Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

Biztosítónál (Aegon) dolgoztam anno, ott is ugyanez van. Márpedig lakásbiztosítást elég sokan kötnek náluk. Fura, hogy ott nem lett belőle ilyen felháborodás. Azt hittem ez általános gyakorlat a cégeknél, mert számukra nyilván plusz költségekkel jár a csekkes számlázás a csoportos beszedéssel szemben. ( És persze úgy a fogyasztónak kevesebb esélye van "nem befizetni" a számlát abban a hónapban, ha valamiért megszorulnak, mert lekapják a számláról. Túlszámlázás esetén is jobban szeretnek abból a pozícióból tárgyalni a cégek, ha már náluk van a pénz, ezért nagyon fontos, hogy a csoportos beszedésnél, mindig korlátozzuk a beszedhető összeg maximumát.) A költségcsökkentés is teljesen érthető érv lenne a cégek részéről, nem tudom miért kell ez a környezetvédelmi kamu. A csekkel több bajuk van, arra külön embert kell felvenni akinek a fizetését ki kell termelni valahogy.

[ Szerkesztve ]

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#2) ArchElf


ArchElf
addikt

Pannonos flottás-cégnél ugyanez (igaz csináltak neki egy saját díjcsomagot). De már pénzintézetnél is találkoztam ilyennel: átutalás ingyen, csekken fizetve +400 Ft.

Ez kb. olyan, mint a Postán kártyával fizeni. Az egyszeri ember azt hisz, hogy POS terminál van ott, de nem. Egy POS-nek kinéző ATM (gyakorlatilag nem fizetsz a kártyával, hanem pénzt veszel fel egy "virtuális" automatából) :(

Sennalacy: Csekkel semmi baj nincs. A cég megkapja a PEK-től a befizetett csekkek adatait/azonosítóit (még a csekk-képeket is, ha kell). Persze ez a cégnek pénzbe kerül, de azért erre külön embert tartani nem kell... Persze a saját számlára érkező pénzeket egyszerűbb rendezgetbni - ha rendesen ki van töltve a közlemény mező. Viszont a rosszul, kitöltetlenül küldött utalásokat kibogozni - na ahhoz kell emberi munkaerő. Ilyen gond az előre legyártott postai csekkekkel nincs (kinyomtatott, leolvasható adatok, azonosítók).

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#3) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Pénzéhes bagázs

(#4) moli.hu


moli.hu
őstag

kar, hogy a digitalis szamlat nem fogadja el hitelesnek senki
(kiveve magat a szolgaltatot onmagat, de azt ki nem szarja le)

(#5) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Utálom az ilyet.
Távszámlához is 2-3 szerződési feltételeket odatolnak elém, hogy fogadjam el, mert olyan rohadtul ráérek átolvasni az ilyen baromságokat. Inkább nem regisztráltam be...
2-3 hónapon belül költözünk és tuti, hogy nem leszek újra T-home-os, az fix. Majd ha stabil netet szolgáltatnak és nem rajtam élősködnek.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#6) ArchElf válasza moli.hu (#4) üzenetére


ArchElf
addikt

Hol nem fogadják el?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#7) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Szép történet ez, gyakorlatilag mindent időben "lerántanak" az emberről, sőt! Levonja a bank is a magáét, ugyanakkor még (egy átlag háztartásban) 7 másik cég is... és ezzel be is vannak védve, ha valami gond van, ott pihen a pénzünk. Az, hogy álltalány díjat kell fizetni, pl az idős szüleimnek a villanyra, ha egyszer nem jelölik be az "elszámoló számlát" egyenes felháborító tud lenni.

Kevesen csípik a "szép új világot", ezzel a rengeteg technikai "előnnyel". Őszintén megvallva korrektebb a kp. Havi 1.000Ft-al többet fizetek, de a befizetés egyszer sem a szolgáltatás használata előtt történik...

