Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Tressy válasza Lazsnak (#100) üzenetére


Tressy
senior tag

találtam egy ilyet [link]

(#102) Pistivi válasza Tressy (#101) üzenetére


Pistivi
tag

Lassan belépek én is a klubba, jó látni hogy más is szedi össze az infókat.

(#103) Lazsnak válasza Pistivi (#102) üzenetére


Lazsnak
tag

Sajnos eléggé pang a topic. De remélem majd egyre több tulajdonos kap kedvet az infok megosztásához. Én pl a tegnapi nap folyamán belefutottam az első olyan 1080p-s videókba amik megfeküdték a gyomrát. Kodek problémára gyanakszom, mivel a "rendes" 25-50gb-os BDket viszi a gép, de az egyik ~2gb körüli sorozatom 1080-asától megfekszik a kodi. Elkezd lemaradni a kép a hangtól, aztán szétesik a kép, akkor összeszedi magát és újra elkezd lemaradni a kép a hangtól és így tovább. Majd varázsolok valamit a kodi beállításokban eddig ez az első ilyen :((( .

Apropó aki esetleg hűtésmoddol ossza már meg az eredményt legalább kép formájában :)

(#104) Pistivi válasza Lazsnak (#103) üzenetére


Pistivi
tag

Lassan meg jön az enyém is.

(#105) Tressy válasza Lazsnak (#103) üzenetére


Tressy
senior tag

Melyik sorozat ez?Windows vagy androidos Kodi?

(#106) Pistivi válasza Tressy (#105) üzenetére


Pistivi
tag

Mindkettő

(#107) Lazsnak válasza Tressy (#105) üzenetére


Lazsnak
tag

Nekem dual-bootos a cucc. De az androidot el sem inditottam meg, kivancsisagbol sem erdekel. Ezert is kerdeztem hogyan lehet legyalulni rola, h inkabb tobb maradjon a Win particionak. Szoval a valasz az, hogy windowsos a Kodi.

(#108) Tressy válasza Lazsnak (#107) üzenetére


Tressy
senior tag

Efi a recovery illetve a c (ntfs)partició kivételével mehet minden más majd hozzá kell adni a c hez

(#109) Tressy válasza Tressy (#101) üzenetére


Tressy
senior tag

Ezt sikerült lementeni valakinek?Mert mire odáig értem volna hogy letöltsem nem müxik... :(

(#110) Tressy


Tressy
senior tag

Kicsit nyúztam a masinát, mivel magyar garis és emiatt nem akartam szétszedni ezért 2 db 8cm-es ventivel fújatom az oldalára állitva két oldalról 5V-on igy gyakorlatilag nincs hangja.Cpu magok 65 és 67 fokon stabilan prime95el.Terheletlenül ugyanez pedig 54 és 56 fok

(#111) Lazsnak válasza Tressy (#108) üzenetére


Lazsnak
tag

Ezt tapasztalatból mondod? Simán eszközkezelőben minden más partició gyalu utána meg kötet kiterjesztés? Most nincs elöttem melóban a kis kütyü, de ha mutatja a különböző particiókat akkor csak simán vonjam össze a köteteket? Az az igazság nem mertem ilyeneket meglépni, irták fórumokon, hogy elég könnyü brickelni. Értem én, hogy efi meg ilyenek, de mégsem tudtam bootolható pendriveról elindítani egy telepítést, pedig a belinkelt link alapján rufussal úgy csináltam, ahogy a leírásban volt.

(#112) Lazsnak válasza Tressy (#110) üzenetére


Lazsnak
tag

Hűtés nélkül nem néztél hőfokot véletlenül? Illetve mennyit számít teljesítményben, hogy van-e throtling vagy nincs? Van erről tapasztalat?

