Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #71321344


#71321344
törölt tag

a LiveID komolyan ekkora para? annélkül mégis hogy képzelnétek el a programok beszerzését? iPhone-on is csinálni kell egy iTunestore-os accountot, különben elég nehezen tudnál fizetni az alkalmazásokért..

korlátozások abban az esetben nem zavarnának, ha cserébe gyors, stabil és nem csak egy fura köntösbe bújtatott OSX (egyedi megoldások vannak benne) én valamennyire power usernek gondolom magam, de az iTouchomat is csak 2 év után jailbreakoltem, mert ki tudott szolgálni a rendszer turkálás nélkül is (sok olyan dolog volt, amit hiányoltam ,de az igazán égetőket még hackerkedéssel sem lehet megoldani). Bing eröltetését mindenképp hibának tartom, de persze érthető, csak felhasználói szempontból nem a legjobb.

amúgy az egész koncepció nekem úgy tűnik, h ezt a nagy "közösségi oldal lázt" akarja megolvagolni, a facebook, XBOX Live és LiveID integrálásával. Ezt lehet nem szeretni, de ha jól sikerül összelőniük, akkor fiatalok körében népszerű lehet. Eddigi videók alapján nem is az üzleti felhasználókat célozzák meg elsősorban.

[ Szerkesztve ]

(#52) moonman válasza #71321344 (#51) üzenetére


moonman
titán

Bing miért nem jó felhasználói szempontból? egy gombnyomásra elérsz egy remek keresőt. (usában azért nagyságrendekkel jobban használható, mint itthon)

Google erőltetése szerintem sokkal gázabb.

(#53) #71321344 válasza moonman (#52) üzenetére


#71321344
törölt tag

nem a Bing-gel (vagy Bing-dzsel :F ) van bajom, hanem hogy azt használhatod azt jóvan, jobban ötlet, ha alapból a kereső gomb azt hozza elő, de beállíthatsz rá mást is.

amúgy nem nagyon használtam még. jó? az hidegen hagy, hogy usa-ba mit használnak:D

(#54) moonman válasza #71321344 (#53) üzenetére


moonman
titán

én több, mint fél éve csak Binget használok, nagyon ritkán nyúlok Google-höz, csak amikor már nagyon nem találok valamit, de akkor már általában Google-lel sem. egyszóval használható.

szerintem ugyanúgy lesz rátelepíthető egyéb keresőkliens is, mint ahogy iPhone-ra is van Bing app.

(#55) #71321344 válasza moonman (#54) üzenetére


#71321344
törölt tag

"A rendszer csak minimális testreszabhatóságot tesz majd lehetővé, így például a bekapcsolási képernyő átállítható, valamint új kezelőfelület-elemek telepítése is megoldható, de a Microsoft alapszolgáltatásai és a Bing keresőmotor eltávolítása sem lehetséges."

Ezt én úgy értelmeztem, hogy nem telepíthetsz más keresőt. Legalábbis a hardveres gomb mindig a Bing-et hozza elő (persze ha a gomb lényege, hogy a telefonon is tudsz vele keresni, akkor mindegy is). Beépített böngészőben gondolom lehet majd mást is alapméretezetté tenni.

akkor lehet adok neki egy esélyt

(#56) moonman válasza #71321344 (#55) üzenetére


moonman
titán

én meg úgy értelmezem, hogy nem távolíthatod el. :) biztos, hogy választható lesz a webkereső, bár ha azt nézzük a Google-t is csak a 10-es Operától kezdve lehet kiirtani, addig ini meg registry hack kellett hozzá.

a kereső gomb környezetérzékeny lesz, ahol állsz, ott keres.

(#57) #71321344 válasza moonman (#56) üzenetére


#71321344
törölt tag

akkor a hardveres kereső gomb weben nem is keres csak az adott alkalmazáson belül?
pl.: böngészek, webkereső tetszőleges valami lesz és ha megnyomom a gombot a honlapon fog keresni?

(#58) Integra válasza moonman (#49) üzenetére


Integra
titán

de nálam még mindig nem. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#59) Karma válasza #71321344 (#57) üzenetére


Karma
félisten

Androidot láttál már? Valószínűleg nagyon hasonlóan gondolta a Microsoft is.

“All nothings are not equal.”

