Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) drkbl


drkbl
őstag

"A korábbiakkal ellentétben a szalagos menü elrejthető a menü jobb alsó sarkában található nyíllal, így kevesebb értékes szerkesztői felületet vesz el."

Ez a 2010-es változatban is pontosan így működött, a (?) gomb mellett található a nyíl.

(#2) ddekany


ddekany
veterán

A minimalista kinézet, hát... lépjünk túl rajta, hátha praktikus. Na de a fejléc jobb oldalán az a nyomtatott áramkör díszítés az komoly? Általában nem érdekel a kinézete semminek, de ez rettentően zavaró vizuálisan. Mintha véletlenül valami vízjel rálógna a képre, és az ember állandóan vágyik rá, hogy letakarítsa... Nincs senki ott akinek van szépérzéke? :F Szóval minimál miden, de ez a csicsa, ami viszont ronda és amúgy jól megvezeti a szemet is (elsőre valami fülnek néztem), kellett...

[ Szerkesztve ]

(#3) Alchemist válasza ddekany (#2) üzenetére


Alchemist
addikt

Akkor már inkább vették volna át a Star Trek LCARS GUI-t! :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#4) N€T0X|N válasza drkbl (#1) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Sőt a 2007-ben is így működik, csak nincs nyíl, hanem valamelyik menüpontra kell duplán klikkelni... :U

Sent from my keyBoard

(#5) Sanya


Sanya
nagyúr

ez tényleg nagy képesség :D

De most lefordítjátok a marketinganyagot és saját ötletként leírjátok ide a blogba? :)

Én olyat szeretnék látni, hogy az oszlopok tetejére ilyeneket írjanak: office 2003, 2007, 2010, 2013
és a tulajdonságok az első oszlopban sorakoznak és a megfelelő feliratok alatti oszlopokban odaírva: Tuggya, nem tuggya.ilyet nem lehet? vagy a legtöbbet a skin, azaz a kialakított felület változott :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6) Inarus válasza drkbl (#1) üzenetére


Inarus
addikt

Javítva.
(#5) Sanya: Nyugi, az ötleted is szerepel a terveink között. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) JoeYi


JoeYi
őstag

az ikonok designja és úgy egyben az egész cuccé visszalépés a 2010-het képest

(#8) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

pdf szerkesztés ...

Akkor ezzel a Microsoft ki akarja a pdf formátumot nyírni? Eddig ugye pont az volt a lényeg, hogy a pdf-et max kinyomtatod, de nem tudsz hozzányúlni. Ezt még az Acrobattal (nem reader!) is macerásnak találtam.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#9) .mf válasza ddekany (#2) üzenetére


.mf
veterán

S akkor még a "Péter"-t, a SP-os avatart és a szmájlit még nem is említettük :))
Ugye ez az "Office Home version", s az "Enterprise edition" nem ilyen komolytalan?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) Inarus válasza .mf (#9) üzenetére


Inarus
addikt

Az a Live fiók (az avatar), és a visszajelzést szolgáló két egyszerű gomb. Nincs további infóm, de nem hinném, hogy a végleges változatban benne lennének.

(#11) Воланд válasza ddekany (#2) üzenetére


Воланд
titán

[link]

ha nem tetszik, akkor kivalasztod, hgy ne legyen ott grafika.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12) MongolZ


MongolZ
addikt

Nem értem. Az egyszerűségre törekednek, de közben meg minden egyes Enter után animációt láthatunk, ahogy "átfolyik" a kurzor a következő sorba. Ez miért jó?

Eddig a puritánságra törekedtem a programok során, minden a lehető legegyszerűbb, animációktól mentes legyen, nincs félig átlátszó ablak, nincs ki-becsúszó menü, stb. a végletekig fokozva.
De most, hogy már lassan mindenhol ezt az "egyszerűséget" látom, már átcsapott az igénytelenségbe. De lehet, hogy csak simán az taszít, ha ugyanazt látom magamnál, mint mindenki másnál.

Kérdés: Annak látnám értelmét, hogy a görgetés idejéig (+ fél mp) megjelenik egy nagyobb csúszka. Ha jól értem, ez történt meg az új Office-ban?

[ Szerkesztve ]

(#13) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Sikerült egy kicsit visszalépni a ronda Win95-féle szürke felület felé. Bár én már annak is nagyon örülnék ha a GUI nem úgy épülne föl, hogy egy alap ronda felület van felaggatva valamilyen skinnel.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#14) Alchemist válasza -=RelakS=- (#8) üzenetére


Alchemist
addikt

Ha jelszóval védve van, nem is lehet hozzányúlni.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#15) bakagaijin válasza Sanya (#5) üzenetére


bakagaijin
tag

De legalább HANGOS a menü :D

Remélem a menügomb-kombinációk továbbra is működnek, azok emberemlékezet óta nem változtak (ha jól emlékszem a word 5-nél kellett újratanulni).

(#16) troller válasza Alchemist (#14) üzenetére


troller
senior tag

Dehogynem... ;]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#17) nvyktor válasza bakagaijin (#15) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Ez így ebben a formában nem igaz szerintem...

