Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) descence


descence
tag

Csekély ár a kényelem oltárán (én mondjuk baromira élvezem a HO-t, és valóban el is végzem a feladataimat)

(#2) totron válasza descence (#1) üzenetére


totron
addikt

Csak amikor alapértelmezetté válik a pecsétes melegítőalsó, na az a nem egészséges fázis kezdete szociálisan, mentálisan. Tudom-tudom, otthon mindenki is nyakkendőben csapatja és vele soha nem történhet ilyen.

(#3) Diabolis


Diabolis
tag

Szociális készség... Amikor a nyugdíjhoz közel álló Julika néni nyomja a pletykát a kitűnő családanya és életviteli tanácsadó Gizellával, hogy a Béla megint semmit nem csinál egész nap? Aha... És ez befolyásolja a karriert?
Miért, HO-ban nem látja a főnök az elvégzett munkát? Vagy csak előléptetéskor/jutalomosztáskor nem tud seggnyalás alapján ítélni?
Természetesen akinek nem cége, nem veszi magára :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#4) descence válasza totron (#2) üzenetére


descence
tag

Amit írsz az inkább igénytelenség. Csakmert a négy fal között a kollégák nem látják az ábrázatod/ruházatod, az nem jelenti azt, hogy hajléktalan módjára kell kinézned. Azért a nyakkendő meg a csöves ábrázat között bőven vannak átmenetek....

(#5) Gargouille válasza descence (#1) üzenetére


Gargouille
őstag

+1 magam is HO-ban dolgozom már évek óta és minden szempontból jobb. Elfogadom, hogy van olyan akinek igénye van az irodai/munkahelyi légkörre, de nekem egyáltalán nem hiányzik. Itthon legalább hagynak dolgozni, nem szakítanak félbe 5 percenként valami ostobasággal, sokkal jobban oda tudok figyelni és haladni. Mivel nem kell bejárni, rengeteg kidobott időt is megtakarítok. Egyelőre csak az előnyeit látom a HO-nak, számomra egy sokkal szabadabb életet ad és hatékonyabb munkát.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#6) Hi!King válasza Diabolis (#3) üzenetére


Hi!King
őstag

Ha boomer főnököd van, és nem elsősorban az életkora, hanem a gondolkodásmódja alapján, akkor befolyásolhatja a karriert. Egy ismerősömnek például az volt a gondja, hogy ő ugyan még jobban is kommunikált a legtöbb emberrel távmunkában, több munkát is végzett el, de a főnöke eléggé béna volt az online kommunikációban, ráadásul gyakran csinálta, hogy kihagyta az ismerősömet azon projektekkel kapcsolatos megbeszélésekből, amik hozzá tartoznak. Ami hosszútávon konkrét karrier beli hátrányt jelenthet. Így egyre gyakrabban be kellett mennie, hiába fekszik neki minden más szempontból jobban az otthoni munka.

(#7) Hi!King válasza descence (#4) üzenetére


Hi!King
őstag

Én ugyanolyan ruhában dolgozok itthonról, mint amiben bent vagyok. Ehhez az is kellett, hogy bizonyos korábbi munkahelyeimmel szemben a jelenleginél nincs dresscode, farmer + póló megteszi, nyáron akár rövidnadrág is, melegítőben és halálfejes pólóban meg nem azért nem megyek be, mert tilos lenne, és ennek megfelelően itthon sem ülök ilyenekben.

(#8) GoldhandRent válasza Hi!King (#7) üzenetére


GoldhandRent
őstag

dettó, ugyan azt veszem fel, amiben otthon is lennék/lehetnék...

azért az kósza ábránd, hogy csak a nyakkendősök lehetnek HO-ban... mármint nem mindenki nyakkendős munkát végez :U

#2totron én - modern emberként - még tárgyaláson is sokkal meggyőzőbbnek tartom a casual weart, mint a képmutató Guccsis öltönyszettet.
"laza, fiatalos" benyomást kelt, ami arra utal, hogy lépést tart a technológiával, és képben van a trendekkel
inkább vennék fel egy fain elegáns szettet szabadidőmben/hétvégén, mintsem bármely munkanapon :K

-

(#9) UnA válasza GoldhandRent (#8) üzenetére


UnA
Korrektor

Halál a nyakkendőre! És ezt most komolyan írom, teljesen egészségtelen ruhadarab.

(#10) Hi!King válasza UnA (#9) üzenetére


Hi!King
őstag

Meg mondjuk totálisan értelmetlen, nem éppen praktikus dísz. Szubjektív, de én esztétikusnak sem találom, mindegy milyen stílusú vagy színű. Csak akkor veszek, ha nagyon kell.

(#11) Gargouille válasza totron (#2) üzenetére


Gargouille
őstag

Én itthon alapvetően melegítőben vagyok (nem pecsétes), mivel ez a legkényelmesebb. Egyelőre nem tapasztaltam még a mentális leépülés jeleit magamon, bár ki tudja. :DDD Ez HO időszak előtt is így volt. Az furább nekem, hogy valaki otthon kiskosztümöt húz ha leül dolgozni a gép elé. Ha olyan online meeting van, aminél "meg kell jelenni" az más kérdés persze, de ahhoz, hogy az excel táblát kitöltse vagy könyveljen az ember miközben senki nem látja, ahhoz nincs értelme. Azt gondolom mindenki legyen olyan ruhában HO-ban, ami a számára a legkomfortosabb és a legkényelmesebben tud benne dolgozni.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#12) k-adi


k-adi
nagyúr

Ezt a 10 dolgot hiányolják legjobban a távolról dolgozó munkatársak a munkahelyi életükből:
irodai bajtársiasság
irodai viccelődés
munkaebédek
kötetlen munkahelyi beszélgetések
kollégák beszélgetései külső projektekről
közös ötletelések
találkozók az ügyfelekkel
professzionális felszerelés, jobb technológia
személyes együttműködés
közösségi terek