(#60) moonman válasza #71321344 (#57) üzenetére


moonman
titán

mindig ahol állsz, ott keres, tehát ha a névjegyek között nyomod meg, akkor névjegyeket keresel (gondolom integrálják a desktopos Windows Search indexelőjét), ha weben, akkor meg weben keres. :) a lapon való keresést nem tudom, hogyan oldják majd meg, de arra talán külön menüpont lesz.

(#61) Integra válasza #71321344 (#51) üzenetére


Integra
titán

egyértelmű, hogy networking a kulcsszó. nincsen ezzel semmi baj amúgy.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#62) vehement69


vehement69
senior tag

nekem az a furcsa, hogy egy 100%-ig érintésvezérlésre kifejlesztett OS-ben megkövetelnek plusz hardveres gombokat, persze ez valószínűleg csak iPhoneos szemmel zavaró, mindenesetre nem tartom jó ötletnek, hogy megszabják a gyártóknak ilyen módon, milyen vezérlőelemek legyenek a telefonon.

I am cancer in your bones

(#63) erdoke válasza vehement69 (#62) üzenetére


erdoke
titán

Minél több (na jó, amennyit fejben tudok tartani) szabadon programozható gomb fér el rajta, annál jobb. Elég sok alapfunkciót lehet fizikai gombokkal gyorsabban ellátni, miközben nem vesznek el helyet a kijelzőn. Legalább 2-3 gomb legalább 2-3 funkcióval (rövid, hosszú és dupla nyomás) az elvárásom.

Egyébként az iPhone-hoz képest nagy előnyét senki nem említi a WP7-nek, mégpedig azt, hogy lehet belőle 3,2"-tól 4+-ig kijelző, lehet full QWERTY, álló QWERTY, stb.
Nekem pl. a szifon kijelzője már kicsi, és ezen igen keveset segít majd a horror felbontás. Sőt, 14 mm vastagságig szétcsúszó QWERTY-s modellt is el tudok képzelni.

A legjobb aláírás a héten

(#64) pampika válasza #16820480 (#33) üzenetére


pampika
őstag

igen, pont ezt akartam mondani :)

(#65) Karma válasza erdoke (#63) üzenetére


Karma
félisten

"Legalább 2-3 gomb legalább 2-3 funkcióval (rövid, hosszú és dupla nyomás) az elvárásom."

Szinte biztos vagyok benne, hogy ezt nem fogod megkapni.

"Egyébként az iPhone-hoz képest nagy előnyét senki nem említi a WP7-nek, mégpedig azt, hogy lehet belőle 3,2"-tól 4+-ig kijelző, lehet full QWERTY, álló QWERTY, stb."

Mármint hogy lehet fragmentálni? Tényleg nagy előny...
Mondjuk az is igaz, hogy az "egy méret mindenkinek" elv nem szokott működni.

“All nothings are not equal.”

(#66) moonman válasza Karma (#65) üzenetére


moonman
titán

"Mármint hogy lehet fragmentálni? Tényleg nagy előny..."

nem tudom, irónikusnak szántad-e, de igen, valóban előny. nem mindenki ugyanolyan készülékre vágyik.

(#67) Karma válasza moonman (#66) üzenetére


Karma
félisten

Felig ironikusnak szantam. A harom chassisig en is udvozlom a valtozatossagot, de az indiai butitott rendszer mar fenyegeti a biztositekomat.

Az lesz igazan ironikus, ha semmi nem valtozik a Windows Mobile-hoz kepest.

“All nothings are not equal.”

(#68) erdoke válasza Karma (#65) üzenetére


erdoke
titán

Nyártól az iPhone is két felbontás, és ebbe a két felbontásba beférne bármi 3 és 7" között. WVGA is megteszi 5"-ig, annál nagyobbat pedig egyébként se lehet telefonként használni.
A formabeli/felépítésbeli különbségek pedig nem jelentenek problémát OS és fejlesztői oldalon, viszont megfelelő változatosságot biztosítanak.

A legjobb aláírás a héten

(#69) kaller1 válasza erdoke (#68) üzenetére


kaller1
veterán

WVGA is megteszi 5"-ig
Tényleg ott a határ, nem véletlenül nem csinálnak nagyobbat.

.::> <::.

(#70) Integra válasza erdoke (#68) üzenetére


Integra
titán

van egy 5 collos pna-m. elképzelni nem tudom, hogy okostelóként ekkorát használjak.
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#71) erdoke válasza Integra (#70) üzenetére


erdoke
titán

Inkább az FWVGA arányaival és nagyon keskeny kerettel ill. vékony kialakítással férne bele nagy kezűeknek. A TG01-re pl. ráférne az 5" FWVGA is, ha kicsit hosszabb lenne.

