen sima, manapság népszerű 720p sorozatrész kb 3mbit/s-t igényel, az meg kb elég alap feltöltési sebesség, ennél csak jobb van, amivel a nézett minőség is javul, belső hálózaton meg teljesen felesleges a bitrate variálás.

Nem mindenkinél van ekkora sávszélesség akáhogyan is szeretnék az user. No meg eleve az ilyen tartalmak lejátszásához olyan lejátszó is kell, ami tud streamelni ftp-ről. A Plex meg egy böngészőből futtatott lejátszó, ami platformfüggetlen. A lényeg a HTML5-ös kompatibilis böngésző.

Márpedig így megy ez plex és felesleges plusz eszköz nélkül.
Mezeitől annyiban tér el, hogy openwrt vagy tomato van rajta, primitívnek meg egyáltalán nem mondanám.

Ha csak a Plex miatt megy egy ilyen eszköz, akkor valóban tök felesleges, de gondolom, hogy aki ilyet használ, az vagy egy NAS-t, szervert vagy esetleg a saját PC-jét használja. Szerintem meg az openwrt/tomato féle mókölt routerek a körülményesek. No meg az, hogy egy mezei routerre bízni a torrent, ftp/samba/dlna kiszolgálást na azt nevezem én primitívnek. Biztos jó dolog olyankoknak, mint Te vagy, de ott se adatbiztonság, se erőforrás nem áll rendelkezésre, mivel a torrent a letöltő/feltöltő szálak miatt igencsak CPU igényes. No meg a meghibásodás ott magasabb, nem beszélve a routereken található USB 2.0-s sávszélesség korlátról. (Lehet, hogy van már USB3.0-s nem tudom). Én mikrotik-et használok routernek és egy Synology NAS-t.

Az ilyen routerre kötött HDD-s bohóxkidást meghagyom azoknak, aik arra gerjednek, hogy 5W fogyasztás mellett legyen neki egy mindenese.

Nem hit kérdése.
Nem, hanem tapasztalaté. :D Ahhoz, hogy szaggatásmentes legyen neked a lejátszás, akkor a medialejátszó/tv/stb. közel kell lennie a wifi-hez, mert a távolsággal csökken a sebesség. Nem beszélve a válaszidőről. Tudom miről beszélek, mert az egész ház bekábelezése előtt így akartam megcsinálni, de beláttam, hogy körülményes. Ezért inkább kábeles megoldás van az egész házban, plusz a padláson egy erősebb wifi van, hogy a kertet és a lakást beszórja a böngészséshez elegendő jellel.

Egy szó és száz a vége:

Ezek szerint a DLNA/SAMBA a jobb a Plex féle megoldástól, ami szerited primitív, miszerint:

A Plexhez a következő kell:

- Plex szerver
- HTML5 képes böngésző a lejátszáshoz vagy a keretprogram

A DLNA/SAMBA-hoz a következő kell:
- Port nyitás
- DLNA/FTP/SAMBA szerver
- DLNA/SAMBA/FTP képes eszköz (hálózaton belül/kívül)
- esetleges tűzfal konfiguráció (céges gépen)

Értem én, hogy szerinted a DLNA a jobb, de sokkal több mókolás kell egy ilyen futtatásához, mint a plex-hez. Sőt a plex sok egyéb más extra szolgáltatást is kínál, mint maga a lejátszás.

És ne haragudj, de egy családban ha valaki filmet akar nézni, akkor a plex-et elindítja és el tudja olvasni a tartalmat, sőt a trailert meg is tudja nézni. Mert a több 100 filmet senki sem fogja tudni, hogy pontosan mi is volt az.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#75) r3dsnake válasza HaZse (#74) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi szépen, jól összefoglaltad. És az a vicc az egész érvelésben, hogy a DLNA ráadásul NULLA funkcionalitást, ad ellentétben a Plex-szel, ami egy komplett rendezett library-t kínál egy halom funkcióval és szétkonfigolható beállításokkal.

Azért az se mindegy, hogy múltkor havernál Samsung Smart TV-n csak beírtam az adataimat és már néztük is a filmet az otthoni gépemről AC3 dolby hanggal. Összesen fél perc volt a "beállítás". Az AppleTV szintén kezeli a Plexet ellentétben a DLNA-val.

