Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Zsír cucc a gép :) Amúgy az F1GP-ben ha ahang minőségét leveszed, az is hozhat gyorsulást, legalábbis nekem mintha hozott volna :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#2) updog


updog
senior tag

Valahogy ez most durván beütött, hogy ez a játék színes volt :D Anno kizárólag monokróm monitorokon játszottam vele, az maradt meg hogy fekete-fehér (néha zöld :DDD ).

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#3) vrob válasza hcl (#1) üzenetére


vrob
tag

Rémlik valami. Ez nem a GP2-ben volt már? Abban volt a végletekig kicentizve, mivel lehetne még 1 fps-t nyerni. De majd megnézem az egyben is milyen opciók vannak még.

(#4) vrob válasza updog (#2) üzenetére


vrob
tag

Volt olyan korszak is Az majd egy másik bejegyzésben :D

[ Szerkesztve ]

(#5) vrob válasza hcl (#1) üzenetére


vrob
tag

Egyébként köszi! Nem tudom meddig mennek még ezek. Valószínű túlélnek minket, csak a Dallas BIOS-elem kombinációt kell pár évtizedenként karbantartani :)

(#6) hcl válasza vrob (#5) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elég tartós. Nem melegszik, nincs határon benne semmi.
Elektrolitkondenzátorok még, amik elfogynak, de azt meg csere.

Mutogatni való hater díszpinty

(#7) Hieronymus válasza updog (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem véletlenül.
Az akkori kártyák Hercules néven futottak és hatalmas 720 × 350 felbontással. A kártya bemutatásakor 499 dollárt kértek el egy darabért.

A színes változat első körben a CGA volt 320 × 200 felbontással, 16 szín megjelenítése volt lehetséges Szó szerint borzalmas volt, de színes volt a kijelző.

A következő generáció az EGA lett. A 640 × 350 felbontás és 16 szín már jónak tűnt.

Nem sokkal később jelent meg a VGA. Ez a megoldás már örök életű maradt, legalább is a nevében.
A szegény ember budget megoldása a monoVGA monitor volt. Immár szinte végtelen szürke árnyalatban lehetett nézni a monitort. A Herculest váltották ezek a monitorok a még a cégeknél egy részénél is, mert a munkához nem kellettek a színek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#8) sidi


sidi
junior tag

Köszönöm az írást, nagyon jó volt olvasni :R
Nekem zöld Philips CGA monitorral, de 386SX volt az első gép. Ezt a zöld-fekete színvilágot kifejezetten szerettem, DOS-ra jó volt, később én is rácsodálkoztam, hogy ezek a játékok színesek :)

"Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981

(#9) Hieronymus válasza sidi (#8) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A monitor inkább hecules volt. A CGA 16 színt tudott megjeleníteni, A hozzátartozó kártya képességei okán. A Herculesek leginkább sárga vagy zöld színben jelenítették meg a tartalmat. Nem lehetett színt változtatni rajtuk.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#10) vrob válasza Hieronymus (#9) üzenetére


vrob
tag

A CGA-ról nekem a 4 színű paletta jut eszembe, hivatalosan nem is tud többet grafikus módban. Az más kérdés mit ügyeskedtek ki belőle 30-40 évvel később. :)

@sidi, köszi, szerintem is Hercules lehetett.

(#11) sidi válasza vrob (#10) üzenetére


sidi
junior tag

Philips Computer Monitor 80, RCA bemenet (1 hang 1 kép) zöld megjelenítési szín,
eredetileg C64-hez volt, a hátulján külső potival lehetett áthangolni C64-re vagy PC-re,
az enyém most a szekrény tetején van, de ilyen mint ez: [link]
RCA kimenetű CGA kártyára kötve használtam:

[ Szerkesztve ]

"Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981

(#12) vrob válasza sidi (#11) üzenetére


vrob
tag

Na ilyen kombinációra nem gondoltam, pedig adja magát :)
Köszi a felvilágosítást :R
Hasonló élmény volt nekem is az első PC-m a zöld Herculessel. Annyival előrébb voltam, hogy ezen penge 720x350 felbontás is adott volt :)

https://www.youtube.com/watch?v=BEkDRa--YaY

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.