A legjobb aláírás a héten

(#72) Integra válasza erdoke (#71) üzenetére


Integra
titán

akkor talán igen, de a netto érintőfelület akkor is hatalmas, ez már két kezes történet erősen. és nagyon kevés készülék van ahol a készülék széle maga a kijelző lenne, vastagok még mindig a keretek. :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#73) #16820480 válasza erdoke (#71) üzenetére


#16820480
törölt tag

jó, de az már egy péklapát... már a HD2 is eléggé az. szerintem valahol a 3,5" (3:2) vagy 3,7-3,8" (16:10) ami még belefér méretben.

(#74) erdoke válasza #16820480 (#73) üzenetére


erdoke
titán

Mindenkinek más, ami belefér méretben, én a nagy kezűekhez írtam az 5" FWVGA-t. Nyilván hölgyeknek és kis kezű uraknak ebből a felbontásból is a 4" lehet a plafon, és minél kevésbé széles a képarány, annál kisebb átlójú fér bele.

A legjobb aláírás a héten

(#75) #16820480 válasza erdoke (#74) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, nekem nincs egyáltalán kis kezem, de a mostani 3,7"-nál nem vennék már nagyobbat... ránézésre sem jönnek be az akkora kütyük, meg súlyra,stb. persze ha mondjuk táskában van egész nap és csak BT-s fülessel használod, akkor mindegy, de én nem hordok magammal táskát legtöbbször, és úgy már kényelmetlen lenne.

(#76) erdoke válasza #16820480 (#75) üzenetére


erdoke
titán

Ingzsebben nincs gond a HD2-vel se, amikor pólót hordok, akkor kell az övtok. A HTC már a N1/Desire méretű üveget se javasolja zsebben hordani, úgyhogy ilyen szempontból mindegy.
A Dorid/Milestone még vastagabb is, olyankor az egykezesség megtartásához tovább csökken a kijelző mérete.

Szerk: OFF

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#77) #16820480 válasza erdoke (#76) üzenetére


#16820480
törölt tag

én inget szinte sosem hordok, nyáron meg amikor csak egy rövidnadrág meg póló van rajtam, akkor nem nagoyn lehet kényelmesen elhelyezni egy ilyen méretű gépet. sajnos ilyen szempontból a Milestone is kcisit nagy darab, de inkább a súlya miatt. egyébként egyátalán nem vastag, 2 és fél mm-rel vastagabb a HD2-nél, ellenben fél centivel rövidebb és több mint fél centivel keskenyebb.
ilyen szempontból nagjyából a Meizu-m volt az a határ, amit még viszonylag kényelmesen lehetett rövidnadrgában hordani.

[ Szerkesztve ]

(#78) erdoke válasza #16820480 (#77) üzenetére


erdoke
titán

A specifikációban sereplő vastagság a legvastagabb pontra/sávra vonatkozik. A HD2 kb. 6 mm vastag a szélén. :)

A legjobb aláírás a héten

(#79) #16820480 válasza erdoke (#78) üzenetére


#16820480
törölt tag

a szélén ez is. igaz, hogy ez a rész elég kis részét teszi ki a telefonnak, de akkor is :D
egyébként a vastagság nem nagy dolog, engem sokkal jobban zavar, ha túl széles egy készülék.

(#80) Gordiann válasza moonman (#54) üzenetére


Gordiann
őstag

Értékelem, hogy amennyire tudod, "támogatod" a MS-ot (meg szidod az Apple-t :DDD ). Okés. De hogy a binget dicsérni és "csak azt használni"....hát kicsit túlzásba viszed. Én próbáltam bing-el keresni. Mert tetszett, hogy újdonság, meg szép, meg sok mindent megtalált. Aztán pár nap után azt mondtam: "hát ez nagyon sz*r". Azóta nem is nyomtam rá. Van 2 haverom, aki ugyancsak próbálgatta, az egyik 1 óra után mondta, hogy "á, egy nagy 0", a másik meg 1 nap után, hogy "nem jó, semmit nem talál, sz*r".
Ezek a vélemények ugye szlengesen kisarkítottak, de a lényeg látszik, a bing nem alternatívája a google-nek egy átlag (magyar) ember számára.