[ Szerkesztve ]

(#76) Polllen válasza Zirowe (#65) üzenetére


Polllen
nagyúr

De ettől miért lesz elavult egy médiaszerver? Nem kellene ennyire túltolni... :N

r3dsnake

Egyik megoldást sem nevezném elavultnak, simán más igényeket hivatottak kiszolgálni.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#77) r3dsnake válasza Polllen (#76) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Biztos a sajátjára értette csak összekeverte. :)

(#78) Zirowe válasza HaZse (#74) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Xbmcre még nem volt igényem a benti gépen, ellenben vlc és mpc-hc problémamentesen fut és lejátszik mindent.

Gratulálok, ha szerinted primitív, de mind sebességben, mind szolgáltatás téren kielégítő a működése, a fogyasztásról nem is beszélve.
És lassan már a gyári fw megoldások is 100%-osak.

Itthon másik szobában a router, belső antennával is képes volt kiszolgálni a tvt 2.4 és 5ghz-n 20gb feletti anyagokkal is, biztos én élek furcsa helyen, de higyj amit akarsz. :Ú

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#79) HaZse válasza Zirowe (#78) üzenetére


HaZse
őstag

Xbmcre még nem volt igényem a benti gépen, ellenben vlc és mpc-hc problémamentesen fut és lejátszik mindent.

Mintha pont Te mondtad volna, hogy az xbmc képes ftp-n keresztül lejátszani tartalmat.

Én meg nem fogok - szükség esetén - vlc-vel egy ftp elérésen lévő tartalmat elérni. Na ez a primitív. Szórakozni egy paranccssorral, hogy meg tudj nézni egy streamet. Ellenben a plex ezt egy mezei böngészőben lazán meg tudja csinálni.

Gratulálok, ha szerinted primitív, de mind sebességben, mind szolgáltatás téren kielégítő a működése, a fogyasztásról nem is beszélve.
És lassan már a gyári fw megoldások is 100%-osak.

Ezen csak mosolyogni tudok. :D Megnézem én, hogy Te vajon mikor fogsz 80-100MB-al másolni belső hálón a routerre kötött HDD-ről. Mert a véleményem, hogy jó, ha 20MB-t kitol magából az USB 2.0-s HDD. Nem beszélve, hogy az USB eléggé le fogja terhelni a router CPu-ját. De ha neked ez kielégítő, akkor meg minek kell mások által is használt plex megoldást leprimitívezni?

De ha valakinek a lényeg az 5W-os fogyasztás. Tegye. Nekem jobb a NAS 4 lemezzel és a maga 20-30w-os fogyasztásával.

Ja, meg majd wifivel szórakozok inkább, mint egy kábeles stabil kapcsolattal. És tudom miről beszélek, mert direkt kipróbáltam a TV-t wifivel és menni ment, de sokkal többett kellett várni mindenre.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#80) Zirowe válasza HaZse (#79) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Azt mondtam, hogy megy és próbáltam, de nem a céges gépen, olvass vissza.
Hát, rég lehetett neked a vlc, ha még parancssorban akarsz elérni vele dolgokat.

Most meg hirtelen a másolási sebesség lett a fontos, aminek meg nem sok köze van plexhez.
Mindenesetre a jelenlegi routerem 30-50MB/s-el másol a rákötött vinyóról, ami bőven elegendő.

többet kellett várni mindenre
Érdekes lehet a kiépített hardver környezet. :U
De nyilván ez is plex releváns.

Itt tovabbra is csak te primitivezel, en egyszer nem mondtam ezt semmire.
De tovabbra is mokasnak tartok, hogy szerinted a routeres megoldasrimitiv, ez sokat elarul.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#81) HaZse válasza Zirowe (#80) üzenetére


HaZse
őstag

Sima dlna serverről vagy sambaról való lejátszáshoz képest mindenképpen elavult.

Igazad van, nem primitívet írtál, hanem, hogy elavult.

No comment....

Az egész vitát Te kezdted ezzel és nem nagyon tudtad elfogadni, hogy a plex féle megoldás jóval előremutatóbb, mint a DLNA/SAMBA.

Hát, rég lehetett neked a vlc, ha még parancssorban akarsz elérni vele dolgokat.

Akkor árulj egyet nekem. Hogy a túróban fogsz egy média tartalmat lejátszani kívülről egyszerűen egy vlc-vel?

Nem kell rá válaszolnod.

Részemről lezártnak tartom a dolgot. Nem leszek én hittérítő, se semmi. Én élvezem a módolásmentes lehetőséget.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#82) r3dsnake válasza HaZse (#81) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ugysem tudod a regihez valo ragaszkodast ervekkel megdonteni. Napi szinten supportolok hasonlo hozzaallasu juzereket. Ez van.

