Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) plus44


plus44
veterán

Amilyen szinten szidták az Apple-t a korlátozások miatt, most majd várom azokat ide is nagy nagy szeretettel...

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#2) Inarus válasza plus44 (#1) üzenetére


Inarus
addikt

Lesznek ne aggódj, de azért ilyen flame hsz-es indítás sem a legszerencsésebb... :U

(#3) Quasi_modo válasza plus44 (#1) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Én pl. nem fogom szidni, de venni sem.

valami

(#4) Tom_01


Tom_01
csendes tag

Hát ez érdekes lesz az már biztos :F Mindenesetre én kíváncsian várom :C

[ Szerkesztve ]

(#5) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Én nem szeretnék flame háborút, de tényleg érdekes irányba megy az MS. Szinte minden olyat átvesz, amit eddig az MS fanok szidtak az iPhoneban.

Semmit sem írok alá!

(#6) Inarus válasza bmwk1200s (#5) üzenetére


Inarus
addikt

Kvázi piacot váltanak. Geekek out.

(#8) Karma válasza bmwk1200s (#5) üzenetére


Karma
félisten

Írtak egy iPhone OS 2.0/Android 1.5/CE 6.0 hibridet.
Úgy tűnik, hogy a WM-hívők és szimpatizánsok is eléggé elhatárolódnak tőle.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#9) Quasi_modo válasza Karma (#8) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nem biztos, hogy jól tették. Nem biztos, hogy jól tették. ;]

valami

(#10) moonman


moonman
titán

a mostani rendszer is 32 bites, csak vannak bizonyos, már elavultnak mondható korlátai. (nem, nem a 64K színmélység.)

a Live ID beszerzése nem feltétel, hanem előny, de ezt sem gondolom túl nagy problémának, aki Windows-os telefont vesz, annak nyilván van már "emesen-címe", így már eleve rendelkezik Live ID-vel.

a crapware tiltását üdvözlöm, bár eddig is az volt az első, hogy rádugtam és romfrissítés legújabb gyárira.

a Zune szoftvert el kell fogadni, most is kell hozzá WMDC, szóval 1:1. mondjuk még mindig jobb, mint a bloatware iTunes. ;]

a TexFAT-nál érdemes lett volna megemlíteni, hogy tranzakciós fájlrendszerről van szó, ami differential copy miatt csak a változásokat mentegeti, így növelve a flash memóriák élettartamát, nomeg a sebességet.

(#11) <NewL>


<NewL>
addikt

keresés gomb minek?

There's an app for that

(#12) Karma válasza moonman (#10) üzenetére


Karma
félisten

"a Live ID beszerzése nem feltétel, hanem előny, de ezt sem gondolom túl nagy problémának, aki Windows-os telefont vesz, annak nyilván van már "emesen-címe", így már eleve rendelkezik Live ID-vel."

Aki Androidot futtató telefont vesz, annak meg úgyis van Google-accountja. Hogyhogy a Microsoft nem lesz ettől azonnal csúnyarosszköcsög?

"a crapware tiltását üdvözlöm, bár eddig is az volt az első, hogy rádugtam és romfrissítés legújabb gyárira."

+1.

"a Zune szoftvert el kell fogadni, most is kell hozzá WMDC, szóval 1:1. mondjuk még mindig jobb, mint a bloatware iTunes."

Az iTunes csak Windowson gáz, a Windows Media Player és egyik ivadéka se jobb semmivel se ha már itt tartunk. Legalább egy iPhone-t OSX-en és Windowson is tudsz használni...

Apropó TexFAT, nem néztem még eléggé utána, de nem következik az is ebből, hogy nem lesz USB Mass Storage mód egyáltalán?

“All nothings are not equal.”

(#13) Kumite válasza <NewL> (#11) üzenetére


Kumite
aktív tag

Bing Business...

(#14) <NewL> válasza Kumite (#13) üzenetére


<NewL>
addikt

erről a gombról a régi samsung/sagem telefonok középső megnenyomd gombjai jutnak eszembe:D

There's an app for that

(#15) plus44 válasza Inarus (#2) üzenetére


plus44
veterán

Nem flame hsz ez, hanem az igazság kicsit erőteljesebb kinyilatkoztatása. Nem megyek bele a részletekbe, ez van, ezt kell elfogadni. Amint az egyik kicsit enged, vagy változtat dolgokon (még, ha nem is nagyok), azon nyomban megjelenik a másik és az egész herce-hurcát kezdi elölről.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#16) Alwares


Alwares
aktív tag

Szent ég mennyi korlátozás! :-O Nem tudom hogy szerencsés-e a MS számára egy iPhone OSX klónt csinálni, mikor itt van már egy ideje az előrébb mutató Android. Bár még most is van igény WinMobilos gépekre (pl HTC), de hogy ez mennyiben fog változni az új készülékkel, azt majd meglátjuk.