(#81) moonman válasza Gordiann (#80) üzenetére


moonman
titán

én meg pár nap után azt mondtam, hogy "ez a google mekkora szar" :D a találatok fele szponzorált vacak, köze nincs a témához, a másik meg fórumhozzászólások, ahol azt tanácsolják, hogy keressek a google-n. :D

a haverjaid pedig nem tudnak keresni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#82) #16820480 válasza moonman (#81) üzenetére


#16820480
törölt tag

én a múltkor azért akadtam ki a google-re, mert beírtam valamit direkt magyarul, hogy magyar találatokat hozzon, erre lefordította angolra, és azt kereste meg... (oké, olyan szó volt, ami latinból jött magyarosított, de akkor is).
néha ez a túlzott automatizálás kiakasztó. a chromiumban megjelenő automatikus oldalfordítást is kikapcsoltam, mert folyton le akarta nekem fordítgatni a kínai oldalakat :U

(#83) moonman válasza #16820480 (#82) üzenetére


moonman
titán

egyik sem tökéletes, de a Google valóban az agyamra mászik nekem is a folytonos helyesbítéseivel. de a legnagyobb gondom ezen kívül is a találatok minősége volt. van, amiben a mai napig jobb a Google (pl. Maps szigorúan Google, itthon nagyon jó), de az alapértelmezett a Bing. még szerencse, hogy egyetlen kattintás és bármilyen keresővel tolhatja az ember. :)

[ Szerkesztve ]

(#84) #16820480 válasza moonman (#83) üzenetére


#16820480
törölt tag

nekem most úgy van megcsinálva, hogy ha a címsávban úgy kezdek képelni, hogy "bing ...." akkor azzal keres, amúgy google. de ritkán használom mondjuk, mert a legtöbb dolgot vagy megtalálom google alatt, vagy baidu kell hozzá.

(#85) Ricardo


Ricardo
félisten

Olyan érzésem van mintha az MS vezérkara Apple továbbképzésekre járna. :(

(#86) blueMerle válasza moonman (#81) üzenetére


blueMerle
veterán

Mi az hogy nem tud keresni? Beírom a kulcsszót és megnyomom a gombot. Ezen mit nem lehet tudni??!! Mert ezek szerint én sem tudok, a Bing nálam is csak nagyon ritkán hoz érdemi eredményt, és ugyanez igaz az én nagyon széles ismerettségi körömre is, ami nem két haver. :U Bárki akit kérdeztem a Bingröl csak legyintett hogy egy rakás szar. Ha pedig valójában jó, de diploma kell hozzá és kurzus hogy valaki profin kezelje, akkor azért szar. Érted már? :U

[ Szerkesztve ]

(#87) moonman válasza blueMerle (#86) üzenetére


moonman
titán

nem, nem értem. én is beírom és megnyomom a keresés gombot, viszont nálam valamiért legalább ugyanolyan, ha nem jobb találatokat ad. magyar nyelven nem tagadom, jobb a Google, de meglehetősen keveset keresek magyarul.

(#88) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Hozzátenném, hogy ha jó lesz az új Symbian, akkor oda is fog átmenni sok elpártoló.
Csak nehogy ott is ezt az utat válasszák....

valami

(#89) erdoke válasza Quasi_modo (#88) üzenetére


erdoke
titán

Már a 3-as is Q3-ra csúszott, az igazán ígéretesnek tűnő 4-esnek talán már a 7.5-tel kell küzdenie. A többi OS-ről nem is beszélve.

A legjobb aláírás a héten

(#90) Karma válasza Quasi_modo (#88) üzenetére


Karma
félisten

Nem ezt választják, Eldar Murtazin írta, hogy ugyanaz az egész, pepitában.
Csak még kevésbé működik.

"nothing new here in 3... only some corrections of mistakes.
do not believe in it at all"

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#91) Quasi_modo válasza Karma (#90) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Csak még kevésbé működik
Ezt akkor fogadom el, ha kint van az első ilyen készülék és tesztelték. Bár a 3-as úgysem érint.

