Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Értelmetlen az összehasonlítás, távolról sem egy kategória a kettő. Míg a Gear VR egy kis műanyag darab, amibe beleteheted a telódat, addig a Vive és az Oculus egy sokkal komplexebb rendszer.

Megyen!

(#2) NeBeLa válasza CptAdamica (#1) üzenetére


NeBeLa
csendes tag

+1

(#4) Wesder


Wesder
félisten

Suzukiból is több megy el, mint egy Mercedes-ből...

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#5) tibaimp válasza CptAdamica (#1) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez teljesen így van.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6) GeryFlash válasza CptAdamica (#1) üzenetére


GeryFlash
veterán

+1

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#7) sanyijedi


sanyijedi
őstag

ha már összehasonlítás akkor jó tudni, hogy a samsung sokkal több telefont eladott mint az Oculus Rift és sokkal több mosógépet mint a sony arról nem is beszélve, mennyivel több klímát mint a HTC.. :W :F

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#8) -Ben- válasza #32839680 (#3) üzenetére


-Ben-
veterán

+1 .... :K

(#9) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Szerintem klassz dolog, én főleg VR-ra "tervezett" tájképek nézegetésére és YouTube-ra használom, bár mostmár messze nem mindennapos ez nálam, van, hogy hetekig hozzá sem nyúlok.

(#10) Goblin12


Goblin12
őstag

Egy rendezvényen sikerült kipróbálnom, az Oculus Rift-et egy hatalmas csomag raktárat jártam be egy csomagként, nekem baromira tetszett, ha meg lesz a kellő tőke, tuti buy lesz. :K

(#11) #96302336 válasza #32839680 (#3) üzenetére


#96302336
törölt tag

Pontosan.
ÉS hozzátenni, hogy a Samsung csak egy kiegészítő, mig a többi natív VR eszköz. Már a statisztika is egy nagy bullshit. A kínai noname VR-ból saccperköbö tízszer annyi fogyott, mint a Samsung cuccából, mert töredék áron ugyanazt tudja.

(#12) 2ofthem válasza #96302336 (#11) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Messze nem tudja ugyanazt, de mindegy.

Nagyon jó móka egyébként a Gear Vr, de a felbontás ugye nem az igazi. Én nagyon várom hogy számítógéphez elfogadható áron kapható legyen valamilyen vr szemüveg, mert a jelenlegi árak a nevetséges kategóriába esnek.

[ Szerkesztve ]

(#13) Sys85 válasza 2ofthem (#12) üzenetére


Sys85
veterán

Engem nem is igazából a felbontás zavart a legjobban,hanem a lencsék torzítása.Gyakorlatilag középpen egy elég szűk tartományban volt csak aránylag éles a képe,ha kicsit jobbra/balra vagy fel/le néztem,már torzult a kép...
Persze ettől még igaz az is hogy karcsú a VR-hoz a QHD kijelző.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#14) Parallaxis válasza #96302336 (#11) üzenetére


Parallaxis
addikt

A kínai noname VR-ból saccperköbö tízszer annyi fogyott, mint a Samsung cuccából, mert töredék áron ugyanazt tudja.

A Gear saját hardverrel (giroszkóp, érzékelők, vezérlés) van szerelve, nem csak egy box, mint a kínai cuccok. Szóval össze sem lehet hasonlítani őket.

---

Gixxer88:

Persze ettől még igaz az is hogy karcsú a VR-hoz a QHD kijelző.

Nem a QHD a kevés, hanem a pentile alpixel elrendezés.
Hiába a QHD, ha a valódi alpixelszintű felbontás alig haladja meg a FHD-t.
Ezért van az, hogy a Playstation FHD-s VR szemüvegének jobbnak tűnik a felbontása.

[ Szerkesztve ]

(#15) slimshady válasza Goblin12 (#10) üzenetére


slimshady
senior tag

A varázs hamar elmúlhat. :)

üdv.: SlimShady

(#16) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Nálam is a szekrényben pihen, tartalom nem nagyon van rá. Egy Oculus azért más kategória. Nálunk már 2015-ben volt Oculus az anyacégnél, remélem idén kész lesz a program, amit demóztak, mert akkor tutti veszek egyet "céges" használatra.

Laci

(#17) Sys85 válasza Parallaxis (#14) üzenetére


Sys85
veterán

Ki kell hogy javítsalak,mert alig több a Gear VR mint a kínai cuccok.
Össz-vissz egy nyúlfarknyi elektronikát tartalmaz,ami kimerül egy pici nyomtatott áramkörben amire csatlakozik a touchpad a gombokkal,a proximity szenzor,a töltőport és maga a teló.
Minden más ami a VR működéséhez kell,az a telóban van,a gyro,a szoftver,minden.
A komolyabb VR szemüvegek (Vive,PS VR,Oculus Riff) tartalmaznak rendes hardvert,a Samsungé egy faék egyszerűségű kiegészítő cucc.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#18) #96302336 válasza Parallaxis (#14) üzenetére


#96302336
törölt tag

De. Egy box, semmi több. minden szenzor a telefonban van. A kínai holmikhoz is kapsz BT vezérlőt (a jobbakhoz)

(#19) Parallaxis válasza Sys85 (#17) üzenetére


Parallaxis
addikt

Minden más ami a VR működéséhez kell,az a telóban van,a gyro,a szoftver,minden.

A Gear VR saját gyro szenzort használ és még pár egyéb érzékelő is van pluszban benne.

[link]

A komolyabb VR szemüvegek (Vive,PS VR,Oculus Riff) tartalmaznak rendes hardvert,a Samsungé egy faék egyszerűségű kiegészítő cucc.

Nem egészen :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.