[ Szerkesztve ]

(#83) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Amúgy annyit hozzátennék az egészhez, hogy nem azért nem használom az SMB/DLNA/FTP kombót, mert nem értek hozzá. OpenWRT-s routerem van parancssorból konfigurálva, 1 évig az erre kötött vinyóról szórtam a jailbreakelt PS3 felé DLNA-n tartalmat, valamint ftp-n külső hálózat felé. Tehát némi fogalmam van a dologról.

Azért nem használom, mert ez egy kőkorszaki, kényelmetlen, primitív megoldás egy modern adatbázisalapú, igényes felületű, funkciókban gazdag opcióhoz képest. Röhejes, hogy ezzel a hozzáállással a Plex lett elavult megoldásnak nevezve. Főleg, hogy csak egy kib*szott kérdést tettem fel, hogy vajon elbírná-e.

Szóval köszönöm a lehetőséget a véleményem kifejtésére, de ezt itt befejeztem. Majd ha modernebb módon állsz a tartalomfogyasztáshoz, biztos vagyok benne, hogy át fogsz térni Plex-re. Legalább tégy egy próbát, garantáltan nem fogsz SMB/DLNA hülyeséggel kínlódni utána. Vagy ha mégis, akkor your loss.

(#84) djgeg válasza r3dsnake (#83) üzenetére


djgeg
őstag

Válaszolva neked "Elbírja e".
Otthon nekem egy Celeron 847 integrált mobo látja el a NAS és a Plex szerver szerepet. Bőven jól elvagyok vele :)

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#85) r3dsnake válasza djgeg (#84) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Koszonom! :)

(#86) Mike88 válasza r3dsnake (#85) üzenetére


Mike88
senior tag

Ez teljesen komoly, hogy 27 hozzászóláson keresztül offoltok? :D

(#87) djgeg válasza Mike88 (#86) üzenetére


djgeg
őstag

Legalább pörög a topic :D

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#88) frescho válasza Mike88 (#57) üzenetére


frescho
addikt

Elsiklottal egy aprosag felett, pedig eleg reszletesen kiveseztem, hogy a tesztben linux futott a Kodi/XBMC alatt. Ez nem az XBMC, hanem a linux hibaja nagyreszt. De mivel a gyarto megvezetett a Windows legalitasaval, ezert csak es kizarolag linux johetett szoba, nincs ertelme az eszkoz araval vetekedo licencet venni.

https://frescho.hu

(#89) Mike88 válasza frescho (#88) üzenetére


Mike88
senior tag

Igazad van, valóban elsiklottam felette.

(#90) levente13


levente13
csendes tag

Szerintem itt az egész "veszekedést" az váltotta ki, hogy ki mennyit akar költeni.

A routeres megoldást szerintem a legtöbben azok szokták alkalmazni, akinek adott otthon egy olyan router ami képes erre, meg egy winchester. Összerakja, működik, nem zajong nagyon, a net még mellette elmegy, és nem is fogyaszt sokat.

A NAS már az egyel magasabb árkategória, tisztában vagyok vele, hogy mi minden pluszt kapok azért a pénzért.

A rendes asztali vasról történő szerver futtatás meg már megint más világ. Azt legtöbbször azok szokták alkalmazni akinek egyénbként is 24/7-ben megy a majdnem workstation szintű gépe.

Az egyéni preferenciáit mindenki megtalálhatja, és eldöntheti.

Ez is egy olyan dolog mint amikor az operációs rendszereken megy a csevej.

Fölöslegesen hosszúra el lehet nyújtani egy-egy ilyen harcot eredmény nélkül.

Amihez nem értesz ne nyúlj hozzá.

(#91) tboy72


tboy72
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Most rendeltem egy ilyen kis kütyüt.
Egy XTREAMER médialejátszót szeretnék kiváltani vele, otthoni OMV-s kis szerverről nézni rajta filmeket a hálóban, illetve youtube+böngészés. Van esetleg valakinek mostanság tapasztalata vele?
Plex szerver illetve KODI érdekelne, melyiket lenne jobb használni.
Amit rendeltem azon elvileg dual boot van KitKatot is lehet indítani Win10 helyett.

[ Szerkesztve ]

(#92) flac28


flac28
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok tanácsot adni milyen média boxot válasszak?

Lakáson belül UniversalMediaServert progit (DLNA) használva szoktam a másik helyiségben levő tv-n nézni a videókat. Ám a samsung tv belső lejátszója az iso és a HEVC/h.265 kódolású dolgokat sajnos nem játssza, transzkódolva meg kevés neki a wifi, akadozik a lejátszás, ezért gondoltam kéne egy ilyen tv box.