[ Szerkesztve ]

valami

(#92) #16820480 válasza Quasi_modo (#91) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem is ez a lényeg, hanem az, hogy már megint nem csinálnak semmit. amikor bevezették az új elnevezést, akkor nagy felháborodás volt egyeysek részéről, hogy páran kimondták(-tuk), hogy ez csak egy átcímkézett S60. nos, azóta nemhogy ez igaz lett, de úgy tűnik, hogy még a ^3-ig bezárólag semmit nem látunk abból a beígért hatalmas megújulásból, ez pedig szerintem elég gáz önmagában is. megpróbálják marketinggel eladni tök ugyanazt a terméket új néven... :(

(#93) joey04 válasza Quasi_modo (#88) üzenetére


joey04
titán

szerintem meg nem fognak sokan átmenni. :N

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#94) Quasi_modo válasza #16820480 (#92) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

megpróbálják marketinggel eladni tök ugyanazt a terméket új néven...
Erre mondtam, hogy a 3-as nem érint.

joey20 szerintem meg nem fognak sokan átmenni.
Ezt meg majd az idő eldönti. Egyelőre nem láttuk élni sem a 4-es Symbiant, sem a WP7-et.
Ez most legfeljebb tippverseny.

[ Szerkesztve ]

valami

(#95) joey04 válasza Quasi_modo (#94) üzenetére


joey04
titán

az. de én most semmit nem látok az új symbianban, sokkal inkább egy régebbi wm rendszer mint az

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#96) Quasi_modo válasza joey04 (#95) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

de én most semmit nem látok az új symbianban
Mivel szinte semmit nem tudsz róla. Én sem.

valami

(#97) joey04 válasza Quasi_modo (#96) üzenetére


joey04
titán

ahogy nézem, alapjaiban nem fog megújulni. nekem ez elég

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#98) Quasi_modo válasza joey04 (#97) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

alapjaiban nem fog megújulni
Az a 3-as. De elmondom mégegyszer, hogy számomra a 4-es az érdekes. Arról meg te sem tudsz semmit.

valami

(#99) joey04 válasza Quasi_modo (#98) üzenetére


joey04
titán

ahhoz képest milyen reményteli, pozitív üzeneteket közvetített a nokia a hármasról is, nem sok jót várok.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#100) Plexicushio


Plexicushio
senior tag

Részemről is sokkal (ezerszer) inkább egy 6.5.3 Sense UI-val mint ez a 3-as symbi...
:(

(#101) Quasi_modo válasza Plexicushio (#100) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Te már biztos sokat tudsz róla.
De hát semmire sem köteleznek.

valami

(#102) Karma válasza Quasi_modo (#101) üzenetére


Karma
félisten

Eleg sokat lehet mar rola tudni egyebkent is.
Olvasni kell a Symbian Foundation blogjait.

“All nothings are not equal.”

(#103) Plexicushio válasza Quasi_modo (#101) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Ne legyenek utópiáid, hogy akár csak meg is közelítene egy 6.5-öt Sense UI-val használhatóság, és élmény szempontjából.
Én leszek az első aki megkövetlek ha mégis.

Csak hogy sok szempontból túl nagy az érdek-ellenérdek, kompromisszum azzal, hogy a Nokia fejleszti. És az SPB sem tud majd csodát tenni vele.

[ Szerkesztve ]

(#104) Quasi_modo válasza Plexicushio (#103) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ne legyenek utópiáid
Vannak?
Akkor leírom mégegyszer: engem a 4-es érinthet. A 3-ast csak érdeklődve figyelem.
Ha neked a 6.5 tetszik, akkor azt használod és kész. De van élet azon túl is.

[ Szerkesztve ]

valami

(#105) Plexicushio válasza Quasi_modo (#104) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Mikor kijön a 4-es, az épp' jelenlegi Android release úgyis csúnyán elveri. :)) :DD

Ettől függetlenül nem vagyok egy expert júzer, nekem elég sok minden megteszi akár valamilyen szinten a jelenlegi symbi is, csak hát...na... ;]

[ Szerkesztve ]

(#106) Quasi_modo válasza Plexicushio (#105) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Mikor kijön a 4-es, az épp' jelenlegi Android release úgyis csúnyán elveri
Te egy jós vagy. :C

[ Szerkesztve ]

valami

(#107) Ricardo válasza Plexicushio (#105) üzenetére


Ricardo
félisten

Ezek szerint mindegy csak ne Symbian.

(#108) Plexicushio válasza Ricardo (#107) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Nem-nem..

"csak hát..na" - azaz ha már sok pénzt ölök bele, és annyiért (szerintem) jobbat is kapok, akkor nem kérdés.
Egyik OS-nek sem vagyok fanatikus imádója/utálója. Pl. WP7-et biztos nem vennék, az iPhone-ért sem halok meg, Blackberry dettó.

Csak egyetértek joey azon postjaival, hogy egyszerűen nem látszik a symbianban, (Nokiában) hogy pontenciálisan gyökeres változásokkal apellálna a közeljövöben. :(

We'll see!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.