Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) direwolf válasza LSiki (#47) üzenetére


direwolf
őstag

Nincsenek random akadások, FC-k, rebootok? Minden szépen folyamatosan megy? Ezeknek a kínai vasaknak ez a rákfenéje :(

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#52) kelzsoca válasza direwolf (#51) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nincsenek.

(#50) Looserke

Megtörtént. :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#53) LSiki válasza kelzsoca (#49) üzenetére


LSiki
tag

Köszi, mindenki nevében is.

(#54) LSiki válasza direwolf (#51) üzenetére


LSiki
tag

Néha előfordulnak akadások, de nem veszélyes mértékben. Reboot nem volt, az FC nem tudom mit jelent.

(#55) direwolf válasza LSiki (#54) üzenetére


direwolf
őstag

A nem vészes mértékben az mit jelent? Mondjuk 0.1 sec vagy 1-2 sec? Jellemzően mikor?
Csak azért érdekel, mert a Rockchip RK3066 -nak van egy hibás NAND drivere ami borzalmas akadásokat okoz, néha másodpercekre megáll az egész rendszer. Ebbe nem szeretnék még egyszer belefutni.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#56) kelzsoca válasza direwolf (#55) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nem, erről szó sincs, micro akadások lehetnek, de több másodpercre nem "fagy" be a rendszer ha erre gondolsz.

https://vertigostore.eu

(#57) LSiki válasza direwolf (#55) üzenetére


LSiki
tag

Maradjunk 0.1 sec-nél és a nagy mennyiségű adat(jellemzően kép - weboldalak, Play áruház ) betöltésekor-görgetése során.

(#58) direwolf válasza kelzsoca (#56) üzenetére


direwolf
őstag

Thx, ez jó hír.

@LSiki: neked is köszi

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#59) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Az xTAB-8Q készüléknek külön topic indult, amit itt értek el.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#60) tjb007


tjb007
nagyúr

7Q javítás érkezett: [link]

(#61) luckyman


luckyman
aktív tag

Tegnap este meghozták a 7q-t. Ajándék lesz hétvégén a kislányomnak, ezért este nem nézegettem. Most be akartam kapcsolni, és nem tudom. Létezik, hogy nincs feltöltve gyárilag?

(#62) zoli03 válasza luckyman (#61) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem a 8Q 100%-ra fel volt töltve, mikor kivettem a dobozból.

(#63) Biluxzsolt válasza zoli03 (#62) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Szintén 8Q és 100%-os akkuval jött.

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#64) kelzsoca válasza luckyman (#61) üzenetére


kelzsoca
félisten

Tedd fel töltőre nyugodtan.

https://vertigostore.eu

(#65) calogero198


calogero198
csendes tag

Sziasztok!

Dyndns-en keresztüli kamerás megfigyeléshez(pl.: emailben mozgásra képet küld a kamera, MMS, talán mozgókép is stb.) szeretnék az okos-telefonos megfigyelés helyett (mert kicsi a képernyő) egy nagyobb kijelzős hordozható eszközt. Tudom, hogy elsősorban a GSM hálózat befolyásolja az átvitelt, de egy pl.: Wayteq xTAB 7q vagy 8q beleférne (már ami az árat és a tudást illeti). Esetleg LENOVO A3500FL. Kérdésem, hogy erre a felhasználásra megfelelne valamelyik? Tehát 7" kijelző legalább 1GB , erősebb akksi + WiFi + gondolom a 3G a jó internetkapcsolathoz szükséges?! Mivel szabadtéren is használnám gondolkodom ezen a napfényben is jól látható kijelzőn (bár nem tudom hogy ezt ez a kategória tudja e?) Játékra egyáltalán nem használnám.

[ Szerkesztve ]

(#66) kelzsoca válasza calogero198 (#65) üzenetére


kelzsoca
félisten

Üdv!

Nagyobb akkumulátor miatt a 8Q-t mondanám, viszont ezek csak WiFi-s készülékek, SIM kártyát/előfizetést csak külső stick-en keresztül, vagy hordozható routeren keresztül tudnád megoldani.

https://vertigostore.eu

(#67) luckyman válasza kelzsoca (#64) üzenetére


luckyman
aktív tag

Fel is teszem este, csak fura. Bekapcsolva csomagolták el? És annyi szusz sincs benne, hogy egy pillanatra bekapcsoljon? Attól félek, hogy cserével kezdhetem. Este kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#68) kelzsoca válasza luckyman (#67) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, akár az is lehet, kérlek próbáld meg a töltést.

https://vertigostore.eu

(#69) luckyman válasza kelzsoca (#68) üzenetére


luckyman
aktív tag

Működik, le volt merülve. Hogyan tudom bekapcsolni, vagy éppen kikapcsolni a gps-t? Elvileg van benne, nem? A helymeghatározás lenne az?