Először MXIII-G -re gondoltam, mert hardveresen tudja a HEVC-et, de aztán hallottam a windows alapú boxokról, amik sok oldalúbbnak tűnnek mint egy androidos kütyü. Ismerős elégedett a Pipo X8-as windows+androidos box-ával, de annyit meg nem szívesen költenék rá, így találtam erre a Wintel W8-ra.

Szóval kérdéseim
- melyiket ajánlanátok az említettek boxok közül? (MXIII-G, Pipo x8 vagy x9, Wintel W8)
- windows-os vagy android-os a jobb szerintetek?
- Wintel W8 mennyire futtatja jól a HEVC/h.265/x265 kódolású videókat? (akár wifin keresztül, akár saját tárjáról/usb-s hdd-ről)
- van rá mód hogy android box-ra más rendszert tegyek? pl az MXIII-G-re windowst? hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#93) envagyok válasza flac28 (#92) üzenetére


envagyok
veterán

MxIIIG openeleccel.

A többieknek: Linux fronton van valami javulás?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#94) flac28 válasza envagyok (#93) üzenetére


flac28
csendes tag

"openelec"

fúj. valahogy nagyon taszít az a kodi/xbmc felület, és azt tanácsolod az egész rendszert építsem köré?

Ha már "mini pc" a tv-box, sokoldalúbban szeretném használni, pl régebbi pc-s gamékat futtatni rajta keresztül, ezért kérdeztem, lehet e androidos tv boxra windowst varázsolni?
Mondjuk dual boot-ban mint pl a Pipo cuccain. Vagy windowst csak az bizonyos procikra épülő boxokra lehet rakni és pl az mxiii amlogic procija köré nem?

(#95) Lazsnak


Lazsnak
tag

Halihó

Én is lassan beszállok a topicba, rendeltem egy ilyen kütyüt a Gearbestről 77$-ért a cyber mondayen. Remélem be fog válni egy minix neo x7-est váltanék ki vele. Mondjuk androidra abszolút nincs szükségem, valaki csinált olyat esetleg, hogy legyalulta róla, hogy több maradjon a windowsnak? Mennyire macerás egy új windowst ráhúzni a kütyüre? Úgy értem, itt is csak annyi, hogy bedobom a pendriveot bootolok róla és felteszem mint mindig vagy a telefonok romolásához hasonlóan megy az ügyeskedés?

(#96) Pistivi válasza Lazsnak (#95) üzenetére


Pistivi
tag

Ez engem is érdekelne.

(#97) Tressy válasza Pistivi (#96) üzenetére


Tressy
senior tag

Elvileg igy[link]

(#98) Lazsnak válasza Tressy (#97) üzenetére


Lazsnak
tag

Ez volt az első amit megtaláltam, készítettem is egy telepítőt a leírtak szerint, éééééééééééééééés...........semmi. Akármit csináltam nem látta a pendriveot. Külföldi fórumokon olvastam ne nagyon állítgassak a biosba, könnyű téglásítani én meg annyira nem vagyok bátor. A kütyü tök jó amúgy, Kodi megy rajta szinte csak, ki se kapcsolom és ha kell valamit böngésznem be sem kapcsolom az asztali kályhát az r9 290-essel :D. Értem én, hogy throtlingol meg leveszi a sebességet, és valóban tök meleg a kis doboz állandóan, de baromira nem érdekel. NAS-ról streamel a 9TB filmgyüjteményemet, minden 1080p, elég sokminden BD. HDMI passthrough is működik, tökéletes mozigép. A teljesen hülye Blaupunkt 50" led tv azóta sokkal okosabb, mint a haverom Csamcsungja :)

Ha nem tudom kideríteni, hogy a vérbe tudom újratelepíteni tolok rá egy acronis backup-ot amíg még nem túl szar a windows aztán ugy állítom vissza ha minden törik és szakad

(#99) Tressy válasza Lazsnak (#98) üzenetére


Tressy
senior tag

Egy Onda tableten sima ügy volt újra rakni a win 8.1et lehet azzal az imaggel kellene megpróbálni.Az úgyis csak a win particióhoz nyúl.Majd kipróbálom mert beneveztem én is egy ilyen gépre holnap fogom átvenni csak már nem nagyon lesz időm matatni vele

(#100) Lazsnak válasza Tressy (#99) üzenetére


Lazsnak
tag

kíváncsian várom mire jutsz :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.