(#113) Tressy válasza Lazsnak (#111) üzenetére


Tressy
senior tag

Tableten igy kellett de hamarosan a dobozon is megcsinálom

(#114) Tressy válasza Lazsnak (#111) üzenetére


Tressy
senior tag

Nos,odáig még ment hogy letöröltem az androidos particiót és lett egy 5 gigás szabad hely pluszban.De mikor próbáltam megformázni kikapcsolt a gép magától.Újra inditottam de a helyreállitó lemezt kérte....Onda tablet telepitöjével sikerült újra rakni (ami ügye full kinai)csak azt meg kicsit szenvedős magyarra állitani de végülis megy.Szóval kacinfántosan de sikerült legyakni az androidot

(#115) Lazsnak válasza Tressy (#114) üzenetére


Lazsnak
tag

Akinek meg nincs mindenféle egyéb kinai telepitője, mint pl nekem? :) Látom én már, hogy az lesz, hogy nem nyúlok hozzá mert besz@ri vagyok. Elvégre működik így is.

(#116) Tressy válasza Lazsnak (#115) üzenetére


Tressy
senior tag

Hamarosan felrakok mindent ami kell, egy reflect image fájlba csak egy pendrive kell az újratelepitéshez.Lehet azért szállt el mert nem a windowsos diskmanagerrel hanem easussal próbáltam hozzáadni a felszabaditott particiót

[ Szerkesztve ]

(#117) Pistivi


Pistivi
tag

Nekem meg most jött meg.

(#118) Pistivi


Pistivi
tag

Valaki kérdezte hogy a mostaniakbam milyen a hűtés

Ilyen:

(#119) Lazsnak válasza Pistivi (#118) üzenetére


Lazsnak
tag

Arra leszek kíváncsi, hogy azt a fóliát hogy szeded le a tetejéről. Nekem úgy lejött, hogy az összes ragasztó a dobozkán maradt. Egy barátnő a lelkesedése meg egy fél üveg körömlakk lemosó kellett mire lejött a ragacs róla :((( , de lehet ez csak egyedi eset volt nálam.

(#120) Tressy válasza Lazsnak (#119) üzenetére


Tressy
senior tag

Ragacsos dolgot wd40el is le lehet kapni

(#121) Tressy válasza Lazsnak (#115) üzenetére


Tressy
senior tag

Mivel 16gbos pendrive-om van,erről sajnos a backup csomagolva is 13 giga,mig a telepitő csak 5,5giga boot particióval.Sajnos nincsen kéznél 8 gigás pendrive hogy kisebb legyen az image.Másik megoldás megcsinálod magad a bootolható usb pendriveot mert a szükséges fájlokat és leirást feltudom tölteni

(#122) Tressy


Tressy
senior tag

Micro usb port OTG-re válogatós, úgy tünik a kábelest nem szereti de ezzel gond nélkül megy [link]

(#123) Pistivi válasza Lazsnak (#119) üzenetére


Pistivi
tag

Nekem gond nélkül lejött

(#124) Tressy


Tressy
senior tag

Csináltam egy fapados honlapot aki esetleg win 8.1 reinstallra vetemedne letöltési linkkel együtt
[link]

[ Szerkesztve ]

(#125) Lazsnak válasza Tressy (#124) üzenetére


Lazsnak
tag

:R

(#126) GIJoe


GIJoe
addikt

Nagyon gondolkodom egy ilyen kis masinán, minden marketing képen, leírásban írnak USB 3.0 portot, de lent azt írják hogy 2, sima usb van rajta, mi az igazság? :R

(#127) GIJoe


GIJoe
addikt

Na meg is érkezett a masina, viszont a win10 el nem vagyok kibékülve, nem ismeri v nem támogatja a hozzá csatlakozott eszközöket. Létezik e az hogy Win7Homepremiumot tegyek rá, a fentebb említett módszerrel?

(#128) schulzz válasza GIJoe (#127) üzenetére


schulzz
tag

Szia.

Most tervezek egy ilyet venni és frissíteni win 10 re. Milyen eszközt nem ismert fel neked amit rádugtál?