(#70) luckyman válasza luckyman (#69) üzenetére


luckyman
aktív tag

Ha valakit érdekel még az antutu 22 ezer feletti értéket produkált.

(#71) zoli03 válasza luckyman (#69) üzenetére


zoli03
őstag

Beállítások > Tartózkodási hely > bekapcsolod a jobb felső sarokban > ha akarod, a módot kiválasztod.

(#72) luckyman válasza luckyman (#61) üzenetére


luckyman
aktív tag

Töltéskor játék közben melegedése hivatkozva kikapcsolt kétszer is. Normális vagy aggódjak?

(#73) Matykoh válasza luckyman (#72) üzenetére


Matykoh
tag

Szerintem normális. A játék is, meg a töltés is melegíti a gépet - de nem vagyok szaki -.

(#74) cappa72


cappa72
nagyúr

WayteQ xTab 7Q tablet esetén is van lehetőség megnövelni a belső tárhelyet 2GB-ról akár 6GB-ra, miközben tudni kell azt, hogy ezt az USB-tár rovására tehetjük meg.

Mindenek előtt azonban fontos tudni azt a tényt, hogy ez a módosítása törli mind a belső tárhelyet, mind pedig az USB-tárat. Tehát a saját adatokat , ha meg szeretnénk őrizni, mindenképpen menteni kel. Leginkább még nem belakott készüléken érdemes elvégezni.

Az említett változtatási csomag a blogomban megtalálható, picit bővebb információkkal. Az ezzel kapcsolatos kérdéseket itt a fórumtémában tegyétek fel.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#75) hadogabi1


hadogabi1
senior tag

Én most akarok venni egy új gps-t. Fateréké x960 bt hd volt. Találtam annak az utódját x980 bt-t. Megtaláltam ezt is tab formályában x8Q -t. Mindenképp Igo Primo-val szeretném használni. Nem 1 évre veszem a gps-t. Tab funkciói nem nagyon érdekelnek viszont ez a plusz 10-13 ezer ft teljesen mindegy. Kérdés használja akárki itt a tabot gps-re? Mennyire ment fel rá az igo az androidos. Tudom hogy a 2 gps-ra teljesen más igo is kell. Műholdvesztés előfordul esetleg? Nem zavaró a kocsiban a 8-as méret az 5-öshöz képest. Esetleg kapható -e hozzá kocsiba tartó. Szivargyújtóról tölthető-e. Egyáltalán az a lényeg hogy mennyire használható az egész akár komplett gps helyett.

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#76) cappa72 válasza hadogabi1 (#75) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igo nem érhető el hivatalosan csak néhány kivételt elteklintve, így ezt a témát ne feszegesd légyszives.
[link]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#77) hadogabi1 válasza cappa72 (#76) üzenetére


hadogabi1
senior tag

Akkor ha más programmal használom ugyanaz a kérdés. Mennyire működik gps-ként.

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#78) kelzsoca válasza hadogabi1 (#75) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha nem lenne használható, akkor nem lehetne bundle csomagban Sygic-al megvásárolni a készülékeket, autós tartó, és szivargyújtóról is tölthetőek a készülékek.

Viszont ha a tablet funkciók nem érdekelnek, én azt mondom akkor inkább érdemes céleszközt venni, a már említett 980 bt-t például.

https://vertigostore.eu

(#79) Gaben84


Gaben84
csendes tag

Sziasztok!

Billentyűzettel próbálta már valaki a készüléket? OTG-t elvileg tudnia kell, vagy ettől függetlenül felmerülhet kompatibilitási probléma?

Köszi

(#80) Kreash


Kreash
aktív tag

Sziasztok.
Tegnap vettünk egy Wayteq 7q gépet, de a gps nem talál műholdat, ablaknál néztem, wifivel de semmi.
Sygic al vettem, helymeghatározás megy kb 1 órán keresztül és semmi más nem történik.
Google maps nál már volt valami, de az se pontos, kb 1 utcával lejjebb adja be a tartózkodási pozíciót.
Gps status & toolbox-t letöltöttem de azzal sem történik semmi.