(#17) #16820480 válasza <NewL> (#11) üzenetére


#16820480
törölt tag

androidon is van keresés gomb. de ezzel elvileg tudsz telefonon belül is keresni (például ha a névjegyzékben nyomod meg, akkor ott tudsz keresni, stb). nem olyan rossz az.

Karma: a mass storage hiánya eléggé lehangoló lenne. ahogy iphone esetében is az. csak modjuk ott van jailbreak, ami ha jól emlékszem megoldja.

(#18) amanoba válasza #16820480 (#17) üzenetére


amanoba
őstag

erre meg lesz winbreak :DDD

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#19) domi007


domi007
őstag

Almara van JailBreak, erre is lesz valami, mert a warez tarsadalom nem fogja turni, hogy meg kell venni az alkalmazasokat :(

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#20) Karma válasza #16820480 (#17) üzenetére


Karma
félisten

Igen, van jailbreakelt megoldás, ami egy loop device-ot hoz létre - azaz a belső flashen létrehoz egy hatalmas fájlt, és azt tudja megosztani USB-n keresztül, mint tárhely. Az OSX belső fájlrendszerért megosztani nem lehet.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#21) Depression


Depression
veterán

Ez rengeteg változás. Úgy látszik a winmo is csak jailbreakszerűséggel lesz használva. Legalább a rom fõzés élménye megmarad. :D

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#22) #16820480 válasza Karma (#20) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, ez elég kényszermegoldás... sokkal jobb lenne, ha külön eszközként kezelné a tárhelynek szánt belső memóriát és a rendszert...

(#23) Bici válasza #16820480 (#22) üzenetére


Bici
félisten

Ha az én - annak idején is csak 26ezer Ft-os - hipergagyi 4éves fényképezőgépem pöccre műxik USB mass storage módban, és még a 2.4-es kernellel ellátott 30MByte-os minimál linuxok is felismerik, akkor egy most vadiúj rendszer miért nem képes erre?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24) Depression válasza Bici (#23) üzenetére


Depression
veterán

Mert a mass storage szerintük csak a kalózkodásra való.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#25) #16820480 válasza Depression (#24) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem (csak) erről van szó. az eszköz fájlrendszere úgy van megoldva, ellentétben az ipod-okkal, amik használhatóak így, hogy nem lehet felcsatolni usb kábelen keresztül másik gépre csak úgy. gondolom ez valami olyasmi lehet, hogy a rendszer arról fut. mass storage módban a szifonon futó osx le kéne csatolja a tárhelyet, hogy egy másik rendszer felcsatolja, de mivel éppen aktív rendszerpartíciót nem tud lecsatolni, így nem hajtható végre a dolog. ez mondjuk csak tipp, majd jön Karma, ha ráér, és elmagyarázza rendesen.

(#26) blueMerle


blueMerle
veterán

Egyszerü ez mint a faék. Akinek nem tetszik, ne vegye de akkor ne is szidja. Én is így teszek, nem is húzom fel magam rajta, minek? Nem érint a dolog. Sosem vennék egy ilyen oprendszerrel ellátott telefont, mert nekem ezek a korlátozások, amiket az én érdekemben vetett be a gyártó (LOL?) nem jönnek be.

Van helyette iPhone OS, Palm OS, Android, Symbian, Maemo és újabban Bada is, tessék választani :)

[ Szerkesztve ]

(#27) pampika válasza domi007 (#19) üzenetére


pampika
őstag

nem csak a warezra kéne gondolni. vannak olyan progik, amik nem tudnak bejutni a hivatalos marketekre (pl. apple néha hasraütésszerűen nem engedélyez appokat, android marketre Mo-ról még csak free appot lehet feltölteni, fizetőset nem). pedig ott a kész progi, és a készítő nem tudja eladni, ezért mondjuk felrakja a saját oldalára. a kedves júzer meg hiába is fizetne érte, ha nem tudja felrakni a telefonjára.
szvsz aki warezolni akar(t), azt eddig se az ilyen korlátozások állították meg.

(#28) Karma válasza #16820480 (#25) üzenetére


Karma
félisten

Nem nagyon tudok mit hozzáfűzni :) Talán egy-két apróságot.