(#129) GIJoe válasza schulzz (#128) üzenetére


GIJoe
addikt

DVB-T tunert felismerte, de bármit állítottam be, csak visszarakta a 2009es drivert hozzá, amivel semmit nem fogott be jelet,de megoldottam, gyári alapbeállítás, és nem engedtem frissíteni...

(#130) skuslki6620


skuslki6620
újonc

Tisztelt Urak és Hölgyek!

Egy kicsit kutakodtam ebben a fórumban, de az általam keresett infót nem találtam meg.
Szóval, szeretnék venni egy ilyen gépet egy bizonyos feladatra, méghozzá a HorizonGo
nézésére. A HorizonGo weboldala leírja a minimális rendszerkövetelményt, aminek az
általam kinézett gép megfelel, de van bennem egy kis bizonytalanság. Az egyik lényegi pont,
hogy a processzor órajele 1,6 GHz legyen, amit tud az általam kinézett gép (http://hardverapro.hu/apro/wintel_cx-w8_intel_atom_windows_mini_pc),
de vajon terhelésmellett, felmelegedett procival is tudni fogja-e. A kérdésem,
hogy van-e valakinek tapasztalata a HorizonGo-val kapcsolatban? Elfut-e szaggatás,
folytonos pufferelés, szétesett kép nélkül az alkalmazás vagy felmelegedés után előjön-e
valamelyik hiba? A netem 10mb/s letöltést tud. Azt gondolom, hogy ennek elégnek kell lennie,
de ebben sincs nagy tudományom...

A HorizonGo leírása szerint ezek a minimum feltételek:
Intel® Pentium 4 vagy újabb (1.6 GHz felett)
AMD® Sempron 2800+ vagy újabb (1.6 GHz felett)
Memória (RAM): minimum 1 GB
Videokártya: DirectX 9 kezelésére képes videokártya (min. 64 MB grafikus memória - min. felbontás: 800x600 pixel)

Köszönöm a hozzáértő válaszokat!
Üdv!

(#131) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Nos én nemrégen vásároltam egy ilyen kis apróságot, egészen pontosan Wintel Pro CX-W8 -at. Furcsa mód ezen 64 bites windows 10 van, amitől szerintem lassabb a rendszer mint kellene. Eléggé akadozik, főleg amikor a firefox nyitva van, a weboldalak betöltése közben dadog az egész számítógép. Sőt olyat is kiirt nekem hogy kevés a memória és bezárja a firefoxot. Szóval azon tanakodtam érdemesebb lenne erre egy 32 bites windows rakni talán. Utána olvasgattam és láttam hogy elvileg van 32 bites rendszer, de nem tudom hogy konkrétan erre amit most vásároltam, vagy arra ami a cikkben szerepel? Ezt találtam: [link]
Bár ahogy nézem ezt erre a gépre szánták. Mindazonáltal, letöltöttem a tutirial.zip fájlt és elég sok kínai szöveg van benne amit nem értek. :/ Telepített valaki 32 bites rendszert már erre a kis Wintel Pro CX-W8 számítógépre?

-Norbi-

(#132) Lazsnak


Lazsnak
tag

Fiuk, lanyok,

Nagy melegben nem jott elo senkinel sem tulzottan a throttling problema? Nekem mar a 720p is szaggat kodi alatt, mig telen/tavasszal vigan ment a bd 1080p stream a nasrol, jelenleg minden szaggat foleg youtube. Teljesitmenykezeloben tisztan latszik, hogy 0,5ghzre visszaveszi magat a kis franya. Valaki foglalkozott mar melyebben ezzel a problemaval? Tokeletes gep lenne allando turbo boost orajellel, kerdes ha a hutes birja, menne-e allandoan emelt orajelen.

(#133) nme.as


nme.as
csendes tag

Sziasztok!