Ötletek ?

(#81) Kreash válasza Gaben84 (#79) üzenetére


Kreash
aktív tag

Szia.
Kipróbáltam neked 2 billentyűzettel is, Logitech k200 al és k400r el is simán működik, utóbbin még a tapipad is tökéletes.

(#82) cappa72 válasza Kreash (#80) üzenetére


cappa72
nagyúr

Kipróbáltam ma a sportstracker-rel, és az ablakban wifivel nekem sem talált jelet.
Az utcára kimentem, 50m séta után már követte az útvonalat.
Szabadban próbáltad?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#83) Kreash válasza cappa72 (#82) üzenetére


Kreash
aktív tag

Csak külső ablakpárkányon néztem ,de ott se volt semmi, de csak először találna ilyen nehezen jelet ?
Csak van egy másik tablet is, az simán talál bent jelet wifivel,vagy anélkül igaz kicsit lassabban.
De nem soká megpróbálom kint is akkor.

(#84) czifraj


czifraj
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tudna segiteni (wayteq xtab-7q gps),hogy tudnám a hangerőt megnövelni mert nagyon halk a régi gps-em 4x hangosabb.
+bluetooth összekapcsolom az autórádióval csatlakozik de a gps hangját nem viszi át.

Köszi: Czifraj

[ Szerkesztve ]

(#85) mc bubu


mc bubu
csendes tag

Üdv!
WAYTEQ XTAB 7Q (XTAB7Q-GPS_V1.01) készülékem lehetőség szerinti gyári visszaállítását szeretném megcsinálni. Csak a recovery menü illetve a hanyatt fekvő droid jön be, innen nem megy semerre.Elvileg lehet rá rom, ami SD kártyáról kezelhető. Nem igazán találok erre megoldást, sajna a recoveryből induló gyári visszaállítás sem működik. A készülék rootolt volt, és tökéletesen is működött. Én csesztem el valamit a rendszerben. A recoveryből elérhető az SD kártya. Nincs rajta hangerő gomb, de USB-s billentyűzet hangerő gombjaival simán kezelhető a recovery.

MC BUBU

(#86) cappa72 válasza mc bubu (#85) üzenetére


cappa72
nagyúr

A készülék rootolt volt, és tökéletesen is működött. Én csesztem el valamit a rendszerben.
Ha a rendszerben matattál és ezért nem indul, akkor factory resettel nem fogod tudni visszaállítani.

Azonban nincs minden veszve.
Ugyanis egy gyári rendszerről készített CWM mentést csináltam (link), amit vissza lehet tenni.
A recovery-t azonban ehhez le kell cserélni.
Ezt egy nem működő rendszer esetén már bajos megcsinálni, de azért nézd meg, hogy amikor elindítod a tabot, és látszólag nem indul, akkor van-e adb kapcsolat.
Ha van, akkor vélhetően kivitelezhető a recovery csere és a CWM visszaállítás is.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#87) mc bubu válasza cappa72 (#86) üzenetére


mc bubu
csendes tag

Köszönöm szépen. Mindenképpen letöltöm. Az ADB kapcsolatot már próbáltam, nem sikerült hangerőgomb hiánya miatt, feltételezem. A billentyűzeten levő hangerőgomb USB kapcsolattal működik, így viszont az USB foglalt. Állítólag lehet recoveryt cserélni SD-ről is. Talán ez lehet nálam a megoldás.

MC BUBU

(#88) cappa72 válasza mc bubu (#87) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hogyan tudtál belépni recovery-be?

A rendszer sima indításakor gondolom beragad, és nem megy tovább a "tekeri-tekeri" állapotnál.
Na itt kellene megnézni, hogy van-e adb kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#89) mc bubu válasza cappa72 (#88) üzenetére


mc bubu
csendes tag

A felnyitott hasú droid megjelenésekor egy rövid nyomás a bekapcsológombon, és megjelenik a recovery. Ha be van dugva az USB-s billentyűzet, annak a hangerő le gombjának és a bekapcsológomb együttes nyomásával indítom a gépet, akkor a billentyűzet hangerő le és fel gombjának használatával kezelhető a recovery. Szépen használható. Mondjuk, külső SD kezelését nem próbáltam, de a belsőn szépen körül tudok nézni.