Pl. az iPod OS, ami a régi, buta iPodokon futott, tudott Mass Storage módban is üzemelni hivatalosan, az iTunes-ban simán be lehetett kapcsolni. Amikor meg USB-re dugtad, semmi mást nem lehetett csinálni vele - az egész HDD-t kiosztotta USB-n keresztül, akár még OSX-et is lehet rá telepíteni és bootolni róla ilyenkor :)

Vagy ott a Symbian, ahol azért voltak fejlesztések ezerrel - a 9.1 simán kigyilkolt minden alkalmazást, majd letiltotta a telefont addig, amíg ment az USB kapcsolat. Később már csak azok az alkalmazások haltak meg, amik a kártyáról futottak. De szerintem mindenki találkozott már azzal a jelenséggel, ha az üzeneteket a memóriakártyára irányítja át, egyszerűen nem lehet a Mass Storage módot használni, mert a telefon nem engedi.

A WM az érdekes kérdés, nem tudom mi történik a WM5torage (vagy azóta központilag is megoldott) Mass Storage alatt a kártyával. Gondolom eltűnik a rendszerből.

Mindenesetre se az OSX, se az Android nem szereti, ha a fél rendszert menet közben kirántod alóla. Márpedig ez történne, ha a belső flash-t kiosztanád USB-n.

“All nothings are not equal.”

(#29) Ulkesh válasza Karma (#20) üzenetére


Ulkesh
őstag

" Az OSX belső fájlrendszerért megosztani nem lehet."

Legalábbis sima Mass Storage-ként nem, de az ingyenes iPhone Explorer gond nélkül felcsatolja az egész fájlrendszert és szabadon lehet rá másolni USB-n. No meg eközben a fájlrendszer továbbra is hozzáférhető a telefon rendszere számára, ami az egyéb rendszereknél nem így van és eléggé zavaró tud lenni.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#30) Ulkesh válasza pampika (#27) üzenetére


Ulkesh
őstag

"android marketre Mo-ról még csak free appot lehet feltölteni, fizetőset nem). pedig ott a kész progi, és a készítő nem tudja eladni, ezért mondjuk felrakja a saját oldalára. a kedves júzer meg hiába is fizetne érte, ha nem tudja felrakni a telefonjára."

Csak a Marketről nem tudsz vásárolni, ha más forrásból megveszed, telepíteni tudod.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#31) Karma válasza Ulkesh (#29) üzenetére


Karma
félisten

Mert az más. Ott nem a partíciót osztja ki, hanem egy afölötti absztrakciós réteget nyújt - fájlok és mappák halmaza, amiben navigálni lehet. Az iTunes API-ja ezt engedi, ami elég messze van az iPodos példámnál is megjelenő vinyómegosztástól.

Nekem mondjuk nincs igényem az UMS-re, ott a pendrive.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#32) Ulkesh válasza Karma (#31) üzenetére


Ulkesh
őstag

Ez teljesen igaz, ezért is mondtam, hogy más megoldást használ rá.

Pendrive-ként nekem sincs szükségem rá, de alkalmazások alá adatokat feltölteni gyorsabb így, én erre használom.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#33) #16820480 válasza Ulkesh (#30) üzenetére


#16820480
törölt tag

androidon igen, de szerintem ő itt arra gondolt, hogy a windows market esetén esetleges kitiltott alkalmazások, vagy nem támogatott régiókból feltölthetetlen alkalmazások esetén nem lesz lehetőség a terjesztésükre, mert itt az szerepel a megkötések közt, hogy csak a marketről lehet telepíteni.

(#34) erdoke válasza Karma (#28) üzenetére


erdoke
titán

Eltűnik a memóriakártya a WM számára is, ha Mass Storage módban dugod rá egy gépre. AS módban látszik minden, de lassú (1-1,5 MB/s).

A legjobb aláírás a héten

(#35) BloodyEddie válasza domi007 (#19) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Hát nehogymár pénzt adjak ki valamiért, mit képzelnek magukról... :U

(#36) ClioRS


ClioRS
őstag

Elájfónosodott a WinPhone 7 :U

Lehet, hogy nagyot bukik az MS? :F

(#37) moonman válasza ClioRS (#36) üzenetére


moonman
titán

mert 13 power usernek nem tetszik? :D ha valami miatt sikeres lesz, akkor az a "korlatoltsaga". nem sajat fejjel kell gondolkodni.

