Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31) Nimrod


Nimrod
addikt

Ez is kezd már örök vitatéma lenni.
Régen én is elvettem, mert ugye pénz az osztogatónak, akinek nem elég egész nap ott ácsorogni és jópofizni, még a munkáltatója is belerúg párszor (ilyen meg olyan levonások, stb.), nekem meg semmibe sem kerül és kukába is dobom. Az is részben hibás feltevés, hogy keressen az ilyen más munkát... rendben, de ha nem kap vagy csak hasonlóan kellemeset?
Egy ideje viszont már én sem nagyon veszem el, mert beleuntam és támogatni sem akarom ezt a fajta kizsákmányolást.
Bár sajnos az is tény, hogy ezzel nem feltétlen teszek jót az osztogatónak.
Viszont, gondolkodjunk picit tovább.
Ha szinte senki sem veszi el a szórólapokat (és nem is löki föl az osztogatót mérgében), akkor egyrészt csökken a papírszemét mennyisége (amiből még így is jócskán marad), másrészt megszűnik ez a fajta munka.

Ez munkavállalóként nem feltétlen jó, de gondoljunk bele a reklámiparba. Ha nem megy egy reklámozási mód, akkor másikat kell helyette keresni. Tehát a szórólapozás mint reklámtevékenység megszűnne, de jönne a helyébe más, amihez szintén kelleni fog valamennyi emberi munkaerő. És hopp, megint ott a munka. Már csak egy barátságosabb reklámozási módot kell kitalálni és emberibb fizetést adni a piramis legalján lévőknek is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.