Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7) Viszlát válasza hoffman_ (#6) üzenetére


Viszlát
addikt

Értelek én, csak tudod ez nekem olyan, mintha elrontaná egy adott filmmel kapcsolatos élményemet az, hogy valaki másképp vélekedik róla, esetleg nem olyan odaadással nézi mint én, csámcsogva, popcornt zabálva és sört vedelve nézi. Miért foglalkozzak azzal, hogy mások miként cseszik el, élik meg konzumidióta módjára ezt a pár napot?

Ahogy az sem hat meg, hogy megy az ipari Jézuskázás, ugyanúgy nem igazán tud érdekelni, hogy mi lett a világ többi lakója számára ebből az ünnepből. Nálunk mindig is a családról szólt és egy olyan lehetőségről, ami nem sűrűn adódik meg egy naptári évben. Mert olyan, hogy többségében senkinek nem kell dolgozni és mindenki ráér, nem nagyon van az év folyamán. Nem arról van szó, hogy ezen a két napon szeretjük egymást, aztán az év többi részében meg le se bagózzuk a másikat, csupán mindenkinek megvan a saját élete, munkája, gondjai, családja, egyre nehezebb összehangolni a szabadságokat, programokat. Emiatt is különleges lehetőség ez a pár nap, hogy együtt, közösségben töltsük el. Ugyanígy van az ajándékozással is, ha volt rá, ajándékoztunk, szűkös esztendőben meg zsíroskenyeres karácsony volt, a lényeg, hogy összejöttünk.

Nekem eddig se mások ünneplése adta a karácsonyi időszak örömét, úgyhogy bár sajnálatos, hogy teljesen elkurvult a világ, igazából magasról teszek arra ki miként cseszi el a dolgait. Bocs, ha kissé keményen fogalmaztam. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.