MC BUBU

(#90) mc bubu válasza cappa72 (#88) üzenetére


mc bubu
csendes tag

Igen, egy darabig tekeri, aztán megjelenik a nyitott hasú droid. Az általad küldött rendszer SD-re másolásával ebből a recoveriből tudnám kezelni? Mondjuk, kibontva a Zipet...

[ Szerkesztve ]

MC BUBU

(#91) cappa72 válasza mc bubu (#90) üzenetére


cappa72
nagyúr

Tehát ahhoz, hogy belépj recovery-be nem csinálsz semmit, csak megnyomod a power gombot, és vársz?

Az eredeti kérdés pedig úgy hangzik, hogy van-e adb kapcsolat?

Az általad küldött rendszer SD-re másolásával ebből a recoveriből tudnám kezelni?
Ha módosított recovery-d van, akkor igen, ha 3e gyári, akkor nem.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#92) mc bubu válasza mc bubu (#90) üzenetére


mc bubu
csendes tag

Köszönöm az eddigi segítségedet. Elindulok dolgozni, majd reggel jövök.

MC BUBU

(#93) mc bubu válasza mc bubu (#92) üzenetére


mc bubu
csendes tag

Igy van, csak megnyomom a power gombot. A recoverym gyári, ezen semmit nem módosítottam.

[ Szerkesztve ]

MC BUBU

(#94) cappa72 válasza mc bubu (#93) üzenetére


cappa72
nagyúr

Azt még megpróbálhatod, hogy az usb bill legyen rajta.
Majd amikor elkezdi tekerni az animációt bekapcsolás után, akkor az usb billentyűzeten megnyomod folyamatosan a hangerő le gombot, és vársz.
Ha ekkor is recovery-be keveredik, akkor nem működik a biztonsági mód.

De az adb kapcsolatra még mindig nem jött válasz. Ez lenne mindennek az alapja.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#95) mc bubu válasza cappa72 (#94) üzenetére


mc bubu
csendes tag

Az ADB-t csak holnap tudom kipróbálni, már minkahelyen vagyok és mobilról írok. Folyamatosan tartsam lenyomva a hagerő billentyűt? Az ADB kapcsolat létrehozására tudnál egy részletesebb leírást? Win 8.1-em van.

MC BUBU

(#96) mc bubu válasza cappa72 (#94) üzenetére


mc bubu
csendes tag

Üdv! Az ADB, ha jól csináltam, akkor nem indul. A recoveri lát mindent, külső-belső SD-t is, szépen lehet benne böngészni, de csak azt. A driver gépre dugáskor elindul, pittyen is, majd rövid idő után kilép. Felkiáltójel van benne. Ha a recoveriben vagyok, van ott egy adb-s menü. Ha arra lépek és elindítom, majd a billentyűzetet a kihúzom, és a gépet a PC-vel összedugom, akkor a driver az eszközkezelőben írja is az xtab 7q gps nevet, de ott is (felkiáltójel vagy kérdőjel van, nem is tudom, melyik. Itt megakadtam. Lehet, hogy a driver nem is kompatibilis a win 8.1-el. A recoverit nem lehet SD-ről telepíteni a már rajta levő recoveryvel?

MC BUBU

(#97) cappa72 válasza mc bubu (#96) üzenetére


cappa72
nagyúr

Akkor este megpróbálok kitalálni valamit.
(Nekem nem megy a gyari recoveryben billentyuzet, igaz, nincs multimedias)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#98) Tybee


Tybee
tag

Sziasztok!
7Q-hoz milyen tokot ajánlotok, amibe van billentyűzet?

(#99) Pilu84


Pilu84
újonc

Sziasztok!
Tegnap vettem egy WayteQ XTAB-7Q tabletet, és az lenne a kérdésem, hogy miért van az, hogy ha csatlakoztatom bluetooth-al a mobilomhoz, akkor képeket tudok fogadni/küldeni, viszont apk fájlokat nem tudok se oda se vissza küldeni?
Köszi a választ előre is.

(#100) MC-BUBU válasza Tybee (#98) üzenetére


MC-BUBU
újonc

Üdv! Köszönöm szépen, de végül is az lett a megoldás, hogy visszaküldtem szoftver frissítésre.
Az ötleteket azért szívcesen várom, hogy később meg lehessen oldani ezt a problémát. Mindenesetre ha megjön, előtte azért csinálok egy teljes rendszermentést. Azzal talán el lehet kerülni, mivel az elvileg recoveryből visszaállítható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.