Voltak a Wordnek egymástól gyökeresen eltérő bill. kombinációi, de már nem emléxem, hogy melyikben:

Ctrl + F: keresés / félkövér
Ctrl + R: keresés
Ctrl + B: félkövér

Majd egy nálam jobban emlékező ember megmondja a verziókat, de úgy emlékszem, hogy Office 2000 / Xp / 2003 körül volt...

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#18) Alchemist válasza troller (#16) üzenetére


Alchemist
addikt

Nem tudta kinyitni a jelszóval védett pdf-emet (kérte, hogy adjam meg a jelszót). :)

De ha sikerülne is, akkor sem az Office-on múlik.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#19) #06658560 válasza bakagaijin (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

Office 2003-2007 váltásnál változtak a gombok, angol kiadás esetén. Amit meg tudtam csinálni csak klavival korábban, ahhoz minden újra kellett bogarászni, elérési utak változtakDe jelenleg német 2003 a crtrl+bm ctrl+i kombókat nem kezeli német klaviról. Pedig azt jelzi a program müködö bill. kombónak.

(#20) troller válasza Alchemist (#18) üzenetére


troller
senior tag

Én igazából offline programot használok rá, eddig vitt minden jelszavas pdf-et (jellemzően egyetemi jegyzet és halálom monitorról tanulni). Rágugliztam a pdfunlocker-re és ezt az oldalt is feldobta, sajna most nincs jelszavas pdf-em, hogy kipróbáljam.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#21) ddekany válasza Воланд (#11) üzenetére


ddekany
veterán

Ja, hogy ez ilyen skinezés mint böngészőkben. Az MS felelős dolgozója akkor sem volt szerintem teljesen ép... már ha ez az alapértelmezés.

(#22) ddekany válasza MongolZ (#12) üzenetére


ddekany
veterán

"Az egyszerűségre törekednek, de közben meg minden egyes Enter után animációt láthatunk, ahogy "átfolyik" a kurzor a következő sorba. Ez miért jó?"

Ez az új őrület mobilokon is. Minimalista dizájn, de mindennek vaj-simán orrba-szájba animálnia kell. Amúgy látom a kurzor jobbra mozgását is animálták, hogy ne ugorjon: [link]. Azért ez már fáj... (A sortöréses animációt sajnos nem találtam.)

(#23) Воланд válasza ddekany (#21) üzenetére


Воланд
titán

nem az az alapertelmezett. telepites kozben kerdez ra, hogy melyiket szeretned es alapbol a "none", tehat a sima feher van beallitva.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24) ddekany válasza Воланд (#23) üzenetére


ddekany
veterán

Vagy úgy. Feltételeztem, hogy egy bemutatót/tesztet a cikkíró alapértelmezésekkel csinál...

(#25) Alchemist válasza ddekany (#22) üzenetére


Alchemist
addikt

Ha ki lehet kapcsolni az animációkat, akkor nincs baj...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#26) janos1988


janos1988
addikt

Szerintem ezt a "sok" és "nélkülözhetetlen" fejlesztést patch formájában is kiadhatták volna. Ja de akkor....

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#27) ddekany válasza Alchemist (#25) üzenetére


ddekany
veterán

Amit gyorsan láttam a Google találatokban, hogy regedittel lehet kikapcsolni... (Persze a véglegesben ez még változhat.)

(#28) buherton


buherton
őstag

Ez az új MS design vonal egyáltalán nem jön be nekem. Még nem volt szerencsém látni se a win8-at se az officet (hétvégén végig nézem töviről hegyire), de már a képek alapján sincs meg bennem, hogy most befizessek rá. Win7 + 2010 páros kifejezetten tetszetős. Emlékszem amikor legelőször tettem fel, akkor nagyon fura volt de egy fél nap nyüstölés után rögtön helyére állt minden. Ha nem tetszik és a win7 is elavult lesz illetve az MS nem változtat, akkor teljesen átállok linuxra.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#29) -=RelakS=- válasza Alchemist (#14) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezzel az erővel mentek egy másolatot a word fájlból, megadok egy kilométer hosszú jelszót úgy, hogy belecsapkodok a billentyűzetbe, és nyissa ki ha tudja.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#30) Alchemist válasza -=RelakS=- (#29) üzenetére


Alchemist
addikt

Minden jelszótörőt úgy érdemes tesztelni, hogy nehéz jelszót adok neki.
Ha ennek ellenére is feltöri, akkor problémás a védelem implementációja.
Ha nem töri fel (egyhamar), akkor már tudom, hogy megfelelő erősségű jelszó biztos védelmet ad.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#31) -=RelakS=- válasza Alchemist (#30) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Vagy 6 éve kolléga szerzett excelhez jelszó feltörő programot, és kért tőlem egy kódolt fájlt.
kb 3 óra múlva inkább megkérdezte, hogy milyen hosszú jelszót adtam neki :D
Valami 11 karakterest :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#32) nvyktor válasza -=RelakS=- (#31) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Akkor hamar feladta... :C
Nálunk a jelszótörő 10 órát futott hiába... :DD

Védd a fákat! Egyél hódot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.