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#8) ArchElf válasza olbaidhun (#7) üzenetére


ArchElf
addikt

Nem kell csoportos beszedési megbízást adni a cégnek, hanem kézzel kell utalni (mintha a postára mennél be) - és voila... :U
Ja, általában a csoportos is plusz pénzbe kerül.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#9) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Most nem értem, ha én utalva fizetem be a számlát, akkor énnekem miért is kell többet fizetnem? Vagy mivan? :F

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10) ArchElf válasza Inv1sus (#9) üzenetére


ArchElf
addikt

Ha nem utalva fizetsz, hanem csekken, akkor kell többet fizetned.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#11) Inv1sus válasza ArchElf (#10) üzenetére


Inv1sus
addikt

Tehát csak a csekken van nagyobb összeg feltüntetve?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#12) plömplöm


plömplöm
őstag

ez az MKB bankhoz képest piskóta. sárgacsekkel indult egy hitel, aztán úgy alakult hogy mostanában már utalnám, de az első sárgacsekk befizetésekor elfogadtam valami apróbetűst állítólag, miszerint onnantól ígyisúgyis felszámolják nekem a havi 300 forintot, akkor is, ha utalom. elég jó?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#13) ArchElf válasza Inv1sus (#11) üzenetére


ArchElf
addikt

Az én hitelemnél úgy működik, hogy ha sárga csekken fizetek, akkor a következő havi számlán felüntetik (utolsó hónapban nem tudom hogy működik).

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#14) Sofian


Sofian
őstag

Üdvözlendő... Aki teheti használjon netbankot..., utalja kézzel, fizesse netes kártyával... Csoportos beszedési kerülendő.. :)

(#15) moli.hu válasza ArchElf (#6) üzenetére


moli.hu
őstag

pl hitelkerelem-vizsgalatnal biztosan. meg kb sehol mashol se.

[ Szerkesztve ]

(#16) olbaidhun válasza Inv1sus (#11) üzenetére


olbaidhun
őstag

Így van, ráadásul, mint hallod, erre is van "apró betűs"....

Fene megeszi a pofájukat. Disznó egy banda. :(((

és rendszert csinálnak belőle. Azért havonta 5-7 ilyen alkalom (csekk) x 300.- jmft (Jó Magyar Forint) és máris képben vagyunk, milyen jó ötlet volt a szolgáltatók részéről egy "ellenőrízhetőbb, kézben tartott, szebb, szárazabb, biztonságosabb" fizetés.

És benyomják a környezetvédelmi maszlagot! Végülis, a stressz nő, az átlagéletkor csökken ;]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#17) erdoke


erdoke
titán

Inkább a nem csekken és üfsz-en keresztül fizetőknek kellene ilyen kedvezményt adni...

A legjobb aláírás a héten

(#18) yozsee11 válasza ArchElf (#10) üzenetére


yozsee11
aktív tag

Minden esetben, mikor papír alapon megkapod a számlát fizetned kell ezt az összeget, akkor is, ha netbankon keresztül utalod el (A következő havi számlán fog megjelenni). Abban az egy esetben nem kell megfizetni ezt az összeget, ha távszámlán vagy regisztrálva (és ilyenkor e-mailen jön meg a számla ha jól tudom).

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#19) Sofian válasza yozsee11 (#18) üzenetére


Sofian
őstag

Az online üfsz-on történő kártyás fizetés is ingyenes

(#20) zoli7610


zoli7610
tag

Sziasztok
Én rövidrezártam a dolgot, a mai nappal felmondtam az előfizetésem :D

Telefon: 30 8822700

(#21) Inv1sus válasza zoli7610 (#20) üzenetére


Inv1sus
addikt

Jól tetted. :K

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#22) dkekesi válasza moli.hu (#15) üzenetére


dkekesi
tag

Már megbocsáss, de ez nettó baromság. 2 hete indítottunk hitelkérelmet, ahol közüzemi számlákat is kellett prezentálni a banknak. Simán elfogadták az elektronikusakat (T-Home-ot és ELMŰ-t). Jogilag az elektronikus számla egyenértékű a papíralapúval, ha van rajta fokozott biztonságú tanúsítvánnyal készült aláírás és minősített szolgáltatótól származó időbélyeg. Hozzáteszem, sok cég már elfogadásnál is eleve az e-számlát preferálja (kis hazánkban is). Szóval óvatosan az ilyen kijelentéssel, mert a "sehol" az nem igaz. A "kevés helyen van rá gyakorlat" már sokkal helytállóbb.