Nekem a wintel w8 pro-val lenne problémám, de lehet hogy a wintel cx-w8 tulajok is tudnak nekem segíteni:

A helyzet az hogy elkutyultam valamit a biosban, így bootkor nem ad képet.
Na már most ha valakinek van egy ilyenje, az tudna nekem azzal segíteni, hogy megnézi hogyan kell visszaállítani defaultra a biosban mindent. És megpróbálnám én is vakon. Sajnos jumper, valami resetelő lyuk nincs a lapon. És a fél órás cmos elem eltávolítás sem segített, meg próbáltam mindenfélét (bekapcsoló gomb nyomva tartása, stb).

Szóval kellene egy billentyűzet kombináció hogy mindent visszaállíthassak alapra. Vagy esetleg egy videó az uefiről, hogy lássam mi hol van.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#134) petakpa1 válasza Norby86 (#131) üzenetére


petakpa1
őstag

Sikerült 32 bites W10-et ráhegesztened?

Az is érdekelne, hogy esetleg W7-et lehet rá telepíteni? Ezt bárki más megválaszolhatja:))

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#135) echterion válasza petakpa1 (#134) üzenetére


echterion
nagyúr

Szia!
Ma vettem egy ilyet, gond nélkül ráment a win10 home 32bites rendszer. Viszont nem ismer fel semmilyen hangeszközt a gépen, amit nem nagyon tudok hova tenni. Esetleg valakinek ötlet? Reinstall már megvolt.
Üdv.

**********

(#136) JoeFox válasza echterion (#135) üzenetére


JoeFox
csendes tag

Driver mentéshez javaslat:
http://forum.xda-developers.com/android-stick--console-computers/intel/nexbox-t12-t11-windows-10-tv-box-review-t3355781

Driver backup made with Double driver
http://double-driver.en.softonic.com/

T12 DD backup
https://mega.nz/#!hhV3DLBJ!J5jQAKu9_...LjVNjbeP_RNb7Y

:)

(#137) echterion válasza JoeFox (#136) üzenetére


echterion
nagyúr

Használtan vettem, így ez nem játszott, de szerencsére találtam egy drivert valahol, igy jónak tűnik a cucc.

**********

(#138) tba5 válasza frescho (#14) üzenetére


tba5
újonc

hellooo
TE irad a cikket? új vagyok itt. segitséget kérnék miután vettem egy ilyen kis mini pc-t. egy ideig jól tette a dolgát.. aztán egy restart után hirtelen eltűnt a hangeszköz belőle utána a videokártya is... és sehogy ne mtudom őket vissahozni... nem driver probléma hanem a rendszer ne mis lát ilyen eszközöket... win10
segisééééég :D

(#139) Bubulubu


Bubulubu
újonc

Sziasztoook

Hogy lehet oprendszert rárakni?
64 bitest akarom 32 bitesre lecserélni,de sehogy se jön össze.

(#140) jobesz


jobesz
tag

Halott ez a topic, csak a kérdések.. Melegedés, boot ,reinstall gondok, driver gondok...
Érdemes egyáltalán pro z8300 ast venni?

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#141) adamcadmon


adamcadmon
csendes tag

Sziasztok,

Van egy Wintel PC Stickem. Újrainstalláltam rajta a Windows10-et, de azóta a microSD kártya olvasót nem ismeri fel. Lemezkezelőben sem látszik. Elképzelhető, hogy a BIOS-ban van letiltva?

Köszi

FX8320, 8 GB DDR3; Sapphire R9 390 8G, Asus Sabertooth 990FX R2.0; Samsung 850 EVO SSD 250GB, CHIEFTEC CTG-750C 750W;Benq G2222HDL

(#142) Teve111


Teve111
újonc

sziasztok!

Wintel W8 nem látja sem az USB pendriveot, se a billentyűt se az egeret, csak ha már beindult a windows. De a bisoban turkálásnál is kéne nekem a billenytű. Töröltem a gyári particiókat, hogy az androidnak elfoglalt helyen is win legyen, ezután bootolni kéne egy iso-s pendrivrol, de nem megy, mert most csak a bios jön be. Amivel semmit sem tudok csinálni élő egér-billentyű nélkül. Valakinek valami ötlete van?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.