(#38) sekli válasza Ulkesh (#29) üzenetére


sekli
addikt

Hogy mást ne mondjak, a Symbian például ugyan ezt megoldja külső program nélkül Windows 7-en (talán Vistán is). Van Mass storage mód, ami kilövi a kártyáról futó programokat, és van a PCSuit mód, amihez már hála az égnek nem kell az a förmedvény, és frankón eléri a memóriát és a memóriakártyát is úgy, hogy a telefonon minden megy tovább.

(#39) Inarus válasza ClioRS (#36) üzenetére


Inarus
addikt

Nem, csak nyit egy nagyobb piaci réteg felé, aminek az az ára, hogy veszít egy kisebbet. Felismerte amit az Apple is: Vezetni is kell a népet nem csak úgy kiszolgálni. Egyszerűbben kezelhetők az igények ha user-barát a rendszer. + sok esetleges hiányosságot rá lehet fogni a "mert az nektek így jó"-elvre. ;] Pénzügyileg nagyon is jól jöhetnek ki a dologból, ha elég ügyesek.

(#40) ClioRS


ClioRS
őstag

Én úgy látom, hogy akik eddig Win-t használtak, nekik nem tetszik, ezért is mertem továbbhaladni ezen az ösvényen. :U

(#41) joey04 válasza ClioRS (#40) üzenetére


joey04
titán

ez igaz. de ez a rendszer ahogy elnézem, nem is őket célozza meg. a régi felhasználók közül biztos sokat elbuknak, de szereznek is egy csomó újat. vagyis gondolom ez a terv, aztán meglátjuk hogy sikerül...

nah átsiklottam a 39es hozzászóláson... :B

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#42) atike


atike
nagyúr

Érdekes....

És aki csak úgy használni akarja a telót? Mondjuk csak telefonálni, pár apróság, esetleg navigálni? Live ID? Bár gondolom akkor meg lesz majd anélkül is...

(#43) Jaffafa válasza Karma (#12) üzenetére


Jaffafa
aktív tag

Mi a baj az iTunes-val Windowson? Nekem röccenés nélkül megy. Megszokni nehéz volt a Winamp után :P , de szerintem rendben van. Fagyni még csak egyszer fagyott, de ott is én voltam a hunyó sztem.

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#44) Karma válasza Jaffafa (#43) üzenetére


Karma
félisten

Nekem sincs bajom vele, de inkább OSX-en használom akkor már. Viszont sokan szoktak panaszkodni itt a fórumon is.

“All nothings are not equal.”

(#45) rep3at


rep3at
őstag

Hát nem éppen jó hírek ezek, az veszik el a rendszerből amit a legjobban szerettem..

Forward thinking. كرر

(#46) moonman válasza atike (#42) üzenetére


moonman
titán

az vesz butatelefont és gps-t.

(#47) Bici válasza rep3at (#45) üzenetére


Bici
félisten

Viszont hozzáad(hat)ják azt, amit az MS eddig hiányolt: megfelelő piaci részesedés. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48) Integra


Integra
titán

na, én mint ájfón rühellő, de részben ms szimpatizáns, ajánlom ezt az ájfónra verő de persze nem flém keltők figyelmébe:))

engem az ms sikeresen az android felé terelt ezzel a lépéssel. már korábban is éreztem, hogy ez lesz, nagyon rég óta írtam, hogy az iphone stratégiáját fogják implementálni, csak valahol reméltem, hogy mégsem.
sok okos dolgot csinálnak, az os meg alapvetően nagyon tetszik, érthető, logikus, a nagyon mássága ellenére is. de ezek a korlátozások nekem egyszerűen sok.
amint végre kapható lesz a dézi, veszem is meg valszeg.
aztán majd kiderül, hogy mi lesz a wp7s-sel, de nem fogok a sorban állni az első darabokért.

tény, hogy jelenleg, 2010-ben ez a koncepció hozza a legtöbb pénzt, a legtöbb júzer csak nyomogat, más nem érdekli, és valóban, gyors, kényelmes és egyszerű. a kockásabb réteg meg talán 2%? nem biznisz.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49) moonman válasza Integra (#48) üzenetére


moonman
titán

már kapható pár hete.

(#50) devast válasza Integra (#48) üzenetére


devast
addikt

Jól összefoglaltad. Üzleti szempontból ez a koncepció kifizetődő, és teljesen nyilvánvaló miért. Viszont a maradék 2%-nak (mint pl nekem), ez teljesen használhatatlan. Biztos, hogy lesz hozzá ilyen-olyan jailbreak, törések stb, de én nem fogom a pénzemmel ezt a koncepciót támogatni az egyszer biztos. Ezért is vettem androidos telefont, nem iphone-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.