(#23) vzozo válasza dkekesi (#22) üzenetére


vzozo
senior tag

Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb esetben észre sem veszi a droid a pult mögött, hogy nem "eredeti" számlát viszel. Hogyan is venné észre? Nem tökmindegy, hogy te vagy a szolgáltató nyomtatja ki egy papírra ugyanazt a pdf-et? Naná, hogy mindegy.

Persze aki úgy megy oda, hogy kezét-lábát tördelve csúszik-mászik az ügyfélszolgálatos előtt, és eleve kihangsúlyozza a számla elektronikus forrását, akkor lehet megszivatják. A megfelelő fellépés az esetek igen nagy százalékában megoldásra viszi az ügyet. Ezt lehet egyfajta természetesen szelekciónak is tekinteni.:)

(#24) moli.hu válasza dkekesi (#22) üzenetére


moli.hu
őstag

valoban, oriasi a kulonbseg.
akkor tehat ujrairom:

kar, hogy a digitalis szamlat nem fogadja el hitelesnek szinte SENKI.
(kiveve magat a szolgaltatot onmagat es 1 darab ceget)

(#25) gergo0007 válasza vzozo (#23) üzenetére


gergo0007
tag

az elektronikus számla kinyomtatva már nem hiteles, a NAV sem fogadja el úgy.

Ez elsősorban a kiscégeknek rossz, akiknek néhány számla miatt szükséges ezzel külön vesződniük, elektronikusan tárolni és menteni.

(#26) rainmen


rainmen
aktív tag

Nagyon helyes!
Környezetvédelmi maszlag mögé bújtatják a tényt, hogy a sárga csekk költségét az fizeti, akinek utalják. Gondolom valami jóképű manager kitalálta, hogy így tudnak javítani a mérlegükön.
Próbáltam regisztrálni a Távszámla nevezetű förmedvényre, hát folyamatosan hibát jelzett. Először arra gondoltam, hogy nem tetszik neki a reklámküldési meghatalmazásból kivett pipa :DDD , de utána sem engedte. :(((
Mindegy, az utalás nekem díjmentes a bankomnál, majd állítok emlékeztetőt telefonon, hogy ne felejtsem el befizetni. :D

(#27) Sofian válasza rainmen (#26) üzenetére


Sofian
őstag

Miért nem fizeted ki kártyával neten? Belépsz a T-home ill. T-Mobile fiókodba aztán netes terminálon kifizeted... távszámla sem kell, ill . azonnal elkönyveli... :)

(#28) rainmen válasza Sofian (#27) üzenetére


rainmen
aktív tag

Annál jobban figyelek a kártyaadataimra. :B

Küldik majd az emailt a fizetendővel én meg utalok. Nem szeretek csoportos beszedést se adni, ne nyúlkáljon senki a pénzemhez... :D

(#29) Sofian válasza rainmen (#28) üzenetére


Sofian
őstag

Nagyobb eséllyel lopják el az adataidat egy POS terminálon a CBA-ban mint az OTP netes fizetési oldalán..

(#30) rainmen válasza Sofian (#29) üzenetére


rainmen
aktív tag

Nem vásárolok CBA-ban. :DDD

A bank saját fizetési oldala egy dolog, másik, adatmegadós oldal más dolog.

OTP-vel leszámoltam már pár hónapja... :C

(#31) Sofian válasza rainmen (#30) üzenetére


Sofian
őstag

T-Home/Mobilnál az OTP netes "terminálján" fizetsz... Erre értettem..

(#32) rainmen válasza Sofian (#31) üzenetére


rainmen
aktív tag

:)

(#33) MarKoo


MarKoo
őstag

Én egyetértek vele és még keveslem is, mert rengeteg a felesleges papírmunka a nem elektronikus befizetésekkel. Ráadásul hó elején és végén elmennének a potenciális vásárlók a rengeteg számlabefizető miatt, akik paraszt módra fellökik egymást és a másik szájába állnak, csak hogy az ő számlája hamarabb be legyen fizetve. Kedvencem amikor hátulról elkezdenek okoskodni, hogy nem lehet az előttük álló ilyen hülye, majd ők is belekezdenek egy még nagyobb ostobaságba. Kedvezmény meg volt és van is a távszámla regisztrációknál, az első hónapban -1000 Ft.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.