Nos akkor nézzük meg jobban:

irodai bajtársiasság = online is 1 csapatban szívtok, nem?
irodai viccelődés = időhúzás
munkaebédek = elnyújtott kajálás, időhúzás
kötetlen munkahelyi beszélgetések = pofázás a semmiről, időhúzás
kollégák beszélgetései külső projektekről = nem akarok dolgozni, inkább hallgatom a másikat mégha nem is az én projektem
közös ötletelések = 10% ötletelés, 90% pofázás off topikról
találkozók az ügyfelekkel = 80% utazási idő, 20% üzleti tárgyalás
professzionális felszerelés, jobb technológia = vidd haza a cuccot és kész!?
személyes együttműködés = aki személyesen jófej az ált. online is
közösségi terek = pofázás a semmiről, de szebb helyen, időhúzás

Tehát a felsorolt 10 dologból a többsége lógás valamilyen formája.

Míg bent az irodában bruttó 8 órából jó ha nettó 5-6 eltelik munkával, addig HO-ban szinte "rá vagy kényszerítve" a több nettó-munkára a kevesebb lógási lehetőségek miatt: hisz normál esetben ha nincs kivel kajálni akkor nem fogod elhúzni az ebédidőt, ha nincs kivel viccelődni meg cigiszünetekre menni vagy trécselni a közösségi térben akkor szintén dolgozol helyette... stb..

(#13) Zolik


Zolik
senior tag

Majd a Paksi Atomeromu dolgozói is követelni fogják a home officet...

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#14) Phülöp válasza descence (#1) üzenetére


Phülöp
addikt

+ az irodában a macska se ül az öledbe, hogy vele foglalkozz inkább

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#15) GoldhandRent válasza Zolik (#13) üzenetére


GoldhandRent
őstag

pErSzE mEg a PéNzTáRoS BöZsIke Is !%!!343!%%%5

-

(#16) PDA_FAN válasza k-adi (#12) üzenetére


PDA_FAN
tag

Pontosan így van. HO-ban jóval több melót végzünk, kevesebb stresszel, kevesebb üresjárattal. Nincs napi két óra veszkődés a beutazással, hazautazással. Nincs fülledt tárgyalókban egymás arcába köhögés, vírusok terjesztése - és ez a koronavírus előtti időkre vonatkozik!
Legfőképp: nincs 10 percenként egy kolléga, aki rád rúgja az ajtót, és akinek kurvára van ideje jópofizni, vagy a maszek problémáját megvitatni.

(#17) Tikakukac válasza PDA_FAN (#16) üzenetére


Tikakukac
titán

Ott a pont. Amikor hermetikus zár volt és gyakorlatilag hozzám költözött a teljes részlegem, 2 hónap alatt fél évnyi melót el tudtam végezni. Tényleg durván hangzik, de igaz. Nem volt 10 percenként megszakítás, felállás, hol tartottam, ja igen, uh nem stb. stb.
Megint más kérdés, hogy aki kevésbé proaktív annál beült az iszap rendesen, tehát ez sem feltétlen való mindenkinek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#18) k-adi válasza Tikakukac (#17) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Megint más kérdés, hogy aki kevésbé proaktív annál beült az iszap rendesen, tehát ez sem feltétlen való mindenkinek."

Na ja, viszont ezért olyanokat is büntetnek sok helyen a "kötelező visszatérés" címszó alatt aki viszont csinálná rendesen a munkát HO-ban is.

Nehéz kérdés, hisz nincs ráírva a user homlokára, hogy rendesen dolgozik-e HO-ban vagy be kell rángatni és a micro-kontroll freak menedzsernek a nyakában kell lihegni hogy haladjon a munkájával.

Talán ez lesz a legnagyobb probléma amit meg kell oldani a köv. években.

(#19) Gargouille válasza k-adi (#18) üzenetére


Gargouille
őstag

A legkézenfekvőbb megoldás az lenne, hogy megkérdezze a munkavállalót, hogy neki melyik lenne a megfelelő. :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#20) k-adi válasza Gargouille (#19) üzenetére


k-adi
nagyúr

Áh az túl egyszerű lenne.
Na meg aki kummant otthon az is HO-zni akar majd és ugyanott vagyunk.

(#21) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Nálunk 2éve maga az antikrisztus volt a HO. Jött a covid rettegve engedélyezték jajmilesz. Eltelt egy év és ott áll a management, hogy ~80%ban hibátlanul működik. ~15%ban vannak managelhetőek gondok ahol kell mert jobb pl tipikusan a newcomerek oktatása. 5%nak meg fixen be kell járnia mert olyan a munkaköre (tipikusan HR).
Az office space 70-80% megsporolható. Ez egy nagyobbacska SSCnél simán millió$os tétel. Havonta.

A dolgozók 90% meg baromira örül, hogy nem kell heti ~8ht utazással töltenie, dugóban, tömegközlekedésben stresszelnie, nyomorognia.

Én egy vesztest látok. Az office space tulajokat. Nekik baromi kellemetlen, hogy se munkáltatói, se munkavállalói oldalról nincs igény a régi világra és a legtöbb helyen már visszavágták vagy vissza fogják vágni a foglalásokat 50-80%al. Vzseg ők rendelik ezeket a felméréseket. ;]

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.