Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A Panasonic-nak van hasonló katonai minősítésű cuccai. Nagyon komoly, de az ára is... [link]
Nem tudtam, hogy a Dell-nek is van ilyen ága.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2) koby11h válasza tibaimp (#1) üzenetére


koby11h
aktív tag

Igen, azok a Thougbook-ok is hasonlóak, drágák, nehezek, full gumik de elég jól bírják. Mióta lehet SSD-t rakni beléjük és alacsony fogyasztású procikkal vannak, azóta egész jók!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#3) Dhampir válasza tibaimp (#1) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, van.

Például az Interstellar, magyar nevén Csillagok között című filmben Matthew McConaughey Dell Latitude E6420 XFR típust használt. :)

[ Szerkesztve ]

(#4) #90088192 válasza tibaimp (#1) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nekem van egy Toughbook azt hordom magammal munkába, nem számít ha a repülőtéren leesik, vagy egyéb nyavaja éri.
Igaz ez egy régi CF-19 amiben én raktam SSD-t.
A soros port ami nagyon jól tud jönni. :K

(#5) Dark Archon


Dark Archon
addikt

A mezei Latitude-okkal is csinálhatnának valamit. Én teljesen ledöbbentem, hogy egy munkára szánt laptopnál nem lehet RAM-ot bővíteni, mert az alaplapra van forrasztva. Mindez azért, hogy néhány mm-rel vékonyabb legyen.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#6) tibaimp válasza Dhampir (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Érdekes! Amúgy tényleg. Akkor fel sem tűnt.

szerk:
Agyturbina: mire kell a soros port? Régebbi megmunkáló gépekhez például?

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) #90088192 válasza tibaimp (#6) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ipari szabvány az RS-232, akár 500m-t is át lehet vele hidalni komolyabb gond nélkül.
Annó az akkumulátor töltők/UPS- ekhez kellett, most meg a Sitec szabályzó berendezésekhez használom.
Az USB átalakítók is jók tudnak lenni, de extra macera, meg nem mindig működik.

[ Szerkesztve ]

(#8) tibaimp válasza #90088192 (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Értem! Nálunk régebbi megmunkáló és tesztelő gépekhez kell(ett), mivel win98 fut rajtuk, meg "kis" floppy meghajtó :K . Komoly cuccok ezek...Csakhogy nem 2 Ft lecserélni ezeket.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) koby11h válasza tibaimp (#8) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nálunk is ez van, vagy soros port a régi megmunkálókon, vagy max. 2GB CF kártyák...
Jó tud az lenni ha van egy soros portos laptop.
APC UPS-ek is vannak még régiek amikhez kell.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10) #90088192 válasza koby11h (#9) üzenetére


#90088192
törölt tag

Gyakorlatilag azon a ponton keresztül lehet kalibralni, csak a régi terminál kell hozzá. :K meg a sorszámot át lehet írni, meg amit akarsz, csak tudni kell a parancsokat. :K

(#11) Peet


Peet
senior tag

Jók ezek a strapa laptopok, de nagyon drágák. 3-4 de akár több sima laptopot is veszek egy ilyen árából, és egyáltalán nem biztos, hogy annyival tovább is bírják. (Gondolom nem minden héten ejti le valaki ezeket.) A szűk keresztmetszet a HDD volt sokáig a laptopoknál, de mióta van SSD, minden laptop jobban bírja a rázkódást.

(#12) Dark Archon válasza Peet (#11) üzenetére


Dark Archon
addikt

De, adott körülmények között tovább bírják. Nem feltétlen irodai felhasználásra vannak tervezve, hanem a terepre.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#13) Peet válasza Dark Archon (#12) üzenetére


Peet
senior tag

Igaz. Azt néztem vannak strapabíró táskák is laptopokhoz. [link] Ez már "majdnem" ugyanolyanná teszi, ráadásul a táskát elég egyszer megvenni, a laptopot lehet idővel cserélni benne, ha nincs nagy méretkülönbség.

(#14) Dark Archon válasza Peet (#13) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ettől nem lesz vízállóbb a billentyűzet vagy a képernyő. Ha ott van az ember Bivalyba...nádon egy mező közepén mondjuk egy villamos- vagy optikai elosztószekrénynél a sárban, és a laptop az ajtón levő polcon van, majd leszakad az ég, esetleg koszos kesztyűvel kell nyomkodni, a táska nem segít.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.